Войната в Украйна

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

favaca8888
Мнения: 4129
Регистриран на: 12 апр 2011 18:33
Skype: gvftfdfuj
Контакти:

Войната в Украйна

Мнениеот favaca8888 » 24 фев 2022 20:17

Мисля,че заслужава отделна тема.
Войските на Русия са на 25 км. от Киев и се опитват да овладеят летище в близост.
Дали ше се пуснат към някой друг ? Или ще се задоволят само с Украйна?Предстои да видим.
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23687
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот paceto » 25 фев 2022 00:05

Путин помоли руския бизнес да прояви разбиране

Президентът на Русия Владимир Путин помоли представители на руския бизнес да проявят разбиране и обясни, че военните действия са били принудителна мярка. По думите му на Русия "не са оставили шансове да постъпи по друг начин." Той счита, че са били създадени такива рискове в сферата на сигурността, че "не е било възможно да се реагира с други средства".

"Бих искал да се обърна към вас с призив да се отнесете с разбиране към това, което се случва и да работите солидарно с правителството в търсенето на тези инструменти, които биха поддържали производството, икономиката, работните места... От страна на правителството, властта в най-широкия смисъл на тази дума, задачата е да ви се осигурят добри условия. Да се осигури повече свобода. Отговорът може да бъде само един, да се осигури повече свобода за предприемаческа дейност. Разбира се, в известни рамки, за да има предсказуемост, определена от страна на правителството, но ние очакваме, че и предсказуемостта от страна на бизнеса трябва да бъде осигурена.", каза още руският президент.

favaca8888
Мнения: 4129
Регистриран на: 12 апр 2011 18:33
Skype: gvftfdfuj
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот favaca8888 » 25 фев 2022 00:08

Слушам някакви интервюта и малоумни телевизии, как сме имали алтернатива за газ от Азербайджан и Гърция. :lol:
Нима тези хорица си мислят,че горивата,банките,всичките бизнеси, поставени лица,мутри и прочие в България не се управляват от руснаците :?: :lol: И сега ЕС и САЩ щели да налагат санкции.Ами в този случай ние отново изтегляме късата клечка :arrow:
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!

favaca8888
Мнения: 4129
Регистриран на: 12 апр 2011 18:33
Skype: gvftfdfuj
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот favaca8888 » 25 фев 2022 00:14

paceto написа:Путин помоли руския бизнес да прояви разбиране

Президентът на Русия Владимир Путин помоли представители на руския бизнес да проявят разбиране и обясни, че военните действия са били принудителна мярка. По думите му на Русия "не са оставили шансове да постъпи по друг начин." Той счита, че са били създадени такива рискове в сферата на сигурността, че "не е било възможно да се реагира с други средства".

"Бих искал да се обърна към вас с призив да се отнесете с разбиране към това, което се случва и да работите солидарно с правителството в търсенето на тези инструменти, които биха поддържали производството, икономиката, работните места... От страна на правителството, властта в най-широкия смисъл на тази дума, задачата е да ви се осигурят добри условия. Да се осигури повече свобода. Отговорът може да бъде само един, да се осигури повече свобода за предприемаческа дейност. Разбира се, в известни рамки, за да има предсказуемост, определена от страна на правителството, но ние очакваме, че и предсказуемостта от страна на бизнеса трябва да бъде осигурена.", каза още руският президент.



Какво има предвид Путин ?
Кои руски граждани са били репресирани ?Заплашвани?Кои конкретно интереси на Русия са засегнати ?
Това не става ясно.Ако иска Украйна да бъде член на ЕС и НАТО , това проблем ли е ?
Според мен разковничето е някъде другаде.
Това е като на площадката пред блока, двама души се скарват и останалите им казват:"Аре ,сбийте се бе, аре сбийте се"./
Ама пък не щете да се биете,ама понеже другите го искат, го правите.
Цирк!Явно след като Ковид Тъпотията приключи е време за нови "приключения"..
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!

DanailG
Мнения: 1676
Регистриран на: 16 апр 2020 18:35
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот DanailG » 25 фев 2022 00:15

Разбира се че ние. И то не дали, а вече е ясно, че ще. Зависи само колко лошо ще е.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23687
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот paceto » 25 фев 2022 00:20

И аз се чудя каква точно е заплахата на Русия в момента, че е трябвало да се защитят. Нито украинската армия е имала намерение да влиза в Русия, нито НАТО струпва войски по границите ѝ, за да се чувства застрашен. То и ние граничим с Русия като ни делят само няколко километра вода, но това са дребни подробности. Не за друго иска сега НАТО да ни изхвърли от съюза и като нищо може да предприеме настъпление и към нашите земи, но няма да има топки понеже ето НАТО днес активира точката си по договор за защита, а и САЩ казаха, че ще пратят веднага войски ако Русия застраши членките на НАТО.

Само русофилите биха му повярвали на тези думи, а гледам му се радват руснаците особено под постовете в Facebook. А там промитите мозъци точат зъби и на Латвия, Азербайджан и Молдова.

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Войната в Украйна

Мнениеот THE G.A.M.E » 25 фев 2022 00:21

favaca8888 написа:Слушам някакви интервюта и малоумни телевизии, как сме имали алтернатива за газ от Азербайджан и Гърция. :lol:
Нима тези хорица си мислят,че горивата,банките,всичките бизнеси, поставени лица,мутри и прочие в България не се управляват от руснаците :?: :lol: И сега ЕС и САЩ щели да налагат санкции.Ами в този случай ние отново изтегляме късата клечка :arrow:
И решението е ?
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

THE G.A.M.E
Мнения: 49959
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Войната в Украйна

Мнениеот THE G.A.M.E » 25 фев 2022 00:24

Путин си вдигна сринатият заради "ковид" рейтинг.
Сякаш тази криза идва в удобен момент да се прикрие финансовият колапс, породен от "ковид" мерките.
Не само в Русия, а в глобален мащаб ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24527
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот boabbb » 25 фев 2022 00:28

paceto написа:И аз се чудя каква точно е заплахата на Русия в момента, че е трябвало да се защитят. Нито украинската армия е имала намерение да влиза в Русия, нито НАТО струпва войски по границите ѝ, за да се чувства застрашен. То и ние граничим с Русия като ни делят само няколко километра вода, но това са дребни подробности. Не за друго иска сега НАТО да ни изхвърли от съюза и като нищо може да предприеме настъпление и към нашите земи, но няма да има топки понеже ето НАТО днес активира точката си по договор за защита, а и САЩ казаха, че ще пратят веднага войски ако Русия застраши членките на НАТО.

Само русофилите биха му повярвали на тези думи, а гледам му се радват руснаците особено под постовете в Facebook. А там промитите мозъци точат зъби и на Латвия, Азербайджан и Молдова.


Просто - Украйна имаше дългосрочна възможност да влезе в НАТО (евентуално след 10 години или нещо от тоя род). Влизат, предявяват съвсем логични претенции към връщане на Крим, сбиват се с руснаците, които тогава може да имат някой по-див начело, Щатите и някои от европейците от НАТО се намесват по член 4-ти, май беше ... И какво следва :?: Нали знаеш какво е Топол-М? Единственият невоенен изход беше сделка, без Украйна в НАТО ...
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

favaca8888
Мнения: 4129
Регистриран на: 12 апр 2011 18:33
Skype: gvftfdfuj
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот favaca8888 » 25 фев 2022 00:29

THE G.A.M.E написа:
favaca8888 написа:Слушам някакви интервюта и малоумни телевизии, как сме имали алтернатива за газ от Азербайджан и Гърция. :lol:
Нима тези хорица си мислят,че горивата,банките,всичките бизнеси, поставени лица,мутри и прочие в България не се управляват от руснаците :?: :lol: И сега ЕС и САЩ щели да налагат санкции.Ами в този случай ние отново изтегляме късата клечка :arrow:
И решението е ?


Ами решението ще ти кажа накрая.НО преди това нека малко да навържем нещата.Ще пазиме природата,"Зелената сделка", всички коли ще станат електрически, "Зелена енергия",нали и прочие догми.Да живее демокрацията ако ще и в Папуа Нова Гвиниея и т.н.
Това на Путин не му харесва.

А решението ни е : въглищата.Имаме достатъчно "енергия" и с АЕЦ-а + ВЕЦ И ТЕЦ.Така си мисля аз де, не твърдя че съм прав.
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bubka и 175 госта