За всички, които са имали такова детство

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот Viktor4o_Rs » 07 юни 2011 22:21

DmG написа:
THE G.A.M.E написа:
Върха разбира се, беше футболът !
Мачовете често бяха на живот и смърт !
Велико е, да преминеш през всички етапи на кварталната футболна йерархия !
1. Когато играят батковците, само гледаш отстрани, и когато някой хаймана се откаже от мача ( майка му, го извика ... :lol: , или просто се е ударил лошо ) ... и излезе, те вкарват теб, както често се изразяваха: - "За бройка" ( да са равни отборите ) ... също така: "Да се пречка там, лапето" ... :lol:
2. Вече си достатъчно голям ( с цели няколко месеца ) ... и батковците те пускат да играеш от самото начало на двубоя .......... разбира се - на вратата !
3. Вече си показал и игрови възможности, батковците са те видяли да правиш някъв финт, срещу връзстниците си ... и следва "покана" да играеш и в техният мач ........ разбира се - само в защита !
Каква гордост само - наборите ( по калпавите, или просто тия, дето не са хванали окото на батковците ) ... седят от страни, и цъкат с език, докато ти се мешаш с големите ....
После следва, уважението - големите вече казват за теб : това лапе, виж кво ни прави ! ?
При поредният мач, вече те искат и от двата отбора !
По важното .... играеш, там където си поискаш !
Кеф ти - в защита, кеф ти - халф ... никой и не ти вика вече, когато си се впуснал в атака ... :lol:
Спомени, спомени .... но това най ярко ми се е запчетало - "Кварталната футболна йерархия !
Който го е преживял, знае за какво говоря .... ;)


Искам пак да съм малък ....

Tova e страхотно, точно така беше наистина, неповторимо :) :) :)
Изображение

Потребителски аватар
Cesc Fabregas
Мнения: 12417
Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Cesc Fabregas » 07 юни 2011 22:26

Gretna написа:Така поне ще има повече поле за изява на тия които успеят да се откъснат от масата. Ще са единици и ще се оправят много добре. Само трябва да оцелеят защото са различни.

Това не е лесно. Помня че преди време се гледаха тъпотии от клаибъра на Биг Брадър, Стар Академи и тн, само защото се гледаше в училище, иначе те изолираха. Мен както обикновено не ми пукаше де, мен това си ми е философията, който от форума ме познава навън, може да го потвърди ;) изобщо като цяло е лесно да си част от стадото, трудно е да си водача ;) всичко е въпрос и на характер :geek:
Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !

Потребителски аватар
Gretna
Мнения: 815
Регистриран на: 03 юли 2008 22:31

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Gretna » 07 юни 2011 22:30

Cesc Fabregas написа:
Gretna написа:Така поне ще има повече поле за изява на тия които успеят да се откъснат от масата. Ще са единици и ще се оправят много добре. Само трябва да оцелеят защото са различни.

Това не е лесно. Помня че преди време се гледаха тъпотии от клаибъра на Биг Брадър, Стар Академи и тн, само защото се гледаше в училище, иначе те изолираха. Мен както обикновено не ми пукаше де, мен това си ми е философията, който от форума ме познава навън, може да го потвърди ;) изобщо като цяло е лесно да си част от стадото, трудно е да си водача ;) всичко е въпрос и на характер :geek:

Трудно е да си водач но не е най-трудното. Най-трудно е да си различен и да се бориш да си останеш такъв. Различните живеят трудно като малки но много лесно като големи. Никога не казвай "да" само защото всички са казали "да"а ти знаеш, че отговора е "не". Ще дойде ден и с едно"не", само от теб ще постигнеш нещо голямо. Това е трудното.

Потребителски аватар
Cesc Fabregas
Мнения: 12417
Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство.

Мнениеот Cesc Fabregas » 07 юни 2011 22:30

Viktor4o_Rs написа:
DmG написа:
THE G.A.M.E написа:
Върха разбира се, беше футболът !
Мачовете често бяха на живот и смърт !
Велико е, да преминеш през всички етапи на кварталната футболна йерархия !
1. Когато играят батковците, само гледаш отстрани, и когато някой хаймана се откаже от мача ( майка му, го извика ... :lol: , или просто се е ударил лошо ) ... и излезе, те вкарват теб, както често се изразяваха: - "За бройка" ( да са равни отборите ) ... също така: "Да се пречка там, лапето" ... :lol:
2. Вече си достатъчно голям ( с цели няколко месеца ) ... и батковците те пускат да играеш от самото начало на двубоя .......... разбира се - на вратата !
3. Вече си показал и игрови възможности, батковците са те видяли да правиш някъв финт, срещу връзстниците си ... и следва "покана" да играеш и в техният мач ........ разбира се - само в защита !
Каква гордост само - наборите ( по калпавите, или просто тия, дето не са хванали окото на батковците ) ... седят от страни, и цъкат с език, докато ти се мешаш с големите ....
После следва, уважението - големите вече казват за теб : това лапе, виж кво ни прави ! ?
При поредният мач, вече те искат и от двата отбора !
По важното .... играеш, там където си поискаш !
Кеф ти - в защита, кеф ти - халф ... никой и не ти вика вече, когато си се впуснал в атака ... :lol:
Спомени, спомени .... но това най ярко ми се е запчетало - "Кварталната футболна йерархия !
Който го е преживял, знае за какво говоря .... ;)


Искам пак да съм малък ....

Tova e страхотно, точно така беше наистина, неповторимо :) :) :)

Наистина беше точно така. Мен сравнително рано взеха да ме пускат да играя, защото винаги съм бил голямо ренде в защита и съм обичал да играя отзад. Готино беше като им спечелиш респекта с някое здраво влизане или навременен шпагат, първо се ядосат, ама после те поздравят и така...другото беше да си мъж, като те бутнат и се притенсят нещо, ти да станеш веднага, да се изтупаш и веднага да продължиш, дори преди те да са се включили... :) :) Яки спомени са това, не знам дали и вие така сте играли и дали е имало подобни случки :)
Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !

Потребителски аватар
Cesc Fabregas
Мнения: 12417
Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Cesc Fabregas » 07 юни 2011 22:31

Gretna написа:
Cesc Fabregas написа:
Gretna написа:Така поне ще има повече поле за изява на тия които успеят да се откъснат от масата. Ще са единици и ще се оправят много добре. Само трябва да оцелеят защото са различни.

Това не е лесно. Помня че преди време се гледаха тъпотии от клаибъра на Биг Брадър, Стар Академи и тн, само защото се гледаше в училище, иначе те изолираха. Мен както обикновено не ми пукаше де, мен това си ми е философията, който от форума ме познава навън, може да го потвърди ;) изобщо като цяло е лесно да си част от стадото, трудно е да си водача ;) всичко е въпрос и на характер :geek:

Трудно е да си водач но не е най-трудното. Най-трудно е да си различен и да се бориш да си останеш такъв. Различните живеят трудно като малки но много лесно като големи. Никога не казвай "да" само защото всички са казали "да"а ти знаеш, че отговора е "не". Ще дойде ден и с едно"не", само от теб ще постигнеш нещо голямо. Това е трудното.

Това имах и аз в предвид, усетих се че не се изказах правилно, но вече го бях поустнал ;) Абсолютно съм съгласен с тебе :)
Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !

Потребителски аватар
Gretna
Мнения: 815
Регистриран на: 03 юли 2008 22:31

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Gretna » 07 юни 2011 22:42

Cesc Fabregas написа:Това имах и аз в предвид, усетих се че не се изказах правилно, но вече го бях поустнал ;) Абсолютно съм съгласен с тебе :)

Когато бях малък беше по лесно в училище. До 4-ти клас ходихме с сини престилки на училище. После с панталон и бяла риза + връзка.Нямаше "виж какви маратонки ми купиха нашите, каква блуза, какъв анцуг. Ходихме с по 20 ст. за закуска а не като сега с по 50 лв. джоба. Нямаше дилъри зад училище, не ни продаваха алкохол и цигари. Добре, че съм се родил малко по-рано.

Потребителски аватар
Cesc Fabregas
Мнения: 12417
Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Cesc Fabregas » 07 юни 2011 22:51

Мдаааа, нямам какво да добавя. Мене вече ми е писнало да ми звъни телефона, а съм на 19 без малко, смятай занапред колко ме чака...изприщвам се всеки път, когато тая гад нададе вой... :twisted:
Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !

Потребителски аватар
DmG
Мнения: 3192
Регистриран на: 07 фев 2010 18:07
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот DmG » 07 юни 2011 23:13

Няма такава радост и такова самочуствие от това да играеш със по-големите на футбол . Задължително почваш от вратата :)
На пръсти се броят дните във които не бях ритал , ритахме със каквото ни падне , "страйкърите " бяха велики топки . Но във много случаи сме ритали и със баскетболна или волейболна , даже и със спукана .
А сега децата са тъпи , ограничени и без приятели само със " фейсбук приятели " ....

lothar_matthaus
Мнения: 367
Регистриран на: 21 сеп 2010 21:03

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот lothar_matthaus » 07 юни 2011 23:20

Мене бяха ме нокаутирали с топка в главата след воле от два метра и нали бях тъпо реших да полонжирам и бях изпаднал за малко в безсъзнание и като отворих очи всички около мене и някакви двама ме терсат и ми бият шамари. Добре ли си Ники. А аз тъпото не знае какво е станало първото нещо, което казах беше: "Влезе ли" :mrgreen: и естествено не беше влязла

Потребителски аватар
Cesc Fabregas
Мнения: 12417
Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Cesc Fabregas » 07 юни 2011 23:24

lothar_matthaus написа:Мене бяха ме нокаутирали с топка в главата след воле от два метра и нали бях тъпо реших да полонжирам и бях изпаднал за малко в безсъзнание и като отворих очи всички около мене и някакви двама ме терсат и ми бият шамари. Добре ли си Ники. А аз тъпото не знае какво е станало първото нещо, което казах беше: "Влезе ли" :mrgreen: и естествено не беше влязла

Не е тъпо, аз така си играя и до ден днешен, 120% раздаване на терена. Не искаме ли всъщност точно това от нашите отбори ;) Това е истинският футбол, по скромното ми мнение, а не балета и театъра, който гледаме сега. Именно на този футбол станах аз фен, в който всеки изяждаше тревата, бореше се до последно, спасяваше голове и опасни положения с каквото му падне в името на отбора ;)
Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Thsmith и 40 госта