Formula E - Официална тема

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Formula E - Официална тема

Мнениеот Балкански Орел » 12 сеп 2014 13:59

[center]

Код: Избери всички

www.fiaformulae.com
[/center]

[center]Изображение[/center]
[center]Изображение
Изображение[/center]
[center][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dqIsFbdLJ7k[/youtube][/center]



[center]На 13 септември автомобилният спорт ще навлезе в нова ера от своето развитие с първото в света състезание на FIA Formula-Е, което ще се проведе в Китай по улиците на Пекин. Този шампионат, в който си съперничат едноместни електрически автомобили с мощност 200 kW (270 к.с.), вече утвърждава своя принос за новите разработки и цялостното развитие на автомобилите с нулеви вредни емисии "zéro émission". Имайки сериозен напредък в развитието на електрическия автомобил и разполагайки с гама от автомобили Z.E., Renault вложи своите експертни познания в създаването на Spark-Renault SRT_01E, автомобилът използван от десетте отбора участващи в състезанието. Освен това Renault е основен партньор на отбора e.dams, създаден от Ален Прост и Жан-Пол Дрио. Негови пилоти през 10-те етапа от първия сезон на шампионата на FIA Formula-Е ще са Себастиан Буеми и Никола Прост . През 2011 година Международната Автомобилна Федерация заявява своето желание да създаде 100% електрическо състезание. В унисон с предизвикателствата пред автомобилната индустрия този шампионат трябва да допринесе за новите разработки, като същевременно привлече вниманието на публиката към една мобилност, загрижена за устойчивото развитие. Обединяващ енергия, технология, спорт и наука, проектът на Алехандро Агаг - испански бизнесмен, ангажиран с автомобилния спорт - получава зелена светлина от FIA на 27 август 2012. Впоследствие продуцентът на шампионата поверява на Spark Racing Technology задачата да създаде и изработи първите 40 болида на Formula-Е. Сред техническите партньори, въвлечени в тази авантюра, Renault играе централна роля, конструирайки електрическото задвижване.

Шампионатът на FIA Formula-Е започва с десет отбора с по два автомобила. Стартовата решетка още през първия сезон се оказва доста сериозна, тъй като 10 от пилотите, вече обявени за титуляри, са карали във Formula 1 през кариерата си. По време на един манш всеки конкурент ще разполага с два автомобила, които може да използва според нуждата. Тоест, обиколката съдържа една задължителна смяна. Състезанията ще се провеждат по идентична схема. Концентрацията в един единствен ден ще позволи да се ограничат вредите за града и околностите, както и експлоатационните разходи на отборите. А най-хубавата част се състои в анимацията на събитието. Слабият звук от автомобилите ще бъде съвместим дори с организирането на концерти по време на състезанието. В сутрешните часове два свободни тестови сеанса ще дадат възможност на конкурентите да опознаят трасето и да оптимизират настройките. В ранния следобед квалификациите ще се проведат в четири серии по десет минути с по пет претендента на пол-позиция при всяка серия. Самата надпревара - или Е-Prix - ще се случи в рамките на около един час, с по една задължителна смяна на автомобила за всеки пилот. За разлика от свободните тестове и квалификациите, които ще се проведат с пълната мощност (200 kW - 270 к.с.), при гонката мощността ще бъде ограничена до 150 kW (202 к.с.). Тримата пилоти, най-популярни сред любителите на автомобилния спорт, ще могат да ползват бонус от феновете, така наречения FanBoost (180 kW за 5 секунди). Точките ще бъдат разпределени според обичайната схема на FIA (25, 18, 15, 12, 10, 8, 6, 4, 2 и 1 точки). Пилотът на полпозишън ще получи три допълнителни точки, а този с най-добрата обиколка ще получи две точки. В края на сезона титлата Световен шампион сред пилотите ще бъде изчислена като не се взима предвид най-лошото класиране на всеки. Световният шампионат за конструктори на автомобили ще вземе предвид резултатите и на двата автомобила на всеки отбор.[/center]

Цялата статия тук:
[offtopic]http://www.sportal.bg/news.php?news=508070[/offtopic]

Записи от състезанията:
Първи кръг-Китай- http://thepiratebay.se/torrent/11023702 ... 720p_H.264
Последна промяна от Балкански Орел на 15 сеп 2014 22:14, променено общо 2 пъти.
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
Rafa
Мнения: 1540
Регистриран на: 10 апр 2013 12:04

Re: Утре ще се пише история-Formula E

Мнениеот Rafa » 12 сеп 2014 15:31

Утре може и да се пише история, ама днес никой не иска да пише в темата ти :)
shumkar_44 написа:Специално за колегата с брадата, ще споделя малко информация за спортното ходене

soilwork написа:Извинявам се че се отклонявам от темата др.Шумкар-тоя "колегата с брадата"....снимката на профила не е негова,това е снимката на един футболен мениджър.

Потребителски аватар
shumkar_44
Мнения: 1009
Регистриран на: 23 юли 2012 10:27
Местоположение: Рожен
Контакти:

Re: Утре ще се пише история-Formula E

Мнениеот shumkar_44 » 12 сеп 2014 16:43

Не знам защо, но за момент си представих съзстезание с детски колички. Само си помислете: Юлски обед. Запъхтени майки тичат по нагорещения асфалт, влизайки в схватка при всеки шикан, а отрочетата им въодушевено писукат, размахвайки пухкави юмручета срещу жаркото слънце. Накрая победителката печели чисто нов бойлер "Елдом" със шестстепенна защита и доживотна здравна осигуровка за себе си и своята рожба, докато асфалтът жадно поглъща тежките сълзи на загубилите майки.
С удоволствие бих гледал това по телевизията, докато пия лимонов сок в ленивия неделен следобед, а някъде отвън Лили Иванова глухо припява своето "Абракадабра" от (вероятно) вехт транзистор или малкия "Вартбург" на някой червендалест господин от Добрич.
Толстолоб, на теб съм роб.

Потребителски аватар
Rafa
Мнения: 1540
Регистриран на: 10 апр 2013 12:04

Re: Утре ще се пише история-Formula E

Мнениеот Rafa » 12 сеп 2014 16:55

shumkar_44 написа:Не знам защо, но за момент си представих съзстезание с детски колички. Само си помислете: Юлски обед. Запъхтени майки тичат по нагорещения асфалт, влизайки в схватка при всеки шикан, а отрочетата им въодушевено писукат, размахвайки пухкави юмручета срещу жаркото слънце. Накрая победителката печели чисто нов бойлер "Елдом" със шестстепенна защита и доживотна здравна осигуровка за себе си и своята рожба, докато асфалтът жадно поглъща тежките сълзи на загубилите майки.
С удоволствие бих гледал това по телевизията, докато пия лимонов сок в ленивия неделен следобед, а някъде отвън Лили Иванова глухо припява своето "Абракадабра" от (вероятно) вехт транзистор или малкия "Вартбург" на някой червендалест господин от Добрич.

Другарю, току що описахте рая за всеки татко 8-) То не бяха живителни сокове, то не бяха потни млади майки, то не бяха рожби захапали яростно разкритата им гръд 8-) Приказка 8-)
shumkar_44 написа:Специално за колегата с брадата, ще споделя малко информация за спортното ходене

soilwork написа:Извинявам се че се отклонявам от темата др.Шумкар-тоя "колегата с брадата"....снимката на профила не е негова,това е снимката на един футболен мениджър.

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: Утре ще се пише история-Formula E

Мнениеот Балкански Орел » 12 сеп 2014 17:21

Rafa написа:Утре може и да се пише история, ама днес никой не иска да пише в темата ти :)


Е аз съм направил темата, а който иска да пише.То попринцип във форума почти няма фенове на моторните спортове така, че надявам се че не е защото аз съм пуснал темата. :lol:
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
Red_Teror
Мнения: 155
Регистриран на: 11 авг 2014 23:17
Местоположение: Valhalla
Контакти:

Re: Утре ще се пише история-Formula E

Мнениеот Red_Teror » 12 сеп 2014 20:40

Брей мега мазните коли :) :mrgreen:
3 полуфинала в Европа, 3 детронирани европейски шампиона, 31 титли, 2 златни обувки, Хр. Стоичков с единствената златна топка на Балканите!

iliyan
Мнения: 4237
Регистриран на: 03 юни 2012 19:36
Местоположение: София

Re: Утре ще се пише история-Formula E

Мнениеот iliyan » 12 сеп 2014 21:02

Шаси на Dallara , Двигател на Mclaren и батерии на Williams F1 :)
[wrapimg=left]http://img819.imageshack.us/img819/3282/53oo.gif[/wrapimg]
"УМНИЯТ винаги отстъпва. Каква велика мисъл. Това обяснява господството на ГЛУПОСТТА в света" - Баронеса Мария фон Ебнер-Ешенбах
"Количеството на глупаците намалява, но качеството им нараства" - Михаил Генин

Потребителски аватар
Перловски
Мнения: 257
Регистриран на: 27 авг 2014 07:27

Re: Утре ще се пише история-Formula E

Мнениеот Перловски » 12 сеп 2014 21:59

Балкански Орел написа:
Rafa написа:Утре може и да се пише история, ама днес никой не иска да пише в темата ти :)


Е аз съм направил темата, а който иска да пише.То попринцип във форума почти няма фенове на моторните спортове така, че надявам се

че не е защото аз съм пуснал темата. :lol:



Напротив.Точно щото ти.
И спорта не е моторен, а автомобилен. :lol:
Моторен е спорта в главата ти, ама не сменяш маслото . :mrgreen:
1957г.Унгарската революция е в кръв.Цска - Вашаш.В София - 2:1, В Унгария водят с 1:0 до 34-та мин. Вашаш вкарва 6 гола и се класира. На трибуната военното аташе на СССР си хвърля гневно фуражката на земята и крещи : Вот такие ЕВРОИДИОТЬI !!!

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Утре ще се пише история-Formula E

Мнениеот anihilator » 13 сеп 2014 01:00

shumkar_44 написа:Не знам защо, но за момент си представих съзстезание с детски колички. Само си помислете: Юлски обед. Запъхтени майки тичат по нагорещения асфалт, влизайки в схватка при всеки шикан, а отрочетата им въодушевено писукат, размахвайки пухкави юмручета срещу жаркото слънце. Накрая победителката печели чисто нов бойлер "Елдом" със шестстепенна защита и доживотна здравна осигуровка за себе си и своята рожба, докато асфалтът жадно поглъща тежките сълзи на загубилите майки.
С удоволствие бих гледал това по телевизията, докато пия лимонов сок в ленивия неделен следобед, а някъде отвън Лили Иванова глухо припява своето "Абракадабра" от (вероятно) вехт транзистор или малкия "Вартбург" на някой червендалест господин от Добрич.

Като те гледам и на младини какъв льохман си бил старче си обяснявам защо само бръмбари са ти в главата :!: Да те питам мастурбираш ли докато си представяш младите майки :lol: И ако имаш нещо против автомобилните спортове защо изобщо влизаш в темата :?:

Потребителски аватар
Alonso_Massa
Мнения: 9519
Регистриран на: 02 авг 2011 20:51
Контакти:

Re: Утре ще се пише история-Formula E

Мнениеот Alonso_Massa » 13 сеп 2014 09:52

Перловски написа:
Балкански Орел написа:
Rafa написа:Утре може и да се пише история, ама днес никой не иска да пише в темата ти :)


Е аз съм направил темата, а който иска да пише.То попринцип във форума почти няма фенове на моторните спортове така, че надявам се

че не е защото аз съм пуснал темата. :lol:



Напротив.Точно щото ти.
И спорта не е моторен, а автомобилен. :lol:
Моторен е спорта в главата ти, ама не сменяш маслото . :mrgreen:

Kато не разбираш не пиши! Баш "моторен спорт" се казва. ;)
[wrapimg=]http://1.bp.blogspot.com/-32O3MZ4OU1Q/TrdGFtNTuXI/AAAAAAAAB2w/5WmX_zMJ1t8/s400/Steven++Gerrard+-+Top+Football+Player+soccer.jpg[/wrapimg]

[offtopic][wrapimg=]http://nesncom.files.wordpress.com/2014/01/daniel-sturridge-chip-vs-everton-in-merseyside-derby.gif?w=500&h=280[/wrapimg][/offtopic]
[offtopic][wrapimg=]http://www.finishersforum.com/wp-content/uploads/2013/02/gerrardgoal.gif[/wrapimg][/offtopic]


Върни се в “Формула 1”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта