Ще глобяват за настройки на фаровете

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
obi4am_pirin
Мнения: 5903
Регистриран на: 08 яну 2009 09:48
Контакти:

Ще глобяват за настройки на фаровете

Мнениеот obi4am_pirin » 01 ное 2011 19:42

Вече ще ме довършат!От всякаде искат да скубат!Какви са тези настройки ...кво е тва чудо!Как да ги настроя да са с определено количество луксове!Ква е тая държава кво е тва чудо!
хахахахах
Изпратено на: 15 Дек 2014 19:35
От: Messi_fan
До: obi4am_pirin

Къде ти е темичката ? Май нещо я заключиха. хахахаха
П.П. Не е нужно да ми благодариш, че заради мен я премахнаха. ;)

Потребителски аватар
аби
Мнения: 574
Регистриран на: 27 окт 2010 14:17
Контакти:

Re: Ще глобяват за настройки на фаровете

Мнениеот аби » 01 ное 2011 19:56

Какво общо има това със спорта?
Ще ти ги регулират в сервиз,а силата се настройва с нови! ;)

Потребителски аватар
marmi52
Мнения: 4349
Регистриран на: 24 май 2009 07:35
Контакти:

Re: Ще глобяват за настройки на фаровете

Мнениеот marmi52 » 01 ное 2011 19:58

8-)

Не се оплаквайте ! Искахте милиционери да ви управляват - сега ще търпите !
Това, че идеята е меко казано идиотска е ясно. По телевизията гледах преди малко, че изнасят на пътя някаква машинария и с нея измерват силата, регулацията и незнам още какво на фаровете ... :shock:
И ако нещо не е както трябва - глобичка ! :mrgreen:
Само моля сега разни любители на реда и законноста да не излизат с номера, че в САЩ и Западна Европа било така.
Да, ама там и заплатите на хората са други !
Тук ни дават мизерни заплати, а ни глобяват с огромни глоби, за каквото им дойде на ум.
То не бяха "зимни" и "летни" гуми, то не бяха колани на задните седалки, то не бяха детски столчета, а сега и това с фаровете ...
Едно време нямаше "зимни" и "летни" гуми, нямаше столчета за деца, нямаше колани на задните седалки, но КАТАСТРОФИТЕ БЯХА В ПЪТИ ПО-МАЛКО !
Нито пътищата бяха по-добри, нито колите бяха по-качествени ...
Значи причината е другаде, а тази взискателност е само, за да се събират пари от хората !!!
Последна промяна от marmi52 на 01 ное 2011 20:16, променено общо 2 пъти.
[center]Изображение[/center]

[center]"Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен !"
[/center]

Потребителски аватар
stannn
Мнения: 2808
Регистриран на: 22 окт 2008 09:51
Контакти:

Re: Ще глобяват за настройки на фаровете

Мнениеот stannn » 01 ное 2011 19:59

А от къде е тази информация?
[center]ИзображениеИзображение[/center]

venger
Мнения: 1520
Регистриран на: 02 мар 2011 20:28
Контакти:

Re: Ще глобяват за настройки на фаровете

Мнениеот venger » 01 ное 2011 20:04

Не знам за регулацията на фаровете, ама за включени фарове през зимата съм ЗА! Все още има шашавци, които карат в лошо време или мъгла без фарове!!!
"Бела жига, това сега си ти!
И цела книга много ще те измори!"

Потребителски аватар
stannn
Мнения: 2808
Регистриран на: 22 окт 2008 09:51
Контакти:

Re: Ще глобяват за настройки на фаровете

Мнениеот stannn » 01 ное 2011 20:07

marmi52 написа:8-)

Не се оплаквайте ! Искахте милиционери да ви управляват - сега ще търпите !
Това, че идеята е меко казано идиотска е ясно. По телевизията гледах преди малко, че изнасят някаква машинария и с нея измерват силата, регулацията и незнам още какво на фаровете ... :shock:
И ако нещо не е както трябва - глобичка ! :mrgreen:
Само моля сега разни любители на реда и законноста да не излизат с номера, че в САЩ и Западна Европа било така.
Да, ама там и заплатите на хората са други !
Тук ни дават мизерни заплати, а ни глобяват с огромни глоби, за каквото им дойде на ум.
То не бяха "зимни" и "летни" гуми, то не бяха колани на задните седалки, то не бяха детски столчета, а сега и това с фаровете ...
Едно време нямаше "зимни" и "летни" гуми, нямаше столчета за деца, нямаше колани на задните седалки, но КАТАСТРОФИТЕ БЯХА В ПЪТИ ПО-МАЛКО !
Нито пътищата бяха по-добри, нито колите бяха по-качествени ...
Значи причината е другаде, а тази взискателност е само, за да се събират пари от хората !!!


Ти добре ли си? Едно време нямало зимни и летни гуми нямало това нямало онова. Да нямаше, но си помисли дали автомобилите се движеха с такива скорости като сега. На камикадзета като теб трябва да им вземат книжките и да не им дават да помирисват кола до края на живота ви. Ако на теб не ти пука за здравето ти аз искам да живея и се надявам да не се засичаме на пътя. Всички изброени неща от теб след то не бяха са с цел запазване на живот и намаляване на катастрофите, но явно трябва да се мисли преди да се пише ей така.
[center]ИзображениеИзображение[/center]

Потребителски аватар
stannn
Мнения: 2808
Регистриран на: 22 окт 2008 09:51
Контакти:

Re: Ще глобяват за настройки на фаровете

Мнениеот stannn » 01 ное 2011 20:23

Намерих информация по темата от която разбрах, че ако си с нормални фарове и крушки за съответните фарове проблеми няма да имаш. Става дума да не слагаш ксенонови крушки на фарове с рефлектори. А дали са регулирани вече самото задкормилно устройство трябва да си знае. Не е нормално единия фар да подава сигнали на международната космическа станция, а другия да осветява поляните.
[center]ИзображениеИзображение[/center]

Потребителски аватар
marmi52
Мнения: 4349
Регистриран на: 24 май 2009 07:35
Контакти:

Re: Ще глобяват за настройки на фаровете

Мнениеот marmi52 » 01 ное 2011 20:27

stannn написа:
Ти добре ли си? Едно време нямало зимни и летни гуми нямало това нямало онова. Да нямаше, но си помисли дали автомобилите се движеха с такива скорости като сега. На камикадзета като теб трябва да им вземат книжките и да не им дават да помирисват кола до края на живота ви. Ако на теб не ти пука за здравето ти аз искам да живея и се надявам да не се засичаме на пътя. Всички изброени неща от теб след то не бяха са с цел запазване на живот и намаляване на катастрофите, но явно трябва да се мисли преди да се пише ей така.


8-)

Утре като ти треснат една глоба и ти вземат половината заплата с нея, друга песен ще запееш ! :lol:
[center]Изображение[/center]

[center]"Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен !"
[/center]

Потребителски аватар
stannn
Мнения: 2808
Регистриран на: 22 окт 2008 09:51
Контакти:

Re: Ще глобяват за настройки на фаровете

Мнениеот stannn » 01 ное 2011 20:31

marmi52 написа: 8-)

Утре като ти треснат една глоба и ти вземат половината заплата с нея, друга песен ще запееш ! :lol:


Може и да ми треснат, но няма да е за това. Няма шофьор който да кара редовно и да не е глобяван. Въпроса е глобите да не са за груби нарушения на правилата. А сигурността на пътя е точно такова нарушение. Не може да се прави компромис със собствената ти сигурност и тази на тези около теб. А това, че си спрял за малко някъде където е забранено и са ти ударили глобата това не е фатално. Няма безгрешни хора.
[center]ИзображениеИзображение[/center]

btr
Мнения: 143
Регистриран на: 08 окт 2009 22:07
Контакти:

Re: Ще глобяват за настройки на фаровете

Мнениеот btr » 01 ное 2011 20:34

подкрепям мерките с 2 ръце. след като караш автомобил и си си налял бензин, то може да отделиш и 5 кинта за нова крушка и още толкова да ти я корегират на фара ако няма амтоматична такава. писна ми да ме ослепяват онези отстреща или някой отзад. бахму мамата, та това са елементарни неща деееба! :twisted:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tiamat и 15 госта