За всички, които са имали такова детство

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
tonito
Мнения: 504
Регистриран на: 25 ное 2009 18:49
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот tonito » 07 юни 2011 23:34

Всички които са имали такова детство имат истински спомени, защото са ги преживели така да се каже ,,на живо", а не както е сега всичко се върти около нета и нищо повече. Не казвам че нета е нещо лошо но пропускаш важни моменти които се случват може би точно сега навън, а ти го пропускаш защото си зомбиран от някои турски тъп сериал или пък реалити. Ако можех щях да върна времето назад.

Reckless
Мнения: 2193
Регистриран на: 02 мар 2010 18:32
Местоположение: DE

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Reckless » 08 юни 2011 01:53

Всяко дете трябва да знае, какво е да тичаш бос по тревата. Това си е щастие !
А ето го телевизора от моето детство:
Image

Нямаше видеокасетофони, нямаше видеоигри а помня и градските автобуси с ремаркета и аз все писках на баща ми да се возим в ремаркето :)
Първите видеокасетофони, които излязоха бяха на Сони и стандарта беше "betamax" с доста по-малки касети от наложилите се по-късно "VHS"
Но по това време аз вече учех в техникума, бях порастнал и единствения компютър за който бях чувал се казваше "Зен" от "Седморката на Блейк"
Иначе, като дете помня, когато ни разкопаваха пред блоковете да полагат кабели за телефони ! Беше голямата гъзария да ти прекарат телефон :)
С комшийските деца, вместо да си викаме през терасите, си говорехме по телефона, когато нашите не са си вкъщи, естествено :)
Беше скъпо ! 2 ст. на минута градски разговор. 3 минути се равняваше на билетче за градския транспорт, или една лимонада, тип "Етър" страхотен вкус !

embatae
Мнения: 22
Регистриран на: 02 юни 2011 01:22
Skype: saopc
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот embatae » 08 юни 2011 02:54

:evil: На вратата си бях бог на 11 години пазих срещу горната махала а най-големия ми мач беше срещу ''Чайка'' на 13 велико беше сега я се съберем 6-7 човека да ритаме я не :twisted:
K Z M !

embatae
Мнения: 22
Регистриран на: 02 юни 2011 01:22
Skype: saopc
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот embatae » 08 юни 2011 02:55

Gretna написа:
Viktor4o_Rs написа:Забравих уникалните футболни игри "Лаком за гол", "Гъзенка" :mrgreen: , "Кафе" (сигурно в другите градове се е казвала различно, идеята бе с 2 или 3 удара да удариш топката в бетонната стена, включваше мощни шутове :mrgreen: ), имаше едно също, в което трябваше да направиш с топката 10 поред крачета, после коленца, гърди, ръце, глава и после наобратно :)
А головете наричахме английски - когато беше със странична греда, и бразилски - с горна :)


Англиче и бразиле.

На Кафето му викахме "Стеничка".



Стълбичка,Цък,цък,160 уникални игри бяха !
K Z M !

Потребителски аватар
JohnnieWalker
Мнения: 3373
Регистриран на: 11 сеп 2008 07:42
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот JohnnieWalker » 08 юни 2011 09:04

DmG написа:Няма такава радост и такова самочуствие от това да играеш със по-големите на футбол . Задължително почваш от вратата :)
На пръсти се броят дните във които не бях ритал , ритахме със каквото ни падне , "страйкърите " бяха велики топки . Но във много случаи сме ритали и със баскетболна или волейболна , даже и със спукана .
А сега децата са тъпи , ограничени и без приятели само със " фейсбук приятели " ....



Лятото като отидех на село, дядо отиваше до Стара Загора и ми купуваше "Танго" за 12 лева :mrgreen: Беше супер яко :) А иначе си играхме с гумените калинки, дето като те праснат с нея, 5 мин не знаех къде се намираш :mrgreen:

Потребителски аватар
JohnnieWalker
Мнения: 3373
Регистриран на: 11 сеп 2008 07:42
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот JohnnieWalker » 08 юни 2011 09:11

Madridist написа:
Viktor4o_Rs написа:Забравих уникалните футболни игри "Лаком за гол", "Гъзенка" :mrgreen: , "Кафе" (сигурно в другите градове се е казвала различно, идеята бе с 2 или 3 удара да удариш топката в бетонната стена, включваше мощни шутове :mrgreen: ), имаше едно също, в което трябваше да направиш с топката 10 поред крачета, после коленца, гърди, ръце, глава и после наобратно :)
А головете наричахме бяха английски - когато беше със странична игра, и бразилски - с горна :)


А в двете странични греди му викахме италиански гол, а в горната и странична - френски. Всичко,което си го написал в последните си два коментара съм го правил едно към едно същото. :)


Ние с двете странични му викахме "испански" :mrgreen:

Потребителски аватар
fr3ak_boy
Мнения: 9349
Регистриран на: 14 май 2009 19:59
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот fr3ak_boy » 08 юни 2011 09:23

JohnnieWalker написа:
Madridist написа:
Viktor4o_Rs написа:Забравих уникалните футболни игри "Лаком за гол", "Гъзенка" :mrgreen: , "Кафе" (сигурно в другите градове се е казвала различно, идеята бе с 2 или 3 удара да удариш топката в бетонната стена, включваше мощни шутове :mrgreen: ), имаше едно също, в което трябваше да направиш с топката 10 поред крачета, после коленца, гърди, ръце, глава и после наобратно :)
А головете наричахме бяха английски - когато беше със странична игра, и бразилски - с горна :)


А в двете странични греди му викахме италиански гол, а в горната и странична - френски. Всичко,което си го написал в последните си два коментара съм го правил едно към едно същото. :)


Ние с двете странични му викахме "испански" :mrgreen:

А голът в паяка беше германски. :mrgreen: :mrgreen:
shumkar_44 написа:...Весел лаят е на Шаро,
весел е и неговият вид,
щом във с ветреца ювелирно
се прокарва мириса на сух бисквит.

Годините ще литнат бързо,
и децата ще напуснат каменния зид,
ала сърпа лунен, той ще помни вечно,
къкрещия, вкусен, сух бисквит.

Потребителски аватар
turbogena
Мнения: 13431
Регистриран на: 18 яну 2009 16:52
Местоположение: София
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот turbogena » 08 юни 2011 10:52

''Лаком за гол'' , ''Цък Цък'' , ''Гъзета'' - все култови игри ,които няма да забравя никога :)
"Левски" София - една вековна, истинска, неподражаема и неповторима емоция.


http://www.youtube.com/watch?v=N4MXFWcW7cE#at=64

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15504
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот fcb_bg » 13 яну 2018 12:00

:)
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 8852
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Soulen » 13 яну 2018 13:16

Аз съм значи от преходното поколение. Бягахме от час по Руски, за да играем ЦС в компютърната зала, а след даскало ходихме на игрището да ритаме и се надявахме да ги няма "големите", че иначе не можем да се вредим :mrgreen:
Още помня как събирахме пари да си купим нова топка, като се спука старата :)
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 16 госта