Дунав-Берое-1:1

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Дунав-Берое-24 юли от 20:30 часа

Мнениеот pomiqr272 » 19 юли 2017 20:06

FCD написа:Аз мисля, че няма нужда от сарказъм, двата отбора винаги ни предлагат много динамични двубои, включително в приятелските мачове, които никога не знаеш как точно ще приключат и винаги е интересно. Определено срещите между Дунав и Берое са ми едни от най-чаканите и интересните за сезона по простата причина, че класиката си е класика и всеки човек дори на интуитивно ниво асоциира това. Темата за качеството на българския футбол и странните геометрични форми, които придобива коженото кълбо след тормоза върху него, е съвсем друга, но ми се струва, че едва ли Берое и Дунав са виновни за състоянието му. Мъчим се да правим каквото можем в тези условия, но не можем да ги надскочим, нито да извадим едни милиони и да започнем да изкупуваме европейския трансферен пазар, след като очевидно школите не вадят кой знае какви таланти тук или ги продаваме за жълти стотинки в чужбина. Въпреки всички ограничения това са два клуба, заедно с още няколко, които се опитват да работят правилно и може и да излезе нещо в бъдеще. За мача като дунавец естествено залагам на домакинска единица, но предвид съперника Х или 2 никога не биха били изненада. Просто досега почти всички срещи между двата отбора са някаква лудница и накрая няма никаква логика в резултата. :mrgreen:


За каква класика говориш? Двата отбора излизат един срещу друг за трети път в историята си.

Потребителски аватар
FCD
Мнения: 356
Регистриран на: 16 сеп 2015 23:07
Контакти:

Re: Дунав-Берое-24 юли от 20:30 часа

Мнениеот FCD » 20 юли 2017 00:16

Дунав в момента има една от най-големите школи в България, пич, която не след дълго ще започне да дава таланти. Та дори и в момента има, но е въпрос на време да им се даде шанс. По второто ти откровено заяждане мога само да кажа, че ако Дунав и Берое не е класика не от вчера, не знам кое е тогава? Направи си справка, че не са три мача, а много повече.

Потребителски аватар
greeny
Мнения: 150
Регистриран на: 20 юли 2017 11:18
Контакти:

Re: Дунав-Берое-24 юли от 20:30 часа

Мнениеот greeny » 20 юли 2017 11:33

Не съм много оптимист за мача, трудно ще ни е много, но ако покажем играта ни с/у ЦСКА-София от контролите имаме шанс поне за равен. Дано да гледаме голове, че предния мач си беше мъка. От наша страна не знам как ще стане без нападател.
Относно Дунав, те бяха приятна изненада миналия сезон, но се видя в ЛЕ, че само с ентусиазъм не става. Все пак към Дунав имам само уважение, което си заслужиха лично от мен преди десетитина години, когато и двата отбора бяхме в Б група. Тогава в Русе преди мача със сестра ми минахме покрай група техни фенове и учудващо за мен получихме аплодисменти и уважение. А и след това по време на мача, нямаше нито една обида към нас. Още си спомням и транспаранта им от тогава - "С Дунав от люлка до гроб" или нещо подобно, имам архивна снимка някъде но трябва да я потърся :) , Както и да е, определено те и Етър липсваха в А група, но се надявам ентусиазма, който имат да се задържи по-дълго и да си пълнят стадиона, че А група става всяка година все по-тъжна и тъжна...
I am the Lizard King, I can do anything!

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Дунав-Берое-24 юли от 20:30 часа

Мнениеот pomiqr272 » 20 юли 2017 16:55

FCD написа:Дунав в момента има една от най-големите школи в България, пич, която не след дълго ще започне да дава таланти. Та дори и в момента има, но е въпрос на време да им се даде шанс. По второто ти откровено заяждане мога само да кажа, че ако Дунав и Берое не е класика не от вчера, не знам кое е тогава? Направи си справка, че не са три мача, а много повече.


Берое в последните шест години играят в "А" група.
Дунав за шестте си години съществуване играят за втора година в "А" група. Колко да е класика този мач?

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Дунав-Берое-24 юли от 20:30 часа

Мнениеот pomiqr272 » 20 юли 2017 17:06

greeny написа:Не съм много оптимист за мача, трудно ще ни е много, но ако покажем играта ни с/у ЦСКА-София от контролите имаме шанс поне за равен. Дано да гледаме голове, че предния мач си беше мъка. От наша страна не знам как ще стане без нападател.
Относно Дунав, те бяха приятна изненада миналия сезон, но се видя в ЛЕ, че само с ентусиазъм не става. Все пак към Дунав имам само уважение, което си заслужиха лично от мен преди десетитина години, когато и двата отбора бяхме в Б група. Тогава в Русе преди мача със сестра ми минахме покрай група техни фенове и учудващо за мен получихме аплодисменти и уважение. А и след това по време на мача, нямаше нито една обида към нас. Още си спомням и транспаранта им от тогава - "С Дунав от люлка до гроб" или нещо подобно, имам архивна снимка някъде но трябва да я потърся :) , Както и да е, определено те и Етър липсваха в А група, но се надявам ентусиазма, който имат да се задържи по-дълго и да си пълнят стадиона, че А група става всяка година все по-тъжна и тъжна...


Има голяма вероятност да си гледал преименуваната Средна кула на Дунав, а не Дунав.

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Дунав-Берое-24 юли от 20:30 часа

Мнениеот Кашчей » 20 юли 2017 18:59

pomiqr272 написа:
FCD написа:Дунав в момента има една от най-големите школи в България, пич, която не след дълго ще започне да дава таланти. Та дори и в момента има, но е въпрос на време да им се даде шанс. По второто ти откровено заяждане мога само да кажа, че ако Дунав и Берое не е класика не от вчера, не знам кое е тогава? Направи си справка, че не са три мача, а много повече.


Берое в последните шест години играят в "А" група.
Дунав за шестте си години съществуване играят за втора година в "А" група. Колко да е класика този мач?


Берое колко години съществуване има, куче?
Приеми, че е класика двубоят между Русе и Ст. Загора и може би ще спиш по-добре.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
greeny
Мнения: 150
Регистриран на: 20 юли 2017 11:18
Контакти:

Re: Дунав-Берое-24 юли от 20:30 часа

Мнениеот greeny » 20 юли 2017 23:56

pomiqr272 написа:Има голяма вероятност да си гледал преименуваната Средна кула на Дунав, а не Дунав.

не съм запознат чак толкова, но си държа на думата че момчетата в Русе заслужават уважение, а и града си струва да се види. Ако не беше в понеделник мача дори щях да отида, но за съжаление това бг първенство все такива удобни часове и дати измислят.
I am the Lizard King, I can do anything!

НЯМА МОЕ НЯМА ТВОЕ
Мнения: 288
Регистриран на: 09 сеп 2014 22:35
Контакти:

Re: Дунав-Берое-24 юли от 20:30 часа

Мнениеот НЯМА МОЕ НЯМА ТВОЕ » 21 юли 2017 10:12

pomiqr272 написа:
FCD написа:Дунав в момента има една от най-големите школи в България, пич, която не след дълго ще започне да дава таланти. Та дори и в момента има, но е въпрос на време да им се даде шанс. По второто ти откровено заяждане мога само да кажа, че ако Дунав и Берое не е класика не от вчера, не знам кое е тогава? Направи си справка, че не са три мача, а много повече.


Берое в последните шест години играят в "А" група.
Дунав за шестте си години съществуване играят за втора година в "А" група. Колко да е класика този мач?


Приятелю, явно от 6 години се интересуваш от футбол. Емиии ..... добре дошъл!
Ще понаучиш това-онова за отборите в БГ, имаш нужда очевидно.
С каквато информация можем - ще помагаме. Питай!
Успех!

Потребителски аватар
starozagorec
Мнения: 140
Регистриран на: 27 апр 2013 09:34
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Дунав-Берое-24 юли от 20:30 часа

Мнениеот starozagorec » 22 юли 2017 01:52

Берое са слаби на терена,но силни в изненадите - 1:3

Потребителски аватар
FCD
Мнения: 356
Регистриран на: 16 сеп 2015 23:07
Контакти:

Re: Дунав-Берое-24 юли от 20:30 часа

Мнениеот FCD » 22 юли 2017 02:07

Въобще не разбирам заяжданията на някои. Имам чувството, че са се регистрирали, само за да кажат нещо напреки във всяка една тема. Как пък веднъж не прочетох нещо положително точно от едни и същи хора. Едно е да развиваш теории, друго е да асимилираш реалността. Има ли друг Берое от Стара Загора? Има ли друг Дунав от Русе? Май не. Е, тогава щом няма, това са Берое и Дунав. И когато става въпрос за мач между Берое и Дунав, някак си така интересът ти се провокира по един естествен начин. Не е като да играеш с Витоша и Септември и изпълнен със скука в аванс да си помислиш: "Егаси мача". Мачове между големите представители на градовете с фенове и душа - това са истински, живи срещи, а не някакви недоразумения. Важното е феновете как го възприемат, а пък философите да си развиват теориите.

starozagorec написа:Берое са слаби на терена,но силни в изненадите - 1:3

Същото може да се каже и за нашия отбор, така че точно това е интересното в случая. :lol: Абе не знам, пак ще има някакъв шано резултат ми се струва. :)


Върни се в “Берое”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта