За всички, които са имали такова детство

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот защо » 14 яну 2018 22:14

Viktor4o_Rs написа:Забравих уникалните футболни игри "Лаком за гол", "Гъзенка" :mrgreen: , "Кафе" (сигурно в другите градове се е казвала различно, идеята бе с 2 или 3 удара да удариш топката в бетонната стена, включваше мощни шутове :mrgreen: ), имаше едно също, в което трябваше да направиш с топката 10 поред крачета, после коленца, гърди, ръце, глава и после наобратно :)
А головете наричахме бяха английски - когато беше със странична игра, и бразилски - с горна :)


Това, последното, му викахме "21", ама ги правехме по 21 пъти нещата, не по 10.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19480
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Drunken_Master » 29 яну 2018 01:35

Годините са 98 - 05
Помните ли книгите-игри на Майкъл Майндкрайм и Джордж М. Джордж ? Бяха лудница !
Игрите на лимки бяха ежедневие,но аз най-вече прилагах трикът с бутонките,като лимката остава под обувката ти и се правиш на луд.
Спомням си,че с триста зора си бях купил албумите с картинки (лица на футболисти) за Евро 96,Мондиал 98,Евро 00 и Мондиал 02.Голямо събиране от закуски беше паднало.Помните ли близалките от 30 стотинки,които бяха с карти за игра с футболисти.Мисля, че се казваха "Champion" ! Най-редките карти,които се падаха бяха на Малдини и Гари Невил.Бях ги нацелил от първият път.
Мачове по двойки на ЕГ в Добрич на асфалта с една гумена топка с баба Яга на нея.Правихме и класация за "Златната топка".Бях си направил фланелка на Дел Пиеро от боя за рисуване в училище.Естествено боищата бяха ежедневие.Бяхме силно повлияни от Скалата,Гробаря и Ледения.Даже си бяхме направили шампионски пояси от картон.Имаше един ш*баняк,дето беше по-голям от нас и ни тормозеше.Събрахме се,около 4-5 лапета и го съдрахме от бой.
Нон-стоп игри на плейстейшъните при един алкохолик в неговия гараж.Редовно си риташе кучето.Играехме на Фифа и Кеча.Диабло-то беше все още мираж.
От моят квартал бях първият с компютър (333 Mhz и 64 RAM).Еееееее кееееееееф ! Скъсвахме се от Quake II.
Всички момиченца си падаха по мен...но бях много срамежлив.После какво им се случи...
Особено след пети-шести клас,започна да ме разтриса ъндърграунд хип-хоп вълната.Wu Tang,KRS One,GangStarr,Onyx,SmifNWessun...На фона на цялата чалгаджийница,започваха да ме гледат странно.
Помня,че в този период г*ведата много ни биеха...Голям рев беше !
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 век, украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата, дълги периоди са били под шапката на някой, но това не значи, че няма такава държава.

НЕдебил!

Потребителски аватар
shumkar_44
Мнения: 1009
Регистриран на: 23 юли 2012 10:27
Местоположение: Рожен
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот shumkar_44 » 20 май 2018 13:53

Доста се посмях, докато четох настоящата дискусия. Тя ми напомни за моето скромно детство. Ето още няколко игри, които играехме навремето. Вероятно са останали до ден днешен под някаква форма:

- Хамбар: Огражда се зона с размери метър на метър. Това е "хамабарът". Няколко деца влизат в тази зона като "кокошки" и в продължение на седем часа трябва да издават звуци, прилягащи на пернатото житовно. Хубавото на тази игра е, че стига да се остане в хамбара през цялото време, няма губещи. По този начин не се подтискат децата.

- Фибоначи: Игра, кръстена на числата на Фибоначи. Ето как се играе: Децата се събират в редица. Първото дете от ляво на дясно се изкрещява с пълно гърло веднъж. След това неговото другарче прави същото. Третото другарче съответно крещи два пъти. Четвъртото другарче - три пъти и т.н. Когато се стигне до последното дете от редицата, редът се обръща. Който играе до край, е победител.
Толстолоб, на теб съм роб.

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот pomiqr272 » 20 май 2018 18:01

Имаше една брутална игра. Май "Шмайзер" се казваше. Начертаваше се едно игрище от което не трябва да излизаш и да настъпваш линията. Трябваше да влееш в противниковото поле. Противниковите играчи можеха да те дърпат и блъскат, за да не тен допуснат в тяхното поле. Нямаше начин да не се прибереш ожулен. Мъже се изграждахме. И момичетата се включваха.

Потребителски аватар
hajitsu
Мнения: 16274
Регистриран на: 20 яну 2010 19:31

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот hajitsu » 21 май 2018 11:59

Да пуснеш телевизора и да видиш как Левски печелят мач. :mrgreen:
[center]

Код: Избери всички

01001000 01100001 01101100 01100001
01001101 01100001 01100100 01110010 01101001 01100100
[/center]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19480
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Drunken_Master » 16 ное 2018 09:33

pomiqr272 написа:Имаше една брутална игра. Май "Шмайзер" се казваше. Начертаваше се едно игрище от което не трябва да излизаш и да настъпваш линията. Трябваше да влееш в противниковото поле. Противниковите играчи можеха да те дърпат и блъскат, за да не тен допуснат в тяхното поле. Нямаше начин да не се прибереш ожулен. Мъже се изграждахме. И момичетата се включваха.

В Добрич тази игра я наричахме "Ухото", защото на самото игрище имаше една безопасна част, където не могат да те изблъскат, която наподобяваше ухо...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 век, украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата, дълги периоди са били под шапката на някой, но това не значи, че няма такава държава.

НЕдебил!

Потребителски аватар
ImmortaL_1000
Мнения: 3818
Регистриран на: 15 авг 2016 17:04
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот ImmortaL_1000 » 07 фев 2019 21:11

93 година да някои от нещата си ги спомням . :lol: Ся като гледам тоя който са над 2000 ги сажалявам.

Потребителски аватар
shumkar_44
Мнения: 1009
Регистриран на: 23 юли 2012 10:27
Местоположение: Рожен
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот shumkar_44 » 12 фев 2019 14:04

ImmortaL_1000 написа:93 година да някои от нещата си ги спомням . :lol: Ся като гледам тоя който са над 2000 ги сажалявам.

Личи си, че не сажителствате с правилата на българската граматика. Мигар сте на пет?

Нота бене: Днес ми се роди правнуче, което планувам да науча на всички игри, характерни за родопския край. Възнамерявам да анализирам бързината, с която детето усвоява правилата, както и неговата координацията и демараж. Ще генерирам данни и ще подготвя статистики на неговото представяне в игрови условия. След това ще анализирам резултатите, които ще публикувам тук в близките няколко години...

Ах, нямам търпение да проходи спортно!
Толстолоб, на теб съм роб.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта