Фисикела официално във Ферари,Маса няма да кара тази година!

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
smash_the_reds
Мнения: 3164
Регистриран на: 24 апр 2008 23:04

Фисикела официално във Ферари,Маса няма да кара тази година!

Мнениеот smash_the_reds » 03 сеп 2009 18:22

Джанкарло Фисикела ще замести пълното разочарование Лука Бадоер за Гран при на Италия и до края на сезона във Формула 1, след като днес бе освободен от контракта си с Форс Индия. Разговорите между Ферари и италианеца са започнали вчера, когато стана ясно, че Фелипе Маса няма да може да кара тази година. Така мечтата на Фисикела да кара за Ферари се сбъдна. Фисико направи супер представяне в Белгия миналата седмица, след като спечели сензационно пол-позишън на "Спа" и после до последно се бори за победата в състезанието с Кими Райконен.

Фисикела ще сложи подписа си върху договор до края на сезона с Ферари, и има голяма възможност италианският ветеран да остане в Скудерията и през 2010 година като тестер. Това означава, че кариерата на Лука Бадоер като дългогодишен тест-пилот на Ферари може да приключи.

Очаква се тестерът на Форс Индоя Витантонио Лиуци да заеме веднага освободенто място в тима, а през 2010 година, ако се наложи е възможно и да замести Фисикела като титуляр.

Ферари обяви, че няма да може да разчита на завръщане на Фелипе Маса на пистата до края на 2009 година. След резултатите от направените медицински изследвания на бразилеца в специализирана клиника по неврология в Маями (САЩ), стана ясно как бразилецът няма да кара до края на годината. Въпреки доброто възстановяване на Маса, който получили черепна травма в уикенда за Гран при на Унгария и беше в болница 10 дни, сега му предстои още една операция, при която се очаква да му бъде поставена пластина в областта на скулата, която го извади от Формула 1.


Ами време беше Бадоер да го разкарат от тим като Ферери.То аз ще съм по-бърз с моя Опел,ако застанем на една линия! :mrgreen:
Изображение Изображение

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34792
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Фисикела официално във Ферари,Маса няма да кара тази година!

Мнениеот MuFc1878 » 03 сеп 2009 18:32

Очаквам доминация на "Черните кончета" на Монца!
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
originalni.be
Мнения: 1238
Регистриран на: 06 авг 2009 13:36
Skype: originalni.be
Местоположение: http://www.originalni.be
Контакти:

Re: Фисикела официално във Ферари,Маса няма да кара тази година!

Мнениеот originalni.be » 03 сеп 2009 18:46

Луис Ще бие на Монца ... жалко само за Маса .. този Фиси не ми вдъхва доверие като цяло :)
ORIGINALNI...BE =)

Потребителски аватар
redrOck
Мнения: 4794
Регистриран на: 30 апр 2009 22:09
Контакти:

Re: Фисикела официално във Ферари,Маса няма да кара тази година!

Мнениеот redrOck » 03 сеп 2009 18:50

MuFc1878 написа:Очаквам доминация на "Черните кончета" на Монца!

и аз! ;)

Потребителски аватар
smash_the_reds
Мнения: 3164
Регистриран на: 24 апр 2008 23:04

Re: Фисикела официално във Ферари,Маса няма да кара тази година!

Мнениеот smash_the_reds » 03 сеп 2009 19:06

Не съм фен на Ферари,но тоя Бадоер е трагичен-като зрител без билет е на състезанията!
Изображение Изображение

Потребителски аватар
red1man2utd
Мнения: 97
Регистриран на: 12 апр 2009 23:48
Контакти:

Re: Фисикела официално във Ферари,Маса няма да кара тази година!

Мнениеот red1man2utd » 03 сеп 2009 19:11

Бадоер е тест пилот,и се справя добре като такъв.Очаквана е неговата смяна.Ферари е един от най-добрите отбори и затова трябват добри пилоти.Фисикела,не е от най-добрите,но има повече състезания от Лука.Успех до края на сезона.Forza Ferrari.
Изображение

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6757
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Re: Фисикела официално във Ферари,Маса няма да кара тази година!

Мнениеот soilwork » 03 сеп 2009 19:12

Уффф,най-после :) Дано Фисико се представи добре и заедно с Кими смачкат конкуренцията на домашната писта :) Между впрочем за тази писта Ферари винаги подготвят тотално различен аеро-динамичен пакет в сравнение с другите писти-така че ще очакваме добра гонка

Потребителски аватар
smash_the_reds
Мнения: 3164
Регистриран на: 24 апр 2008 23:04

Re: Фисикела официално във Ферари,Маса няма да кара тази година!

Мнениеот smash_the_reds » 03 сеп 2009 19:14

red1man2utd написа:Бадоер е тест пилот,и се справя добре като такъв.Очаквана е неговата смяна.Ферари е един от най-добрите отбори и затова трябват добри пилоти.Фисикела,не е от най-добрите,но има повече състезания от Лука.Успех до края на сезона.Forza Ferrari.

Марк Жене също е тест пилот.Как можаха да предпочитат Бадоер пред него!
Изображение Изображение

Потребителски аватар
ozzy
Мнения: 575
Регистриран на: 18 авг 2008 00:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Фисикела официално във Ферари,Маса няма да кара тази година!

Мнениеот ozzy » 03 сеп 2009 20:01

soilwork написа:Уффф,най-после :) Дано Фисико се представи добре и заедно с Кими смачкат конкуренцията на домашната писта :) Между впрочем за тази писта Ферари винаги подготвят тотално различен аеро-динамичен пакет в сравнение с другите писти-така че ще очакваме добра гонка

Ами всъщност не е точно така. Първо, всички отбори използват аеродинамични пакети с много по-изправени крила за Монца, но същият пакет се използва и за Спа, тъй като двете писти са изключително сходни /всъщност белгийците казват, че Монца е Спа без баирите, а италианците обратното, че Спа е Монца, но с баири ;) /. Колкото до това кой ще победи в Италия, мисля да сложа някай лев на Сутил, а на Райчо да му се строши КЕРС-а дано, че ме провали за 1300 лв. в Белгия :evil: :evil: :evil: /е малката утеха са париците от пол-а на Фисико, но ако беше успял и да спечели още щях да съм на черешата :) /!!!
[offtopic]Смаше, забравихме се с прогнозите бе братче![/offtopic]

Потребителски аватар
smash_the_reds
Мнения: 3164
Регистриран на: 24 апр 2008 23:04

Re: Фисикела официално във Ферари,Маса няма да кара тази година!

Мнениеот smash_the_reds » 03 сеп 2009 20:21

ozzy написа:
soilwork написа:Уффф,най-после :) Дано Фисико се представи добре и заедно с Кими смачкат конкуренцията на домашната писта :) Между впрочем за тази писта Ферари винаги подготвят тотално различен аеро-динамичен пакет в сравнение с другите писти-така че ще очакваме добра гонка

Ами всъщност не е точно така. Първо, всички отбори използват аеродинамични пакети с много по-изправени крила за Монца, но същият пакет се използва и за Спа, тъй като двете писти са изключително сходни /всъщност белгийците казват, че Монца е Спа без баирите, а италианците обратното, че Спа е Монца, но с баири ;) /. Колкото до това кой ще победи в Италия, мисля да сложа някай лев на Сутил, а на Райчо да му се строши КЕРС-а дано, че ме провали за 1300 лв. в Белгия :evil: :evil: :evil: /е малката утеха са париците от пол-а на Фисико, но ако беше успял и да спечели още щях да съм на черешата :) /!!!
[offtopic]Смаше, забравихме се с прогнозите бе братче![/offtopic]

Тъй стана.Имам ти скайпа,скоро ще се съберем на ново място!
Изображение Изображение


Върни се в “Формула 1”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта