Видео графика "F1 под лупа": Ще е то дифузьор?

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
mike28
Мнения: 2582
Регистриран на: 06 юни 2008 17:28
Skype: В Русия съм
Контакти:

Видео графика "F1 под лупа": Ще е то дифузьор?

Мнениеот mike28 » 13 апр 2009 21:57

Тук можете да видите видео, в което Момчил Манчев обеснява какво представлява дифузьора и какава е разликата между поставените в колите на Уилямс, Браун Джи Пи, Тойота и всички останали отбори

Понеже аз само слушах първите две състезания за пустите дифузьори и си нямах хал- хабер за какво точно се карат, след изглеждането на това видео ми светна. Ма така е, като се обеснява като хората...

Потребителски аватар
UltraBlue
Мнения: 3986
Регистриран на: 29 авг 2008 15:53
Контакти:

Re: Видео графика "F1 под лупа": Ще е то дифузьор?

Мнениеот UltraBlue » 13 апр 2009 22:09

Е обясни ми от такова значение ли са тея пусти дифузьори ? :roll: И на мен ми омръзна само за тях да слушам :roll:
Please don't call me arrogant, but I'm European champion and I think I'm a special one !

Потребителски аватар
mike28
Мнения: 2582
Регистриран на: 06 юни 2008 17:28
Skype: В Русия съм
Контакти:

Re: Видео графика "F1 под лупа": Ще е то дифузьор?

Мнениеот mike28 » 13 апр 2009 22:13

UltraBlue написа:Е обясни ми от такова значение ли са тея пусти дифузьори ? :roll: И на мен ми омръзна само за тях да слушам :roll:


Виж видеото, по- добре от това аз не знам да го има някъде обяснено. Като дадеш на клипа, отдолу си има линкове към разяснителни статии.

bomberman1964
Мнения: 66
Регистриран на: 09 апр 2009 17:04
Контакти:

Re: Видео графика "F1 под лупа": Ще е то дифузьор?

Мнениеот bomberman1964 » 14 апр 2009 09:24

mike28 написа:Тук можете да видите видео, в което Момчил Манчев обеснява какво представлява дифузьора и какава е разликата между поставените в колите на Уилямс, Браун Джи Пи, Тойота и всички останали отбори

Понеже аз само слушах първите две състезания за пустите дифузьори и си нямах хал- хабер за какво точно се карат, след изглеждането на това видео ми светна. Ма така е, като се обеснява като хората...

АМИ ДЕНЯТ ДОЙДЕ ДНЕС Е 14.04.2009 ОБЯСНЕНИЕТО Е ПОВЕЧЕ ОТ ЯСНО НО КАКВО ЩЕ РЕШИ АПЕЛАЦИЯТА ? ДА РЕЧЕМ ЧЕ ТОЗИ ДИФУЗЬОР Е ЛЕГАЛЕН ,КАКВО СТАВА СЪС ОСНОВНОТО ЗА ТАЗИ ГОДИНА А ИМЕННО СЪКРАЩЕНИЯТА ВЪВ БЮДЖЕТА НА ТИМОВЕТЕ ОТ Ф 1 , СЕГА КАКВО НОВИ КОЛИ ЛИ ЩЕ КОНСТРУИРАТ ПОВЕЧЕТО ОТБОРИ? ИЛИ ЩЕ ИЗЛИЗАТ ЗА ПЪЛНЕЖ ВЪВ СЪСТЕЗАНИЯТА. КАКВО ЩЕ ЗАГУБИ Ф 1? СПОРЕД МЕН ЩЕ ЗАГУБИ МНОГО АМА МНОГО ЗРИТЕЛИ ,СЛЕД КАТО Е ВАЖЕН ТОЗИ ЕЛЕМЕНТ ТРЯБВА ДА СЕ КОНКРЕТИЗИРА ВСЕКИ ДЕТАИЛ ВЪВ ПРАВИЛНИКА И ВСЯКАКВИ ИНТЕРПРЕТАЦИИ ДА СА ЗАБРАНЕНИ.
Последна промяна от bomberman1964 на 14 апр 2009 09:35, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
mike28
Мнения: 2582
Регистриран на: 06 юни 2008 17:28
Skype: В Русия съм
Контакти:

Re: Видео графика "F1 под лупа": Ще е то дифузьор?

Мнениеот mike28 » 14 апр 2009 09:27

- Евала , че ми каза, аз си мислех, че сме 64-та година още, 1 март...

bomberman1964
Мнения: 66
Регистриран на: 09 апр 2009 17:04
Контакти:

Re: Видео графика "F1 под лупа": Ще е то дифузьор?

Мнениеот bomberman1964 » 14 апр 2009 09:39

mike28 написа:- Евала , че ми каза, аз си мислех, че сме 64-та година още, 1 март...

СТРАШНО СИ ОСТРОУМЕН ,ЕВАЛА НА ТЕБЕ МАШАЛА,СЕГА АКО НАУЧИМ И КАКВО МИСЛИШ ПО ВЪПРОСА БРАТОЧИК, ИНАЧЕ ТЕМАТА Е БОЛЕЗНЕНА ЗА ВСИЧКИ И ТОВА ЧЕ СИ Я ПУСНАЛ Е СУПЕР

Потребителски аватар
mike28
Мнения: 2582
Регистриран на: 06 юни 2008 17:28
Skype: В Русия съм
Контакти:

Re: Видео графика "F1 под лупа": Ще е то дифузьор?

Мнениеот mike28 » 14 апр 2009 09:59

Първо, гледам, че си си допълнил мнението, така вече е друго. Второ- ще те помоля да не прекаляваш с големия шрифт и цветовете, в този форум влизат и хора с намалено зрение, които ползват програми за четене, които се объркват от цветни и големи шрифтове.
Още вчера си казах мнението, само че в някоя от другите теми- днес ще легализират спорните дифузьори и спора ще приключи- всички мрънкащи отбори ще трябва да си стегнат гъзовете и да наваксат изоставането си- ако си спомняш Барикело в Австралия беше блъснат отзад, отстрани и отпред- тоест без здраво предно крило, с повреден дифузьор и може би счупен някой страничен аеродинамичен елемент - пак беше много бърз.

Аз мисля, че ще става точно обратното на прогнозираното от теб- с всяка година публиката на Формула 1 ще се увеличава, защото дедо Бърни превърна този спорт в невероятно медийно шоу. Като гледам цифрите в ника ти- явно си от по-старата генерация и предпочиташ по- изчистения спорт с по- малко правила от времето на Лауда, Сена, Прост, Вилньов- старши.
Истината е, че и по тяхно време ги е имало същите проблеми- промени в класирането след намеси на съдии, някой отбор е намирал някоя вратичка в правилника и е измислял някое техническо нововъведение, което му е давало предимство и т.н.

Лично на мен ми допадат новите правила- например в Малайзия станахме свидетели ня няколко изпреварвания от външната страна в почти обратен завой- нещо, което до миналия месец се считаше практически и теоретично немислимо да се случи във Формула 1. Страшно съм доволен, че нещата се обърнаха с краката надолу- защото ми беше писнало всяко състезание да гледам Глок, ТРули, Барикело, Бътън да се мъкнат в края на колоната цяло състезание. Както каза миналата седмица Маса:" Отмина времето , когато правехме каквото си поискаме в първата фаза на квалификациите" - така и трябва да бъде- хегемонията на Макларън и Ферари просто уби всякаква интрига. Представи си, че ти си собственик на отбор- да речем Ред Бул- налял си стотици милиони и накрая на сезона завършваш с някакви мизерни точици- и това всеки сезон. Не случайно тимовете в този спорт намаляха.

И на мен не ми е приятно нещата да се налагат по толкова силов и изкуствен начин, още повече ми е гадно, че често класирането се определя от хора на които не им виждаме лицата и не са карали болид през живота си, но мен никой не ме пита какво искам. Важното е, че този спорт непрекъснато се развива, непрекъсанто се опитват нови неща, някои с по-голям успех, други -не толкова, въпроса е - шоу да става.

Както казаха коментаторите на последното състезание- през 70-те е имало подобен случай като в Малайзия на пистата Фуджи в Япония, когато след голям порой всички са спрели, когато е спрял дъжда е било почти тъмно, пилотите са се рзбрали да не стартират, в крайна сметка само Ники Лауда не потегля отново и друг пилот става световен шампион. Така, че нещата изглежда се въртят едни и същи от години.

Потребителски аватар
mike28
Мнения: 2582
Регистриран на: 06 юни 2008 17:28
Skype: В Русия съм
Контакти:

Re: Видео графика "F1 под лупа": Ще е то дифузьор?

Мнениеот mike28 » 14 апр 2009 10:18

Чакай малко сега... Какво са виновни от Brawn GP , Toyota и Уилямс, че докато те си развиваха колите за сезон 2009 още от средата на миналата година, от Ферари и Макларън дремеха и хвърляха милиони за една пирова шампионска титла. Просто заради новите гуми, аеродинамика, системата КЕРС и ограниченията за двигателите се оказа, че ще печели този, който е най- гъвкава и умее да се ориентира бързо в ситуацията. Не забравяй, че хората които в момента стоят зад успехите на Бътън, Глок и Розберг са гениални инженери, работили дълги години точно за Макларън и Ферари. Така, че двата автомобилно концерна могат само да съжаляват, че са ги изпуснали и нямат сега конкурентни коли.

bomberman1964
Мнения: 66
Регистриран на: 09 апр 2009 17:04
Контакти:

Re: Видео графика "F1 под лупа": Ще е то дифузьор?

Мнениеот bomberman1964 » 14 апр 2009 11:07

Взех си урока и намалявам размера на буквичките :D да аз съм от по старата генерация и голям фен на Ферари като тим,но не мисля че съм фен на Маса,Райконен и Барикело който също кара за Ферари.Виж Шуми е от друго тесто-пилот който развиваше колата във движение но не одобрявах неговото поведение на пистата ,Аертон Сена го боготворях,Ален Прос също,но до тук със моите предпочитания.Според мен обаче днес ще забранят дифузьора на Браун и компания но класирането няма да се редуцира,това е моето усещане по този болезнен въпрос,малко остана,до края на деня ще разберем.Странното нещо което забелязах от състезанието във Малайзия е че болидите са доста зле при вода на пистата,не намериха нужната смес на гумите и ако не беше прекратено състезанието щеше да завърши на 1 скорост срамно за ф 1,никаква стабилност дори и на водещите тимове.Ех гледали сме и Сена как караше когато пистата беше във подобно състояние, сякаш за него дъжд не валеше,а другите сякаш бяха на1 предавка,може би миналия сезон Себастиян Фетел ми напомни за него.

Потребителски аватар
mike28
Мнения: 2582
Регистриран на: 06 юни 2008 17:28
Skype: В Русия съм
Контакти:

Re: Видео графика "F1 под лупа": Ще е то дифузьор?

Мнениеот mike28 » 14 апр 2009 11:21

Много си прав за Шуми- заради поведението му, не го харесвам и покрай него и целия отбор на кончетата.
Ами всичко се дължи на новата аеродинамика - увеличено притискане отпред с по- големи предни крила и силно намалено отзад- заради по-късите и по-високи задно спойлери. Поне така разбрах от коментарите по време на състезанието.
По принцип докато Бърни Екелстоун командва парада няма да се оправят нещата- всяка година ще ходи по нервите на отбори и зрители с непрекъснато менящи се правила и условия.
Да не говорим, че им ограничи силно бюджетите, а същевременно прибира лъвския пай от печалбите и стана толкова алчен, че доста от пистите просто не могат да покрият изискванията и затова отпадат.


Върни се в “Формула 1”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост