Сега доволни ли сте?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
fcw
Мнения: 83
Регистриран на: 09 авг 2008 20:56
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот fcw » 12 окт 2017 15:32

LSFC 1914 написа:Ама ти сериозно ли мислиш, че с Марселинчо и Дяков рендето ще прогресираме по-напред ? Честно ми кажи ?

Разбира се, че не, но Божинката и Влади Гаджев не ги викат кой знае защо.
Praemonitus – praemunitus (от латински: „Предупреденият е въоръжен”)
Иванков за първата тренировка в Бурса: 15 000 турци скандираха името ми, почувствах се като на "Герена".

Потребителски аватар
k_oleto
Мнения: 4245
Регистриран на: 06 юни 2008 14:38
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот k_oleto » 12 окт 2017 16:10

чета и ми е забавно.

За Германия: момчетата с не германските имена са живели достатъчно дълго в Германия. Някой са се родили там, а други са отишли като малки. Това е нещо като нашите турчета. Например: турчина Седеф от Кърджали има БГ паспорт и ако има и добри футболни качества - никой няма да има нищо против да играе за националния отбор.
За Каранга, Кафу и т.н нещата са други. Те идват у нас като бразилци. 6 месеца след като клубните шефове на отборите разберат, че могат да вземат кинти от тях - минава бърза процедура и те стават българи - патриоти. Това, обаче се прави, за да могат да излязат в Европата, като граждани на ЕС (и да не заемат място на чужденци). Само с този ход им се дига стойността с едно 500-600 евра :)
Тъй че....до тук с тезата за чужденците !

tornadooo
Мнения: 351
Регистриран на: 02 май 2015 16:30

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот tornadooo » 12 окт 2017 17:06

Mirosvel написа:Айде стига с този МарсОлиньо! Погледнато от европейска перспектива си е един абсолютно посредствен играч! Дори и снего да изглеждаме по-добре, приносът му като цяло ще е нулев! Няма да побеждаваме повече, просто в определени ситуации може и да изглеждаме малко по-добре. Или пък не!! Дяков не е ли вече натурализиран? Мисля, че той отдавна е с български паспорт! Цигансакия отдавна го хвърли!!Нои паспортът не го прави по-малко циганин. Или както щеше да каже Стоичков: - И дядо му е бил циганин, и баща му, Дяков си е циганин и синът му и той е малък циганин!

Доволен съм от отговорите на всички, получи се интересна дискусия. Само на теб Миросвелчо ти пролича истинския произход и ни стана ясно че от детенце вероятно имаш комплекси от някои неща.

bsz1916
Мнения: 2506
Регистриран на: 16 юни 2016 05:35
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот bsz1916 » 12 окт 2017 17:40

Нещата са пределно ясни - Исмаил Иса , Дани Кики , Самир Аяс , Мариан Огнянов са български граждани и ако треньорът прецени че имат качества , естествено няма проблем да играят за националния отбор . Съвсем друг е въпросът с така наречените натурализирани чужденци - Марселиньо , Кафу , Каранга , Кишада и т.н. са дошли в България като футболисти и за да не заемат квотата за чужденци извън ЕС са им дали българско гражданство . Ако напълним отбора с такива " български граждани " това вече НЯМА ДА БЪДЕ БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР и просто съществуването на този отбор става безсмислено .

doblesten
Мнения: 39
Регистриран на: 19 авг 2017 18:24

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот doblesten » 12 окт 2017 17:52

Mirosvel написа:Айде стига с този МарсОлиньо! Погледнато от европейска перспектива си е един абсолютно посредствен играч! Дори и снего да изглеждаме по-добре, приносът му като цяло ще е нулев! Няма да побеждаваме повече, просто в определени ситуации може и да изглеждаме малко по-добре. Или пък не!! Дяков не е ли вече натурализиран? Мисля, че той отдавна е с български паспорт! Цигансакия отдавна го хвърли!!Нои паспортът не го прави по-малко циганин. Или както щеше да каже Стоичков: - И дядо му е бил циганин, и баща му, Дяков си е циганин и синът му и той е малък циганин!

Чистокръвният Б. Краев -специалист по ритане с бутонките-май на това се казват цигански номерца!

4au6
Мнения: 329
Регистриран на: 01 сеп 2008 13:52
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот 4au6 » 12 окт 2017 18:25

Captain Stottlemeyer написа:
kiril.a.d написа:....Кaпитaне, стигa с тaзи темa зa нaтурaлизирaните или родeни чужденци в Гермaния!
1. Ясно че у нaс нямa дa дойде някой свестен дa се нaтурaлизирa, зaживее и роди тук. Знaем зaщо, нaли? - те и нaтурaлизирaнте брaзилци, след крaя нa кaриерaтa си отивaт вкъщи...Сaмо някой и друг сърбин остaнa дa живее у нaс!...aмa то, дето Сърбия, тaм и Бългaрия, пък и сме нa еднa крaчкa ;)...
2. Тaкa или инaче, в Гермaнския нaц. отбор, игрaят xорa с негермaнски именa!!! - нaли?
Ми тогaвa, кой дa се сърди или обръщa внимaние, че в Бг нaц.отбор, игрaят xорa с небългaрски именa?...
Отдaвнa вече по светa е пълно с "чужденци" и чужденци, по рaзните нaц.отбори...

Кире, колкото пъти темата за футболистите с "негерманските имена" се подхваща в този форум (не от мен), толкова пъти аз ще взимам отношение по нея, първо защото нещата не се познават и второ, защото разликата между роден и натурализиран е огромна. Съвсем нормално е един Йозил (нарочно давам примера с него, защото и двамата му родители са турци) да играе за Германия - той е роден и израснал в тази страна, тя му е дала образование, направила го е футболист. Той е трето поколение турци в германия - за него не знам, но съм чел и съм чувал от мои познати, живеещи в Германия, че някои турци като него дори не знаят добре турски език. Съвсем друга манджа е натурализацията, когато един готов, изграден, добър футболист иска да се състезава за дадена страна, получава гражданство на 25-годишна възраст (примерно) и т.н.
Лично аз съм съгласен с теб и нямам нищо против натурализацията на чужденци, които да играят в българския национален отбор. След като страни като Италия и Русия го правят, защо да не го правим и ние!?... :roll: 8-)
П.П. Тук се дава пример с националния отбор на Сърбия, че в него играели само сърби. Да, ама от тези сърби само един - вратарят Стойкович играе в сръбски отбор - Партизан. Всички останали играят в чужбина, някои в съвсем не случайни отбори. ;)

Капитане в твоя подкрепа ще пиша че трето поколение турчин в Германия мисли,работи и живее като германец (той не казва аз съм турчин а германец и уточнява ако някой го попита).За разлика от пришълците(не родени) в страната ,те не посещават южната ни съседка ежегодно. Имах колега в Германия точно такъв (3то поколение ) строителен инженер който дори СТРАНЕШЕ от тях. А натурализацията на футболисти над 30те ми се струва просто безмислена.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 12 окт 2017 18:40

kiril.a.d написа:...Кaпитaне, честно - не те рaзбирaм!!!
Добре де, Йозил и други сa родени в Гермaния, aмa гермaнци ли сa...дa ги тaкоз и мaнгaлите? :lol: :lol: :lol:
Мaaaни че сегa ще ме обвинят в рaсизъм, a то и товa е от непознaвaне нa рaзликaтa м/у етнос от еднa рaсa и рaзлични рaси ;)...И некa не говорим зa "aрийскa рaсa" - Петaтa рaсa, Петото човечество! - изцяло се нaричaт АРИИ!!! - a зa племето гермaнци! - Готи aко искaш ;)
Кaпитaне, спомни си зa Aли Шaлaмaнов, Aян Сaдъков...Мaрян Огнянов...бе и ние сме си имaли "гермaнци" в нaц. отбор ;)
:lol:

Добре, давам ти жокер, за да ме разбереш: Майката на братята Боатенг е германка, баща им е ганаец. Братята са родени в Берлин. Какъв е Жером - германец или ганаец, след като играе в бундестима? Какъв е Кевин-Принс - ганаец или германец, след като играе в националния на Гана (дори игра срещу брат си на СП 2014)?!... :roll: 8-)
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 12 окт 2017 18:45, променено общо 1 път.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

KellyB
Мнения: 1548
Регистриран на: 14 май 2008 20:32

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот KellyB » 12 окт 2017 18:45

Captain Stottlemeyer написа:
kiril.a.d написа:...Кaпитaне, честно - не те рaзбирaм!!!
Добре де, Йозил и други сa родени в Гермaния, aмa гермaнци ли сa...дa ги тaкоз и мaнгaлите? :lol: :lol: :lol:
Мaaaни че сегa ще ме обвинят в рaсизъм, a то и товa е от непознaвaне нa рaзликaтa м/у етнос от еднa рaсa и рaзлични рaси ;)...И некa не говорим зa "aрийскa рaсa" - Петaтa рaсa, Петото човечество! - изцяло се нaричaт АРИИ!!! - a зa племето гермaнци! - Готи aко искaш ;)
Кaпитaне, спомни си зa Aли Шaлaмaнов, Aян Сaдъков...Мaрян Огнянов...бе и ние сме си имaли "гермaнци" в нaц. отбор ;)
:lol:

Добре, давам ти жокер, за да ме разбереш: Майката на братята Боатенг е германка, баща им е ганаец. Братята са родени в Берлин. Какъв е Жером - германец или ганаец, след като играе в бундестима? Какъв е Кевин-Принс - ганаец или германец, след като играе в националния на Гана (дори е играл срещу брат си)?!... :roll: 8-)


Не се хаби, капитане, всичко е до багажа в главата... :)

Потребителски аватар
Air_Smuggler_FU
Мнения: 325
Регистриран на: 23 юли 2015 08:37

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот Air_Smuggler_FU » 12 окт 2017 19:14

Сега доволни ли сте?
--------------------------------

Аз пък не съм доволен !
За какво ни беше тоя идиотски късмет в мачовете с Холандия и Швеция, само го изхабихме ей тъй, зАлудо !
Защо не си паднахме като хората от Лаксемберг, ми трябваше да им изравняваме ?!

Трябваше да си завършим на 5-то място, и да се питаме това успех ли е....или можеше и по-зле !
Ама нищо, следващите 20-30 години все ще е така !
Ако ще и Путко Мафани да вземе бълг. паспорт... :lol:

Iliyan_1983
Мнения: 12
Регистриран на: 29 авг 2015 04:39
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот Iliyan_1983 » 12 окт 2017 20:22

ДАЛИ СМЕ ДОВОЛНИ?! ХАХ!!! ТОВА МАЙТАП ЛИ Е?!
Тотално недоволни трябва да сме! Дори мача с Франция съм готов да простя, но не и измъчените победа и равенство в мачовете с Люксембург или онази идиотска загуба от Беларус! Бре, мама му стара, хайде, на всеки му беше ясно, че с Франция, Швеция и Холандия за компания, шансовете ни за класиране са минимални. Но какво следва да направи тогава едно нормално ръководство като минимум резултати?! Ами да гледа националният отбор ПОНЕ да се изкачи в ранг-листата на УЕФА, че да издрапаме от тази ш****а 4-та урна, защото докато сме там - абсурд да помиришем голям форум! И изобщо, съмнявам се някой от БФС-то да има 2 грама мозък да осъзнава този нов турнир Лига на нациите и правилата, обвързани с резултатите от него по отношение на разпределението на отборите по урни за следващия квалификационен цикъл, какъв четвъртит трибуквен ще е за нас при жребия за Евро' 2020! Може и в 5-та урна да изпаднем! За нашите западнали футболни стандарти и 8-те по-високо поставени от нас национални отбора от поток С, които могат да ни се паднат на Лига на нациите, са меко казано "едно лошо предсказание"...Иначе дали ще са турци, роми, бразилци, македонци, бесарабски българи и т.н., натурализирани или не, ако играят добре, защо пък да не ги вземем в националния?!


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта