Кубица е пострадал в рали инцидент,Бруно Сена го замества!

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Доктор Хаус
Мнения: 569
Регистриран на: 17 авг 2010 12:48
Контакти:

Кубица е пострадал в рали инцидент,Бруно Сена го замества!

Мнениеот Доктор Хаус » 06 фев 2011 13:43

Пилотът на Рено Робърт Кубица е претърпял днес сутринта инцидент. Той е участвал в Рали Андора, когато е претърпял инцидент. Откаран е в болница с хеликоптер, където в момента го преглеждат.
Информацията, която получаваме все още е доста объркана. Според някои източници колата се е ударила странично в мантинелата или в стената на църква от страната на пилота. Бил е закаран в болницата с код червено и дори може да се стигне до ампутация на крака му (вероятно е спекулация). Колата е била разрязана за да бъде изваден пилота от нея. Пак според непотвърдена информация китката и ръката му също са счупени. Говори се и за счупване на бедрената кост.

Навигаторът му Якуб Гербер вече написа във facebook , че е добре, но за момента няма информация относно състоянието на Кубица.

Ако Кубица не може да се състезава, най-вероятно мястото му ще бъде заето от Бруно Сена, който според Булие е най-подготвен от дългата резервна скамейка на Рено.

През 2003 година Робърт Кубица получи счупване на ръката си след сериозен пътен инцидент и тогава докторите използваха 18 титаниеви пирона.

Потребителски аватар
BS1913
Мнения: 490
Регистриран на: 03 мар 2009 11:37
Контакти:

Re: Кубица е пострадал в рали инцидент,Бруно Сена го замества!

Мнениеот BS1913 » 06 фев 2011 14:19

Полският пилот от Формула 1 Роберт Кубица е с опасност за живота заради нараняванията, получи при катастрофата на Роли Ронде ди Андора. Според информациите състезателят с множество счупвания, наранявания на главата и вътрешни травми. Кубица може да загуби едната си ръка, която е била почти смазана, има фрактури на няколко места и на китката.

Полякът се ударил в тухлена стена след изминаването само на 4,6 км от първия етап на втория ден на състезанието. Състезателната му кола Шкода Фабия се е преобърнала няколко пъти след сблъсъка. Наложило се е пожарникарите да срежат автомобила, за да извадят пилота.

Впоследствие Роберт Кубица е бил транспортиран с хеликоптер до болница в Пиетра Лигуре. Отборът Лотус-Рено във Формула 1, за който се състезава Кубица, обявиха, че той е бил в съзнание, но не разкриха допълнителни подробности. Сезонът във Формула 1 стартира на 13 март в Бахрейн./БЛИЦ

Лошо ако е истина :|
Вратарят на "Тича" през 1919 д-р Кирчо Ангелов в първия мач със "Славия" във Варна поискал стол, седнал пред вратата си, запалил лула и невъзмутимо зачел вестник! Тичанци победили с 3:0.

Потребителски аватар
vrajdebec
Мнения: 228
Регистриран на: 09 авг 2009 11:03
Местоположение: Spion Kop - Anfield
Контакти:

Re: Кубица е пострадал в рали инцидент,Бруно Сена го замества!

Мнениеот vrajdebec » 06 фев 2011 14:47

Абе те нямаха ли няква забрана да се занимават с друг рисков спорт докато са състезатели...?
Ако не се лъжа дори на Шумахер му бяха забранили и ски да кара...!!!

zaqwsxd
Мнения: 1671
Регистриран на: 23 авг 2008 12:42
Контакти:

Re: Кубица е пострадал в рали инцидент,Бруно Сена го замества!

Мнениеот zaqwsxd » 06 фев 2011 14:55

vrajdebec написа:Абе те нямаха ли няква забрана да се занимават с друг рисков спорт докато са състезатели...?
Ако не се лъжа дори на Шумахер му бяха забранили и ски да кара...!!!

Федерацията не им го забранява, някой от отборите обаче имат такива условия в договорите си доколкото съм чувал. Иначе му пожелавам скорошно оздравяване и дано не се наложи ампутация.

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кубица е пострадал в рали инцидент,Бруно Сена го замества!

Мнениеот megan fox » 06 фев 2011 18:50

Жалко за Кубица..., но него разбирам това, само месец и половина преди началото на сезона да ходиш да караш на някакво глупаво рали! Ест поляка не е очаквал да стане подобен инцидент, но точно такива неща трябва да се предвиждат!

Ако Бруно Сена е най-добрата резерва на Рено... това никак не говори добре за резервите на Рено! :lol: :lol: :lol:

Ако Бруно не беше племеник на Аертон Сена... никой нямаше да е чувал за него и никога нямаше да се докопа до Ф1!
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: Кубица е пострадал в рали инцидент,Бруно Сена го замества!

Мнениеот Madridist » 06 фев 2011 19:05

megan fox написа:Ако Бруно не беше племеник на Аертон Сена... никой нямаше да е чувал за него и никога нямаше да се докопа до Ф1!


+1 съгласен съм с теб. Аз и затова промених малко заглавието на темата,защото под "Сена го замества" съм сигурен,че доста хора биха си помислили,че става дума за Аертон. И затова е хубаво да се уточняваме. Най-малкото, заради паметта на най-големия пилот за мен във Формула 1. А за Бруно си мисля,че не е трябвало въобще да става пилот,защото ще има постоянно сравнения между него и чичо му. И те,със сигурност няма да са в негова полза и единствено ще го натоварват психически 8-)
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
megan fox
Мнения: 29511
Регистриран на: 01 фев 2010 20:47
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кубица е пострадал в рали инцидент,Бруно Сена го замества!

Мнениеот megan fox » 06 фев 2011 19:07

Madridist написа:
megan fox написа:Ако Бруно не беше племеник на Аертон Сена... никой нямаше да е чувал за него и никога нямаше да се докопа до Ф1!


+1 съгласен съм с теб. Аз и затова промених малко заглавието на темата,защото под "Сена го замества" съм сигурен,че доста хора биха си помислили,че става дума за Аертон. И затова е хубаво да се уточняваме. Най-малкото, заради паметта на най-големия пилот за мен във Формула 1. А за Бруно си мисля,че не е трябвало въобще да става пилот,защото ще има постоянно сравнения между него и чичо му. И те,със сигурност няма да са в негова полза и единствено ще го натоварват психически 8-)


Ми както сравняваха постоянно Ралф с Михаел, така неизбежно Бруно ще бъде сравняван с Аертон! И понеже ясно се видя, че Сена младши няма дори 10% от качествата на чичо си... по-добре да си събира партакешите и да се маха от света на Ф1! Той не е за него! Да се пробва в Наскар, DTM сериите или нещо от сорта, но не и във Ф1.
[center][wrapimg=]http://prikachi.com/images/992/5272992M.jpg[/wrapimg]
Barcelona - Mes que un club[/center]


Върни се в “Формула 1”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта