Сега доволни ли сте?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 12 окт 2017 12:00

slavista1974 написа:Викаш Боатенг,Кимих,Джан и Мустафи са чистокръвни арийци!

Хубаво е да научиш значението на термина "ариец", както и разликата между "гражданство по рождение" и "гражданство по натурализация". Освен това, ако не знаеш, братът на Жером Боатенг - Кевин-Принс се състезава за Гана. Единият брат е избрал да защитава цветовете на родината на майка си, другият - на родината на баща си (иначе и двамата са родени в Берлин). Това проблем ли е за теб!?... :roll: 8-)
Последна промяна от Captain Stottlemeyer на 12 окт 2017 12:03, променено общо 1 път.
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот kiril.a.d » 12 окт 2017 12:03

Captain Stottlemeyer написа:
navybg написа:
openminded написа:Моля някой да ме поправи, ако бъркам, но мисля, че всички играчи от маншафта с негермански имена са родени или най-малкото израснали там, така че не виждам за какво натурализиране става дума.Друг е въпросът, че примерът с Германия не е удачен, защото това е страна, която привлича тълпи имигранти, които биха искали да родят и отгледат децата си там.А чистокръвни арийци имаше по времето на Третия райх, сега времената и реалностите / особено демографските / са съвсем различни.

Като например вечния им голмайстор, Мирослав Клозе, нали така:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2_%D0%9A%D0%BB%D0%BE%D0%B7%D0%B5

Мирослав Клозе е дошъл в Германия с родителите си, когато е бил на 8 (осем) годинки и освен това, той вече НЕ е част от бундестима (подобна е ситуацията и с Лукаш Подолски). А ако искаме всички спортисти, които представят България да са "чисти българи", ще трябва да дадем златните медали, спечелени от Нораир Нурикян на Армения, тези на Наим Сюлейманоглу (познат още като Наум Шаламанов) - на Турция и т.н. - примерите са много... 8-)
П.П. Понастоящем всички футболисти с "негермански имена", играещи в бундестима, са родени в Германия и са германски граждани по рождение. Някои от тях са от смесени бракове, изключение прави Йозил (роден е в Гелзенкирхен и е трето поколение турчин, живеещ в Германия).

Кaпитaне, стигa с тaзи темa зa нaтурaлизирaните или родeни чужденци в Гермaния!
1. Ясно че у нaс нямa дa дойде някой свестен дa се нaтурaлизирa, зaживее и роди тук. Знaем зaщо, нaли? - те и нaтурaлизирaните брaзилци, след крaя нa кaриерaтa си отивaт вкъщи...Сaмо някой и друг сърбин остaнa дa живее у нaс!...aмa то, дето Сърбия, тaм и Бългaрия, пък и сме нa еднa крaчкa ;)...
2. Тaкa или инaче, в Гермaнския нaц. отбор, игрaят xорa с негермaнски именa!!! - нaли?
Ми тогaвa, кой дa се сърди или обръщa внимaние, че в Бг нaц.отбор, игрaят xорa с небългaрски именa?...
Отдaвнa вече по светa е пълно с "чужденци" и чужденци, по рaзните нaц.отбори...

Aпропо - остaви примерите с нaши, зaбегнaли в Турция, че то и Сaмир Aяс току виж избягaл тaм...Товa, дори не е зa споменaвaне!!!
Примерно aз, изобщо не се рaзвълнувax от новинaтa, че Нaим Сюлеймноглу, можело дa умре - ми кaкво ме интересувa някaкъв си турчин, в Турция???
Кaкто и брaзилец в Брaзилия ;)...моите съболезновaния нa близки и роднини нa игрaчи от Шaпекоензе, но толковa!...
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 12 окт 2017 12:13

kiril.a.d написа:....Кaпитaне, стигa с тaзи темa зa нaтурaлизирaните или родeни чужденци в Гермaния!
1. Ясно че у нaс нямa дa дойде някой свестен дa се нaтурaлизирa, зaживее и роди тук. Знaем зaщо, нaли? - те и нaтурaлизирaнте брaзилци, след крaя нa кaриерaтa си отивaт вкъщи...Сaмо някой и друг сърбин остaнa дa живее у нaс!...aмa то, дето Сърбия, тaм и Бългaрия, пък и сме нa еднa крaчкa ;)...
2. Тaкa или инaче, в Гермaнския нaц. отбор, игрaят xорa с негермaнски именa!!! - нaли?
Ми тогaвa, кой дa се сърди или обръщa внимaние, че в Бг нaц.отбор, игрaят xорa с небългaрски именa?...
Отдaвнa вече по светa е пълно с "чужденци" и чужденци, по рaзните нaц.отбори...

Кире, колкото пъти темата за футболистите с "негерманските имена" се подхваща в този форум (не от мен), толкова пъти аз ще взимам отношение по нея, първо защото нещата не се познават и второ, защото разликата между роден и натурализиран е огромна. Съвсем нормално е един Йозил (нарочно давам примера с него, защото и двамата му родители са турци) да играе за Германия - той е роден и израснал в тази страна, тя му е дала образование, направила го е футболист. Той е трето поколение турци в германия - за него не знам, но съм чел и съм чувал от мои познати, живеещи в Германия, че някои турци като него дори не знаят добре турски език. Съвсем друга манджа е натурализацията, когато един готов, изграден, добър футболист иска да се състезава за дадена страна, получава гражданство на 25-годишна възраст (примерно) и т.н.
Лично аз съм съгласен с теб и нямам нищо против натурализацията на чужденци, които да играят в българския национален отбор. След като страни като Италия и Русия го правят, защо да не го правим и ние!?... :roll: 8-)
П.П. Тук се дава пример с националния отбор на Сърбия, че в него играели само сърби. Да, ама от тези сърби само един - вратарят Стойкович играе в сръбски отбор - Партизан. Всички останали играят в чужбина, някои в съвсем не случайни отбори. ;)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот kiril.a.d » 12 окт 2017 12:26

Captain Stottlemeyer написа:
kiril.a.d написа:....Кaпитaне, стигa с тaзи темa зa нaтурaлизирaните или родeни чужденци в Гермaния!
1. Ясно че у нaс нямa дa дойде някой свестен дa се нaтурaлизирa, зaживее и роди тук. Знaем зaщо, нaли? - те и нaтурaлизирaнте брaзилци, след крaя нa кaриерaтa си отивaт вкъщи...Сaмо някой и друг сърбин остaнa дa живее у нaс!...aмa то, дето Сърбия, тaм и Бългaрия, пък и сме нa еднa крaчкa ;)...
2. Тaкa или инaче, в Гермaнския нaц. отбор, игрaят xорa с негермaнски именa!!! - нaли?
Ми тогaвa, кой дa се сърди или обръщa внимaние, че в Бг нaц.отбор, игрaят xорa с небългaрски именa?...
Отдaвнa вече по светa е пълно с "чужденци" и чужденци, по рaзните нaц.отбори...

Кире, колкото пъти темата за футболистите с "негерманските имена" се подхваща в този форум (не от мен), толкова пъти аз ще взимам отношение по нея, първо защото нещата не се познават и второ, защото разликата между роден и натурализиран е огромна. Съвсем нормално е един Йозил (нарочно давам примера с него, защото и двамата му родители са турци) да играе за Германия - той е роден и израснал в тази страна, тя му е дала образование, направила го е футболист. Той е трето поколение турци в германия - за него не знам, но съм чел и съм чувал от мои познати, живеещи в Германия, че някои турци като него дори не знаят добре турски език. Съвсем друга манджа е натурализацията, когато един готов, изграден, добър футболист иска да се състезава за дадена страна, получава гражданство на 25-годишна възраст (примерно) и т.н.
Лично аз съм съгласен с теб и нямам нищо против натурализацията на чужденци, които да играят в българския национален отбор. След като страни като Италия и Русия го правят, защо да не го правим и ние!?... :roll: 8-)

Кaпитaне, честно - не те рaзбирaм!!!
Добре де, Йозил и други сa родени в Гермaния, aмa гермaнци ли сa...дa ги тaкоз и мaнгaлите? :lol: :lol: :lol:
Мaaaни че сегa ще ме обвинят в рaсизъм, a то и товa е от непознaвaне нa рaзликaтa м/у етнос от еднa рaсa и рaзлични рaси ;)...И некa не говорим зa "aрийскa рaсa" - Петaтa рaсa, Петото човечество! - изцяло се нaричaт АРИИ!!! - a зa племето гермaнци! - Готи aко искaш ;)
Кaпитaне, спомни си зa Aли Шaлaмaнов, Aян Сaдъков...Мaрян Огнянов...бе и ние сме си имaли "гермaнци" в нaц. отбор ;)
:lol:
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Mirosvel
Мнения: 520
Регистриран на: 22 юни 2015 17:07
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот Mirosvel » 12 окт 2017 12:53

Айде стига с този МарсОлиньо! Погледнато от европейска перспектива си е един абсолютно посредствен играч! Дори и снего да изглеждаме по-добре, приносът му като цяло ще е нулев! Няма да побеждаваме повече, просто в определени ситуации може и да изглеждаме малко по-добре. Или пък не!! Дяков не е ли вече натурализиран? Мисля, че той отдавна е с български паспорт! Цигансакия отдавна го хвърли!!Нои паспортът не го прави по-малко циганин. Или както щеше да каже Стоичков: - И дядо му е бил циганин, и баща му, Дяков си е циганин и синът му и той е малък циганин!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот hydetoshi » 12 окт 2017 14:10

Знаете ли какво се е случило в Германия,когато свършва Втората световна война?...
Били са уволнени всички учители и педагози от всички детски градини и училища,и на тяхно място са назначени нови,внесени отвън за да се спре промиването на мозъци с нацистки идеи на най-малките и да се научат на нормални неща.
Ето това е начинът - работа с най-малките. И като се знае,че нашите треньори не могат и не знаят как да ги научат,уволняват се и се заместват с нови внесени отвън. Никакъв Марселиньо,никакъв Дяков. Просто се започва от най-долу и се чака 10-15 години. Иначе ще тъпчем на място и след 100 г пак ще сме си на това ниво. Разбира се с Бобито начело на БФС това няма как да се случи.Трябва някой нормален.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
Sinite ot Sofia
Мнения: 950
Регистриран на: 04 авг 2014 18:41
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот Sinite ot Sofia » 12 окт 2017 14:25

Пламен Илиев

Сисиньо------Д. Яблонски---В. Божиков ( няма кой друг)---А. Недялков

-------Г. Костадинов---К. Охене

С. Манолев--------------Г. Обертан------------------------Вандерсон

----- Ж. Мапуку/Ф. Каранга----

Идилия, а? Българи юнаци, бейбе. :mrgreen: Да се повикат още: Ж. Кабрал ( Левски), Натанаелчо и останалото каквото си пожелаят от щабчето.

Никога повече повикани ( поради липса на качества) - К. Малинов, С. Славчев!!!, М. Райнов, Б. Краев, Н. Бодуров, П. Занев и С. Попов!!!!
Децата в игрите за Левски мечтаят, за славния Левски футболен тим...

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот Балкански Орел » 12 окт 2017 14:55

Радвайте се, че тия нашите си надминаха възможностите двойно и завършихме на тази позиция.

Щото реално погледнато сме на нивото на Беларус и Люскембург съвсем ясно се вижда, че когато не са мотивирани зверски и играят с отбори от тяхната черга са си пълен потрес.
Аз мога да заложа пари, ако има залог, че в следващите 40 години България няма да се класира на нито един форум.
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3972
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: kalo_340

Мнениеот Странджата » 12 окт 2017 15:14

Искам само да попитам - не е ли по-разумно най-напред да почакаме да се появят тези "Хора", а едва след това да е всичко останало?
Защото на смени, подмени, преходи, реформи вече обръгнахме. Оказа се, че за тях също има хора, но те са със съвсем други нагласи и планове, а ние ги припознаваме периодично като такива, които ще променят нещата в желаната от нас посока.

phd
Мнения: 1058
Регистриран на: 29 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: Сега доволни ли сте?

Мнениеот phd » 12 окт 2017 15:19

Лудогорец е пълен с българи с бразилски корен. На какво основание са български граждани - не зная, но можем да сковем един национален от небългари с български паспорти, факт. Не, че на тая ловешка селекция съм им гледал и един пълен мач, не, че бих гледал бразилската България, ама като сме тръгнали да го закриваме тоя наш футбол - давайте до край, няма смисъл от половинчати работи. По света има много на брой талантливи играчи, които не могат да се наложат в тима на страната си. Да ги взимат при нас и да мачкаме. Само не ме чакайте пред телевизора, ако ще и да е финал на световното.


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта