Искам да тренирам бойни изкуства

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Parmalat
Мнения: 10851
Регистриран на: 13 сеп 2008 02:15

Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот Parmalat » 31 окт 2010 05:46

Искам да се запиша да тренирам бойни изкуства като Винг Чун,Тайландски Бокс ,Тайджицуан и Тайкуондо едновременно търся да ми препоръчате най-добрите школи в България,но и да не стане в България съм се решил да тренирам тези четири стила ако трябва и извън страната влекът ме много просто и съм решил да ги тренирам каквото и да ми струва искам да ме запознаете поробно кои са нашите най-добри школи и колко струва на месец.Моля да пишат хора които са добре запознати 8-)
[center]R.I.P[/center]
[center]Този ник вече е невалиден и никой не го използва.[/center]

Потребителски аватар
kiril74
Мнения: 176
Регистриран на: 22 юни 2009 10:54
Местоположение: горна оряховица , ловеч
Контакти:

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот kiril74 » 31 окт 2010 08:27

Обърни се към играчите на Левски и Литекс ;) . Можеш да научиш много от тях. :lol:

le6oqda
Мнения: 213
Регистриран на: 12 яну 2010 22:03
Контакти:

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот le6oqda » 31 окт 2010 08:35

kiril74 написа:Обърни се към играчите на Левски и Литекс ;) . Можеш да научиш много от тях. :lol:


оня "черничкия с плитките" май им е треньора :lol: .

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот honda » 31 окт 2010 09:07

Поздравления за желанието ти. Не знам дали си тренирал досега бойни изкуства,но бих те посъветвал да се съсредоточиш върху един стил или най-много 2 ,ако имаш достатъчно време и физически възможности.
Не знам по какви показатели си избрал тези стилове ,които си изброил но определено са доста различни . Всеки един стил си има своите предимства и недостатъци. Би трябвало да си наясно какво търсиш. Примерно Винг Чун е създаден от жена и е доста ефективен и не изисква особени физически качества ,но подобно на всички китайски стилове изисква доста години подготовка. Тайдзицюан - е доста далече от реално бойно изкуство , по- скоро е дихателна гимнастика , казват ,че за да бъде използвано като бойно изкуство се иска повече от 10 години тренировка под ръководството на много добър учител,. Иначе е чудесно като релаксация и да си прекараш полезно времето. Тайландски бокс(муай-тай) е по-скоро боен спорт- доста е добър за уличен бой,общо взето се харесва от по-агресивни млади момчета,недостатък доста често се получават контузии,нещо което е характерно за всеки стил в който има контакт. Таекуон-до -зависи дали искаш да тренираш бойното изкуство или олимпийския спорт защото в България се обръща по-голямо внимание на второто.
Бих те посъветвал да се огледаш в града в който живееш да опиташ каквото търсиш. Не е толкова важно дали школата е добра или не толкова добра. Защото колкото и да е добра една школа то инструктора няма да тренира вместо теб(имай предвид ,че в една голяма школа има риска да не ти обърнат особено внимание, а самия майстор може и въобще да не го видиш ;) ) В общия случай таксата ,която се плаща не е висока ,често е и символична. Преди доста години бях казал на моя Учител(същия, който е на никнейма ми) ,че искам да отида да тренирам в Хомбу Доджо( Централното Доджо). Той ми каза "Нямаш нужда от тренировки в Хомбу Доджо. Много по-важно за теб е ако имаш време да тренираш по 6-8 часа на ден, отколкото къде и при кого тренираш". В общия случай няма някаква особена разлика в тренировките между различните клубове по един и същ стил.
Между другото занимавал съм се с бойни изкуства повече от 30 години ,вече съм спрял поради напреднала възраст и контузии. Лично моя съвет е да решиш какво искаш. Само имай предвид ,че един стил ,колкото е "по-хубав " и толкова е по-труден за овладяване. Ако наистина имаш голямо желание да се занимаваш с бойни изкуства защо не опиташ с ба-гуа .Този стил който е най-близко до определението"универсален" ,но е и най-труден. На него е обучавана императорскат гвардия. И в момента охраната висшите китайски партийни другари се обучават на ба-гуа.

Потребителски аватар
zuekaa
Мнения: 1823
Регистриран на: 21 ное 2009 16:15
Контакти:

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот zuekaa » 31 окт 2010 10:02

Братле отди при премиера да се учиш на бойни изкуства той нали много ги разбирал бил много добър АМА ПО ДУША не по карате тц тц т цт ц бойко смешен си бре мен да ти иба полицейската държава
Лудогорец - NEWS!
По кренвирша ще ги познаете

Потребителски аватар
Boksiorcheto
Мнения: 1143
Регистриран на: 28 мар 2010 16:42

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот Boksiorcheto » 31 окт 2010 10:03

Аз освен бокс,борба и ММА друго не признавам ;).
ГЕРБЪТ НИ Е ЛЪВ, А ЖИВЕЕМ КАТО МИШКИ!

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот honda » 31 окт 2010 10:45

Boksiorcheto написа:Аз освен бокс,борба и ММА друго не признавам ;).

Какво значи ММА- не значи ли " смесени бойни изкуства"? Нито едно БИ не е по-добро или по-лошо от другите. Всяко едно от тези ,които са по-стари се е доказало през вековете и то не в състезания ,а в реални битки. А тези ,които са възникнали по-късно са възникнали на основа на по-старите бойни изкуства.
Трябва да се прави разлика между Бойни умения, Бойни изкуства и Бойни Спортове.
При бойни умения- основната цел е практикуващия да оцелее - разработват се техники за борба срещу един и повече от един противника , въоръжени или невъоръжени- така както е било с старите БИ. В днешно време на подобни технике се обучават хора на които може да им се наложи да прилагат уменията в една реална битка без никакви правила- командоси, агенти от тайните служби ,общо взето от хора на които работата им е да убиват,ако не убиват те самите ще бъдат убити.
Бойни изкуства- тренират се за самоусъвършенстване и лично удоволствие на 99% от практикуващите БИ никога не им се е налагало да прилагат в реална ситуация придобитите умения.
Бойни спортове- бокс, борба, джудо, самбо, бразилско джу-джуцу и т.н. Спортове при които целта е да е участва в състезания и да се победи опонента. Имат си ясни правила по-ограничени или по-свободни.
Не е правилно да бъдат сравнявани и противопоставяни едно на друго примерно БИ и Бойни спортове. Просто имат съвсем различна цел. Примерно старото джу-джуцу си е било чисто бойно умение, от него се създава БИ - айкидо , джудо. Както и бойните спортове- джудо , бразилско джу-джуцу и т.н.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21369
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот metodito » 31 окт 2010 10:53

Препоръчвам ти да се заемеш с някой утвърден в България стил като таекуондо или киокошин кай. Лично аз бих ти препоръчал шотокан като въвеждащо. Но няма начин да тренираш две неща едновременно. Хващаш едно, отделяш му поне по 2 часа дневно или по тренировка на 2 дни от по 2 часа и нещо - три и след някоя и друга година се прехвърляш на друго(2 години са достатъчни според мен, за да усвоиш основите). Няма сми иначе. И разбира се, ако искаш да практикуваш бойни изкуства за да набиеш някой - не е за теб. Но ако си сериозен, няма толкова значение школата. И все пак зависи къде си, в кой град.. Но това са стиловете, които според мен са разпространени у нас и добри специалисти - таекуондо, киокушин, шотокан, годжу-кай/рю. ;)

Parmalat
Мнения: 10851
Регистриран на: 13 сеп 2008 02:15

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот Parmalat » 31 окт 2010 10:59

plamenski написа:Пармалатче изпий си хап4етата първо!


Просто се допитвам до форума да вида някои хора които са с опит и са тренирали какво ще споделят. :?
[center]R.I.P[/center]
[center]Този ник вече е невалиден и никой не го използва.[/center]

Parmalat
Мнения: 10851
Регистриран на: 13 сеп 2008 02:15

Re: Искам да тренирам бойни изкуства

Мнениеот Parmalat » 31 окт 2010 11:02

honda написа:Поздравления за желанието ти. Не знам дали си тренирал досега бойни изкуства,но бих те посъветвал да се съсредоточиш върху един стил или най-много 2 ,ако имаш достатъчно време и физически възможности.
Не знам по какви показатели си избрал тези стилове ,които си изброил но определено са доста различни . Всеки един стил си има своите предимства и недостатъци. Би трябвало да си наясно какво търсиш. Примерно Винг Чун е създаден от жена и е доста ефективен и не изисква особени физически качества ,но подобно на всички китайски стилове изисква доста години подготовка. Тайдзицюан - е доста далече от реално бойно изкуство , по- скоро е дихателна гимнастика , казват ,че за да бъде използвано като бойно изкуство се иска повече от 10 години тренировка под ръководството на много добър учител,. Иначе е чудесно като релаксация и да си прекараш полезно времето. Тайландски бокс(муай-тай) е по-скоро боен спорт- доста е добър за уличен бой,общо взето се харесва от по-агресивни млади момчета,недостатък доста често се получават контузии,нещо което е характерно за всеки стил в който има контакт. Таекуон-до -зависи дали искаш да тренираш бойното изкуство или олимпийския спорт защото в България се обръща по-голямо внимание на второто.
Бих те посъветвал да се огледаш в града в който живееш да опиташ каквото търсиш. Не е толкова важно дали школата е добра или не толкова добра. Защото колкото и да е добра една школа то инструктора няма да тренира вместо теб(имай предвид ,че в една голяма школа има риска да не ти обърнат особено внимание, а самия майстор може и въобще да не го видиш ;) ) В общия случай таксата ,която се плаща не е висока ,често е и символична. Преди доста години бях казал на моя Учител(същия, който е на никнейма ми) ,че искам да отида да тренирам в Хомбу Доджо( Централното Доджо). Той ми каза "Нямаш нужда от тренировки в Хомбу Доджо. Много по-важно за теб е ако имаш време да тренираш по 6-8 часа на ден, отколкото къде и при кого тренираш". В общия случай няма някаква особена разлика в тренировките между различните клубове по един и същ стил.
Между другото занимавал съм се с бойни изкуства повече от 30 години ,вече съм спрял поради напреднала възраст и контузии. Лично моя съвет е да решиш какво искаш. Само имай предвид ,че един стил ,колкото е "по-хубав " и толкова е по-труден за овладяване. Ако наистина имаш голямо желание да се занимаваш с бойни изкуства защо не опиташ с ба-гуа .Този стил който е най-близко до определението"универсален" ,но е и най-труден. На него е обучавана императорскат гвардия. И в момента охраната висшите китайски партийни другари се обучават на ба-гуа.


Мерси много запознат съм с бойни стилове които изброих ба-гуа го чувам за пръв път :geek:
определено искам качествен боен стил ;)
[center]R.I.P[/center]
[center]Този ник вече е невалиден и никой не го използва.[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта