Новите екипи на националите. Коментари и мнения.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Аврамов
Мнения: 455
Регистриран на: 31 юли 2014 15:52
Контакти:

Re: Новите екипи на националите. Коментари и мнения.

Мнениеот Аврамов » 03 окт 2016 23:31

Уникални екипи! Лично аз бих оставил душата и сърцето си за България, дано го направят и момчетата. Пожелавам им успех.

seawolf
Мнения: 12
Регистриран на: 14 мар 2014 20:14
Контакти:

Re: Новите екипи на националите. Коментари и мнения.

Мнениеот seawolf » 03 окт 2016 23:31

Не са лоши екипите, поне не са фирмената конфекция за ширпотреба, а са правени специално за българския отбор.
Мен ме напрегна само едно нещо - обяснението, че лъвът в щита бил "базиран на герба на цар Фердинанд Първи"...
Ами кажи просто, че е малката форма на герба на Царство България, какво ми го споменаваш тоя Фердинанд, на когото след името му винаги идва фразата "две национални катастрофи". Не съм много суеверен, ама като морски човек знам, че един кораб както го кръстиш, така ще плава и в тая връзка не ме кефи да се казва, че това бил герба на Фердинанд Националната Катастрофа. И без това националния напоследък си е катастрофа...
Малко дразнят и жълтите детайли в резервния екип, трябваше да ги оставят бели. Така не стига, че се натрупват четири цвята - зелено, червено, жълто и бяло, ами и с тази комбинация жълто-зелено-червено изглеждаме като някой отбор от Африка, където тази цветова комбинация присъства в повечето знамена.
Както и да е, като цяло това са едни от на-добрите като дизайн екипи в последно време, дано тия, дето ще ги носят, да покажат и те малко класа...

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Новите екипи на националите. Коментари и мнения.

Мнениеот 1982 » 03 окт 2016 23:41

CSKA_1948_ написа:
1982 написа:Няма значение какви са екипите, като играчите са скапаняци.

Не играчите са скапаняци, а момчето, което си цитирал в подписа си+още няколко глупака от Иван Асен!


miro_rz написа:
1982 написа:Няма значение какви са екипите, като играчите са скапаняци.


Абе тези скапаняци вземат по 20-30 хил. месечно , пък ние си хитруваме тука .


Ей, мама му да клатя, ич не зацепвате. :mrgreen:

mironi88 написа:П.С. и само да ви светна - фрази от типа "няма значение какви са екипите, като играчите са скапаняци" или "не заслужават да ги носят" са изтъркани и съвсем друга тема на разговор.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Новите екипи на националите. Коментари и мнения.

Мнениеот Кашчей » 03 окт 2016 23:45

miro_rz написа:
Кашчей написа:Не знам какво ви харесва, след като на гърдите грее незнаен герб, а не официалният герб на България. Май не съм виждал друг национален отбор, на чиито екипи да не стои националният герб на държавата!


С тези екипи се отбелязват 140 години от Априлското възстание !
Не честваме 3ти Март или 138 години от освобождението !


Това е национален отбор на България, а не отбор на Априлското въстание.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Новите екипи на националите. Коментари и мнения.

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 03 окт 2016 23:47

Кашчей написа:Не знам какво ви харесва, след като на гърдите грее незнаен герб, а не официалният герб на България. Май не съм виждал друг национален отбор, на чиито екипи да не стои националният герб на държавата!

Май не си гледал много мачове на национални отбори... ;) Вземи например Аржентина... 8-)

http://www.adidas.com/us/argentina_national_team

https://en.wikipedia.org/wiki/Coat_of_arms_of_Argentina
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Новите екипи на националите. Коментари и мнения.

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 03 окт 2016 23:51

....Бразилия.... ;)

https://www.footballshirts.com/brazil-s ... match=home

https://en.wikipedia.org/wiki/Coat_of_arms_of_Brazil

и така нататък, и така нататък по азбучен ред... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Новите екипи на националите. Коментари и мнения.

Мнениеот Кашчей » 03 окт 2016 23:57

Captain Stottlemeyer написа:
Кашчей написа:Не знам какво ви харесва, след като на гърдите грее незнаен герб, а не официалният герб на България. Май не съм виждал друг национален отбор, на чиито екипи да не стои националният герб на държавата!

Май не си гледал много мачове на национални отбори... ;) Вземи например Аржентина... 8-)

http://www.adidas.com/us/argentina_national_team

https://en.wikipedia.org/wiki/Coat_of_arms_of_Argentina


Бе какво да вземам Аржентина, или Италия (която си пропуснал) защо да не вземам Англия, Испания, Португалия, Русия, Полша, Албания, Румъния..Отдясно емблемата на БФС, отляво някакъв лъв в щит, но без корона..и къде е гербът български?! Бях изумен, когато гледах мача с Люксембург, че на екипите не присъства гербът на България, а се мъдри грозотията на БФС, сякаш те са националния ни отбор :evil: :evil: Сега пък още една простотия..че то и щитът на Царство България от Търновската конституция е друг, а не този, който се мъдри вместо герба ни!

Теб срам ли те е от нашия герб, та така упорито защитаваш тази недомислица?!
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 15057
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Новите екипи на националите. Коментари и мнения.

Мнениеот miro_rz » 04 окт 2016 00:15

Абе това да не Българската армия , че да гo има този национален герб !?
Изображение

seawolf
Мнения: 12
Регистриран на: 14 мар 2014 20:14
Контакти:

Re: Новите екипи на националите. Коментари и мнения.

Мнениеот seawolf » 04 окт 2016 01:03

Всъщност много малко национални отбори носят държавните си гербове върху екипите. Повечето слагат емблемите на националните си федерации и това е логично, тъй като в почти всички държави федерациите (или асоциациите, или както там се казват) са частни структури. В малко страни футболните федерации са на държавно подчинение и на държавно финансиране. Някои пък слагат просто символ, който дори не присъства в официалните им емблеми.
Също така в почти всяка държава има закон за герба, който указва как, кога и от кого може да се ползва държавния символ. Често законът, независимо в коя страна е, забранява гербът да се ползва от лица и организации, несвързани с властта. У нас герб на Републиката и закон за него има от 1997. Законът допуска две възможности за употреба на герба, грубо казано - къде "трябва" и къде "може". Член 7, ал.4 казва, че Гербът на Република България може да се изобразява на екипите на на националните спортни отбори. В смисъл - ако искаш, ползвай, но не е задължително.

Кашчей написа:Бе какво да вземам Аржентина, или Италия (която си пропуснал) защо да не вземам Англия, Испания, Португалия, Русия, Полша, Албания, Румъния..

- Отборът на Англия не ползва нито английския, нито британския герб. Той си има собствена емблема, в която присъстват трите лъва като стар английски символ плюс 10 Тюдорски рози (от династията на Тюдорите), символизиращи десетте дивизии в английския футбол през 1949, когато розите са добавени към лъвовете.
- Португалците носят емблемата на федерацията си. В нея са включени елементи на националния герб.
- Албанците също носят на екипите емблемата на федерацията си, а не герба, макар че са подобни.
- Румънците носят емблемата на федерацията си.
Испания, Полша и Русия носят държавните гербове - испанците и поляците - по традиция от години, руснаците - от 2014.
Картинки за доказателство ме мързи да събирам, но достъпът в Гугъл е свободен :)

КРАСОТА ВЯРА БОРБА
Мнения: 2742
Регистриран на: 18 окт 2010 07:32
Контакти:

Re: Новите екипи на националите. Коментари и мнения.

Мнениеот КРАСОТА ВЯРА БОРБА » 04 окт 2016 05:32

Трикольора трябва да присъства.Бели фланелки,зелени гащета.червени чорапи.Или в обратен ред.На гърдите трябва да присъства емблемата на футболната федерация.Все пак това е фланелка на спортен национален отбор,а не бойно знаме.На федерация която се самофинансира.


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта