Съвет относно папагал?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
shumkar_44
Мнения: 1009
Регистриран на: 23 юли 2012 10:27
Местоположение: Рожен
Контакти:

Съвет относно папагал?

Мнениеот shumkar_44 » 20 юни 2022 23:48

Добър вечер!
От изестно време един казус не ми дава капка спокойствие и ме докарва до самия ръб на психологическото изтощение.
Става дума за новия ми домашен "любимец", папагал на име Коста. Ето проблемът:
Проклетият Коста непрестанно демонстрира вулгарната си натура, изхвърляйки биологичния си материал във всички посоки през решетките на клетката си. Освен това плюе безпардонно люспи от семките, с които го храня, докато издава ужасяващи хрипливи звуци като маймуна в последните си дни. Абсолютно нищо общо с песента на папагалите в любимата ми комедия "Банановият Джо"!
Когато купувах адското изчадие, магазинерът ме увери в деликатната аристократичност на породата Корела. Убеждаваше ме в отличната им хигиена и музикален талант. Вместо това получих еквивалента на злобна тъща с оперение.
Моля, посъветвайте ме как и дали изобщо си струва да обуча Коста да се държи адекватно или да го "подменя" (все пак повече от един папагал може да се казва Коста).
Благодаря Ви предварително за препоръките, дано скоро казусът се разреши и аз да се наспя добре.
Толстолоб, на теб съм роб.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Съвет относно папагал?

Мнениеот ogrizko » 21 юни 2022 07:47

Здравей, Шумкар.

Според мен, направи го на супа Коста и си го хапни със здраве дето ти нарушава съня и нервите. Купи си нов Коста, а на стария Коста сложи костите в клетката да може новия да има едно наум ако реши и той да те притеснява. Ако нещата се повторят може да се задейства същата процедура и да стигнем до Коста 3, 4 или 5. Важното е да не губиш оптимизъм и бодрост на духа, че ще намериш подходящия пернат приятел. Успех ти желая в начинанието, но все пак да се вземе под внимание, че нямам голям опит с пернати приятели и може моя подход да не е най-правилния в случая. Може някой друг форумен колега да излезе с по-добро предложение и да намери начин да спаси кожата на Коста 1.

п.п. Приех мнението за шега и така отговорих ..ама като се замислих може да си изразил някакви политически нагласи, така че ако е така - не ме брой по темата.
Изображение

Вълчан
Мнения: 4276
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Съвет относно папагал?

Мнениеот Вълчан » 21 юни 2022 20:47

Купи му по голяма клетка. Те са много възприемчиви и по принцип обичат да копират. Прости си чоплиш семки пред него и ги поставяш до теб така че да вижда какво правиш. Тои е видял някои да ги плюе шлюпките. Ще се успокои но трябва да работиш много с него. Може да се обърнеш и към човек занимаващ се с обучение на тези птици.
https://www.youtube.com/watch?v=lgl9K3AgCYQ
https://www.youtube.com/watch?v=Jf_PLM-AF6s

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Съвет относно папагал?

Мнениеот doktora25 » 23 юни 2022 17:01

Преди 15-тина година си бях купил книга за отглеждане на папагали, даже имах желание точно такъв да си взема, но това така и не стана. В нея мисля че имаше отговор точно на този въпрос и ако я намеря бих бил много полезен. Това което си спомням обаче от нея е следното. Папагалите са вторите най-умни птици след гарваните и с достатъчно усърдна работа и търпение всеки почти може да бъде научен дори да говори. Това може да се случи ако бъдат отглеждани сами и тогава те силно се привързват към стопаните си. Освен ако не получават лошо отношение, те не би трябвало да отвръщат с такова и с достатъчно търпелива работа биха могли да бъдат превъзпитани, защото самите те искат да се превърнат в най-добрите ви приятели. Ако им бъде взето другарче, те може би ще бъдат по-щастливи, но в същото време и трайно загубена кауза и няма да се поддават на каквото и да е превъзпитание и дресировка, защото единственото важно за тях ще е другарчето им и ще гледат да се съобразяват с него, а не с вас.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Съвет относно папагал?

Мнениеот Groucho » 25 юни 2022 13:52

Шумкаря се опитва, ама не му се получава като предиИзображение

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12305
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Съвет относно папагал?

Мнениеот TristaNNN » 27 юни 2022 23:37

Groucho написа:Шумкаря се опитва, ама не му се получава като предиИзображение

Тъжен факт! :(
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 144 госта