Верният избор на Михайлов е Стоилов и Сираков

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
milen.hristov
Мнения: 9044
Регистриран на: 05 апр 2008 15:09
Контакти:

Верният избор на Михайлов е Стоилов и Сираков

Мнениеот milen.hristov » 04 ное 2009 13:13

Шансът на националния отбор се крие в модерната мисъл на двамата. Михайлов нямаше грешен ход до момента и се показа като добър политик

Автор: Ефрем Димитров

Вероятно каузата е загубена, очевидно е, че разумът повсеместно е помрачен. Все пак ще се опитам да осветля положението от гледна точка на разумността и необходимата рационалност на изборите, които ще бъдат направени на утрешното заседание на Изпълкома на БФС. Предстоящите решения на изпълнителния орган на централата ще очертаят лицето на футбола ни през следващите години. Жизненоважно е поетата насока да не бъде сменяна под напора на емоциите, ще бъда директен – под напора на тоталната глупост...

Ако утре Борислав Михайлов направи дори и минимален компромис и завой в политиката си, това ще е компромис, излязъл изпод ботуша на тълпата и андрешковщината. Това ще е съглашение с безпределната глупост, което неизбежно ще разруши перспективата ни за измъкване от мъртвата хватка на остарялата футболна догма, завещана ни от комунизма и посткомунизма.
Всъщност на какво има да отговоря Михайлов?
На една маскирала се като обществена съвест маргинална и малочислена шайка от реалните физически и морални убийци на българския футбол!

Честно казано – не мисля, че ще се стигне до най-лошото. Лично аз смятам, че Борислав Михайлов се доказа като добър дипломат и политик, който умело лавира между обстоятелствата и накрая винаги намира най-верния път. А и сега верният път се казва Станимир Стоилов и Наско Сираков...
Очевидно е, че в процес бе масирана, мащабна и генерална атака срещу Михайлов, който бе поставен под напрежение и един от лостовете за въздействие бе натискът, оказан върху Станимир Стоилов и невралгичния пост на националния селекционер. Ясно е, че без Стоилов Сираков няма да се съгласи да управлява само формално националните селекции и техните механизми.

Индикациите обаче сочат, че Михайлов успя да овладее бурята, но все пак е важно да констатираме и изречем на глас Истините за неговото управление начело на БФС.
Нека разгледаме в детайли управлението на Михайлов. Смея да твърдя, че легендарният вратар няма грешен ход до момента. Нещо, което ще докажа с факти, логика и стройна аргументация.
Единственият пункт, по който Михайлов може да носи реална отговорност, е националният отбор. Затова той направи най-важното - назначи за национален селекционер Станимир Стоилов и за директор на представителните тимове Наско Сираков. Може би единствените адекватни личности с модерно мислене в пустинята на остарелия ни във всякакъв аспект футбол. На фона на треньорската криза, която вилнее в ЦСКА, видно е каква е разликата между Стоилов и останалите. Трябва да се има предвид, че и пропастта ще се увеличава. Не смятам да си губя времето и да оборвам и очевадното - експериментът с чужденец ще е катастрофален. Все някога ще настъпи и мигът, в който цялата страна ще се убеди в това.

При Михайлов апаратът на БФС бе съграден и по европейски тертип – административните единици бяха обособени, но въпреки това накрая оформиха единен механизъм. Отделните комисии поеха отговорностите си и е факт, че корупционните скандали и афери от епохата на Батето и Вуцов вече са в историята. Факт е и че бе овладяна най-невралгичната точка на българския футбол – съдийството.
Въобще – Михайлов направи една голяма стъпка в изграждането на административен апарат по европейски модел. Следващият ход е клубовете да излязат на светло и да напуснат завинаги територията на сивата икономика, в която са обречени на вегетиране. За голям плюс на сегашното управление на БФС може да се брои отнемането на лиценза на ЦСКА - акт без прецедент в историята на българския футбол. Акт, с който футболът ни влезе в Европа и в административно отношение, тъй като показахме, че стриктно спазваме наредбите и изискванията на УЕФА.

Сега е необходимо да бъде довършена данъчната акция, оттам ще се реши казусът с лицензите, оттам и с базите, всичко ще следва ефекта на доминото. В тези процеси БФС има само една роля - много пъти съм подчертавал, че функцията на централата ни трябва да е РЕГУЛАТОРНА. Не може да се очаква от БФС да изгради това, което трябва да направят собствениците. А именно - да превърнат клубовете си в реални икономически и маркетингови предприятия, с което у нас да бъде създадена и модерна, реална футболна среда.. .
Михайлов притежава интелекта, способностите, визията, качествата и амбицията да спомогне за съживяването на българския футбол!

Потребителски аватар
milen.hristov
Мнения: 9044
Регистриран на: 05 апр 2008 15:09
Контакти:

Re: Верният избор на Михайлов е Стоилов и Сираков

Мнениеот milen.hristov » 04 ное 2009 13:18

Не съм съгласен с коментара,но според мен статията представлява една различна гледна точка която е и аргоментирана.Материала си заслужва да бъде прочетен от началото до края,дори да не ти харесва мнението на автора.

Потребителски аватар
kireto2
Мнения: 1028
Регистриран на: 28 юли 2009 20:43
Местоположение: София
Контакти:

Re: Верният избор на Михайлов е Стоилов и Сираков

Мнениеот kireto2 » 04 ное 2009 13:41

И аз мисля че Боби се справя, но да се твърди че няма грешен ход е смешно.Според мен трябва да се действа много по- принципно с лицензирането на така наречените стадиони.Има и други теми по които може да се спори с автора, но за националния отбор съм съгласен.В момента Мъри няма алтернатива.

soccer
Мнения: 124
Регистриран на: 15 май 2009 13:51
Контакти:

Re: Верният избор на Михайлов е Стоилов и Сираков

Мнениеот soccer » 04 ное 2009 13:42

Хахаха модераторите ще изтрият тая темa, все пак е на Дон Курвалон от Ефрем :D
Последна промяна от soccer на 04 ное 2009 13:49, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Верният избор на Михайлов е Стоилов и Сираков

Мнениеот acmilan » 04 ное 2009 13:48

Съгласен съм,че Мъри трябва да остане,но че Боби управлява безгрешно е смешно да се твърди.Дано само не направят някаква простотия днес и да махнат Стоилов,но не ми се вярва.
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Потребителски аватар
YoTheReal
Мнения: 428
Регистриран на: 18 май 2009 16:25
Skype: y0_the_real
Контакти:

Re: Верният избор на Михайлов е Стоилов и Сираков

Мнениеот YoTheReal » 04 ное 2009 13:50

Мъри и Наско трябва да останат. Изисква се време. Винаги е така - 1 загуба и край, да си ходи. Еми не става така, момчета.
storm написа:
Доктор Хаус написа:Тиеро и Грило какви играят? :roll:

контузени

petko.h.markov
Мнения: 6096
Регистриран на: 27 окт 2009 11:04
Skype: Petko Markov
Контакти:

Re: Верният избор на Михайлов е Стоилов и Сираков

Мнениеот petko.h.markov » 04 ное 2009 13:53

Имам един въпрос-каква е функцията на директора Сираков? За какво отговаря?Въобще какво върши?Така наречената длъжностна характеристика

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Верният избор на Михайлов е Стоилов и Сираков

Мнениеот acmilan » 04 ное 2009 13:59

petko.h.markov написа:Имам един въпрос-каква е функцията на директора Сираков? За какво отговаря?Въобще какво върши?Така наречената длъжностна характеристика

Да ти кажа и на мен ми е малко странна тази длъжност директор на националните отбори,както и спортно-технически директор в даден клуб :roll: От една страна,не тренираш отбора,не правиш тактика,не селектираш футболисти в националния отбор,не плащаш заплати в даден клуб,не определяш бюджета на клуба.Струва ми се,че тези длъжности са малко излишни...
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Потребителски аватар
milen.hristov
Мнения: 9044
Регистриран на: 05 апр 2008 15:09
Контакти:

Re: Верният избор на Михайлов е Стоилов и Сираков

Мнениеот milen.hristov » 04 ное 2009 14:03

petko.h.markov написа:Имам един въпрос-каква е функцията на директора Сираков? За какво отговаря?Въобще какво върши?Така наречената длъжностна характеристика

Той трябва да утвърждава методика на работа с всички национални тимове, да отговаря за подготовката на треньорите. Същият обаче няма право да се меси в подбора на играчи за първия отбор или за младежите ;)

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Верният избор на Михайлов е Стоилов и Сираков

Мнениеот acmilan » 04 ное 2009 14:06

milen.hristov написа:
petko.h.markov написа:Имам един въпрос-каква е функцията на директора Сираков? За какво отговаря?Въобще какво върши?Така наречената длъжностна характеристика

Той трябва да утвърждава методика на работа с всички национални тимове, да отговаря за подготовката на треньорите. Същият обаче няма право да се меси в подбора на играчи за първия отбор или за младежите ;)

Според мен трябва да се даде възможност на директора,в случая Сираков,да утвърди както казваш методика на работа с всички национални отбори,да избере треньори,които да работят по една и съща програма във всички гарнитури,за да може футболистите да бъдат подготвяни за първия тим още от юношеска възраст.Наистина трябва да не се меси в избора на футболисти,тактика и т.н.
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта