Чужденци в националния

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

ShooterMan
Мнения: 7816
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Чужденци в националния

Мнениеот ShooterMan » 18 окт 2016 23:31

За протокола - без Балъков тогава щяхме да гледаме Европейското през кривия макарон...Не съм привърженик на натурализациите, но лично аз бих натурализирал Натанаел, много силен ляв защитник е, а ние по традиция нямаме хора там, като цяло и толкова качествените атакуващи защитници като него за голяма рядкост. Също бих се замислил за Вандерсон. Имаме супер умряло поколение и в крайна сметка си смених мнението за чуждите играчи щом като нашите играят като пу*ки и срамят флага и емблемата то ще ги сменим с хора ДОСТОЙНИ и можещи. Франция половината им отбор са родени из колониите, другите пък са с бащи негри и арабески, пука ли им? Португалия? Еузебио португалец ли е или от Мозамбик? Замислете се кое е по-зле - това да те позорят пълни идиоти и футболни инвалиди или да дадеш шанс на хора като Марселиньо! Отвсякъде си личи желанието му да играе за България, химна научи и го пее, по-малко българин ли е от онова хюмне, дето нарочно изпусна дузпа с Малта, за да уволнят Любо Пенев? :?:
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

kalikata
Мнения: 2
Регистриран на: 27 мар 2017 11:18
Контакти:

Re: Чужденци в националния

Мнениеот kalikata » 27 мар 2017 11:23

Нямат място тези продажници!

Потребителски аватар
vg_vasilev
Мнения: 754
Регистриран на: 03 апр 2013 09:39
Контакти:

Re: Чужденци в националния

Мнениеот vg_vasilev » 28 мар 2017 09:58

Най-много един натурализиран по време на мач,

Но също и максимум по 3-ма чужденци в българските отбори - натурализирани или не. U19 , които се класираха за европейското вчера го изнесоха момчета, които са титуляри по Славия и другите отбори. Въпреки , че Славия е на дъното на таблицата. Само с гледане от резервната скамейка не става, трябва да играят и да трупат опит.
Другото което е, че трябва да се вдигне нивото на подготовка. Кондиционни треньори от чужбина ли , не знам. Но факт е, че нашите имавъздух за по 40-50 мин и увяхват.
И трябва да се научат да се борят и да гонят топката до последно. Както Спас делев тичаше онзи ден.

Потребителски аватар
Бисер Шматков
Мнения: 170
Регистриран на: 08 окт 2012 22:57
Местоположение: непостоянно, но по принцип София
Контакти:

Re: Чужденци в националния

Мнениеот Бисер Шматков » 28 авг 2017 12:45

Аз съм категорично против присъствието на натурализирани чужденци в националния отбор на България, защото той представя българската нация пред света. Ако всеки национален отбор разчиташе на такива играчи, то не би имало почти никаква разлика между клубните тимове и националните гарнитури. Ясно е, че няма как България да е номер 1 във всяка сфера, но това не би ме отказало да подкрепям българското. Аз ще си остана привърженик на националния отбор дори и резултатите, които постига, да са под всякаква критика.

Бих направил изключение единствено за представител на народ, който е много близък до българския - македонец, бесарабски българин или друг славянин, но само ако говори български, е максимално мотивиран, има нужните познания за България и разполага с необходимите качества. Борис Ташчи не е роден в България, но е с български етнически корени и е титуляр в "Щутгарт", така че не бях против неговата повиквателна за турнира Кирин Къп 2016. Такива "чужденци" в национала не трябва да са повече от двама.

По отношение на Кайсара - той не е живял пет години в България и по тази причина на този етап не покрива изискванията на ФИФА. Добре, че въведоха това правило, защото се опасявам, че ако го нямаше, всеки чужденец, записал два-три силни мача в родното първенство, щеше да бъде викан в националния.

Аз поне не се сещам за пример за национален отбор, който да е залагал на чужденци и да е записал някакви впечатляващи успехи.
България през розови очила!

http://www.youtube.com/watch?v=AuA3T9Mh2OE

Потребителски аватар
koisa
Мнения: 5139
Регистриран на: 11 дек 2015 20:56
Контакти:

Re: Чужденци в националния

Мнениеот koisa » 29 авг 2017 10:16

Бисер Шматков написа:но само ако говори български, е максимално мотивиран, има нужните познания за България и разполага с необходимите качества.

Значи казваш, че чужденците трябва да се явят минимум на матура по българска история и БЕЛ преди да бъдат взети в нац. отбор? :oops:
Така като гледам отборите на Франция, Германия, Англия, Холандия, Белгия и т.н. пращят от чистокръвни представители на своите страни. :geek:
R.I.P.
ЦСКА (5 май 1948 – 9 септември 2016)


Дай на глупака власт и му гледай сеира!

Потребителски аватар
Бисер Шматков
Мнения: 170
Регистриран на: 08 окт 2012 22:57
Местоположение: непостоянно, но по принцип София
Контакти:

Re: Чужденци в националния

Мнениеот Бисер Шматков » 29 авг 2017 13:09

Не бих казал, че трябва да полагат матура, но все пак ми се иска да демонстрират и някакви минимални познания по история на България - вариант е да попълват някакъв тест с възможни отговори ("В коя година е създадена българската държава?", "Кой е авторът на „История славянобългарска”? и пр.)

За мен е безумие да се подаряват български паспорти на спортисти, които сигурно преди това не са и чували за България (което е практика в баскетбола) и нямат никаква етническа връзка с нашата родина, понеже се създава впечатлението, че ни липсва самоуважение като народ.

Вярно е, че Франция, Германия и други държави от Западна Европа са с доста футболисти, които са с имигрантски произход, но въпросните не са натурализирани, защото са родени в съответните страни, а в по-редки случаи и на територията на техни бивши колонии (Гвинея) или отвъдморски департаменти (Френска Гвиана). Френският, немският и т.н. са им родните езици. Футболисти като Йозил, Погба и т.н. не са получили паспорти само заради (потенциални) заслуги в областта на спорта. Отчитам, че има и някои изключения като Какау и Нкуфо.

Ако трябва да сме честни, дори и някои западноевропейци (макар при тях етническият национализъм да не е чак толкова силно изразен като при нас) сигурно ги притеснява това, че футболните им отбори не рефлектират демографската ситуация в техните държави.
България през розови очила!

http://www.youtube.com/watch?v=AuA3T9Mh2OE

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Чужденци в националния

Мнениеот matador1 » 30 авг 2017 00:35

Смятам, че трябва да се случи. На първо място обаче, трябва да се приемат футболисти от територии, където има българско етническо присъствие. Македонците трябва да имат предимство. Няма лошо. Бих предпочел да има добри школи, но за това трябва клубна политика, а такава няма.

Потребителски аватар
ImmortaL_1000
Мнения: 3818
Регистриран на: 15 авг 2016 17:04
Контакти:

Re: Чужденци в националния

Мнениеот ImmortaL_1000 » 02 сеп 2017 13:27

Аз пък съм за чужденците като могат да играят даже са добре дошли. Не ми трябват някви български селяни там да се ритат и псуват като ЦСКА И ЛЕВСКИ .
[wrapimg=]https://gmsrp.cachefly.net/images/20/04/22/dfc5092693fb95b20c3a83264e9c2408/320.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Чужденци в националния

Мнениеот защо » 04 сеп 2017 22:10

Има го и обратният момент - Пажин и Загорчич и след като приключиха с футбола си живеят в България, не знам колко са научили историята, ама поне географията я знаят и се чувстват добре тук. Е, та те по-малко ли са българи от Божинов, примерно, който едва ли е изкарал в България толкова време, колкото тях, само защото са се свързали с България на по-стари години?
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: Чужденци в националния

Мнениеот Mathias_Coureur » 13 окт 2017 14:47

Гледайки представянето на нашите в мъжкия , младежкия и юношески национален отбор в последните 10 години, съм все повече ЗА . Ние след Бербатов нямаме класен български футболист. Защо да не натурализираме примерно Кайсара , Натанел , Лукас Саша, Каранга , Вандерсон или който добър чужденец можем да натурализираме?
Германия, Франция, Швейцария, Хърватска, Швеция и т.н. като натурализират по някой чужденец да не би да са по прости от нас? Защо и ние да не го правим, при положение че нямаме школи , които да произвеждат класни футболисти. Разбирам да имаме постоянно добри футболисти, че да сме против , но при това дередже на националите съм твърдо ЗА!Не казвам да играят 7-8 чужденци, но 3-4 няма да е зле, така ще имаме далеч повече шансове за класиране на европейско и световно първенство.
Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си, когато ГУБИ, нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ, когато ПОБЕЖДАВА!


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта