Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
August Burns Red
Мнения: 408
Регистриран на: 28 юли 2014 14:19

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот August Burns Red » 22 апр 2017 17:01

Правилно мапуку е най-добрият играч на берое. Но мапуку е малко надут и за нов договор би останал при условие да взема най-голямата заплата. Взе да влиза малко по-малко във форма и показва някой неща хубчев 2014 го намери от не знаино къде, и не съжаляваме за такъв нападател. Лятото доста играчи трябва да си отидат от берое,божилов,почански,карачанаков под наем отива си кирилов и той под наем отива си, друг друг виле салмикиви този приказки големи действия нулеви мисля че няма да остане 100% . Карлос охене най-добрият на терена единствения които играе с гърди поема топката, както и бамбуку !! :) В защита малко подсилване иво галвата почва нещо да не ми ахресва много как играе пенев пенсионирана история вече !! пламен тенев играе добре харесва ми !!! има едно 6-7 момчета от школата на берое дето тря играят. Георги динков играе добре мартин райнов и той те са юноши на берое и 2-мата !! така че ... идеално 6+ . Интересно ми е лятото каква селекция ще направят ферарио и валентинчо. нова трибуна и търсене на нов генерален спонсор че от декември 2017 янаури 2018 теца окончателно ще намали КИНТИТЕ ЧУЕК !

Потребителски аватар
Вал
Мнения: 1091
Регистриран на: 02 дек 2014 21:29
Контакти:

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот Вал » 25 апр 2017 16:28

Берое до 19 бие Лудогорец до 19 с 4:0. Това вече е новина. Младежите да завършват в тройката и от там със самочувствие директно в мъжкия отбор. Само че има проблем. Левски уж наложиха 6-7 младежи преди две години и половината от тях се контузиха така, че сега играят по 1 полувреме или се радват че тренират. Кому е нужно това. Трябва тренерите да пазят момчетата, да ги пускат разумно и да има ротация. Затова е нужна дълга резервна скамейка.

bm16
Мнения: 198
Регистриран на: 11 юни 2016 09:26

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот bm16 » 26 апр 2017 16:11

Вал написа:Берое до 19 бие Лудогорец до 19 с 4:0. Това вече е новина. Младежите да завършват в тройката и от там със самочувствие директно в мъжкия отбор. Само че има проблем. Левски уж наложиха 6-7 младежи преди две години и половината от тях се контузиха така, че сега играят по 1 полувреме или се радват че тренират. Кому е нужно това. Трябва тренерите да пазят момчетата, да ги пускат разумно и да има ротация. Затова е нужна дълга резервна скамейка.

Ако юношите ни са толкова добри , защо никой не се появява в първия отбор ? На 19 години не са толкова малки ако наистина имат качества . В другите отбори виждаме млади момчета по на 17-18 години , а в 2-та пловдивски отбора дебютираха и юноши по на 15 години . Наистина Мустака е изключително страхлив треньор , но добри резултати и класиране не са достатъчни за да твърдим че имаме големи таланти - необходими са на година 1-2 -ма , но да са с класи над връстниците си .

sandi74
Мнения: 18927
Регистриран на: 20 авг 2011 19:04

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот sandi74 » 27 апр 2017 06:54

Тука разни лаици бъкел не вдяващи от футбол се опитват да изкарат сакатите ни юноши едва ли не че са най-добрите в България :idea: :!: Не че ме интересува ама кажете на кои места в класирането са юношеските ни формации в своите възрастови групи и тогава ги величайте :!: Нито един не става за мъжкия отбор.ЖАЛКО,ТРАГИЧНО И МНОГО БОЛЕЗНЕНО Е ТОВА НО Е ФАКТ :idea: :!:

Потребителски аватар
luxorus
Мнения: 2482
Регистриран на: 11 авг 2009 11:44
Контакти:

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот luxorus » 27 апр 2017 09:08

Много интересна дискусия,но темата е безкрайно дълга.За да искаш да създадеш свои юноши,освен средства,качествени методисти,физиотерапевти,модерна база,сериозно ръководство,стратегия,ти трябва и ОБЩЕЖИТИЕ за ДЮШ.Ние такова нямаме засега,говори се за него,но дали ще се случи,един Господ знае.Водещите отбори привличат,"крадат" чужди играчи именно с това си предимство.
Един клуб,който гони най-добрия специалист в България(М.Джоров),защото не пускал децата на местните бизнесмени да играят,никога няма да изкара читав юноша.
Един клуб,който върна една печка,която цяла година плю там където е ял бял хляб,обратно в отбора,не заслужава читав юноша.
I'M BLIND!IMPRESS ME!

Потребителски аватар
loko1
Мнения: 3801
Регистриран на: 10 мар 2010 12:22
Контакти:

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот loko1 » 27 апр 2017 16:31

Никакво значение нямат местата на юн. отбори, наборите на Пеев и Гъргоров не бяха шампиони, а приходите на клуба от трансферите им бяха над 6 000 000 лв.
ОБИЧАМ ЛОКО СОФИЯ
АНКЕТА любим отбор http://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=114333
Левски 23%, ЦСКА Локо Пд Локо Сф Манчестър Ю Славия Черно море Лудогорец

Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си когато ГУБИ нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ когато ПОБЕЖДАВА

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Искам Вашите мнения: Чужденци или БГ футболисти?

Мнениеот Готвача » 29 апр 2017 12:06

НЯМА МОЕ НЯМА ТВОЕ написа:
Готвача написа:
НЯМА МОЕ НЯМА ТВОЕ написа:Правилото за налагане на млади футболисти до 21 г. не беше лошо. Необходимо беше да се спазва от всички клубове и отговорността за това е на БФС! Рано или късно ще изплуват някой наши качествени младежи.
Когато правилата са еднакви и валидни за всички - не ощетяват никого!

При това правило вие ползвахте юноша на Левски.Смятай какво сте готови да "извадите".Аз не подкрепям това правило.Ако един играч е добър,нека влезе на терена,но пълнежи пък били и те под 21 годишни не ни трябват.Ето при нас в момента тече налагането на Мартин Костадинов.Играч с голям потенциал и от типа "поливалентен".Но налагането става бавно за да няма сътресения от типа на " осанна" до "разпни го".Един Йосков например далече не е готов за първият отбор,както и Минков.Но вратарчето направи добро впечатление.Имаш ли школа,нищо не пречи да ги налагаш,па макар и по един на две години.Не трябва да е самоцел,това казвам аз.По скоро съм привърженик на дублиращите отбори,където да се обиграват младите надежди+дълбоки резерви и завръщащи се след контузии играчи.Една сплав от трима класни чужденеца+ двама-трима свои кадри и наемници от страната-така виждам аз нещата.Това ако се цели даден отбор в първата шестица да речем.Ако е решил да гони ЛЕ чужденците набъбват до 5-6.А за ШЛ няма какво да коментираме.Гледате какво правят горските и вземате пример.И накрая,може би най важното нещо-всеки държащ на призово класиране отбор задължително трябва да трансферира минимум две съдийски бригади за сезона.Иначе може и с 11 класни чужденеца да се бори срещу изпадане.



Този юноша на Левски се превърна в основен реализатор на Монтана. Хубчев наложи и един млад защитник от школата ни - Емин Ахмед. Доста успешно. За качествените чужденци съм съгласен, но струват доста пари. Иначе от чужденците може да се научи много. Друга култура, друга футболна школа, други футболни умения придобити в различни по вид детски школи и държави с традиции.
А футболно грамотни момчета има във всички школи в БГ, но ако не им дадем шансове ще ги загубим. Или ще дръпнат към чужбина, или ще сменят професията или ще се закопаят дълбоко из долните групи оцелявайки на парче.
Мисля че правилото си беше добра идея.

Ти май не четеш написаното от други хора.Няма значение дали е голмайстор на Монтана,или на Барселона. Важното е че при това правило вие не наложихте свой юноша,а играч от друга школа,който разкарахте веднага след спирането на правилото.Тоест,вие нямахте готов материал от школата,та макар и да го пускате за по 10-15 минути.Значи самото правило бе изкривено,омаскарено и неработещо.Каква беше ползата на Берое,като пускаше играч от школата на Левски от няма и накъде,като го разкара с кеф след това?
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"


Върни се в “Берое”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта