България е пред подписване за кръг от шампионата на Формула

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
bomberman64
Мнения: 376
Регистриран на: 24 дек 2008 19:05

Re: България е пред подписване за кръг от шампионата на Формула

Мнениеот bomberman64 » 02 юли 2009 16:24

shumnaliq написа:Шанса това да стане е = шанса в Шумен да има Космодрум

Е СРАВНЕНИЕТО С МОЯ ГРАД НЕ МИ ХАРЕСА ,ЩЕ ГО ПООПРАВЯ МАЛКО, ДА РЕЧЕМ ЧЕ ШАНСЪТ ТОВА ДА СЕ СЛУЧИ Е РАВЕН НА ПОНИКВАНЕТО НА ЧИФТ РОГА НА ТВОЯТА ГЛАВА :) ИМА ЛИ ТАКЪВ ШАНС ? ако има ще се радваме и на болидите от ф1
Изображение

Потребителски аватар
Kotzata
Мнения: 629
Регистриран на: 31 май 2009 20:59
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: България е пред подписване за кръг от шампионата на Формула

Мнениеот Kotzata » 02 юли 2009 16:27

bomberman64 написа:
shumnaliq написа: ако има ще се радваме и на болидите от ф1


Ако не се лъжа миналата година имаше нещо като 'турне' и можеше да се видят на живо болиди.Мисля че бяха на Макларън :)

Потребителски аватар
bomberman64
Мнения: 376
Регистриран на: 24 дек 2008 19:05

Re: България е пред подписване за кръг от шампионата на Формула

Мнениеот bomberman64 » 02 юли 2009 16:31

madhool написа:Нали и парите за нова спортна база в София бяха усигурени и вече трябваше да е готова.Не се заблуждавайте-писта до 2015-та и да искаме не можем да построим.Та ние правихме РЕМОНТ на националния стадион за толкова време за колкото беше построен Уембли.Пак много шум за нищо.А 800км.магистрали ги стройм вече 40г.построенни са към 300-виждатели темповете :)

ТИ ДРУЖЕ НЯМА ДА СТРОИШ ПИСТА :) ТИ, АЗ, ВСИЧКИ НИЕ ЩЕ ДАДЕМ ЧАСТ ОТ ПАРИТЕ, ТЕ ЗА 6 МЕСЕЦА ЩЕ НИ НАПРАВЯТ ПИСТА !!!!ЧАК ЩЕ СЕ ШАШНЕМ :) В ТУРЦИЯ ТАКА СТАНА , НО ТАМ СЕ ЗАБАВИ МАЛКО РАБОТАТА ,ЩОТО ИМАШЕ ПРОБЛЕМ С ФИНАНСИРАНЕТО ОТ ДЪРЖАВАТА.
Изображение

Потребителски аватар
bomberman64
Мнения: 376
Регистриран на: 24 дек 2008 19:05

Re: България е пред подписване за кръг от шампионата на Формула

Мнениеот bomberman64 » 02 юли 2009 16:38

Kotzata написа:
bomberman64 написа:
shumnaliq написа: ако има ще се радваме и на болидите от ф1


Ако не се лъжа миналата година имаше нещо като 'турне' и можеше да се видят на живо болиди.Мисля че бяха на Макларън :)

НЕ СЕ ЛЪЖЕШ http://www.ruseinfo.net/news_32942.html ИМАШЕ ГИ И ТУКА
Изображение

Потребителски аватар
Kotzata
Мнения: 629
Регистриран на: 31 май 2009 20:59
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: България е пред подписване за кръг от шампионата на Формула

Мнениеот Kotzata » 02 юли 2009 16:42

bomberman64 написа:НЕ СЕ ЛЪЖЕШ http://www.ruseinfo.net/news_32942.html ИМАШЕ ГИ И ТУКА

Мхм...Само дето останах с впечатлението, че е Макларън, а не Рено, ама майната му :) През нашия град също минаха и успях да зърна малко болида + да направя няколко снимчици 8-)

Потребителски аватар
durex
Мнения: 11609
Регистриран на: 12 апр 2009 17:58
Контакти:

Re: България е пред подписване за кръг от шампионата на Формула

Мнениеот durex » 02 юли 2009 17:39

Председателят на Българската федерация по мотоциклетизъм и част от организационния комитет за Гран При на България Богдан Николов обяви пред Гонг от Истанбул, че малко дели страната ни от приемането на кръг от Формула 1. Предстоят последни преговори и финализиране на документи и договори, като това ще се случи в Германия по време на Гран При на пистата Нюрбургринг. Все още не се знае къде точно ще бъде построена пистата, защото зависи дали ще е едновременно за Формула 1 и мотори, или поотделно. Има два готови варианта и проекта.

На въпрос може ли България да приеме кръг от Формула 1, Богдан Николов отговори: „Може, след като вече три месеца имаме договор в България! Въпросът е да се финализират последните разговори относно условията. Сега след като подпишем, стартираме усилено, защото 2011-та година е дошла!”.

Ето какво още разказа пред Гонг от Истанбул Николов:

„Въпросът е да се финализират последните разговори относно условията. Договорът не е един, а са четири – за домакинство, телевизионни права, реклама и инфраструктура. Много мина, малко остана. Договорът ни от месец март е у нас, имаше много преговори и консултации. Сега вече получихме покана за финализирането им по време на Гран При на Германия.”

„След като подпишем договора, тогава ще обявим къде ще бъде пистата за Гран При на България. Имаме два варианта и проектите са готови. Зависи от това дали ще бъде за мотори и автомобили. За Моto GP е подписан предварителният договор, сега остана за Формула 1. Моментално след това следват Super sport, марковият автомобилен шампионат и т.н. Трябва да има много състезания, за да бъде използваема и рентабилна пистата.”

„Когато проектираш за Moto GP става и за Формула 1, но като проектираш за Формула 1, не става за Moto GP. Изискванията за Moto GP са по-големи, отколкото за истинската Формула 1. При проектирането на писта за мотори осигурителните зони са с 50-80 метра по-големи.”

„Договорът е от 2011 до 2015 и с опция до 2020 година, тоест 5 + 5 години. Финансирането е предимно от частни капитали.”

„Българинът трудно ще осъзнае това, че България може да бъде част от големите. Това, което се прави в областта на мотоциклетния спорт, тук не знаем дали е оценено, но на вън го направиха и ни връчиха на три пъти в Монако награда, че сме №1 в света. Нищо друго у нас на този етап не може да бъде номер едно. За оценката на българина зависи и от журналистите, защото те наклоняват общественото мнение към „Да” или „Не”. За сравнение на последното Moto GP в Турция е имало около 26 хиляди българи, които са си купили по 300 евро билет и са отишли.”

„Хубавото е и това, че в момента, в който подпишем договора на Балканския полуостров оставаме само ние! Отпадат Истанбул Парк и Хунгароринг. Като нация ще бъдем пълен монополист в тази област на Балканите!”

„След подписите, които ни останаха да направим между 10 и 12 юли в Германия, стартираме усилено, защото 2011-та година е дошла!”

Просто само трябва да стоим и да чакаме това да стане факт!

Потребителски аватар
nikipep
Мнения: 72
Регистриран на: 24 мар 2008 21:10
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: България е пред подписване за кръг от шампионата на Формула

Мнениеот nikipep » 02 юли 2009 19:15

Понеже се зачепкахте искам да ви поднеса малко инфо във вид PDF относно пистата,която трябваше да бъде за Формула 1 край Сливен http://www.sliven.bg/doc/Announ/Uncompl ... dings1.pdf .Обърнете внимание на стр.19-24,там е всичко относно пистата и въобще целият комплекс.А от стр.4-10,ще видите проекта за медицинско заведение в непосредствена близост до пистата,който да е от полза за незабавно отреагиране при евентуални инциденти!

Потребителски аватар
SkArY_9
Golf Fan
Мнения: 6721
Регистриран на: 02 мар 2009 23:55
Местоположение: Между две женски гърди...
Контакти:

Re: България е пред подписване за кръг от шампионата на Формула

Мнениеот SkArY_9 » 02 юли 2009 19:40

Ще се радвам ако стане :)

Потребителски аватар
birabecks
Мнения: 1745
Регистриран на: 01 сеп 2008 18:52
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: България е пред подписване за кръг от шампионата на Формула

Мнениеот birabecks » 02 юли 2009 23:03

Момчета,сигурно ще ме обвините в национален нихилизъм,обаче...Имам "некои съображения".Гледал съм три пъти F1 на живо.В Австрия,Унгария и Австралия.И Силвърстоун съм я разглеждал,но тогава нямаше състезание - ходихме дотам само да поразгледаме.Честно казано ,не мога да си представя F1 в България.Има много причини.Първо ,нямаме инфраструктура.Представете си,20 отбора с цялата си екипировка пристигат у нас....Правилата в Ф1 са строго регламентирани - всички идват в един ден,тестове,тренировки...знаете как е.Ако пистата е в Плевен ,кво правим ?По магистралата до Ябланица и от там ? Знаете ли какво ще стане докато пристигнат в Плевен :roll: А знаете ли как се строи писта ? Ами ние две магистрали не можем да направим.Другото което ме притеснява - повечето домакини на Ф1 тази година,претърпяват огромни загуби.Ние обаче,щото сме цъфнали и вързали,ще правим кръг от Ф1 !!! На гол тумбак - чифте пищови. :shock: Да не говорим за хотелската база,която трябва да имаме,за организацията и т.н.Бил съм на такива места - това в България няма как да стане в близките 20 години... Според мен е "кьорфишек" на Р.Петков.
Ту мъч пипълс към онли фор дъ паст дъ тайм.Но уорк ! Но секрифиси...

Потребителски аватар
comandosa1
Мнения: 754
Регистриран на: 16 авг 2008 11:24
Контакти:

Re: България е пред подписване за кръг от шампионата на Формула

Мнениеот comandosa1 » 03 юли 2009 10:24

Хахахахахах, много добър виц.
Разберете едно деца, когато комунист ви каже че пече слънце, разтворете си чадъра!


Върни се в “Формула 1”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост