За всички, които са имали такова детство

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Gretna
Мнения: 815
Регистриран на: 03 юли 2008 22:31

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Gretna » 07 юни 2011 21:48

Viktor4o_Rs написа:Забравих уникалните футболни игри "Лаком за гол", "Гъзенка" :mrgreen: , "Кафе" (сигурно в другите градове се е казвала различно, идеята бе с 2 или 3 удара да удариш топката в бетонната стена, включваше мощни шутове :mrgreen: ), имаше едно също, в което трябваше да направиш с топката 10 поред крачета, после коленца, гърди, ръце, глава и после наобратно :)
А головете наричахме английски - когато беше със странична греда, и бразилски - с горна :)


Англиче и бразиле.

На Кафето му викахме "Стеничка".

Потребителски аватар
Cesc Fabregas
Мнения: 12417
Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Cesc Fabregas » 07 юни 2011 21:49

Gretna написа:
barca4ever написа:аз когато излизам да ритам повече от моя клас или са в кръчмите или играят в компютърните зали

Като малки пушихме зад блока. Да сме били на 7 или 8 години. Едно аверче беше добарало три цигари Marlboro 100. Скрихме се зад един ъгъл. Пред нас имаше храст и дърво. Беше доста закътано. Тъкмо запалихме едната цигара и едното момче ( бяхме трима) я лапна и започна да пуши ( не точно пушене но все пак се опитваше). Изведнъж от храста изскочи една баба. Яка баба, от тия дето като ти дръпнат ухото и то ставаше с 5 сантима по дълго. И като започна да вика тая бабичка. на мен първо ми отпра шамар. Як шамар. Завъртях се на място. После нашамари и другите двама. взе цигарата, хвърли я на земята и я стъпка. Хвана аверчето пушач за ухото и го поведе към тях. Не я познавахме тая баба и тя само питаше - "Къде живееш, калпазанин с калпазанин, сега ще те заведа у вас та баща ти да те спука от бой". Ние с другото момче избягахме, заобиколихме блока и се скрихме зад една беседка и розови храсти. Така и не видяхме бабата да води третото момче у тях. Оказа се, че на ъгъла на блока той се отскубнал от ушехватката и беше хукнал да бяга към другия квартал.
Пропуших чак на 16г. Смятайте каква диря е оставило тази случка в мен.
Преди година, една група ученици се бяха накачили на една пейка на спирка на рейс. Минавах от там и им направих забележка. Бяха около 10-тина деца на по 15, 16 години. Момчетата ме погледнаха странно тъпо но слязоха без много зор ама момичетата започнаха да пискат и крякат, едвам се сдържах да не нашамаря някоя. На спирката имаше доста възрастни хора които не забелязваха това което правят децата. Няма как да има възпитание ако никой не го е еня за него.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Яка история, хареса ми :lol:
Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Viktor4o_Rs » 07 юни 2011 21:51

А като викахме духове беше някво уникално - посред нощ, хванати заедно всички лапетии се плашехме един друг :) Веднъж решихме да се правим на важни и да викаме Дявола :) Имахме едно място, в една порутена стара фабрика, в която се слизаше надолу и нямаше жива душа. Та отидохме там и хванати заедно, започнахме да викаме "Дяволе яви се, Дяволе яви се" . И както го викахме, ако искате ми вярвайте, изведнъж задуха вятър и с трясък до едно от момчетата падна една ламарина :o :o :o При което, както сами може да се досетите, ужасени избягахме и викахме колкото ни държи гласа от страх :lol: Никога повече не се осмелихме да отидем на същото място и да викаме каквото и да било, не и докато не пораснахме ...
Изображение

Потребителски аватар
Garra Dembele
Мнения: 278
Регистриран на: 09 авг 2010 21:55
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Garra Dembele » 07 юни 2011 21:53

Viktor4o_Rs написа:А като викахме духове беше някво уникално - посред нощ, хванати заедно всички лапетии се плашехме един друг :) Веднъж решихме да се правим на важни и да викаме Дявола :) Имахме едно място, в една порутена стара фабрика, в която се слизаше надолу и нямаше жива душа. Та отидохме там и хванати заедно, започнахме да викаме "Дяволе яви се, Дяволе яви се" . И както го викахме, ако искате ми вярвайте, изведнъж задуха вятър и с трясък до едно от момчетата падна една ламарина :o :o :o При което, както сами може да се досетите, ужасени избягахме и викахме колкото ни държи гласа от страх :lol: Никога повече не се осмелихме да отидем на същото място и да викаме каквото и да било, не и докато не пораснахме ...


С дявола шега не бива! :lol:

Потребителски аватар
Gretna
Мнения: 815
Регистриран на: 03 юли 2008 22:31

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Gretna » 07 юни 2011 21:56

Като малък бях запомнил наизуст телефоните на всичките ми приятели и повечето близки роднини. Около 30 шест цифрени телефона. Сега не знам дори собствения си GSM

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Viktor4o_Rs » 07 юни 2011 22:00

И друго - рождените дни бяха с количка, фантичка, домашно направени сандвичи, бонбонки, кулминацията идваше естествено като носеха тортите и всички пеехме "Happy Birthday to you !" :mrgreen: Подаръчето майка ми го опаковаше, пишехме картичка и се чакахме с приятели, за да идем заедно :)
А сега рождените дни - мале мале, болезнено е чак, особено на сутринта :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Gretna
Мнения: 815
Регистриран на: 03 юли 2008 22:31

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Gretna » 07 юни 2011 22:03

Viktor4o_Rs написа:И друго - рождените дни бяха с количка, фантичка, домашно направени сандвичи, бонбонки, кулминацията идваше естествено като носеха тортите и всички пеехме "Happy Birthday to you !" :mrgreen: Подаръчето майка ми го опаковаше, пишехме картичка и се чакахме с приятели, за да идем заедно :)
А сега рождените дни - мале мале, болезнено е чак, особено на сутринта :lol: :lol: :lol:


Като малък пиех кола от 1Л в стъклено шише само около нова година. На морето имаше кола.
Иначе да.Сокче + сандвич и после торта. Това си беше РД.

Потребителски аватар
Cesc Fabregas
Мнения: 12417
Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Cesc Fabregas » 07 юни 2011 22:05

Viktor4o_Rs написа:И друго - рождените дни бяха с количка, фантичка, домашно направени сандвичи, бонбонки, кулминацията идваше естествено като носеха тортите и всички пеехме "Happy Birthday to you !" :mrgreen: Подаръчето майка ми го опаковаше, пишехме картичка и се чакахме с приятели, за да идем заедно :)
А сега рождените дни - мале мале, болезнено е чак, особено на сутринта

Ние пак сме по-големи, донякъде е разбираемо...миналата година брат ми стана на 13, пичовете си бяха взели 2 шишета бира по 2 литра. БЕДНА ВИ Е ФАНТАЗИЯТА ЗА КАКВО ДРИСКАНЕ И ДРАЙФАНЕ СТАВАШЕ ДУМА!!!!!!! Накрая дойдоха родителите им и ги изнасяха на ръцем така се нацепиха :lol: :lol: :lol: :lol: няма такъв смях, направо се спуках тогава :lol: Бяха като фонатани всичките в двора на блока :lol: :lol: :lol:
Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32327
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот modor » 07 юни 2011 22:07

Cesc Fabregas написа:
Viktor4o_Rs написа:И друго - рождените дни бяха с количка, фантичка, домашно направени сандвичи, бонбонки, кулминацията идваше естествено като носеха тортите и всички пеехме "Happy Birthday to you !" :mrgreen: Подаръчето майка ми го опаковаше, пишехме картичка и се чакахме с приятели, за да идем заедно :)
А сега рождените дни - мале мале, болезнено е чак, особено на сутринта

Ние пак сме по-големи, донякъде е разбираемо...миналата година брат ми стана на 13, пичовете си бяха взели 2 шишета бира по 2 литра. БЕДНА ВИ Е ФАНТАЗИЯТА ЗА КАКВО ДРИСКАНЕ И ДРАЙФАНЕ СТАВАШЕ ДУМА!!!!!!! Накрая дойдоха родителите им и ги изнасяха на ръцем така се нацепиха :lol: :lol: няма такъв смях, направо се спуках тогава :lol: Бяха като фонатани всичките в двора на блока :lol: :lol: :lol:

трябваше да ги снимаш :mrgreen:
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
Cesc Fabregas
Мнения: 12417
Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Cesc Fabregas » 07 юни 2011 22:09

modor написа:
Cesc Fabregas написа:
Viktor4o_Rs написа:И друго - рождените дни бяха с количка, фантичка, домашно направени сандвичи, бонбонки, кулминацията идваше естествено като носеха тортите и всички пеехме "Happy Birthday to you !" :mrgreen: Подаръчето майка ми го опаковаше, пишехме картичка и се чакахме с приятели, за да идем заедно :)
А сега рождените дни - мале мале, болезнено е чак, особено на сутринта

Ние пак сме по-големи, донякъде е разбираемо...миналата година брат ми стана на 13, пичовете си бяха взели 2 шишета бира по 2 литра. БЕДНА ВИ Е ФАНТАЗИЯТА ЗА КАКВО ДРИСКАНЕ И ДРАЙФАНЕ СТАВАШЕ ДУМА!!!!!!! Накрая дойдоха родителите им и ги изнасяха на ръцем така се нацепиха няма такъв смях, направо се спуках тогава :lol: Бяха като фонатани всичките в двора на блока :lol: :lol: :lol:

трябваше да ги снимаш :mrgreen:

Ееее, трябваше, ама то тогава беше такова шоу, че нямаше кой да снима, всичко трезвено се заливаше от смях. Най-забавно беше като една съученичка на брат ми лежеше на дивана и ми викаше "Охххх, батьооо, ша умрА от туй пийнье" :lol: :lol: :lol:
Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 21 госта