Одобрявате ли протеста на пшеничната мафия и БДЖ ? (АНКЕТА)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Одобрявате ли протеста на зърнопроизводителите и БДЖ

Можете да изберете само 1 отговор

 
 
Виж резултатите

Потребителски аватар
Синият Болярин
Мнения: 659
Регистриран на: 17 апр 2010 17:42
Контакти:

Re: Одобрявате ли протеста на пшеничната мафия и БДЖ ? (АНКЕТА)

Мнениеот Синият Болярин » 06 дек 2011 12:55

На всички избори партиите отиват с лозунги: пенсията ще стане х, заплатата y, помощите z и прочие. В Германия партиите отиват на избори с лозунги: ще повишим продуктивността с x%, ще увеличим инвестициите с y% и заетостта в резултат ще се покачи със z%. Усещаш ли разликата? Българинът на интервю за работа не се интересува колко ще произвежда, а колко ще получава. Как да получава много, когато произвежда (свръх) малко. В номинално изражение българинът на глава от населението произвежда 10.000-10.500 лева годишно. В западна Европа произвеждат 55-60.000. Тук се крият отговорите на въпроса защо са ниски заплатите. Вместо да се инвестира в продуктивни дейности, които развиват икономиката и внасят много данъци от дейността си, България подпомага нископродуктивни дейности, които не внасят нищо и не развиват икономиката. Еми, няма как да искаш голяма заплата, когато пред дилемата да се подпомогнат земеделците или високопродуктивните отрасли, считаш, че приоритет трябва да са първите.

А възрастта за пенсия дори след увеличението си остава под средната за ЕС, макар и България да е с доста застаряло население.

Парите на енергийния сектор са в тази банка от предното правителство, ако не и от времето на НДСВ. Аз също смятам, че постепенно трябва да се разпределят между целия банковия сектор или ако са в една банка, то да е единствено защото дава най-голяма лихва, така че този въпрос не е към мене. Аз не съм адвокат на правителството, а съм адвокат на смислените реформи, които дават резултат в дългосрочен план, а не замазват положението до следващия бюджет. В този ред на мисли подкрепям почти всички от т.н. непопулярни реформи. Ако имаше реформа, от която всички да са доволни, отдавна щеше да е направена. За да промениш нещо в бюджета, трябва да вземеш от един, за да дадеш на друг. Няма втора опция.

Потребителски аватар
obi4am_pirin
Мнения: 5903
Регистриран на: 08 яну 2009 09:48
Контакти:

Re: Одобрявате ли протеста на пшеничната мафия и БДЖ ? (АНКЕТА)

Мнениеот obi4am_pirin » 06 дек 2011 13:09

Синият Болярин написа:На всички избори партиите отиват с лозунги: пенсията ще стане х, заплатата y, помощите z и прочие. В Германия партиите отиват на избори с лозунги: ще повишим продуктивността с x%, ще увеличим инвестициите с y% и заетостта в резултат ще се покачи със z%. Усещаш ли разликата? Българинът на интервю за работа не се интересува колко ще произвежда, а колко ще получава. Как да получава много, когато произвежда (свръх) малко. В номинално изражение българинът на глава от населението произвежда 10.000-10.500 лева годишно. В западна Европа произвеждат 55-60.000. Тук се крият отговорите на въпроса защо са ниски заплатите. Вместо да се инвестира в продуктивни дейности, които развиват икономиката и внасят много данъци от дейността си, България подпомага нископродуктивни дейности, които не внасят нищо и не развиват икономиката. Еми, няма как да искаш голяма заплата, когато пред дилемата да се подпомогнат земеделците или високопродуктивните отрасли, считаш, че приоритет трябва да са първите.

А възрастта за пенсия дори след увеличението си остава под средната за ЕС, макар и България да е с доста застаряло население.

Парите на енергийния сектор са в тази банка от предното правителство, ако не и от времето на НДСВ. Аз също смятам, че постепенно трябва да се разпределят между целия банковия сектор или ако са в една банка, то да е единствено защото дава най-голяма лихва, така че този въпрос не е към мене. Аз не съм адвокат на правителството, а съм адвокат на смислените реформи, които дават резултат в дългосрочен план, а не замазват положението до следващия бюджет. В този ред на мисли подкрепям почти всички от т.н. непопулярни реформи. Ако имаше реформа, от която всички да са доволни, отдавна щеше да е направена. За да промениш нещо в бюджета, трябва да вземеш от един, за да дадеш на друг. Няма втора опция.

Аз разликата я знам и без ти да ми я обясняваш!Говориш ми за дилеми!Колко пъти ще заставаме пред тази дилема!Всеки път избираме по-доброто...високопродуктивните отрасли...и като резултат сме там откъдето тръгнахме...насред нищото!
хахахахах
Изпратено на: 15 Дек 2014 19:35
От: Messi_fan
До: obi4am_pirin

Къде ти е темичката ? Май нещо я заключиха. хахахаха
П.П. Не е нужно да ми благодариш, че заради мен я премахнаха. ;)

Потребителски аватар
Синият Болярин
Мнения: 659
Регистриран на: 17 апр 2010 17:42
Контакти:

Re: Одобрявате ли протеста на пшеничната мафия и БДЖ ? (АНКЕТА)

Мнениеот Синият Болярин » 06 дек 2011 13:20

Защо трябва да повтаряш абсолютно лишените от смисъл твърдения на синдикатите?

Явно пак трябва да покажа таблицата:

Изображение

Въпреки че България е най-бедната страна, тя е и най-щедрата. Тоест заделя най-много от това, което произвежда, за да го раздаде по сектори. Само че от получателите нископродуктивните(сините) вземат почти всичко, а високопродуктивните(червените) получават трохички. В Англия и Германия, които даваш за пример е точно обратното. Земеделците практически не получават нищо, а останалите отрасли са сериозно подпомагани. Хем искаш техния модел в България, хем си против техните мерки. :)

Потребителски аватар
batmanlevski
Мнения: 3611
Регистриран на: 11 авг 2009 13:41
Местоположение: софия
Контакти:

Re: Одобрявате ли протеста на пшеничната мафия и БДЖ ? (АНКЕТА)

Мнениеот batmanlevski » 06 дек 2011 13:58

като българин удобрявам всеки простест против това капиталистическо правителство което е на път съвсем да съсипе старната ни
нека бъдем отново свободна и независима страна , а не подлога на сащ и турция !

[wrapimg=]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10301117_1432328167037561_8238237856843780182_n.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
obi4am_pirin
Мнения: 5903
Регистриран на: 08 яну 2009 09:48
Контакти:

Re: Одобрявате ли протеста на пшеничната мафия и БДЖ ? (АНКЕТА)

Мнениеот obi4am_pirin » 06 дек 2011 14:12

Синият Болярин написа:Защо трябва да повтаряш абсолютно лишените от смисъл твърдения на синдикатите?

Явно пак трябва да покажа таблицата:

Изображение

Въпреки че България е най-бедната страна, тя е и най-щедрата. Тоест заделя най-много от това, което произвежда, за да го раздаде по сектори. Само че от получателите нископродуктивните(сините) вземат почти всичко, а високопродуктивните(червените) получават трохички. В Англия и Германия, които даваш за пример е точно обратното. Земеделците практически не получават нищо, а останалите отрасли са сериозно подпомагани. Хем искаш техния модел в България, хем си против техните мерки. :)

Опитай да изкараш един месец с 140 лв и после говори пак!
хахахахах
Изпратено на: 15 Дек 2014 19:35
От: Messi_fan
До: obi4am_pirin

Къде ти е темичката ? Май нещо я заключиха. хахахаха
П.П. Не е нужно да ми благодариш, че заради мен я премахнаха. ;)

Потребителски аватар
Labros
Мнения: 403
Регистриран на: 30 юни 2010 12:37
Местоположение: Кичук Париж
Контакти:

Re: Одобрявате ли протеста на пшеничната мафия и БДЖ ? (АНКЕТА)

Мнениеот Labros » 06 дек 2011 15:46

Ех, ако икономическите таблици и формули ставаха и за ядене... можеше да сме без пари, но поне безплатно ядене щяхме да имаме на корем!
За Симеончо Дянков, ние, населението на държавата сме едни цифри и проценти, не живи и реални хора (впрочем, това важи и в световен мащаб)... но г-н Постна пица с очила няма май достатъчно акъл за да разбере, че зад тия цифри и проценти стоят много живи хора, които изнемогват всеки ден.

И нещо по темата: един от големите зърнопроизводители в Добрич и околията, който сам си сее, жъне и продава продукцията, главно в чужбина, се хвалеше на друг "колега" по време на "благотворителен търг", че не си държи пари в банка, защото за суми над 100 000 във всеки влог, трябва да доказва произхода им. Същия този зърнопроизводител изсипа няколко торби с пари в партийната каса на ГЕРБ от създаването на партията през 2007-ма година до последните избори. И онзи ден бях шокиран и онемях, като видях същия този зърнопроизводител яростно да протестира и да обяснява колко лоша била политиката на ГЕРБ към "земеделските производители" и как ги обричала на гибел :!: :!: :!:
...по лицето ми усмивката е трайна, щото на сърцето ми не пише MADE IN CHINA !!!

1912

Потребителски аватар
Синият Болярин
Мнения: 659
Регистриран на: 17 апр 2010 17:42
Контакти:

Re: Одобрявате ли протеста на пшеничната мафия и БДЖ ? (АНКЕТА)

Мнениеот Синият Болярин » 06 дек 2011 16:12

obi4am_pirin написа:Опитай да изкараш един месец с 140 лв и после говори пак!

За да живее някой със 140 лева вината не е в държавата, а в него самия. Държавата не е 1000 човека, обединяващи основните институции, а останалите 7 милиона. След голямата криза през 1996/97 това е четвъртото правителство и всяко от тези 4 правителства имаше свои приоритети. Въпреки различните политики (от дясно при СДС, център при НДСВ, център-ляво при Тройната коалиция, център-дясно при ГЕРБ) бедните си остават едни и същи, което ще рече, че не е виновна държавата, а те самите. А това, че нямат моралните качества да го осъзнаят си е техен проблем. И по-добре да не плащат какво ще стане ако ги няма и да се мъчат да изнудват реалния сектор, защото ако догодина няма реколта, за мен няма проблем да купувам вносни храни, които са не почти същите цени като българските, но ако реалния сектор спре да плаща данъци стачкуващите ги чака гладна смърт под най-буквалния смисъл на думата. Като не им харесва на железничарите и земеделците да отидат да берат ягоди в Англия или да бачкат в немските железници.

На автомивка в София критичен минимум е 500 лева. Това е една от многото работи, които не изискват определени умения, които се усвояват продължително, а осигурява значително над въпросните 140 лева.

Потребителски аватар
sl321
Мнения: 2807
Регистриран на: 21 апр 2008 15:17

Re: Одобрявате ли протеста на пшеничната мафия и БДЖ ? (АНКЕТА)

Мнениеот sl321 » 06 дек 2011 16:31

marmi52 написа:8-)

Да, одобрявам всички протести срещу това антибългарско и антихуманно управление на България !

Когато се скара с Бойко Борисов и ГЕРБ, Волен Сидеров отново взе да вади истини на бял свят. Една от тях е следната:
В "Уикилийкс" са публикувани извадки от докладите на последните американски посланници в България. В тези доклади по недвусмислен начин е описано как Бойко Борисов е предложил услугите си на САЩ. Бойко Борисов е обещал да води колониална политика на пълна зависимост, ако американците го издигнат за министър-председател.
Така и стана !
За всеки случай илюминати си сложиха един финансов министър от Световната банка и МВФ - Симеон Дянков.
Затова Дянков си прави, каквото иска и Борисов не може нищо да му каже.
Резултатът от странната симбиоза между комунистически милиционери, партийни секретарки и масонски слуги (Кристалина Георгиева и Симеон Дянков) е налагане на ГЕНОЦИД спрямо българския народ !!!
Затова няма как да не подкрепям всеки протест срещу този урод - Франкенщайн, родил се между две уж взаимно изключващи се крайности - милиционери и илюминати.
Колкото по-рано си отиде това правителство от власт, толкова по-добре за България ! ;)

Колега ако много си наясно с илюминати няма да седиш и да спориш за политика!
Последното ти изречение показва че думата илюманати я използваш като нещо което не разбираш.В контекста на илюминати има ли значение кое правителство е на власт? Спри да пишеш несвързани неща.По-добре си кажи че си почитател на комунистите и не се опитвай да ставаш оригинален с използването на илюминати.Смешен си.
Всички като теб,знаещи- незнаещи ,плюят ли плюят по каквото и да е.Дай решение.Да плюе всеки знае!
http://www.eridubet.com
Доста блогове с типстъри на едно място.

Потребителски аватар
Muscarin
Мнения: 2003
Регистриран на: 07 апр 2008 14:20

Re: Одобрявате ли протеста на пшеничната мафия и БДЖ ? (АНКЕТА)

Мнениеот Muscarin » 06 дек 2011 17:31

Видях ги аз миналата седмица в Новотел Пловдив "бедните" фермери.Имаха семинар в една от залите.Автопарка пред и под Новотел-а беше за десетки милиони! Няма как да одобрявам протест на хора разхождащи се с Айфони и каращи коли за по 100 000лв.

Потребителски аватар
KategorieC
Мнения: 6181
Регистриран на: 30 май 2011 13:51
Контакти:

Re: Одобрявате ли протеста на пшеничната мафия и БДЖ ? (АНКЕТА)

Мнениеот KategorieC » 06 дек 2011 18:54

Кви фермери бе, тези са арендатори. Собственик на земя на Запад беден няма, а арендаторите си скъсват задника от бачкане , за да си платят арендата. Тук собствениците на земя дори дават срещу пари земята си , за да им я обработват и те пак недоволни. Откъде тея трактори и скъпи коли при тея? Щото са прекупвачи и спекуланти. Не- не подкрепям и тези и бдж-то!
Iustitia non novit patrem nec matrem, solam veritatem spectat!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 182 госта