За всички, които са имали такова детство

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
iori
Мнения: 1011
Регистриран на: 19 май 2009 16:30
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот iori » 07 юни 2011 22:09

Да играеш кър, на подаръци, на ръб, всички видове игри на карти. Да обикаляш с тайфата от махалата в гората да си вземеш малка катерица и да си я отгледаш. Да ти купят Балканче - КЛАСИКА. Да играеш мач срещу съседната махала и след това едно малко меле след като на някой не му издържът нервите. През този сезон всяка вечер да си в нечий двор дали в черешата или в ягодите. В махалат имаше два телефона единия на супера, а другия в профилакториума с монети от по пет стотинки.
А някой спомня ли си че на вестник Стършел имаше банкноти които изрязвахме, връзвахме ги с корда и ги слагахме пред супера и точно когато се навеждаше някой му ги дърпаш, последва една дълга и БЕГАЙ. Ех спомени.
[wrapimg=]http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQuXQZcGXjvSnqBZOZRo_xvL7OsSlqmCWs1xvstjpwB7sN32tJn[/wrapimg][wrapimg=]http://sporta.bg/pictures/3988285_160__[/wrapimg]

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Viktor4o_Rs » 07 юни 2011 22:09

Cesc Fabregas написа:
Viktor4o_Rs написа:И друго - рождените дни бяха с количка, фантичка, домашно направени сандвичи, бонбонки, кулминацията идваше естествено като носеха тортите и всички пеехме "Happy Birthday to you !" :mrgreen: Подаръчето майка ми го опаковаше, пишехме картичка и се чакахме с приятели, за да идем заедно :)
А сега рождените дни - мале мале, болезнено е чак, особено на сутринта

Ние пак сме по-големи, донякъде е разбираемо...миналата година брат ми стана на 13, пичовете си бяха взели 2 шишета бира по 2 литра. БЕДНА ВИ Е ФАНТАЗИЯТА ЗА КАКВО ДРИСКАНЕ И ДРАЙФАНЕ СТАВАШЕ ДУМА!!!!!!! Накрая дойдоха родителите им и ги изнасяха на ръцем така се нацепиха :lol: няма такъв смях, направо се спуках тогава :lol: Бяха като фонатани всичките в двора на блока :lol:

Аз на 14 от 2 бири една след друга се напивах, какво да говорим :lol: А не пуших до 19-та си година, когато бяха евтини, никога не са ми харесвали цигарите :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Gretna
Мнения: 815
Регистриран на: 03 юли 2008 22:31

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Gretna » 07 юни 2011 22:10

Cesc Fabregas написа:Ние пак сме по-големи, донякъде е разбираемо...миналата година брат ми стана на 13, пичовете си бяха взели 2 шишета бира по 2 литра. БЕДНА ВИ Е ФАНТАЗИЯТА ЗА КАКВО ДРИСКАНЕ И ДРАЙФАНЕ СТАВАШЕ ДУМА!!!!!!! Накрая дойдоха родителите им и ги изнасяха на ръцем така се нацепиха :lol: :lol: :lol: :lol: няма такъв смях, направо се спуках тогава :lol: Бяха като фонатани всичките в двора на блока :lol: :lol: :lol:


Спуквам се от смях, а трябва да плача. Какво идва отдолу, лошо,много лошо.

Потребителски аватар
DmG
Мнения: 3192
Регистриран на: 07 фев 2010 18:07
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот DmG » 07 юни 2011 22:10

THE G.A.M.E написа:
Върха разбира се, беше футболът !
Мачовете често бяха на живот и смърт !
Велико е, да преминеш през всички етапи на кварталната футболна йерархия !
1. Когато играят батковците, само гледаш отстрани, и когато някой хаймана се откаже от мача ( майка му, го извика ... :lol: , или просто се е ударил лошо ) ... и излезе, те вкарват теб, както често се изразяваха: - "За бройка" ( да са равни отборите ) ... също така: "Да се пречка там, лапето" ... :lol:
2. Вече си достатъчно голям ( с цели няколко месеца ) ... и батковците те пускат да играеш от самото начало на двубоя .......... разбира се - на вратата !
3. Вече си показал и игрови възможности, батковците са те видяли да правиш някъв финт, срещу връзстниците си ... и следва "покана" да играеш и в техният мач ........ разбира се - само в защита !
Каква гордост само - наборите ( по калпавите, или просто тия, дето не са хванали окото на батковците ) ... седят от страни, и цъкат с език, докато ти се мешаш с големите ....
После следва, уважението - големите вече казват за теб : това лапе, виж кво ни прави ! ?
При поредният мач, вече те искат и от двата отбора !
По важното .... играеш, там където си поискаш !
Кеф ти - в защита, кеф ти - халф ... никой и не ти вика вече, когато си се впуснал в атака ... :lol:
Спомени, спомени .... но това най ярко ми се е запчетало - "Кварталната футболна йерархия !
Който го е преживял, знае за какво говоря .... ;)


Искам пак да съм малък ....

Потребителски аватар
child in time
Мнения: 5016
Регистриран на: 24 ное 2008 14:30
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот child in time » 07 юни 2011 22:15

DmG написа:
THE G.A.M.E написа:
Върха разбира се, беше футболът !
Мачовете често бяха на живот и смърт !
Велико е, да преминеш през всички етапи на кварталната футболна йерархия !
1. Когато играят батковците, само гледаш отстрани, и когато някой хаймана се откаже от мача ( майка му, го извика ... :lol: , или просто се е ударил лошо ) ... и излезе, те вкарват теб, както често се изразяваха: - "За бройка" ( да са равни отборите ) ... също така: "Да се пречка там, лапето" ... :lol:
2. Вече си достатъчно голям ( с цели няколко месеца ) ... и батковците те пускат да играеш от самото начало на двубоя .......... разбира се - на вратата !
3. Вече си показал и игрови възможности, батковците са те видяли да правиш някъв финт, срещу връзстниците си ... и следва "покана" да играеш и в техният мач ........ разбира се - само в защита !
Каква гордост само - наборите ( по калпавите, или просто тия, дето не са хванали окото на батковците ) ... седят от страни, и цъкат с език, докато ти се мешаш с големите ....
После следва, уважението - големите вече казват за теб : това лапе, виж кво ни прави ! ?
При поредният мач, вече те искат и от двата отбора !
По важното .... играеш, там където си поискаш !
Кеф ти - в защита, кеф ти - халф ... никой и не ти вика вече, когато си се впуснал в атака ... :lol:
Спомени, спомени .... но това най ярко ми се е запчетало - "Кварталната футболна йерархия !
Който го е преживял, знае за какво говоря .... ;)


Искам пак да съм малък ....

+1! Вратар със едни зимни ръкавици! Но аз исках да съм вратар и постигнах целта си! На 13 с 18 годишните! Какъв кеф! Искам да съм пак там!!!
БюрекOFF и Цветан перфектните НЕпознати! :-)

Потребителски аватар
storm
Мнения: 10681
Регистриран на: 16 авг 2008 15:41
Skype: juventinec91
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот storm » 07 юни 2011 22:15

DmG написа:
THE G.A.M.E написа:
Върха разбира се, беше футболът !
Мачовете често бяха на живот и смърт !
Велико е, да преминеш през всички етапи на кварталната футболна йерархия !
1. Когато играят батковците, само гледаш отстрани, и когато някой хаймана се откаже от мача ( майка му, го извика ... :lol: , или просто се е ударил лошо ) ... и излезе, те вкарват теб, както често се изразяваха: - "За бройка" ( да са равни отборите ) ... също така: "Да се пречка там, лапето" ... :lol:
2. Вече си достатъчно голям ( с цели няколко месеца ) ... и батковците те пускат да играеш от самото начало на двубоя .......... разбира се - на вратата !
3. Вече си показал и игрови възможности, батковците са те видяли да правиш някъв финт, срещу връзстниците си ... и следва "покана" да играеш и в техният мач ........ разбира се - само в защита !
Каква гордост само - наборите ( по калпавите, или просто тия, дето не са хванали окото на батковците ) ... седят от страни, и цъкат с език, докато ти се мешаш с големите ....
После следва, уважението - големите вече казват за теб : това лапе, виж кво ни прави ! ?
При поредният мач, вече те искат и от двата отбора !
По важното .... играеш, там където си поискаш !
Кеф ти - в защита, кеф ти - халф ... никой и не ти вика вече, когато си се впуснал в атака ... :lol:
Спомени, спомени .... но това най ярко ми се е запчетало - "Кварталната футболна йерархия !
Който го е преживял, знае за какво говоря .... ;)


Искам пак да съм малък ....

Да, да велики времена бяха просто..
[wrapimg=]http://www.forzajuve.ru/images/stories/news17/115.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
Cesc Fabregas
Мнения: 12417
Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Cesc Fabregas » 07 юни 2011 22:16

Gretna написа:
Cesc Fabregas написа:Ние пак сме по-големи, донякъде е разбираемо...миналата година брат ми стана на 13, пичовете си бяха взели 2 шишета бира по 2 литра. БЕДНА ВИ Е ФАНТАЗИЯТА ЗА КАКВО ДРИСКАНЕ И ДРАЙФАНЕ СТАВАШЕ ДУМА!!!!!!! Накрая дойдоха родителите им и ги изнасяха на ръцем така се нацепиха :lol: :lol: :lol: :lol: няма такъв смях, направо се спуках тогава :lol: Бяха като фонатани всичките в двора на блока :lol: :lol: :lol:


Спуквам се от смях, а трябва да плача. Какво идва отдолу, лошо,много лошо.

Мани ти, аз до тая година бях ученик, сега завърших, имам една потвърдена теория, че с всяка година стават все по-тъпи, по-нагли, нахакани и дразнещи осмокласниците. Леля ми е начална учителка и разправя същото за първокласниците. Един път ходих да и помагам с колата да караме някви столове, аз като ги чух фарфалаците дето са първи клас как се псуват като хамали, направо едва намерих пътя към нас. Адски прости и ограничени дечица, прав си, мъчно ми стана, но не толкова за тях, колкото за останалите, за нормалните им връстници, които трябва да живеят поне още 15 години с тези създания... :( после всеки знае какво следва-спасение в чужбина. Аз поне ги разбирам, нормално е...за какво да стоят тук?!
Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !


Потребителски аватар
Gretna
Мнения: 815
Регистриран на: 03 юли 2008 22:31

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Gretna » 07 юни 2011 22:18

По време на СП 86 Мексико бях на море с наште в Созопол. Спомням си имаше фотографи с тениски Мексико 86 със сламени шапки и викаха "Фото Мексико" .

Гледах нашите с ИТАЛИЯ . Много се радвах на гола на Сираков. После гледах и мача с Аржентина а този с корйците го пропуснах.

MEXICO '86

Потребителски аватар
Gretna
Мнения: 815
Регистриран на: 03 юли 2008 22:31

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Gretna » 07 юни 2011 22:21

Cesc Fabregas написа:
Gretna написа:
Cesc Fabregas написа:Ние пак сме по-големи, донякъде е разбираемо...миналата година брат ми стана на 13, пичовете си бяха взели 2 шишета бира по 2 литра. БЕДНА ВИ Е ФАНТАЗИЯТА ЗА КАКВО ДРИСКАНЕ И ДРАЙФАНЕ СТАВАШЕ ДУМА!!!!!!! Накрая дойдоха родителите им и ги изнасяха на ръцем така се нацепиха :lol: :lol: :lol: :lol: няма такъв смях, направо се спуках тогава :lol: Бяха като фонатани всичките в двора на блока :lol: :lol: :lol:


Спуквам се от смях, а трябва да плача. Какво идва отдолу, лошо,много лошо.

Мани ти, аз до тая година бях ученик, сега завърших, имам една потвърдена теория, че с всяка година стават все по-тъпи, по-нагли, нахакани и дразнещи осмокласниците. Леля ми е начална учителка и разправя същото за първокласниците. Един път ходих да и помагам с колата да караме някви столове, аз като ги чух фарфалаците дето са първи клас как се псуват като хамали, направо едва намерих пътя към нас. Адски прости и ограничени дечица, прав си, мъчно ми стана, но не толкова за тях, колкото за останалите, за нормалните им връстници, които трябва да живеят поне още 15 години с тези създания... :( после всеки знае какво следва-спасение в чужбина. Аз поне ги разбирам, нормално е...за какво да стоят тук?!


Така поне ще има повече поле за изява на тия които успеят да се откъснат от масата. Ще са единици и ще се оправят много добре. Само трябва да оцелеят защото са различни.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта