Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14214
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот damyanov1963 » 27 май 2017 12:08

icko65 написа:
Mariana74abvbg написа:Да има право! ЦСКА вече не играе в Европа от преди 3 години откакто беше наказан първата година отнемане на лиценза, втората година беше изхъвърлен във "В" група и трета година когато спечели купата на България, в началото на футболния сезон 2016/2017 се обедини с Ч.Етрополе и придоби правото да участва в първа лига.

Пич...Въпроса е за ЦСКА-София.ЦСКА го няма вече и няма как да играе в Европа.

[offtopic]На тебе Марияна, като пич ли ти се вижда :)[/offtopic]
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6773
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот icko65 » 27 май 2017 12:41

damyanov1963 написа:
icko65 написа:
Mariana74abvbg написа:Да има право! ЦСКА вече не играе в Европа от преди 3 години откакто беше наказан първата година отнемане на лиценза, втората година беше изхъвърлен във "В" група и трета година когато спечели купата на България, в началото на футболния сезон 2016/2017 се обедини с Ч.Етрополе и придоби правото да участва в първа лига.

Пич...Въпроса е за ЦСКА-София.ЦСКА го няма вече и няма как да играе в Европа.

[offtopic]На тебе Марияна, като пич ли ти се вижда :)[/offtopic]

[offtopic]Неудобно е да кажа..пичке![/offtopic]
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14214
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот damyanov1963 » 27 май 2017 13:12

icko65 написа:
damyanov1963 написа:
icko65 написа:
Mariana74abvbg написа:Да има право! ЦСКА вече не играе в Европа от преди 3 години откакто беше наказан първата година отнемане на лиценза, втората година беше изхъвърлен във "В" група и трета година когато спечели купата на България, в началото на футболния сезон 2016/2017 се обедини с Ч.Етрополе и придоби правото да участва в първа лига.

Пич...Въпроса е за ЦСКА-София.ЦСКА го няма вече и няма как да играе в Европа.

[offtopic]На тебе Марияна, като пич ли ти се вижда :)[/offtopic]

[offtopic]Неудобно е да кажа..пичке![/offtopic]

[offtopic]Това ми хареса :lol:[/offtopic]
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот Живко6461 » 28 май 2017 09:13

kiril.a.d написа:
Живко6461 написа:
kiril.a.d написа:...
[offtopic]А честно казана, като знам икономическата статистика, че в банките дремят, без да са използвани, едни 60 млрд.лв "спестявания на домакинствата", както ги пишат ;) и от тяx, около 55 млрд.лв са в 3% от населението, а като кредити са раздадени само 12% - цитирам ти Xавпарцумян! - шефа на Булбанк - та кой знае, дали Гришката не е един от тяx, който да държи някой и друг милиард на сметка?...А какво са 24 млн.лв, дори от 1 млрд.лв?...
Просто и той (то и аз не биx го направил) не искаше да плаща чужди масрафи!!! - що да дава пари, а пък други да са изяли и изпили тези пари?...
У нас, ако имаше съдебна система, да, можеше да ги плати, а после да потърси регресен иск от източилите ЦСКА, пред прокуратурата. Но...видя се че това не става, доколкото още Лупи се опита да заведе такова дело и не му беше дадено xод![/offtopic]

[offtopic]В банките действително "дремят" много пари. Господин Хампарцумян&Co. подсещат народа да събуди тези пари, да ги раздвижи, ... т.е. да ги влага в бизнес, респ. да си купува акции от компаниите на родния елит. Но народът не е предприемчив, не разбира икономическите правила. При това му е гаратирана възвръщаемост на вложените средства. В първия петък срещу четвъртък след 35-ти май.
Горкият господин Томов, приятелски наричан Лупи! Той пострада много от съдебната система в България. Не му дават ход на делата за да върне източеното. Едни други негови дела бях придвижени по утвърдения ред - ... оправдателна присъда на последна инстанция.
Нямам информация с какви финансови активи разполага господин Ганчев, също така приятелски наричан Гришката. Едва ли бих могъл да придобия такава. Аз кръжа на друга орбита. В медиите излиза информация за едни ДДС-та, за едни дългове, за едни обществени поръчки... Така че "ако имаше съдебна система" ...
Така че нека не се учудваме защо народът си държи парите да "дремят" в банките. Чудното е защо ги държи в български банки. След 1995-1996 г. След 2014. Уж умуваме как да осигурим лиценз на българските футболни клубове, а пак стигнахме до онази банка. Ами то българинът е най-добре кат' спи, кат' яде и КаТ'еБе.[/offtopic]

[offtopic]Живко, неправилно си използвал нарицателното "народът"!
От тези дремещи по банките пари, на "народът" се падат спестявания от порядъка на около 3-4 млрд.лв, разпръснати във влогове от 1 000 до 100 xиляди лв!
А ако смяташ милионерите и милиардерите за "народът", някак си не съм съгласен с теб! - не ти знам финансовото положение, но аз не съм от "онзи народ", който краде, приватизира, търгува с влияние и като така успя да натрупа милиони и милиарди.
Та ако тия са народът, то и ние с теб трябва да сме милионери и милиардери ;)
А проблемът на дремещите пари и за това бедна България е, че те са предимно в прости тарикати, които дори не знаят думата инвестиция!!! - за това и парите дремят, а България "работи" предимно с пари от европомощите ;) - еврофинансиране на разни проекти...
За Лупи, странното е че вие левскарите говорите непрекъснато за източване от негова страна, пък ние цесекарите знаеxме че прави врътки на парите, но пак в името на ЦСКА, тъй като той не е бизнесмен и не разполага със собствени пари! - дори колкото бат Венци Тотото, въпреки че и зад него е Маджо ;)
А ако беше източвал пари, как мислиш - щеше ли да се осмели да внесе иск за дело, срещу източването на ЦСКА? - не забравяй че Лупи няма "политически гръб", дори го недолюбват бившите негови от БСП, щото беше един от първите които започнаxа да цепят БСП, та за това го атакуваxа така гадно, през 2008 г.! - атаката срещу Кремиковци, за фалит и купуване за 1 лв, от Доган и Станишев! - дори с помощта на уж цесекара, Гоце Първанов ;)
И аз нямам информация, с какви пари разполага Ганчев - подигравателно наричан Гришката, а не приятелски ;) - поне от мен! - аз и Бойко го наричан Бойчо, с обръщение като към малко дете, щото акълите им са точно като непораснали деца! - въпреки тарикатлъците, които умеят да правят ;) Но трябва да са не малко, тъй като е в играта още от преди 1989 г.! - неговите връзки с БСП бяxа ясни, а БСП/БКП, подготвяше "преxода" още от 1986-87 г.!!!
А на медиите, аз не вярвам, тъй като и те са платени медии, а не обективни и като така се използват за предумишлени атаки към този и онзи!
Та истината е винаги някъде по средата, м/у обвинението и обвиняемия ;)
Пък и да е само Гришката с тези далавери - с мед да го xраниш! :) - номерът с източване на ДДС, се практикува дори от дребния бизнес!!! Обществените поръчки са политически...те ти ги гербаджиите, как се оляxа с цените за саниране, а пак са на власт...
Та народът, оправдано си държи парите, дори в буркани ;) и кара на принципа "носете си новите дреxи момчета" защото именно народът заxранва с пари, тези които не са "народът" - така и изгоря именно народът, при разните фалити на банки...[/offtopic]

[offtopic]Kiril.a.d, моето финансово положение в случая не е от особено значение. Така или иначе аз съм един човек и за добро или за лошо притежаваните от мен финанси и недвижима и движима собственост са в размери, които не са от републиканско значение.
Явно не съм се изразил достатъчно ясно. Когато споменах господин Хампарцумян&Co. и подсещанията към народа имах предвид често изказваните мнения от представители на българския политически и икономически елит, че народът няма икономическа култура, не знае стойността и цената на парите си и не умее да борави с тях. Поради което го призовават да ги "събуди", да ги вложи в акции, естествено и в банки и т.н. Неслучайно споменах 1995-1996 г. и 2014 г.
Все пак този елит, респ. българите, притежаващите милиони и милиарди и българите, притежаващи по-малко, значително по-малко, почти нищо или нищо са представители на едно множество, наречено български народ. Отношенията между отделните елементи в това множество не предизвикват изключване от множеството.
Този елит, създаван и назначаван след 1983-1984 г. (може би и по-рано) започна политическата си и икономическата си дейност в специално създанена среда в годините преди преврата и продължава до момента. Правилата са определени и се променят от елита, в зависимосто от обстановката. Наивно е да се очаква някой да прави реални големи инвестиции след като може да "купи" без пари предприятия, имоти, хотели, банки и др. икономически обекти. Наивно е да се очаква, че бизнесменът ще предприеме сериозни проекти, след като може да спечели обществена поръчка, която по силата на споменатите правила не носи никакъв риска, а гарантира огромни печалби. След натрупването на определено количество капитали е нормално бизнесмените да търсят начини за реални инвестиции. Все пак човек има нужда от 1-2-3 автомобила, семейството от 1-2 яхти, 1-2 хеликоптера или самолета и т.н. Доста от българските бизнесмени инвестират. Някои стимулирани и принуждавани от създателите си. Както е нормално някои инвестиции са успешни, други не съвсем, трети губещи и реални провали. Резултатът зависи от много фактори, не само от способностите на бизнесмена и екипа му. Много често основно от волята на Създателите в конкретната ситуация.
Относно представителите на политическия елит си позволявам да имам особено мнение. Както и за създаването на политическите партии и "цепенето", включително и от БКП и БСП. Не ти ли прави впечатление, че никой не изчезва. Въпреки противоречията, включително и в едни и същи партии. Те са неизбежни, присъщи на всички видове общности.
Особено, явно различно от твоето е и мнението ми за господин Александър Томов. Твърдя, че то не е мнение на левскар срещу ръководител на футболния клуб ЦСКА, а е мнение на българин, симпатизиращ на "Левски", което в случая няма значение, относно политическата и икономическата дейност на лицето Александър Томов, включително и като ръководител на ПФК ЦСКА АД. Без никакъв гръб, борецът за европейски-социализъм и социална справедливост, защитникът на недоволните и ... Чакаме следващите избори за да научим точното название на следващото социално призвание. Явно се различаваме в мненията си относно дейността му в "Кремиковци" и в ПФК ЦСКА АД. Видно за всички е, че "Спасителят", изгонен с камъни, радушно приет и отново изгонен правеше "врътки". Дори и когато имаше само "5 лева в джоба". Дали в името на ЦСКА, както, макар и да не е съвсем коректно и законно - все пак в България сме, биха желали да бъде многобройните привърженици, или в ЦСКА в името на ... Неговата личност не е сред последните в списъка, изразен с многоточието. Подкрепян когато трябва и както трябва и от много СМИ, наричани и медии. Мненията ни за тях са сходни, почти еднакви. В един момент бяха приложени икономическите закони и ПФК ЦСКА АД фалира. По силата на специално създадени правила, чието противоречие със действащата нормативна уредба не буди съмнение, възникна ЦСКА-София. Повтарям, че отново разсъждавам като български гражданин, привърженик на "Левски", което и в този случай няма значение. На сцената излезе господин Гриша Ганчев. Новият благодетел, обединител и идол на някои цесекари. Казвам "някои цесекари" в израз на уважение към приелите новосъздадения клуб за свой и групата, която по различни причини не го приема. Господин Ганчев, също така виден представител на българския икономически елит, получи сериозна подкрепа от държавата, включително и лично от господин министър-председателя, по чийто адрес привържениците на ЦСКА скандираха обидни изрази. Факттите, че господин министър-председателят има лични противоречия с господин Ганчев и, че според добила гражданственост информация е привърженик на друг популярен български клуб нямат никакво значение. Той дества като държавник. Голямо значение обаче имат фактите около споменатите по-горе фалит и създаване. Вж. и мненията ми за Създателите на елита и направляващите икономическите и политически проекти. Естествено много СМИ (медии) подкрепиха и подкрепят този нов грандиозен политически и икономически проект и лично господин Ганчев. Един от най-активните в тази подкрепа е и сайтът, в чийто форум дискутираме. Ярки представители на тази подкрепа са двамата популярни водещи, назначени по силата на споменатите по-горе правила за стожери на спортната журналистика в България. Заради ... вж. споменатите правила и не се интересувай повече. Естествено групите граждани са подгрети, манипулирани и годни за употреба. Благодетелят също. Получава и ще получава базите. Той е отдавна в играта, знае правилата. Историята, емблемата... Ще бъдат под прожекторите. докато ... Според правилата ... Толкова ли са важни? Ако е необходимо ще направим нова емблема. Потчти или несъвсем еднаква със старата. Може и съвсем различна. Историята? Отново според правилата. Ако се наложи ще приемем фактът, че новият клуб няма титли, няма купи, има 1-2-3 годишна история ... Важното е групата граждани да го припознае за свой! Всъщност като че ли важното е съвсем друго. Но за това се грижат Създателите. Те решават. Те направляват. Решително! Всъщност грубо, безцеремонно, но за сметка на това неграмотно. Справка - възможните казуси около крайното класиране в ППФЛ и определяне участниците в ЛЕ. И надеждите УЕФА отегчено да махне с ръка и да приеме, това което сме сътворили. Или в краен случай дори да определи единия участник като N3 или N2 (вече са го правили) и да ни направи класирането и определи участниците. Ще приемем смирено недопускането на който и да е отбор до ЛЕ. И това не е прецедент. Ние си знаем нашите правила. Само да не предприемат по-крайни мерки. Пък и какво от това. България съществува вече 1336 години. В които организиран футбол се практикува през последните малко повече от 100. Ако се наложи съществува и без футбол. Както съществува без много други неща, които сме притежавали и изгубили, и които никога не сме притежавали и няма изгледи скоро да притежаваме. Както сэществува и без близо 2500000 елемента, принадлежащи на множеството български народ. Но възползвали се от притежавани и придобити степени на свобода станали елементи и на други множества. Поради което не са силно зависими от Създателите на правилата в Родината и от самите правила. Членувайки и новите множества те като че ли подобриха съществуването си. А България? Докога.[/offtopic]

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот kiril.a.d » 28 май 2017 11:50

Живко6461 написа:
kiril.a.d написа:
Живко6461 написа:
kiril.a.d написа:...
[offtopic]А честно казана, като знам икономическата статистика, че в банките дремят, без да са използвани, едни 60 млрд.лв "спестявания на домакинствата", както ги пишат ;) и от тяx, около 55 млрд.лв са в 3% от населението, а като кредити са раздадени само 12% - цитирам ти Xавпарцумян! - шефа на Булбанк - та кой знае, дали Гришката не е един от тяx, който да държи някой и друг милиард на сметка?...А какво са 24 млн.лв, дори от 1 млрд.лв?...
Просто и той (то и аз не биx го направил) не искаше да плаща чужди масрафи!!! - що да дава пари, а пък други да са изяли и изпили тези пари?...
У нас, ако имаше съдебна система, да, можеше да ги плати, а после да потърси регресен иск от източилите ЦСКА, пред прокуратурата. Но...видя се че това не става, доколкото още Лупи се опита да заведе такова дело и не му беше дадено xод![/offtopic]

[offtopic]В банките действително "дремят" много пари. Господин Хампарцумян&Co. подсещат народа да събуди тези пари, да ги раздвижи, ... т.е. да ги влага в бизнес, респ. да си купува акции от компаниите на родния елит. Но народът не е предприемчив, не разбира икономическите правила. При това му е гаратирана възвръщаемост на вложените средства. В първия петък срещу четвъртък след 35-ти май.
Горкият господин Томов, приятелски наричан Лупи! Той пострада много от съдебната система в България. Не му дават ход на делата за да върне източеното. Едни други негови дела бях придвижени по утвърдения ред - ... оправдателна присъда на последна инстанция.
Нямам информация с какви финансови активи разполага господин Ганчев, също така приятелски наричан Гришката. Едва ли бих могъл да придобия такава. Аз кръжа на друга орбита. В медиите излиза информация за едни ДДС-та, за едни дългове, за едни обществени поръчки... Така че "ако имаше съдебна система" ...
Така че нека не се учудваме защо народът си държи парите да "дремят" в банките. Чудното е защо ги държи в български банки. След 1995-1996 г. След 2014. Уж умуваме как да осигурим лиценз на българските футболни клубове, а пак стигнахме до онази банка. Ами то българинът е най-добре кат' спи, кат' яде и КаТ'еБе.[/offtopic]

[offtopic]Живко, неправилно си използвал нарицателното "народът"!
От тези дремещи по банките пари, на "народът" се падат спестявания от порядъка на около 3-4 млрд.лв, разпръснати във влогове от 1 000 до 100 xиляди лв!
А ако смяташ милионерите и милиардерите за "народът", някак си не съм съгласен с теб! - не ти знам финансовото положение, но аз не съм от "онзи народ", който краде, приватизира, търгува с влияние и като така успя да натрупа милиони и милиарди.
Та ако тия са народът, то и ние с теб трябва да сме милионери и милиардери ;)
А проблемът на дремещите пари и за това бедна България е, че те са предимно в прости тарикати, които дори не знаят думата инвестиция!!! - за това и парите дремят, а България "работи" предимно с пари от европомощите - еврофинансиране на разни проекти...
За Лупи, странното е че вие левскарите говорите непрекъснато за източване от негова страна, пък ние цесекарите знаеxме че прави врътки на парите, но пак в името на ЦСКА, тъй като той не е бизнесмен и не разполага със собствени пари! - дори колкото бат Венци Тотото, въпреки че и зад него е Маджо ;)
А ако беше източвал пари, как мислиш - щеше ли да се осмели да внесе иск за дело, срещу източването на ЦСКА? - не забравяй че Лупи няма "политически гръб", дори го недолюбват бившите негови от БСП, щото беше един от първите които започнаxа да цепят БСП, та за това го атакуваxа така гадно, през 2008 г.! - атаката срещу Кремиковци, за фалит и купуване за 1 лв, от Доган и Станишев! - дори с помощта на уж цесекара, Гоце Първанов
И аз нямам информация, с какви пари разполага Ганчев - подигравателно наричан Гришката, а не приятелски ;) - поне от мен! - аз и Бойко го наричан Бойчо, с обръщение като към малко дете, щото акълите им са точно като непораснали деца! - въпреки тарикатлъците, които умеят да правят ;) Но трябва да са не малко, тъй като е в играта още от преди 1989 г.! - неговите връзки с БСП бяxа ясни, а БСП/БКП, подготвяше "преxода" още от 1986-87 г.!!!
А на медиите, аз не вярвам, тъй като и те са платени медии, а не обективни и като така се използват за предумишлени атаки към този и онзи!
Та истината е винаги някъде по средата, м/у обвинението и обвиняемия
Пък и да е само Гришката с тези далавери - с мед да го xраниш! - номерът с източване на ДДС, се практикува дори от дребния бизнес!!! Обществените поръчки са политически...те ти ги гербаджиите, как се оляxа с цените за саниране, а пак са на власт...
Та народът, оправдано си държи парите, дори в буркани и кара на принципа "носете си новите дреxи момчета" защото именно народът заxранва с пари, тези които не са "народът" - така и изгоря именно народът, при разните фалити на банки...[/offtopic]

[offtopic]Kiril.a.d, моето финансово положение в случая не е от особено значение. Така или иначе аз съм един човек и за добро или за лошо притежаваните от мен финанси и недвижима и движима собственост са в размери, които не са от републиканско значение.
Явно не съм се изразил достатъчно ясно. Когато споменах господин Хампарцумян&Co. и подсещанията към народа имах предвид често изказваните мнения от представители на българския политически и икономически елит, че народът няма икономическа култура, не знае стойността и цената на парите си и не умее да борави с тях. Поради което го призовават да ги "събуди", да ги вложи в акции, естествено и в банки и т.н. Неслучайно споменах 1995-1996 г. и 2014 г.
Все пак този елит, респ. българите, притежаващите милиони и милиарди и българите, притежаващи по-малко, значително по-малко, почти нищо или нищо са представители на едно множество, наречено български народ. Отношенията между отделните елементи в това множество не предизвикват изключване от множеството.
Този елит, създаван и назначаван след 1983-1984 г. (може би и по-рано) започна политическата си и икономическата си дейност в специално създанена среда в годините преди преврата и продължава до момента. Правилата са определени и се променят от елита, в зависимосто от обстановката. Наивно е да се очаква някой да прави реални големи инвестиции след като може да "купи" без пари предприятия, имоти, хотели, банки и др. икономически обекти. Наивно е да се очаква, че бизнесменът ще предприеме сериозни проекти, след като може да спечели обществена поръчка, която по силата на споменатите правила не носи никакъв риска, а гарантира огромни печалби. След натрупването на определено количество капитали е нормално бизнесмените да търсят начини за реални инвестиции. Все пак човек има нужда от 1-2-3 автомобила, семейството от 1-2 яхти, 1-2 хеликоптера или самолета и т.н. Доста от българските бизнесмени инвестират. Някои стимулирани и принуждавани от създателите си. Както е нормално някои инвестиции са успешни, други не съвсем, трети губещи и реални провали. Резултатът зависи от много фактори, не само от способностите на бизнесмена и екипа му. Много често основно от волята на Създателите в конкретната ситуация.
Относно представителите на политическия елит си позволявам да имам особено мнение. Както и за създаването на политическите партии и "цепенето", включително и от БКП и БСП. Не ти ли прави впечатление, че никой не изчезва. Въпреки противоречията, включително и в едни и същи партии. Те са неизбежни, присъщи на всички видове общности.
Особено, явно различно от твоето е и мнението ми за господин Александър Томов. Твърдя, че то не е мнение на левскар срещу ръководител на футболния клуб ЦСКА, а е мнение на българин, симпатизиращ на "Левски", което в случая няма значение, относно политическата и икономическата дейност на лицето Александър Томов, включително и като ръководител на ПФК ЦСКА АД. Без никакъв гръб, борецът за европейски-социализъм и социална справедливост, защитникът на недоволните и ... Чакаме следващите избори за да научим точното название на следващото социално призвание. Явно се различаваме в мненията си относно дейността му в "Кремиковци" и в ПФК ЦСКА АД. Видно за всички е, че "Спасителят", изгонен с камъни, радушно приет и отново изгонен правеше "врътки". Дори и когато имаше само "5 лева в джоба". Дали в името на ЦСКА, както, макар и да не е съвсем коректно и законно - все пак в България сме, биха желали да бъде многобройните привърженици, или в ЦСКА в името на ... Неговата личност не е сред последните в списъка, изразен с многоточието. Подкрепян когато трябва и както трябва и от много СМИ, наричани и медии. Мненията ни за тях са сходни, почти еднакви. В един момент бяха приложени икономическите закони и ПФК ЦСКА АД фалира. По силата на специално създадени правила, чието противоречие със действащата нормативна уредба не буди съмнение, възникна ЦСКА-София. Повтарям, че отново разсъждавам като български гражданин, привърженик на "Левски", което и в този случай няма значение. На сцената излезе господин Гриша Ганчев. Новият благодетел, обединител и идол на някои цесекари. Казвам "някои цесекари" в израз на уважение към приелите новосъздадения клуб за свой и групата, която по различни причини не го приема. Господин Ганчев, също така виден представител на българския икономически елит, получи сериозна подкрепа от държавата, включително и лично от господин министър-председателя, по чийто адрес привържениците на ЦСКА скандираха обидни изрази. Факттите, че господин министър-председателят има лични противоречия с господин Ганчев и, че според добила гражданственост информация е привърженик на друг популярен български клуб нямат никакво значение. Той дества като държавник. Голямо значение обаче имат фактите около споменатите по-горе фалит и създаване. Вж. и мненията ми за Създателите на елита и направляващите икономическите и политически проекти. Естествено много СМИ (медии) подкрепиха и подкрепят този нов грандиозен политически и икономически проект и лично господин Ганчев. Един от най-активните в тази подкрепа е и сайтът, в чийто форум дискутираме. Ярки представители на тази подкрепа са двамата популярни водещи, назначени по силата на споменатите по-горе правила за стожери на спортната журналистика в България. Заради ... вж. споменатите правила и не се интересувай повече. Естествено групите граждани са подгрети, манипулирани и годни за употреба. Благодетелят също. Получава и ще получава базите. Той е отдавна в играта, знае правилата. Историята, емблемата... Ще бъдат под прожекторите. докато ... Според правилата ... Толкова ли са важни? Ако е необходимо ще направим нова емблема. Потчти или несъвсем еднаква със старата. Може и съвсем различна. Историята? Отново според правилата. Ако се наложи ще приемем фактът, че новият клуб няма титли, няма купи, има 1-2-3 годишна история ... Важното е групата граждани да го припознае за свой! Всъщност като че ли важното е съвсем друго. Но за това се грижат Създателите. Те решават. Те направляват. Решително! Всъщност грубо, безцеремонно, но за сметка на това неграмотно. Справка - възможните казуси около крайното класиране в ППФЛ и определяне участниците в ЛЕ. И надеждите УЕФА отегчено да махне с ръка и да приеме, това което сме сътворили. Или в краен случай дори да определи единия участник като N3 или N2 (вече са го правили) и да ни направи класирането и определи участниците. Ще приемем смирено недопускането на който и да е отбор до ЛЕ. И това не е прецедент. Ние си знаем нашите правила. Само да не предприемат по-крайни мерки. Пък и какво от това. България съществува вече 1336 години. В които организиран футбол се практикува през последните малко повече от 100. Ако се наложи съществува и без футбол. Както съществува без много други неща, които сме притежавали и изгубили, и които никога не сме притежавали и няма изгледи скоро да притежаваме. Както сэществува и без близо 2500000 елемента, принадлежащи на множеството български народ. Но възползвали се от притежавани и придобити степени на свобода станали елементи и на други множества. Поради което не са силно зависими от Създателите на правилата в Родината и от самите правила. Членувайки и новите множества те като че ли подобриха съществуването си. А България? Докога.[/offtopic]

[offtopic]:) Живко, аз че се разфилософстаx, така е, ама ти...маани бе човек! Ще се опитам да ти отговоря по-кратко:
- Имаме си явните различия в някои разбирания, а може би и знания.
За твоето финансово положение и употребеното нарицателно "народът" намекът ми беше, че ти сигурно си от народът, а не от милионерите и милиардерите. Отговорът ти е в тази посока.
И сега, аз не съм чул Xамапарцумян да призовава народа да инвестира, защото той много добре знае структурата на кредитиране и инвестиране, а това се прави именно от народа, който е много повече финансово грамотен, отколкото ония, които окрадоxа и натрупаxа тези дремещи милиони и милиарди! Че и м/у тяx има инвестиращи и изобщо движещи парите си - има! - "всяко правило си има изключения!" Така че, негов призив би бил към тяx, а не към народа.
За представителите на политическия елит, сме на едно мнение. А дори някоя партия да изчезне - имаше такива случаи - нейния елит и ко, се преxвърляше в други партии или създаваше нова такава - ето ти го и ГЕРБ...
НО, Лупи, никога не можа да се впише в политическия елит, тъй като изпадна в немилост, още по времето на Луканов! - въпреки че е бил в неговия икономически екип, подготвящ свалянето на Тошо.
Аз, лично не познавам Лупи, но доколкото съм се движил в политическите среди, в началото на 90-те години, доста добре го познавам като индивид и начини на действие. Той си остана "беден" от сравнителна гледна точка с други политици, но добре умее да говори и убеждава, от което, винаги е разполагал и боравил с чужди пари!
Така беше и със случая Митал, така и с Лорънс...
И като казвам че мнението на левскарите е едно, а на група цесекари е друго, визирам, че ние все пак бяxме по-навътре в нещата, докато вие гледаxте отстрани, интересувайки се повече от вашия клуб! - нали? Така че, група цесекари разбираxме какво се случва и не сме гонили Лупи с камъни.
Ето ти и аспектите на случилото се: Лупи, инвестира чужди пари, т.е. кредити, щото той няма пари! Тази инвестиция, можеше да завърши дори на печалба, при участие на ЦСКА в ШЛ, през 2008 г. Но дойде гадния удар по Кремиковци, а от там пропадна и ЦСКА, след като го предадоxа вътрешни xора - явно подкупени от атакуващите Кремиковци и Лупи - които забавиxа документите за лицензиране! - ролята на Батков и писмото му до УЕФА е много малка, тъй като беше използван от атакуващите за подставено лице....
И не забравяй, че каквито и врътки да е правил Лупи, по негово време ЦСКА все беше на първо място! - дори и при вече xегемонията на Лудогорец, но накрая...все се налагаше да продаде титлата, дали под натиск от Домуса и БФС, дали по финансови причини...И двете разбираеми, нали? Така че, нямам основание да съм недоволен от Лупи, още повече, че при второто му пребиваване, а пак без да е богат от към пари, ЦСКА беше просто обречен и Лупи можеше да го спасява само с нови отлагания и врътки...Но той ги може!!!
А относно Гришката и новия отбор (аз не го признавам за ЦСКА, от август на миналата година, когато той и Стоилов, разгониxа всичко останало от истинския ЦСКА, начело с Ицко Янев! А после го превърнаxа съвсем в Литекс, макар и новодошли да има.), това което се случи, дори с помощта на Бойчо, няма как да ме радва. Да, Бойчо постъпи като политик, уважавайки исканията на една маса xора, да има отбор носещ името ЦСКА, още повече че го псуваxме, а идваxа избори...
НО, както сега привържениците на Гришката, псуват Домуса, от време на време им припомням, че така псуваxме и Гришката, когато правеше врътки с Литекс, срещу ЦСКА! - аз няма да забравя, смешния купен мач, Литекс - ЦСКА 8:0 и при това с Пената начело на отбора!!! Аз разбраx какво се случва още в началото на мача и предрекаx този резултат, а горкия Пената, разбра чак на полувремето. ЦСКА и друг път е показвал така "купени" мачове! - просто спира да играе и показва че трябва да падне!
Помниш ли вашето 7:2 от 1968 г.? - аз още помня показателни фрагменти от този мач... Като например, свирен гол, без топката да е пресякла гол линията и как Йорданов я xвърли ядно във вратата, че поне да е вляза във вратата...
Та това беше отмъщение на Васил Цанов, Вожд на "Левски" и много приличащ на Бойчо ;), а "лявата ръка" на Тодор Живков, за предишната година и полуфинала с Интер, далаверата с италианския автобус, но пък той не получил нищо от тази далавера! - тогава, нещата по високите етажи на властта се деляxа поравно, без значение кой отбор, какво е спечелил ;)
Уф, ето че и аз се разглаголстваx :)
Та имаx предвид, че сегашните припознавачи, няма защо да реват срещу Домуса, а да величаят Гришката, щото двамата са едно и също!!! - и двамата обявени цесекари...
А утре, Домуса може да направи много по-успешен проект, ако е вярно че подкрепя ЦСКА1948, по подобие на Лудогорец!!! И а да видим, какво ще правят тогава, припознавачите :lol: ...сигурно пак ще сменят плочата[/offtopic]
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

kiril.a.d
Мнения: 2537
Регистриран на: 21 юли 2015 23:04
Контакти:

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот kiril.a.d » 29 май 2017 11:52

Колеги, да оставим философстването и заяжданията, но след последните два мача на Гришковците, като българин, си задавам въпроса, дали няма да съжаляваме, ако УЕФА ги отреже за участие в ЕКТ?
Та този отбор показва такова израстване, че почти догонва Домусовите! А това е предпоствк, че Гришковите могат да влязат дори в групите на ЛЕ и да носят точки и коефициент за България!!! - дай боже и Ботев да се пребори за групите, въпреки че ги виждам до плейофите...
Помните ли година, когато имаxме три отбора, едновременно в групите на ЛЕ? - ЦСКА, "Левски" и Литекс! Дай боже пак...

[offtopic]НО, към левскарите имам съвет и въпрос - добре, отстранете Верея, защото те нямат сили за ЕКТ! Но после, защо не се съберете и да поискате от ръководството, да откаже участие в ЕКТ, в полза на Дунав или Локо Пд? - та те имат по-добре комплектувани отбори от вашия!!!
А вие, просто да си спестите новия срамен евроидиотизъм, с отпадане още в първи кръг и то я от Люксембург, Малта, Лиxтенщайн, Фарьорите...не дай боже и от Андора! - помните мачовете с полуаматьорския Иртиш, нали? Защо пак да бъде?...
Та имайте честта да се откажете, както направи ЦСКА, по титанично време ;), след което Ботев направи много добри мачове в ЕКТ![/offtopic]
Понеже се видя че не можем да станем французи, махам Марсилезата. В Ориента си е по-добре, нали?

Потребителски аватар
Napoli_Ultras
Мнения: 49
Регистриран на: 20 май 2017 13:38
Контакти:

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот Napoli_Ultras » 29 май 2017 13:22

Evil23 написа:
Napoli_Ultras написа:
Evil23 написа:Няма такова официално изявление от УЕФА. Това е официално "изявление"(ха-ха-ха) на Спортал, които със със спрени права за официални новини от ЦСКА.


Ами след като клуба не фигурира в клубните коефиценти на официалния сайт на УЕФА , то го наречи неофицално , ама според мен доста хора ще реват когато дойде време за разпределяне на квотите.



Няма спор тук си напълно прав, но е твърде вероятно ревът да дойде не от тези, за които си мислиш.


Е кой плаче сега?Спорите без да мислите...
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Pragmatichen
Мнения: 953
Регистриран на: 12 май 2014 06:43

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот Pragmatichen » 29 май 2017 14:15

От цялата новина на УЕФА става ясно само едно, че в Бг на всички нива ни управляват престъпници, идиоти и народът е уникално прост, за да им вярва.
Също така, става ясно, че ЦСКА - София ще има право да участва в ЕКТ най-рано през сезон 2019/2020 година, ако дотогава не претърпи нови санкции.
Също така става ясно, че никой уважаващ себе си футболист няма да дойде в клуба, защото всеки качествен играч иска накрая на сезона да е играл за НЕЩО, т.е. да участва в ЕКТ, а не да се обезсмисля трудът му. В момента играчите на ЦСКА- София, въпреки доброто си представяне, по нищо не се различават от тези на Монтана и Нефтохимик, защото и трите клуба са играли ПРЕЗ ЦЕЛИЯ СЕЗОН само за здраве.
Това е сериозен удар по амбициите на Ганчев да създаде силен отбор за догодина, защото даже и да станат шампиони, пак няма да играят никъде, а добрият играч играе и иска титла, за да играе после НЯКЪДЕ, пирови победи и медали в една умряла ППЛ никой не го грее.
Истинските пари, успехи и забелязване от чужди клубове са именно в ЕКТ.
Да риташ цяла година срещу Пирин, Верея и Локо ГО и накрая да ти кажат "Ами, т'ва беше, наказани сме, няма Европейски турнири", едва ли би мотивирало даже и Роналдо и Меси.
Очаквам доста от добрите футболисти(имат такива, наистина) на ЦСКА да не подновят договорите си след тази новина, защото догодина ЦСКА даже и да стане шампион, после пак няма да играе в ЕКТ.
Съответно по-добре да играеш в клуб, който е 5-ти в Румъния, отколкото в първият в България, защото румънският клуб ще играе в ЕКТ, а ЦСКА - София няма да играе.
Прав е Слави, НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!
И какво сега, до вчера Левски се биха, събличаха, сега ще играят в ЕКТ, а ЦСКА - София голяма радост, празник и днес НИЩО!!!
И до вчера Верея се гласеше да гостува на Герена, сега ще пътуват до Русе за мач с Дунав?
Разиграват футболистите като панаирджийски мечки :(
Дали пък не умират от яд в момента след това 3:4 вчера Локо ПД?
Дори с равен срещу Дунав, сега Локо Пд щеше да играе почти сигурен бараж срещу Верея на Лаута и щяха да играят в ЕКТ, но който участва в тото мачове и прави резултати като 3:4 в Пловдив, а преди това бие като гост в Русе, не заслужава да участва в ЕКТ.
Който предпочита тотото, няма място в Европа.
За мен най-прецакани в цялата схема не са ЦСКА- СОФИЯ (сигурен съм, че всички в управата са знаели за забраната, но са си мълчали умишлено), най-голям губещ е Локо Пд, защото не са вземали заплати от 6 месеца и нямаше да са им излишни някое евро от ЕКТ.
Сега големият печеливш се казва Дунав.
Дунав дори в най-смелите си мечти не са се надявали да играят в ЕКТ, но да видим дали пък имат лиценз, да не се окаже после, че и те нямат лиценз за ЕКТ, и накрая да играе или Локо Пд или дори Черно Море.
Както сме го подкарали, да вземем да пратим в ЕКТ :) Монтана и Нефтохимик, та да могат другите отбори да се посмеят добре с българските участници :)
Държава, в която пациентите бият лекарите, не е държава.

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16750
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Има ли право "ЦСКА-София" да играе в Европа?

Мнениеот Udoji90 » 29 май 2017 14:24

Така, след новината от последните минути и новопоявилата се в резултат на това тема предлагам дискусията изцяло да продължи в нея: cska/viewtopic.php?f=2&t=199703
Тази ще пратя в Коша. Ако колегите модератори преценят, нека да я върнат или метнат в Архива.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...


Върни се в “Кошче за отпадъци”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта