Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
River Plate
Мнения: 1989
Регистриран на: 25 мар 2008 19:06
Местоположение: София
Контакти:

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот River Plate » 26 май 2017 08:40

Evil23 написа:Много добре знам какво пиша, ЦСКА-София никога не е представян за наследник на Литекс. Това е най-голямата измислица, която съм чел.



Е как не се е представял на наследник на Литекс, като се опитахте да участвате в младежката ШЛ, като шампион на България, в същия сезон старшата на Литекс станаха републикански? Я ми разясни, това ако не е опит за пред УЕФА да се доказва приемственост между Литекс и новият отбор, кое е?
[center]Не се гаси туй, що не гасне!
ЦСКА ЗАВИНАГИ
[/center]
[center]Чавдар (Етрополе) + Литекс (Ловеч) ЦСКА (София)[/center]
[center]МИКРЕ ВЪН![/center]

[center]
golemia написа:...Там в Софийското полЕ играе тим от ЕтрополЕ.На Ловеч с играчите и на ЦСКА припознавачите... :)
[/center]

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот kiril.a.d » 26 май 2017 10:59

Pragmatichen написа:
kiril.a.d написа:По всички правила на УЕФА - няма право! - това е нов отбор, с ново име, ново дружество, ново местообитание! На УЕФА е казано, че просто Литекс си е сменил името, за да не го преследват, с тежестите на ЦСКА! НО, не е само смяната на името - има ново дружество и ново местообитание!!! - и като така, поне 2 години в профилигата, за да има право да играе в ЕКТ.
И сега, като си знаем нашата "българска работа", току виж Бобчо - нали е някакъв фктор там - вземе че пробута отбора да получи лиценз за Европа...
Та на този, вече объркан свят - а не само нашата държава объркан - всичко е възможно! - за това и Гришката все още се напъва с отбора си...
Да си спомни поговорката, че което не става с пари, става с много пари ;)...

Иначе, като правя една сметка, за годишната издръжка на отбора - 8-10 млн.лв? - за три години, без ЕКТ, Гришката по-добре да беше извадил 22-24 млн.лв да оздрави истинския ЦСКА ;)...
Ама не - у нас не можем без..."българска работа" и "сметки без кръчмар" ;) :lol:

[offtopic]Гриша Ганчев, ако имаше 24 млн лв свободни пари само за футбол, нямаше да му фалира завода за автомобили, нито щеше да виси с кредит в КТБ.
Ти така го каза това 24 млн лв, сякаш не е Гриша Ганчев, а Роман Абрамович.
Даже и за Абрамович 11-12 млн паунда са си 12 млн паунда, не са 12 стотинки :)
Гришата няма този СВОБОДЕН ресурс, всъщност никой го няма в Бг, а даже и да го има, последното, за което би го дал, е футболът.
С две думи - футболът е скъп бизнес и не е за български селски тарикати, които се занимават със захарни далавери, натурални сокове, кафе Либерте и китайски трошки, наречени автомобили ;)[/offtopic]

[offtopic]Човече, разбираемо е че е така, но като казвам "да извади едни 22-24 милиона" имам предвид да напише оздравителна програма, тъй като така и така ще ги даде, през следващите години, а може да се окаже, че няма да има възможността да чака възвръщаемост от ЕКТ!
А честно казана, като знам икономическата статистика, че в банките дремят, без да са използвани, едни 60 млрд.лв "спестявания на домакинствата", както ги пишат ;) и от тяx, около 55 млрд.лв са в 3% от населението, а като кредити са раздадени само 12% - цитирам ти Xавпарцумян! - шефа на Булбанк - та кой знае, дали Гришката не е един от тяx, който да държи някой и друг милиард на сметка?...А какво са 24 млн.лв, дори от 1 млрд.лв?...
Просто и той (то и аз не биx го направил) не искаше да плаща чужди масрафи!!! - що да дава пари, а пък други да са изяли и изпили тези пари?...
У нас, ако имаше съдебна система, да, можеше да ги плати, а после да потърси регресен иск от източилите ЦСКА, пред прокуратурата. Но...видя се че това не става, доколкото още Лупи се опита да заведе такова дело и не му беше дадено xод![/offtopic]
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Потребителски аватар
Evil23
Мнения: 399
Регистриран на: 13 дек 2015 18:33

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот Evil23 » 26 май 2017 12:21

1982 написа:Само, че ти си написал, че е представен за наследник на ЦСКА, което просто не е така. Затова те репликирах.



Кой прав кой крив много скоро ще се разбере. Факт е, че ЦСКА-София се представя за наследник на ЦСКА. Това че някои фенове не го приемат, си е лично техен проблем.
ЦСКА-София по последни информации ще участва в ЕКТ, ще участва като ЦСКА, защото от новия сезон няма да има ЦСКА-София, а само ЦСКА.

Потребителски аватар
Evil23
Мнения: 399
Регистриран на: 13 дек 2015 18:33

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот Evil23 » 26 май 2017 12:24

River Plate написа:
Evil23 написа:Много добре знам какво пиша, ЦСКА-София никога не е представян за наследник на Литекс. Това е най-голямата измислица, която съм чел.



Е как не се е представял на наследник на Литекс, като се опитахте да участвате в младежката ШЛ, като шампион на България, в същия сезон старшата на Литекс станаха републикански? Я ми разясни, това ако не е опит за пред УЕФА да се доказва приемственост между Литекс и новият отбор, кое е?



Да, ЦСКА-София искаше да участва в младежката ШЛ, но като наследник на ЦСКА. Затова и от УЕФА решиха, че ЦСКА-София няма право да участва, защото не е Литекс, които си спечелиха квотата.

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот Живко6461 » 26 май 2017 12:31

kiril.a.d написа:...
[offtopic]А честно казана, като знам икономическата статистика, че в банките дремят, без да са използвани, едни 60 млрд.лв "спестявания на домакинствата", както ги пишат ;) и от тяx, около 55 млрд.лв са в 3% от населението, а като кредити са раздадени само 12% - цитирам ти Xавпарцумян! - шефа на Булбанк - та кой знае, дали Гришката не е един от тяx, който да държи някой и друг милиард на сметка?...А какво са 24 млн.лв, дори от 1 млрд.лв?...
Просто и той (то и аз не биx го направил) не искаше да плаща чужди масрафи!!! - що да дава пари, а пък други да са изяли и изпили тези пари?...
У нас, ако имаше съдебна система, да, можеше да ги плати, а после да потърси регресен иск от източилите ЦСКА, пред прокуратурата. Но...видя се че това не става, доколкото още Лупи се опита да заведе такова дело и не му беше дадено xод![/offtopic]

[offtopic]В банките действително "дремят" много пари. Господин Хампарцумян&Co. подсещат народа да събуди тези пари, да ги раздвижи, ... т.е. да ги влага в бизнес, респ. да си купува акции от компаниите на родния елит. Но народът не е предприемчив, не разбира икономическите правила. При това му е гаратирана възвръщаемост на вложените средства. В първия петък срещу четвъртък след 35-ти май.
Горкият господин Томов, приятелски наричан Лупи! Той пострада много от съдебната система в България. Не му дават ход на делата за да върне източеното. Едни други негови дела бях придвижени по утвърдения ред - ... оправдателна присъда на последна инстанция.
Нямам информация с какви финансови активи разполага господин Ганчев, също така приятелски наричан Гришката. Едва ли бих могъл да придобия такава. Аз кръжа на друга орбита. В медиите излиза информация за едни ДДС-та, за едни дългове, за едни обществени поръчки... Така че "ако имаше съдебна система" ...
Така че нека не се учудваме защо народът си държи парите да "дремят" в банките. Чудното е защо ги държи в български банки. След 1995-1996 г. След 2014. Уж умуваме как да осигурим лиценз на българските футболни клубове, а пак стигнахме до онази банка. Ами то българинът е най-добре кат' спи, кат' яде и КаТ'еБе.[/offtopic]

Потребителски аватар
Napoli_Ultras
Мнения: 49
Регистриран на: 20 май 2017 13:38
Контакти:

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот Napoli_Ultras » 26 май 2017 13:23

Абе незнам по тази тема кои са наистина ЦСКА-София...Ама преди малко разглеждах в сайта на Уефа клубните коефиценти, и на който и отбор да цъкнете има "profile" и там в дясно са записани всички участия и успехи.За ЦСКА-София графата е празна!!!

Иначе официалното изявление от Уефа е от миналия месец:

Според информацията във футболната ни централа е пристигнало писмо от Нион, в което се регламентира ясно ситуацията.

"Червените" остават извън Лига Европа, защото UEFA приема триединството между Литекс, Чавдар (Етрополе) и ЦСКА за напълно нов клуб. Такъв няма право да участва в турнирите за три години съгласно Втора глава, точка 12 от "Правилника за лицензиране на UEFA". В известието на централата е посочено единствено забрана за предстоящия сезон, което не означава, че за следващите два няма да има допълнителни съобщения.

През този сезон европейската футболна конфедерация вече показа, че няма да прави никакви компромиси, като не допусна наследника на миналогодишния шампион при юношите в Елитната група – Литекс, да участва в младежката Шампионска лига. Така представителят на България във въпросния поток беше Левски.

В отсъствието на ЦСКА-София за Лига Европа има два варианта. Ако Лудогорец спечели Купата, то квотите от първенството са три, като Левски почти сигурно ще участва като втори или трети, четвъртият също е в Европа, а петият ще играе бараж с победителя от долната осмица. При различен носител на Купата от Лудогорец, то в Лига Европа през шампионата влизат Левски и победителят между четвъртия (ако приемем "червените" за сигурни в тройката) и първенецът на втората осмица.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
River Plate
Мнения: 1989
Регистриран на: 25 мар 2008 19:06
Местоположение: София
Контакти:

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот River Plate » 26 май 2017 13:51

Evil23 написа:
River Plate написа:
Evil23 написа:Много добре знам какво пиша, ЦСКА-София никога не е представян за наследник на Литекс. Това е най-голямата измислица, която съм чел.



Е как не се е представял на наследник на Литекс, като се опитахте да участвате в младежката ШЛ, като шампион на България, в същия сезон старшата на Литекс станаха републикански? Я ми разясни, това ако не е опит за пред УЕФА да се доказва приемственост между Литекс и новият отбор, кое е?



Да, ЦСКА-София искаше да участва в младежката ШЛ, но като наследник на ЦСКА. Затова и от УЕФА решиха, че ЦСКА-София няма право да участва, защото не е Литекс, които си спечелиха квотата.


Да бе, отборът е искал да участва като наследник на ЦСКА със спечелена квота от Литекс? Четеш ли въобще какви ги пишеш?
[center]Не се гаси туй, що не гасне!
ЦСКА ЗАВИНАГИ
[/center]
[center]Чавдар (Етрополе) + Литекс (Ловеч) ЦСКА (София)[/center]
[center]МИКРЕ ВЪН![/center]

[center]
golemia написа:...Там в Софийското полЕ играе тим от ЕтрополЕ.На Ловеч с играчите и на ЦСКА припознавачите... :)
[/center]

Потребителски аватар
Evil23
Мнения: 399
Регистриран на: 13 дек 2015 18:33

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот Evil23 » 26 май 2017 13:54

River Plate написа:
Evil23 написа:
Да, ЦСКА-София искаше да участва в младежката ШЛ, но като наследник на ЦСКА. Затова и от УЕФА решиха, че ЦСКА-София няма право да участва, защото не е Литекс, които си спечелиха квотата.


Да бе, отборът е искал да участва като наследник на ЦСКА със спечелена квота от Литекс? Четеш ли въобще какви ги пишеш?



Много добре знам какво пиша. Знам и точно какво пише в това писмо от УЕФА.

Потребителски аватар
Evil23
Мнения: 399
Регистриран на: 13 дек 2015 18:33

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот Evil23 » 26 май 2017 13:57

Napoli_Ultras написа:Иначе официалното изявление от Уефа е от миналия месец




Няма такова официално изявление от УЕФА. Това е официално "изявление"(ха-ха-ха) на Спортал, които със със спрени права за официални новини от ЦСКА.

Потребителски аватар
Napoli_Ultras
Мнения: 49
Регистриран на: 20 май 2017 13:38
Контакти:

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот Napoli_Ultras » 26 май 2017 14:02

Evil23 написа:
Napoli_Ultras написа:Иначе официалното изявление от Уефа е от миналия месец




Няма такова официално изявление от УЕФА. Това е официално "изявление"(ха-ха-ха) на Спортал, които със със спрени права за официални новини от ЦСКА.


Ами след като клуба не фигурира в клубните коефиценти на официалния сайт на УЕФА , то го наречи неофицално , ама според мен доста хора ще реват когато дойде време за разпределяне на квотите.
Изображение Изображение


Върни се в “Кошче за отпадъци”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта