Последният американски войник напусна Ирак

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

На линия
Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23327
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Последният американски войник напусна Ирак

Мнениеот Thsmith » 18 дек 2011 20:09

Много ми е интересно с какво САЩ са по "изкуствена" държава от вскя друга... интересно ми е какво ще измисли другаря орк ; )
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

sky1
Мнения: 610
Регистриран на: 28 фев 2010 23:34
Контакти:

Re: Последният американски войник напусна Ирак

Мнениеот sky1 » 18 дек 2011 21:09

Може би ще съм единствения който ще защити американците :).
Много първосигнално гледате на нещата.Американците били използвали другите за собствени цели-да така е ,но коя велика сила не е използвала малките за собствени цели.Примери хиляди в историята-испанците в латинска америка,французите в африка.Така за жалост е устроен света.Природа-големия изяжда малкия.Хората за жалост не са дорасли да мислят хуманно както ни се иска.На думи всички са силни.Как ще сме равни,ще живеем честно и такива ми ти работи.За жалост както се казва в икономиката-благата са ограничени.Или ти биеш или те бият,среден вариант няма.Американците има висок стандарт и ако някой им го наруши ,те за разлика от българите се вдигат и сменят управляващите.Та ако не поддържат тези войни ,няма как да поддържат това жизнено ниво.
Но помислете няколко други вариятнти,вместо САЩ водеща сила беше Иран.Е тогава,какво щеше да стане щяха жените да ходят със забрадки,а ние да се молим по 3 пъти на ден.А ако беше Русия на първо място,нямаше да си пишем свободно по форумите понеже,нямаше да имаме достъп.
Тук някой ми говорише за образователна система.САЩ са светлинни години пред всички.Просто знаят,че чрез образованието се постига всичко.От една страна образованието им дава сила като нови технологии и разработки и второ доброто им образование събира всички мозъци на света.Ако някой не вярва в това ,че са първи нека влезе и види кои са най-добрите университети и къде се намират.Като най-голямата разлика между тях и всички останли е базата.В най-пикливия университет стадиона им е като нашият национален,а лабораториите за разработки им са по-добри от БАН.
И за финал,не четете много вестниците,понеже 90% журналистите са много далече от материята.Американците дали ще нападнат Иран,не зависи от това дали им стиска или не в битката с Иран.Зависи от глобалната геополитика.Много лесно ще излетят аятоласите от картата,но проблема е ,че една такава война може да донесе много по-глобални последствия.И страха на американците идва от това как би реагирал Китай-единственият им реален опонент.

Потребителски аватар
lisynger
Мнения: 3235
Регистриран на: 03 юни 2008 22:01
Местоположение: София,Люлин
Контакти:

Re: Последният американски войник напусна Ирак

Мнениеот lisynger » 18 дек 2011 21:12

Много гадни копелета са американците не знам как може някой да им симпатизира,махат един злодей и слагат марионетка която да дава евтин петрол за да се крепят доларчетата
Една любов,Една борба, Един отбор-ЦСКА

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6496
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Последният американски войник напусна Ирак

Мнениеот Alexx » 18 дек 2011 21:18

Много първосигнално гледате на нещата.Американците били използвали другите за собствени цели-да така е ,но коя велика сила не е използвала малките за собствени цели.Примери хиляди в историята-испанците в латинска америка,французите в африка



Ти говориш сякаш администрацията на САЩ действа едва ли не в името на американския народ и неговите интереси. Тук е грешката в чипа. Тук става дума за частни интереси,а не на дадена страна,нация,народ и прочие.Никой не обвинява обикновенния американец.

Но помислете няколко други вариятнти,вместо САЩ водеща сила беше Иран.Е тогава,какво щеше да стане щяха жените да ходят със забрадки,а ние да се молим по 3 пъти на ден.А ако беше Русия на първо място,нямаше да си пишем свободно по форумите понеже,нямаше да имаме достъп.


Иран,Русия,САЩ, ЕС това са просто инструменти за постигане на частни цели. Просто имена и лостове....


Тук някой ми говорише за образователна система.САЩ са светлинни години пред всички.Просто знаят,че чрез образованието се постига всичко.От една страна образованието им дава сила като нови технологии и разработки и второ доброто им образование събира всички мозъци на света.


http://www.youtube.com/watch?v=S8kgJfw699E

Като най-голямата разлика между тях и всички останли е базата.В най-пикливия университет стадиона им е като нашият национален,а лабораториите за разработки им са по-добри от БАН.


Oбразованието няма за цел да даде знание,а да индоктринира хората в системата. Естествено тука не говорим за доктори,физици и т.н.,а за хуманитарните науки като право,история, икономика и други.

The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge

Потребителски аватар
BLUE CHAMPIONS
Мнения: 8858
Регистриран на: 06 авг 2010 15:32

Re: Последният американски войник напусна Ирак

Мнениеот BLUE CHAMPIONS » 18 дек 2011 21:22

sky1 написа:Може би ще съм единствения който ще защити американците :).
Много първосигнално гледате на нещата.Американците били използвали другите за собствени цели-да така е ,но коя велика сила не е използвала малките за собствени цели.Примери хиляди в историята-испанците в латинска америка,французите в африка.Така за жалост е устроен света.Природа-големия изяжда малкия.Хората за жалост не са дорасли да мислят хуманно както ни се иска.На думи всички са силни.Как ще сме равни,ще живеем честно и такива ми ти работи.За жалост както се казва в икономиката-благата са ограничени.Или ти биеш или те бият,среден вариант няма.Американците има висок стандарт и ако някой им го наруши ,те за разлика от българите се вдигат и сменят управляващите.Та ако не поддържат тези войни ,няма как да поддържат това жизнено ниво.
Но помислете няколко други вариятнти,вместо САЩ водеща сила беше Иран.Е тогава,какво щеше да стане щяха жените да ходят със забрадки,а ние да се молим по 3 пъти на ден.А ако беше Русия на първо място,нямаше да си пишем свободно по форумите понеже,нямаше да имаме достъп.
Тук някой ми говорише за образователна система.САЩ са светлинни години пред всички.Просто знаят,че чрез образованието се постига всичко.От една страна образованието им дава сила като нови технологии и разработки и второ доброто им образование събира всички мозъци на света.Ако някой не вярва в това ,че са първи нека влезе и види кои са най-добрите университети и къде се намират.Като най-голямата разлика между тях и всички останли е базата.В най-пикливия университет стадиона им е като нашият национален,а лабораториите за разработки им са по-добри от БАН.
И за финал,не четете много вестниците,понеже 90% журналистите са много далече от материята.Американците дали ще нападнат Иран,не зависи от това дали им стиска или не в битката с Иран.Зависи от глобалната геополитика.Много лесно ще излетят аятоласите от картата,но проблема е ,че една такава война може да донесе много по-глобални последствия.И страха на американците идва от това как би реагирал Китай-единственият им реален опонент.

Пич, това може да го твърдят само и единствено евреин, масон или безвъзвратно промит мозък-зомби. Убеден съм, че ти си със сигурност един от всички изброени!
[offtopic][wrapimg=]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/q71/s480x480/576815_272513049560227_557336297_n.jpg[/wrapimg][/offtopic]

sky1
Мнения: 610
Регистриран на: 28 фев 2010 23:34
Контакти:

Re: Последният американски войник напусна Ирак

Мнениеот sky1 » 18 дек 2011 21:32

BLUE CHAMPIONS не съм и в трите групи,въпреки,че познавам масони.Но това е друга тема.
Един прост въпрос-защо всички се натискат да ходят в САЩ,да учат в САЩ ,а никой не иска да ходи в Иран.
А и всеки има собствено мнение върху нещата,ако всички мислихме едностранчево света щеше да е скучен.
Не исккам да влизам в полемики,но не хвърляйте вината само върху едните.
САЩ не са цвете за мирисане,но са малкото зло ,ако така мога да ги нарека.Просто ако поставя на тяхно място друга нация,която да доменира,нещата щяха да са много по зловещи.

sky1
Мнения: 610
Регистриран на: 28 фев 2010 23:34
Контакти:

Re: Последният американски войник напусна Ирак

Мнениеот sky1 » 18 дек 2011 21:47

Alexx прав си погледнато от твоя начин на виждане на нещата.Изгледах клипчето с професора и само искам да кажа,че това със създаване не масата и това да не мислим,не е направено с цел от големите компании,а и резултат от лесния живот.Човек ,който не е научен да се бори за хляба си и получава всичко на готово няма как да искаш да бъде борещ се.Това е както в България-майка ти и баща ти да те хранят до 40 години и после да искат ти да научиш децата си на работа.
Не искам да споря с никой във този форум само изразих мнението си.И най-много се радвам на конспирации за масони ,просто това ,че в България да си масон е мода и начин да парадираш,не значи,че това е целта на масонството.

ShooterMan
Мнения: 7821
Регистриран на: 23 окт 2010 16:56
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Последният американски войник напусна Ирак

Мнениеот ShooterMan » 18 дек 2011 21:49

Срещу войната в Ирак в самата страна САЩ имаше изключително голяма съпротива.Това беше непопулярна война,американците я мразеха,не я искаха,не я одобряваха!Затова и Буш като падна републиканците изгубиха Белия дом в полза на демократа Обама,чието обещание(едно от многото) беше да прекрати този панаир там!Война започната с лъжи и измами,чиято цел не беше нищо друго освен кражба на природното богатство на една суверенна страна-Ирак.Ето това е гнусното.Ние не сме Богове да казваме кой трябва и кой не трябва да ръководи Ирак.Иракския народ напълно си залсужава Саддам Хюсеин щом го е търпял 20 и кусур години,не е работа на никой да му се меси.Опита е показал,че подарената свобода,а не извоюваната горчи,ражда смешни държави със смешни народи - пример-България.Но за петрола алчните Бушовци и Чейнита(Чейни после отиде в петролния гигант Чеврон,защо ли?) се изгавриха със света.А ние?Ние първи си дадахме задниците с комичното-Ирак ни дължал 300 000 000 долара.Хахахаха,а когато Буш каза ЙОК бяхме от първите които се отказахме от парите си!Впрочем,аз като нормален БГ данъкоплатец изразявам абсолютното си несъгласие с това,защото като си пил ще плащаш,а то излезе,че хем си дадахме гъза,хем пари не взехме....еми евтини жрици на любовта,дори безплатни.Това което говорят над мене,че такава била природата,силния смазвал слабия...ами тъй като Турция е 60 000 000 и като територия огромна дайте да си купим вазелините и да ги посрещнем с локуми и петмез надупени и повече да не ревем турците това турците онова,те са силните,имат право на всичко.
"Ако ние сме като ПСВ, то Черно море е като Байерн (Мюнхен)" - Славиша Йоканович,наставник на Левски.

Потребителски аватар
Labros
Мнения: 403
Регистриран на: 30 юни 2010 12:37
Местоположение: Кичук Париж
Контакти:

Re: Последният американски войник напусна Ирак

Мнениеот Labros » 18 дек 2011 22:22

Малко смях с афоризмите на Батето...:

"Не ми говорете за САЩ. Такава държава за мен не съществува. Аз закрих САЩ, те вече са само военен полигон и производствено предприятие."

"Когато предупреждавах, че не трябва да се навираме там и да играем по свирката на американците, никой не ме слушаше и ми се подиграваха. А когато обстрелваха базата ни всяка нощ, всички ми дойдоха на самолетоносача. Няма смисъл да наливаме още вряща смола в сърцата на арабите. Всичко в тази война е фалшиво." (по повод войната в Ирак в интервю за "24 часа" през април 2004 г.)
...по лицето ми усмивката е трайна, щото на сърцето ми не пише MADE IN CHINA !!!

1912

На линия
Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23327
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Последният американски войник напусна Ирак

Мнениеот Thsmith » 19 дек 2011 00:41

Alexx написа:
Ти говориш сякаш администрацията на САЩ действа едва ли не в името на американския народ и неговите интереси. Тук е грешката в чипа. Тук става дума за частни интереси,а не на дадена страна,нация,народ и прочие.Никой не обвинява обикновенния американец.


Знаеш ли колко е бензина в САЩ ? Миналата година когато бях там беше малко под 1 $ литъра като разделиш размера на галона... А заплатата? Ако не си глупав и мързелив като някой циганин или комунист можеш спокойно да изкарваш около 4 бона на месец... я ги съпостави с цената на бензина в Бг и заплата на Българина? Или с тези в европа...

Що се отнася до долните реплики, че народа мразел войната и бил против нея и републиканците затова загубили изборите само мога да ти се смея. Първо Буш както президентът с най нисък рейтинг беше и този с най-висок...именно заради реакцията си след 11 сеп. Рейтинга му падна стремглава и републиканците загубиха президентските избори (макар и с малко) заради финансовата криза, а не заради войната... "Болшинството американци" както каза ги нарече не ги интересува войната стига петрола да е на задоволителна цена. Просто протестите и вайканията на много по малка група хора се разнасят из медиите... Хората ги интересува колко изкарват и как живеят, а не дали някой които не са виждали се бие с араби и какви ли не на другия край на света... И кампанията на Клинтън беше ориентирана изцяло към финансовата част... Но някои обичате да говорите наизуст...

Що се отнася до образованието им това което съм остановил от лични контакти и наблюдения... те имат ниска обща култура както му казваме ние. Малко могат да посочат дори UK ili France на картата... много ще се затруднят да кажат нещо за Цезар примерно или дори за Хитлер, но са много по големи специалисти от нас. Смисъл образованието им е много професионално. Американеца си знае много за работата и за неговото хоби. Може да ти говори за двете с часове и с подробности... добър е в това, но другаде го няма. Просто така са сметнали, че е най правилно да се формират. Един вид едностранчиво, но това не ги прави тъпи определено...
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bubka, Thsmith и 179 госта