За феновете на Кими

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
_RoKi_
Мнения: 6607
Регистриран на: 10 ное 2009 18:49
Контакти:

За феновете на Кими

Мнениеот _RoKi_ » 04 дек 2009 14:22

Кими Райконен идва в България

Изображение

Днес отборът на Ситроен в Световния Рали Шампионат официално обяви подписването на договора между тима и световния шампион за 2007 година във Формула 1 Кими Райконен.

Всички слухове се оказаха истина и така Айсмен ще участва и в 13-те кръга от шампионата на WRC през 2010 година, между които е и Рали България. Така от 9 до 11 юли 2010 година Ледения ще се състезава по 14-те специални етапа край Боровец.

Кимстър ще управлява Ситроен C4 WRC, заедно с шесткратния световен шампион Себастиен Льоб. За преминаването му в тима се счита, че участие е взела австрийската компания за енергийни напитки Ред Бул.

"Това е нещо ново за мен. Огромно предизвикателство е. Имам договор за една година, а за вбъдеще ще мислим по-нататък", каза самият Райконен.

Райконен участва през 2009 година в един кръг от Световния рали шампионат. Това се случи в родната му Финландия, когато на последната скоростна отсечка пилотска грешка го извади от надпреварата и доведе до последвала катастрофа с атрактивно преобръщане на автомобила. За щастие пилотът и навигаторът му се отърваха без контузии.

(Кадри от катастрофата вижте по-долу)

Кими напусна Скудерия Ферари във Формула 1, за да отстъпи мястото си на двукратния световен шампион Фернандо Алонсо. След това финландецът отказа няколко оферти от "по-слаби" отбори, както самият той ги определи.

Носят се слухове, че Айсмен може да бъде привлечен в екипа на Ред Бул Рейсинг във Ф1 на мястото на Марк Уебър за 2011 година, заради връзката му с компанията на Дитрих Матешиц.

Източник:АБВ

Как смятате и си представяте Кими в Световният Рали Шампионат със съотборник Льоб.Ще е доста интересно :geek:

raikonen22
Мнения: 481
Регистриран на: 24 мар 2008 17:14
Контакти:

Re: За феновете на Кими

Мнениеот raikonen22 » 04 дек 2009 15:12

Това е просто страхотно. И по-рано имах възможност да коментирам този факт във форума на гонг. Лятото живот и здраве ще прекараме много вълнуващи мигове по отсечките на Рали България, вече част от WRC.

Потребителски аватар
maximalniq
Мнения: 1513
Регистриран на: 06 апр 2009 17:38
Skype: maximalniq04
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: За феновете на Кими

Мнениеот maximalniq » 04 дек 2009 15:27

Никога не съм следял WRC.Но другата година мисля да го направя.Коя наша телевизия го предава?
Изображение

Потребителски аватар
originalni.be
Мнения: 1238
Регистриран на: 06 авг 2009 13:36
Skype: originalni.be
Местоположение: http://www.originalni.be
Контакти:

Re: За феновете на Кими

Мнениеот originalni.be » 04 дек 2009 15:27

SUPer KimMY WRC
ORIGINALNI...BE =)

Потребителски аватар
Neron
Мнения: 7400
Регистриран на: 28 юли 2008 13:56
Skype: Последна версия
Местоположение: БЪЛГАРИЯ
Контакти:

Re: За феновете на Кими

Мнениеот Neron » 04 дек 2009 15:37

maximalniq написа:Никога не съм следял WRC.Но другата година мисля да го направя.Коя наша телевизия го предава?

По Евроспорт дават WRC.
1. Наименованието "ПФК Литекс - Ловеч" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - "ПФК Цска София ЕАД".

Нищо общо с Микре!!

Потребителски аватар
Kerer_777
Мнения: 85
Регистриран на: 05 дек 2009 18:50
Контакти:

Re: За феновете на Кими

Мнениеот Kerer_777 » 05 дек 2009 21:50

Трябваше да го остаят във Ферари , хубаво е че идва и ще го гледам

Потребителски аватар
Siegfried
Мнения: 7151
Регистриран на: 01 окт 2009 18:56
Местоположение: Челсиландия
Контакти:

Re: За феновете на Кими

Мнениеот Siegfried » 06 дек 2009 18:52

Доколкото прочетох в сайта на Формула 1 - Кими вече е подписал със Ситроен и ще бъде партньор на най-добрият в този спорт в момента - Себастиян Льоб :!: Аз бях фен на Маркус Грьонхолм и Мико Хирвонен - но към тях ще прибавя и Кими ;)
[center][wrapimg=]http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/football-manager-2013-manager-stories/294163d1356366440-my-chelsea-fc-reign-banner-chelsea_1.png[/wrapimg][/center]


Върни се в “Формула 1”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта