ЕП 2024 - кв.: България - Сърбия - 1:1 FT

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Dust
Мнения: 8059
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: ЕП 2024 - кв.: България - Сърбия - 1:1 FT

Мнениеот Dust » 21 юни 2023 00:03

pl1 написа:мръсния сърбин вади най-стойностните ни играчи накрая ...за какво , да вземат точка ли ???? Долно сърбе....

Айде стига с тези конспирации, че е смешно.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Dust
Мнения: 8059
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: ЕП 2024 - кв.: България - Сърбия - 1:1 FT

Мнениеот Dust » 21 юни 2023 00:05

orkoeba4a написа:Паце, тия прехвалени сърбета ги видяхме колко струват срещу нашите уж големи неможачи.

Грам нямам желание да им бъда адвокат, но им нямаше 5 от най добрите играчи, просто сега ни беше шанса да ги излъже, но греда.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

Потребителски аватар
Blagoy
Мнения: 1699
Регистриран на: 07 сеп 2008 17:30
Контакти:

Re: ЕП 2024 - кв.: България - Сърбия - 1:1 FT

Мнениеот Blagoy » 21 юни 2023 00:07

paceto написа:Ние нямаме футболисти какво точно очаквате от тези момчета? Вижте водещите ни отбори, че са пълни с чужденци и я има 1-2 българи да играят редовно или да са титуляри. Как да стане с играчи от отбори в средата на класирането да искаме да изкарват супер мачове? Докато не се прокара нова система в нашият футбол и то радикална и да се почне да се работи с школите няма да го бъде и това трябва всеки да го знае.

Вижте само сърбите къде играят и в какви отбори, а вижте и хърватите какво правят.. :|


От този наш отбор аз мисля, че има поне няколко играчи, които заслужават да играят в чужбина. Какво е - мениджъри ли няма, които да ги пробутат, не знам. А сърбите и хърватите вече имат име на люпилни за таланти и им е по-лесно да излязат.
А нашите или отиват за малко в неподходящи отбори и след година-две се връщат в България, или изобщо не излизат. Такива примери са Десподов и Кръстев - излязоха за малко и сега се върнаха и тъпчат на едно място в България, а не се развиват. А един Груев, който е изграден като футболист в школата на Вердер Бремен, с всяка година става все по-добър.
Дано след този мач забележат някои наши футболисти и да излязат в чужбина и да се научат на истински футбол, преди да е станало късно за тях.
За Русев четох, че имало интерес от Уотфорд и още 2 отбора от Чемпиъншип. Би било чудесно място за развитие за него. Кръстев, Краев, Даниел Наумов - време им е и на тях да отидат в чужбина, докато са млади.
Последна промяна от Blagoy на 21 юни 2023 00:09, променено общо 1 път.
[center]Изображение[/center]

orkoeba4a
Мнения: 496
Регистриран на: 19 юни 2023 12:34

Re: ЕП 2024 - кв.: България - Сърбия - 1:1 FT

Мнениеот orkoeba4a » 21 юни 2023 00:08

Имаха отсъстващи, ама и тия дето бяха на терена за сърбите пак повечето играят в добри и средно добри западноевропейски отбори, и въпреки това бяха тотално неутрализирани тая вечер. Значи ние и с тези играчи повечето от Първа бг Лига можем да им се противопоставим. Тая вечер изпуснахме положения за поне още 2 гола и мачът щеше да е приключил далеч преди 90 минута. Просто както казах, трябва да започне да се налага един и същ състав 11+ макс 3-4 резерви, които да са на терена всеки път, а не 20+ играча да се завъртят за 1 година в националния, така няма как да се получат нещата. За да се получи обиграване на състав това е нужно. Дори златното ни поколение от 90те, макар да бяха играчи на топ ниво, знаехме наизуст титулярната 11торка и 3-4 резерви, които ще влизат на терена. А сега е пълен буламач и хаос. Обиграй един и същ състав, дори да не е на някакво мега европейско ниво, и в един момент резултатите ще дойдат, неизбежно е.

Dust
Мнения: 8059
Регистриран на: 06 окт 2009 17:50
Контакти:

Re: ЕП 2024 - кв.: България - Сърбия - 1:1 FT

Мнениеот Dust » 21 юни 2023 00:17

Blagoy написа:От този наш отбор аз мисля, че има поне няколко играчи, които заслужават да играят в чужбина.

Нека не ни се замъглява погледа.
Чужбина може да бъде и Германия може и Косово.
В тоя състав няма нито един играч, който да играе титуляр в първенство от топ 5 на Европа и в отбор от първата десетка на съответното.
Единствено в Десподов има нещо футболно, но и той е далече от това ниво.
Гриша Ганчев написа:До 15 март 2021-а година ЦСКА ще има нов стадион. Реконструиран, по всички изисквания на ФИФА и УЕФА. Ще бъде най-висока категория.

vvessel
Мнения: 4318
Регистриран на: 05 юни 2008 11:26
Контакти:

Re: ЕП 2024 - кв.: България - Сърбия - 1:1 FT

Мнениеот vvessel » 21 юни 2023 00:23

Личи си че сме отбор 4-та , 5- та урна. Играем като пълни загубеняци, които гледат да излъжат някой отбор. Последните минути не можахме да задържим топката и 10 секунди и дадохме камара шансове на сърбите, които най- накрая вкараха. Колко пъти топката беше ритана безцелно, без да се търси комбинация, задържане, отиване към ъгловия , както обикновено се прави последните минути и бавене по футболен начин. Всичко изглеждаше пълен хаос последните 15 минути и като че ли някои хора не бяха наясно какво точно трябваше да правят.
Браво за борбата и себераздаването, но липсата на класа си е очеизвадна и равния е справедлив резултат на фона на представянето, но начина по който го допуснахме е изключително дразнещ и много се чудя дали да ги гледам изобщо повече тези момчета, които за съжаление толкова си могат. Съставът като цяло беше правилен, но накрая много оплескахме нещата.
Както се казва - хубава работа ама българска.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22672
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: ЕП 2024 - кв.: България - Сърбия - 1:1 FT

Мнениеот NOMER14 » 21 юни 2023 00:29

Един отбор започва от защитата - 2 централни и 2 бека и един опорен халф пред тях. И две крила да помагат на бековете. Чичо Митко затова е велик, защото така постряваше отбора си. Тези измишльотини - халфбекове, обърнати такива са съвременни измислици на псевдоразбирачи.
Трябва стабилна защита и всеки да си знае мястото. Такива бяха винаги защитите ни от 2, най-много 3 отбора. Вадиш бек, слагаш бе и т.н.
А ваденето на Чочев и Десподов втори мач подред е престъпление. На тяхно място пускаш хилави момчета. Добре е, че не извади и Краев, щяхме и да загубим.

orkoeba4a
Мнения: 496
Регистриран на: 19 юни 2023 12:34

Re: ЕП 2024 - кв.: България - Сърбия - 1:1 FT

Мнениеот orkoeba4a » 21 юни 2023 00:32

Глупости. Дългото продължение помогна на сърбите без значение кои са на терена. Да беше свирил в 95 минута и мача приключваше.
vvessel написа:Личи си че сме отбор 4-та , 5- та урна. Играем като пълни загубеняци, които гледат да излъжат някой отбор. Последните минути не можахме да задържим топката и 10 секунди и дадохме камара шансове на сърбите, които най- накрая вкараха. Колко пъти топката беше ритана безцелно, без да се търси комбинация, задържане, отиване към ъгловия , както обикновено се прави последните минути и бавене по футболен начин. Всичко изглеждаше пълен хаос последните 15 минути и като че ли някои хора не бяха наясно какво точно трябваше да правят.
Браво за борбата и себераздаването, но липсата на класа си е очеизвадна и равния е справедлив резултат на фона на представянето, но начина по който го допуснахме е изключително дразнещ и много се чудя дали да ги гледам изобщо повече тези момчета, които за съжаление толкова си могат. Съставът като цяло беше правилен, но накрая много оплескахме нещата.
Както се казва - хубава работа ама българска.

Проблемът беше пропуските на Русев и гредата на Кръстев много преди 90 минута, които ако бяха влезли нямаше да има треперене в последните минути. За липсата на класа е ясно, но конкретно в тоя мач, няма за какво да виним играчите, дадоха всичко от себе си. Неоправдано голямото продължение на мача също беше решаващ фактор сърбите да имат последен шанс накрая. :roll:

CSKArforever
Мнения: 241
Регистриран на: 03 фев 2020 21:16
Контакти:

Re: ЕП 2024 - кв.: България - Сърбия - 1:1 FT

Мнениеот CSKArforever » 21 юни 2023 00:35

Ясно е, че съперникът ни днес имаше много по-класни играчи от нас, но нашите изораха терена и направиха най-силният си двубой от бай Хубчево време насам. Наистина толкова не помня да ме е било яд за мач на националите!
Краев абсолютно животно в средата, Антов абсолютно животно отзад, Космонавта също много силен.
Наистина не съм очаквал така да ги неутрализираме цял мач и да нямат чисти положения за гол.
За съжаление нашите завалии освен всичко друго, са и абсолютни каръци и вместо да е 3 на 0, допуснаха гол в 96тата минута за 1 на 1. По времето на Шубата имаше пак няколко такива мача...

В дългосрочен план - не си правете илюзии, че имаме шансове за нещо. За да имаш постоянство ти трябва психика и класа, а ние нямаме нито едно от двете. През годините сме имали доста такива епизодични "избухвания" (победите срещу Швеция и Холандия, някой друг престижен Х срещу Италия, бих добавил и победите ни срещу Северна Македония и Норвегия), но бързо след това сме се сблъсквали с реалността и не вярвам този път да е различно. Днес направихме наистина страхотен за нашите стандарти мач срещу Сърбия, пред наша публика и това беше шансът ни според мен да запишем една доста престижна победа, защото в момента нямаме сили за нещо повече и съм доста разочарован, че я изпуснахме.

Колкото до Кръстаич. Доволен съм, че налага млади играчи, не искам да го гонят и това с постоянните смени на треньори е мега глупост, но днес няма да му спестя критиката си.
За мен беше абсолютна простотия да извади Десподов и Чочев, които са двама от най-опитните ни и класни футболисти и биха били от полза в последните минути. Когато играта ти върви не правиш толкова много промени и не сменяш най-добре представящите се играчи. Отделно това не беше и момента за дебюти, нито пък да пускаш карикатури като Галчев и Илия Стефанов (не го казвам заради отбора в който играят, просто смятам, че резерви в ефбет лига като тях и Шопов нямат място в националния отбор, особено в такива възлови моменти).
Общо взето в последните минути настъпи сериозна паника при нашите, чистеше се на посоки, страхът и грешките бяха прекалено много и някои от смените се отразиха негативно на отбора. (Разбира се ако положението на Кръстев беше влязло нямаше да говорим за грешни смени, а точно обратно, но това е футболът :дд).

Общо взето това е един от тези мачове, за които те е яд като се сетиш след години.
Последна промяна от CSKArforever на 21 юни 2023 00:38, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Blagoy
Мнения: 1699
Регистриран на: 07 сеп 2008 17:30
Контакти:

Re: ЕП 2024 - кв.: България - Сърбия - 1:1 FT

Мнениеот Blagoy » 21 юни 2023 00:37

Dust написа:
Blagoy написа:От този наш отбор аз мисля, че има поне няколко играчи, които заслужават да играят в чужбина.

Нека не ни се замъглява погледа.
Чужбина може да бъде и Германия може и Косово.
В тоя състав няма нито един играч, който да играе титуляр в първенство от топ 5 на Европа и в отбор от първата десетка на съответното.
Единствено в Десподов има нещо футболно, но и той е далече от това ниво.


Не съм казал, че директно трябва да отидат в топ 5 първенство.
Не съм съгласен, че е само Десподов. Краев и Кръстев определено са талантливи. Впрочем вторият формално е собственост на Сити груп - които са групата от отбори, в които е и Манчестър Сити. Беше под наем в Левски, от следващия сезон според мен на 100% ще играе в чужбина.
[center]Изображение[/center]


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта