Нуждата от промяна във футбола ни

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Нуждата от промяна във футбола ни

Мнениеот iliev72 » 14 окт 2016 13:26

Няма как да се сравняваме с бившите YU републики. Техните играчи ги оглеждат още докато са в клубните отбори и някои ги купуват дори без да имат един мач в представителният тим. Освен това през 2015 те станаха Световни шампиони при до 20г. като на финала са победили Бразилия.А ние дори не можем да се класираме с нашите младежи на СП.
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
miasanmia1
Мнения: 35
Регистриран на: 14 окт 2015 19:34
Контакти:

Re: Нуждата от промяна във футбола ни

Мнениеот miasanmia1 » 14 окт 2016 16:40

Pragmatichen написа:
iliev72 написа:Много сте забавни , но никой не си е направил труда да разбере защо е така.А на Pragmatichen само ника му е такъв.
Ако бяхте чели преди месец интервюта на А.Фурнаджиев и сега бяха слушали интервюта на Лечков щяхте да разберете какво трябва да се направи и аз го написах в предишният си пост.Само , че чукча не читатель , чукча писатель.
Наско каза , че успехите през 1994 са плод на 20г стратегия за футбола по която е работено и прилагана от училищата до футболни клубове.А Лечков каза , че били осигурили пари за националният отбор.Усещате ли разлика в изказванията на двамата - единият говори за стратегия и прилагането на такава до какво води,а другият че били осигурили пари за лагери и т.н. на представителният тим.Иначе казано нещата да опират до смяна на р-во , а това р-во да види и да направи една стратегия за следващият 20г за развитие на БГ футбола както като масов спорт така и като професионален.Да убеди и накара училищата,ДЮШ и клубовете да работят по тази стратегия и може би след 20г отново да има такова лято като 1994.И най-лошото , че някои хора в БФС това са го разбрали , а други си мислят само как да вземат заплатки и нищо повече.Когато се разкарат тези със заплатки и такива като Лечков които си мислят , че като осигуриш финансиране на представителният отбор и той ще се класира за СП § ЕП нещата няма да се променят.


И ако обичаш не ми давай за пример човек като Данчо Лечков, защото когато си съден по 10 дела, закопал си община Сливен, когато цялата държава ти вика "Шмъркан" и когато жена ти - Светла я е **** половината свят, е меко казано да даваш акъл за футбола.
Светла на Лечков лично мой приятел я еба в продължение на 10 год...докато онзи плешивия Данчо дремеше. Лично с моята мацка сме й уреждали терен в Търново, за да отскочи от Сливен и да се види с ебача си.
Публична тайна е, че и в Бешикташ я еба един от треньорския щаб.
Та нека не даваме пример какви мислители са разни рогоносци и хора, неспособни да управляват един Сливен, камо ли родния ни футбол.

А върха на всичко от страна на Лечков беше, когато защити за кой ли път ПИЯНИЯ Б.Михайлов след мача с Люксембург, когато Данчо каза "е, кво толкова, пил е едно, вие у вас не пиете ли?", ТОВА Е ПОВЕДЕНИЕ НА СЛАГАЧ, А НЕ НА ШЕФ.
Парите нали си му вървят, вие чакайте футбол да оправя, да не е луд да рита срещу шефа си.
Той не може да оправи на жена си задника, вие искате футбол да ви оправя този.
Стратегии, ала-бала, в държава, в което нищо не върви, не може да има.
То след 20 години може и България да я няма, ти ми говориш за 20 год стратегия за футбола.
:)


Да допълним нещо И за стотиците сливенски циганки,които Лече изпрати в Холандия да проституират...освен тва ,плешивия е И сутеньор....
FC BAYERN
\\\ Mia San Mia \\\

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Нуждата от промяна във футбола ни

Мнениеот КироВарна » 16 окт 2016 10:00

kiril.a.d написа:
КироВарна написа:Ако страничен човек,който никога не се е интересувал от футбол,прочете за недоволството от сегашното трагично състояние на българския футбол.....ще остане с впечатление,че БЪЛГАРИЯ е някаква световна супер сила,намираща се във временен лош период!!!Според мен е точно обратното!!!Време е да се осъзнаем и да видим истината!!!Нашето ниво не е това от САЩ-94!!!След това велико лято ни дойде прилив на енергия и самочувствие,но това беше инцидентно!!!Това е единствения ни успех във тази игра!!!И той е частичен,защото все пак едно четвърто място.....не е кой знае какво!!!Самия факт,че му се радваме,сякаш сме станали световни шампиони е много показателен!!!Защото до тогава,нямахме дори и една победа на подобен форум!!!Сега разбира се,сме много зле!!!Никога не сме били на толкова ниско ниво!!!Но нека не се заблуждаваме,че сме били супер сила и други подобни щуротии!!!Това е пагубно!!!Трябва да опитаме реално да видим кои сме и къде сме!!!И да търсим правилния път!!!А според мен той е в принципността и в добрата организация!!!Това означава,че трябва да имаме добре развит детски спорт,за да има мат'риал!!!Трябва първенството да е честно,без фаворизирани отбори,за да не се изроди този евентуален детски прилив на нови таланти!!!Прочетете 80% от мненията и ще видите,как се недоволства от фаворизирането на Лудогорец......но само защото трябва да се върне старото статукво,всички да работят за благото на Левски и ЦСКА!!!Това закопа родния футбол!!!Защото вечно някой трябва да е по,от другите!!!С всички непозволени и непочтени средства!!!Докато нямаме истинско първенство,няма да имаме и футбол!!!Знам че е невъзможно,защото българинът не може да мисли за общото благо!!!Затова на такъв хал ни е държавата,затова ни е такъв и футболът!!!

адаш, не си прав! - България, от как влезе в 3-та урна, някъде през 1970 г., не е слизала по-надолу, а се качи и във 2-ра урна, след САЩ`94. Имахме много касирания на СП и всички се съобразяваха с България, като при тези касирания сме завършвали 2-ри, за да можем да се класираме!
А сега се закотвихме все на 4-то място и...треперим да не слезем в 5-та урна!
И ще напомня че тогава, футболът ни беше държавен, със аматьорски статут, във ФИФА, въпреки че не беше такъв в реалност, поне в големите отбори ;) - ето я същата работа, която се случи с ЦСКА, докато беше в аматьорската В група ;)
И жалко че отново всичко отиде по дяволите, пак благодарение на футболен собственик - Гриша Ганчев!!! - и той, като повечето собственици, се повия от приказката, че "отбор в А група не може да бъде само от българи и да се бори за нещо"! А ето ви го сега Дунав Рс!!!
Сигурен съм, че миналогодишния отбор на ЦСКА, сега, щеше да държи 2-ро ако не и първото място във ППЛ!
А от такива отбори, силни и само с българи, зависи наличието на силен Национален отбор!!!
НО и другото условие - БФС да не се командва и интересува само от парите на футболните мениджъри, а самите футболни мениджъри да заработят по западно му, чрез търсене на нови, млади таланти, които да изградят и поучат повече пари от тях!!! - а не да се радват от мижавите и ежегодни трансфери, на наличните си..."стоки" ;)

Адаш,съгласен съм с теб!!!Аз не съм някакъв нихилист и се гордея с всеки успех!!!Но реалностите са си реалности!!!И аз искам масови детски набори,спортни школи и юношески отбори,които да доведат български играчи в българските клубове....а защо не и в европейските!!!Но страната ни е трагична!!!Това не е оправдание,а констатация!!!Трагедията според мен не е само финансова....по лошата трагедия е моралната!!!Но за това не са отговорни ГГ,БМ,ЙЛ и другите личностни фактори в съвременният БГ футбол!!!Виновна е системата,която им позволява да дерибействат....при това,безхаберно!!!В БЪЛГАРИЯ винаги е било така!!!Гриша Ганчев стана шампион с Литекс няколко пъти,ползвайки сателитни отбори,влияние в БФС и Съдийската комисия,но това не го е измислил той!!!Така си беше и преди него!!!Същите прийоми използва и К.Домусчиев,но и той няма авторски права по темата!!!Искаш да се работи по "западно му"!!!Е как да стане бе адаш?Със стари курви,нов бардак ли?Докато няма принципност и равнопоставеност на всички участници в Шампионата,Шампионат няма да има!!!Ясно ни е,че всичко е пародия!!!Но ние не искаме да я премахнем,а да я обърнем пак в наша полза!!!На сини и червени им е болно,че вече не са център на Вселената!!!Но мъката им не е да се оправят нещата,а да се върне старото статукво!!!Също като внучето на бай Тошо,Тодор Славков,дето беше казал"Искам си държавата"!!!От там масовият интерес за принципност изчезва!!!Защото,за какво ми е на мен да се махнат днешните деятели и да дойдат такива,като вчерашните!!!Баницата да я вземат от Разград и да я върнат в София!!!И пак треньори и деятели от Пловдив,Благоевград,Бургас,Варна и цяла БЪЛГАРИЯ,да създават футболисти,за да изпращат най добрите в ЦСКА и Левски,при това безплатно!!!Ние работим,вие обирате лаврите и парите!!!Е ние защо да работим?За мен нещата не са се развалили от вчера за днес!!!Корените се крият в комунизма и продължаващата практика,за едни може всичко....дори и против закона!!!За други остава само бъхтенето и работата!!!За това,според мен футболът ни е на такова дередже,както и всичко в БЪЛГАРИЯ!!!


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта