Холандия - България /03.09/ 19:00 / FT 3:1

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Холандия - България /03.09/ 19:00 / FT 3:1

Мнениеот Groucho » 04 сеп 2017 00:54

paro24 написа:Заради хикса на Франция теоретично все още имаме шансове за второто място. :)

Ние теоретично имаме шансове и за първото място все още :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Холандия - България /03.09/ 19:00 / FT 3:1

Мнениеот smoothc » 04 сеп 2017 01:57

Контрастът в представянето ни като домакини и гости е огромен, с основна причина за намаляването на шансовете и неуспехите в хода на квалификациите.
В този ред на мисли след като се знае, че сме слаби гости и трудно(изобщо НЕ) печелим, то тактиката трябва да е изцяло насочена към т.нар. паркиране на автобуса и игра за равенство, дори и срещу Беларус постфактум, срещу които уж трябваше да спечелим.
Предвид въртележките в резултатите, всяка точица има буквално двойна цена, но след днешната загуба вече практически всичко е загубено.
Малка утеха е, че България е най-добрият домакин в групата(до момента).
И според мен минимум-целите до края, трябва да бъдат Х срещу Франция и 2 срещу Люксембург.

Така или иначе, мисля че изпуснахме златна възможност за интрига(с реални шансове) за 2-то място, които едва ли ще се повторят по подобен начин в следващите квалификации.
Много зависи от жребия, но като цяло никога не е имало по-слаби холандци и шведи + два отявлени аутсайдера, което обуславя в крайна сметка увеличаването на шансовете ни, не че сме станали кой знае колко по-добри.
Има известен прогрес, но просто статистически полюсите се обърнаха - при Пенев бяхме по-добри в защита и по-слаби в нападение, докато сега сме по-добри в нападение, но по-слаби в защита.
Пенев е нападател - добра защита, Хубчев защитник - добро нападение. Парадокс!
Имаме с 2 по-малко вкарани гола от звездната Франция, представете си, кой е сънувал подобно нещо!? :)

Статистика на точките 1993-2013
1993 - 1.Швеция 21 2.България 20 3.Франция 19
1997 - 1.България 18 2. Русия 17 3.Израел 13, Група с 5 отбора*
2001 - 1.Дания 22 2. Чехия 20 3. България 17
2005 - 1.Швеция 24 2.Хърватска 24 3.България 15, Група с 6 отбора*(имаше и такива със 7)
2009 - 1.Италия 24 2.ЕЙРЕ 18 3.България 14
2013 - 1.Италия 22 2.Дания 16 3.Чехия 15 4.България 13

Както се вижда, включително и на тези квалификации...България не е чак толкова далеч от баражите(друг е въпросът, че чисто като класа не сме за участие на СП), но и така като се замисля...просто винаги ни се случваха 1-2 чутовни простотии, имам предвид, че ние сами си рязахме клона - дали поради колективни причини, или треньорски простотии, все тая, имаше и от двете!
Картинката е следната: Днес правим фурор, утре падаме като аматьори. Сиреч, липсва ни постоянството и вярата във възможностите най-общо казано.
Формула, която ни съпътства не само във футбола, но и в останалите спортове.

Официално 20 години без участие на Световно първенство(5 издания).
Две поколения и половина не успяха, да видим третото за Катар 2022 какво ще направи :)
Последна промяна от smoothc на 04 сеп 2017 02:32, променено общо 2 пъти.

Popokatepetal
Мнения: 676
Регистриран на: 22 апр 2013 22:12
Контакти:

Re: Холандия - България /03.09/ 19:00 /Световна квалификация/

Мнениеот Popokatepetal » 04 сеп 2017 02:13

metodito написа:
Popokatepetal написа:
Самият факт, че трябва да се върнеш 11 години назад във времето, за да ми дадеш пример за успех с българи, говори колко съм прав. Но ние живеем в лето Господне 2017 и класни български играчи не съществуват, нито се виждат на хоризонта за съжаление. Дай ми пример за качествен български футболист, който седи на пейката, заради чужденец. Такъв няма. Махни всички чужденци играещи в Левски в момента и сложи на тяхно място само българи. Пак ще сме трети, ама отзад напред. Разберете, че няма заговор срещу българските играчи в А група. Просто са зле, много, много, много зле.



На какво основание Чорбаджийски и Недялков не играха и на какво основание игра един Терзиев, който при чичо Гошо не помирисваше пейка даже? На какво основание в Борисов варди Михайлов?

Защо Чочоев играе в Серия А? Заради некадърност? Попето стана шампион на Премиерлигата - Русия имат два отбора в ШЛ. Ние колко? Занев е капитан на своя отбор. Знаеш руснаците какви националисти са. А какво ще кажеш за това, че имаме футболист във Фиорентина, който не е виждал мъжкия отбор? Защо Вутов, който вече два сезона играе на високо ниво не е в национала? Гълъбинов вкарва в Серия А, а е резерва в националния? Нима един Панайотов не заслужава да е в национала? Или един Малинов? Примерно. За всичко е виновно БФС.


Щом Панайотов, Занев и другите които си изброил са ти представата за добри играчи -ОК. Явно си малък и не знаеш какво наричахме класа до преди 10 години. Всеки един от изброените от теб играчи е абсолютно посредствен и до преди десет години щеше да търка резервната скамейка на Герена. Явно критерия ни е достигнал екзистенциалния минимум, щом дори го водим този разговор.

botevplovdiveoe
Мнения: 822
Регистриран на: 24 окт 2009 22:53
Контакти:

Re: Холандия - България /03.09/ 19:00 / FT 3:1

Мнениеот botevplovdiveoe » 04 сеп 2017 02:49

С Перуци и тия в изпълкома толкова.Аз не знам още колко форума трябва да изпуснем,че да се разкарат тия подчовеци.Хубси отдавна се е доказал като посредствено треньорче,така че и там очаквания нямам,особено днес състава беше тотално неадекватен.
Като цяло обаче съм доволен,така или иначе беше ясно ,че няма да се класираме още като се разбра ,че сме в може би най-тежката група,но поне се представихме достойно на фона на супер посредствените футболисти с които разполагаме.Даже си мисля,че ако имахме добър и НЕЗАВИСИМ треньор то щяхме да играем на бараж, Холандия и Швеция са трагични,а и чернилките се дънят както се вижда.
КАУЗА КОЛЕЖА!

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21189
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Холандия - България /03.09/ 19:00 /Световна квалификация/

Мнениеот metodito » 04 сеп 2017 05:18

Popokatepetal написа:
Щом Панайотов, Занев и другите които си изброил са ти представата за добри играчи -ОК. Явно си малък и не знаеш какво наричахме класа до преди 10 години. Всеки един от изброените от теб играчи е абсолютно посредствен и до преди десет години щеше да търка резервната скамейка на Герена. Явно критерия ни е достигнал екзистенциалния минимум, щом дори го водим този разговор.


Може. Просто споделям това, което мисля.

peliforewer
Мнения: 9324
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Холандия - България /03.09/ 19:00 / FT 3:1

Мнениеот peliforewer » 04 сеп 2017 07:43

:oops: з
Последна промяна от peliforewer на 04 сеп 2017 16:03, променено общо 1 път.
vlong:
Някои не могат да приемат факта,че НАП и Левски са едно и също,както паразитът се впива в тяло и смуче кръвта му.
На Левски му трябва финансова кръв,дали ще храниш директно паразита или ще я даваш чрез Левски,каква е разликата?
Кръв трябва,не думи.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Холандия - България /03.09/ 19:00 / FT 3:1

Мнениеот blue avalanche » 04 сеп 2017 08:40

peliforewer написа:Постарал си се само да вметна че и Пенев играеше централен защитник.

Само да вметна, че имаше един Пенев, дето беше нападател. ;) И друг път да се стараеш повече. :idea:

peliforewer
Мнения: 9324
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Холандия - България /03.09/ 19:00 / FT 3:1

Мнениеот peliforewer » 04 сеп 2017 10:04

blue avalanche написа:
peliforewer написа:Постарал си се само да вметна че и Пенев играеше централен защитник.

Само да вметна, че имаше един Пенев, дето беше нападател. ;) И друг път да се стараеш повече. :idea:

Този път ме xвана в крачка,аз си мислиx за Димитър Пенев,не за Любо,време ти беше да напишеш нещо смислено.
vlong:
Някои не могат да приемат факта,че НАП и Левски са едно и също,както паразитът се впива в тяло и смуче кръвта му.
На Левски му трябва финансова кръв,дали ще храниш директно паразита или ще я даваш чрез Левски,каква е разликата?
Кръв трябва,не думи.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Холандия - България /03.09/ 19:00 / FT 3:1

Мнениеот защо » 04 сеп 2017 10:19

smoothc написа:Картинката е следната: Днес правим фурор, утре падаме като аматьори. Сиреч, липсва ни постоянството и вярата във възможностите най-общо казано.


Между другото, Хубчев го каза това веднага след мача с Швеция, което показва, според мен поне, че той е напълно наясно, че не ни е по-силите да изиграем два мача поред със супернапрежение и че е неминуемо след като сме надскочили себе си веднъж, да не издържаме кондиционно след три дена. Та, липсва ни класа, не вяра, обратното, можем понякога да проявим героизъм, ама само китайците, даже май само тия от Хонгконг, могат да прескачат 20 етажни сгради и веднага след това да се бият с 200 души и да победят и после да скочат в 200 метрова пропаст, щото по време на боя им е паднал в нея левият чепик и да го вземат и в движение да отскочат от палеца на босия ляв крак и да се върнат горе. А и те май са някъде в последната десетка на ранглистата на ФИФА.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

ShooterMan
Мнения: 7816
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Холандия - България /03.09/ 19:00 / FT 3:1

Мнениеот ShooterMan » 04 сеп 2017 10:46

Groucho написа:Шансовете Франция да изпусне първото място в групата са точно толкова големи колкото бяха шансовете на България да стигне до второто място преди днешните срещи. Петлите трябва да загубят срещу нас и да не победят Беларус у дома, а Швеция да бие в Холандия. Същата фантасмагория, като нашите надежди за бараж.

Много грешиш. Виж класирането. Те са 1 точка пред шведите. Спъват се в София и 2-рото им място е почти гарантирано, даже не е нужно да губят. След това Швеция става 1-ва и това, което им трябва е просто да бият Холандия, които както всички се съгласихме са абсолютни нещастници с изключение на 2-3 футболисти на преклонна възраст от които играе само един
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта