Войната в Украйна

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17622
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот pomiqrat » 19 апр 2024 17:53

tmanolov написа:
pomiqrat написа:
tmanolov написа:
pomiqrat написа:Кога САЩ са сривали цели градове наред съвсем целенасочено?

Ако приемем, че НАТО е просто продължение на Съюзниците от ВСВ, то виж в Германия - десетки са. В по-ново време - Белград доста пострада, включително посолството на Китай от "високоточна" ракета :mrgreen: Не че ми пука за шумадийската измет, ма да си казваме нещата както са си - война е, "нормално" е


Белград бомбардиран ли е от край до край или няколко стратегически места?

Киев бомбардиран ли е от край до край, или само няколко стратегически места :lol: Що се правите и едните, идругите, че все "вашите" са невинни - ми война е бре, война, всеки си гледа интересите, само аз упорито не мога да разбера какъв е българският интерес да дарява на този прогнила кочина и да продава за без пари? За другото ми е е все тая - да се избиват, да се бомбят - тяхна си работа


Някои украински градове бяха разрушени.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

ElCapitana_Puyol
Мнения: 273
Регистриран на: 11 апр 2024 20:44
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ElCapitana_Puyol » 19 апр 2024 17:55

Никакви българи не са тези платени руски еничари продали се на Москва. Толкова са българи, колкото сърбоманските "войводи" в Македония в началото на 20 век служещи на Белград.
Рашка капут, Буданов салют ! Изображение

ElCapitana_Puyol
Мнения: 273
Регистриран на: 11 апр 2024 20:44
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ElCapitana_Puyol » 19 апр 2024 17:56

pomiqrat написа:
tmanolov написа:
pomiqrat написа:
tmanolov написа:
pomiqrat написа:Кога САЩ са сривали цели градове наред съвсем целенасочено?

Ако приемем, че НАТО е просто продължение на Съюзниците от ВСВ, то виж в Германия - десетки са. В по-ново време - Белград доста пострада, включително посолството на Китай от "високоточна" ракета :mrgreen: Не че ми пука за шумадийската измет, ма да си казваме нещата както са си - война е, "нормално" е


Белград бомбардиран ли е от край до край или няколко стратегически места?

Киев бомбардиран ли е от край до край, или само няколко стратегически места :lol: Що се правите и едните, идругите, че все "вашите" са невинни - ми война е бре, война, всеки си гледа интересите, само аз упорито не мога да разбера какъв е българският интерес да дарява на този прогнила кочина и да продава за без пари? За другото ми е е все тая - да се избиват, да се бомбят - тяхна си работа


Някои украински градове бяха разрушени.

По нататък му обясних за какво иде реч ако си прочел цялата нишка в разговора.
Рашка капут, Буданов салют ! Изображение

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17622
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот pomiqrat » 19 апр 2024 17:57

ivan56 написа:Хубаво ще е да кажеш тия къде изгоряха като факли къФ кор търсиха срещу двете агитки и мятаха факли по тях на шествието им и после позорно се скриха в профсъюзния дом. Каквото търсиха намериха проруските боклуци. Стига сте писали глупости.


И как вътре разполагаха с коктейли Молотов?

Чак толкова много не ми се чете.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19990
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Drunken_Master » 19 апр 2024 19:23

InformationChannel написа:По време на втората световна война няма високоточни оръжия. САЩ приемат доктрината за килимно бомбардиране на градове с цел унищожаване на военни заводи и понеже точността е малка се изсипват хиляди бомби и умират и цивилни.

Би ли ми обяснил, защо се бомби Дупница примерно. Бомбите-играчки и те са предназначени за унищожаване на многото военни заводи на наша територия.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

ElCapitana_Puyol
Мнения: 273
Регистриран на: 11 апр 2024 20:44
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ElCapitana_Puyol » 19 апр 2024 19:29

Вълна от гневни коментари заля руски сайтове, след като спикерът на Камарата на представителите на Конгреса на САЩ Майк Джонсън обяви, че на 19 май ще бъде гласуван законопроектът за 60 млрд военна помощ за Украйна, но повечето не са насочени срещу американците, а против политическото и военно ръководство на Руската Федерация.
"Повече от една година не можем да преминем 10 км от Бахмут до Часов Яр, шест месеци имаше пауза с американско оръжие и боеприпаси за Украйна, но не постигнахме стратегически прелом, позиционната война продължава", коментира читател на "Военное обозрение".
След първоначалните гръмки статии в руските медии как Часов Яр ще бъде превзет, а руската армия едва ли не вече е влязла в предградията, ентусиазмът спихна.
Командването на ВСУ прехвърли резерви и спря атаките на ВС на РФ както по фланговете, така и в центъра.
Кремъл стартира дезионформационна кампания, че 3-та отделна штурмова бригада на ВСУ ("Азов") е отказала да бъде предислоцирана и да отбранява Часов Яр.
Оказа се, че това съвсем не е така и бригадата "азовци" е контраатакувала и е отблъснала щурмовите подразделения на ВС на РФ от предградието "Канал".
Кремъл отговори с нова дезинформационна кампания - ВСУ подготвя фортификацзионни съоръжение за отбраната на Одеса и Николаев, което означавало, че ще се оттегли от Херсон.
Тази кампания не вдъхнови дори "ура-патриотите" в Русия, тъй като са наясно, че ВС на РФ не разполага с ресурс да форсира Днепър заради операциите на Север и няма защо ВСУ да се изтегля от Херсон, още повече - плацдармът на ВСУ на левия бряг в Кринки не е ликвидиран.
След двете дезинформационни кампании Кремъл стартира трета - обявеното от спикера на Камарата на представителите на Конгреса на САЩ Майк Джонсън гласуване на пакета от 60 млрд долари за Украйна означавало "приключване на проекта Украйна", тъй като Путин щял да ескалира войната.
Това провокира гневните коментари във "Военное обозрение" - "каква ескалация, след като не можем за повече от година да стигнем от Бахмут до Часов Яр". Вече дори блъфът за тактически ядрени бомби не ентусиазира "ура-патриотите".
Преди Майк Джонсън да обяви гласуването в Камарата на представителите на Конгреса за милиардите за Украйна, ВСУ атакува военното летище в Джанкой с 12 тактически балистични ракети ATACMS, с които унищожи четири пускови установки ЗРК С-400, 3 радиолокационни станции и апаратура за наблюдение на въздушното пространство "Фундамент-М" , за да покаже, че включването на ракети ATACMS в новия пакет ще допринесе за ефективността на ударите на украинската армия.
Сега на ход е Путин - ако не ескалира войната, ВС на РФ отново може да загуби оперативно-стратегическата инициатива като след отстъпленито от Киев и Харков=================================== И туй то...:)
Рашка капут, Буданов салют ! Изображение

ReBorn1982
Мнения: 8014
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ReBorn1982 » 19 апр 2024 20:52

InformationChannel написа:
ReBorn1982 написа:
InformationChannel написа:И понеже тук продължават да се разпространяват разни информации за Донбас, Донецк и Луганск и как видите ли народа там искал да се отцепи ето една снимка, която е красноречива за това какво искаха хората в Донбас тогава и как никой не е искал да се отцепва.


Мога да ти изкарам снимки на многохилядни сръбски митинги от Косово, да правим ли заключение по тях какво е желанието на цяло Косово ???!

Удобно извърташ темата. Тук не говорим за Косово, а за Украйна. Придържай се.


Ами същото е, събрало се някакво малцинство и ти ми го вееш като "доказателство" че Донбас си искал в Украйна.

ReBorn1982
Мнения: 8014
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ReBorn1982 » 19 апр 2024 20:54

Drunken_Master написа:
InformationChannel написа:По време на втората световна война няма високоточни оръжия. САЩ приемат доктрината за килимно бомбардиране на градове с цел унищожаване на военни заводи и понеже точността е малка се изсипват хиляди бомби и умират и цивилни.

Би ли ми обяснил, защо се бомби Дупница примерно. Бомбите-играчки и те са предназначени за унищожаване на многото военни заводи на наша територия.


Той очевидно не знае, че в София не са бомбардирани никакви "военни заводи", а съвсем умишлено жилищните райони. Това си е чист геноцид.

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15565
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот fcb_bg » 19 апр 2024 21:14

ReBorn1982 написа:
Drunken_Master написа:
InformationChannel написа:По време на втората световна война няма високоточни оръжия. САЩ приемат доктрината за килимно бомбардиране на градове с цел унищожаване на военни заводи и понеже точността е малка се изсипват хиляди бомби и умират и цивилни.

Би ли ми обяснил, защо се бомби Дупница примерно. Бомбите-играчки и те са предназначени за унищожаване на многото военни заводи на наша територия.


Той очевидно не знае, че в София не са бомбардирани никакви "военни заводи", а съвсем умишлено жилищните райони. Това си е чист геноцид.

Белият фосфор във Фалуджа, болницата в Кундуз, извинението на Пауъл за епруветката и най-наглото за мен - разделянето на едни на умерени и неумерени опозиционери. Тва ми идва на първо четене на по-прясни събития от ВСВ за които говорите.
От всичките им действия си пати най-много редовия европеец.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

InformationChannel
Мнения: 253
Регистриран на: 07 мар 2024 23:37
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот InformationChannel » 19 апр 2024 21:17

Drunken_Master написа:
InformationChannel написа:По време на втората световна война няма високоточни оръжия. САЩ приемат доктрината за килимно бомбардиране на градове с цел унищожаване на военни заводи и понеже точността е малка се изсипват хиляди бомби и умират и цивилни.

Би ли ми обяснил, защо се бомби Дупница примерно. Бомбите-играчки и те са предназначени за унищожаване на многото военни заводи на наша територия.

Килимното бомбардиране е било прието като военна доктрина през 30-те години на миналия век и се провежда почти до края на Втората световна въпреки, че не носи желаните резултати. Освен разрушаването на военни заводи правителствата са вярвали,че градовете ще бъдат разрушени изключително бързо. Целяло се е да се пречупи морала на населението и посредством бунтуване на народа да се свалят съществуващите правителства, което да помогне за постигане на целите на страната, която извършва бомбардировките. Противно на разбиранията на доста хора САЩ НЕ са инициаторите на килимното бомбардиране. Такова се прилага за пръв път в гражданската война в Испания, а след това Германия го прилага при превземането на редица държави в Европа. Един от най-известните случаи е разрушаването на Ротердам, когато немците напредват. Та да дойдем на твоя въпрос- извършено е точно с тази цел- разрушаване на военни обекти и пречупване на морала на населението. Тогава това е било масова практика и са го практикували и от двете страни на конфликта. Бомбите- играчки са доказан фейк и това е оборвано многократно. Само хора като теб още го вярват. Няма никакви доказателства за тях, няма снимков материал има само слухове, които не са верни. Историята за бомбите-играчки е фашистка пропаганда, която започва от Италия след това умело е копирана от комунистите.Раздуханите в италианските медии истории за играчки-бомби, хвърляни от англо-американската авиация, са широко използвани от комунистическата пропаганда у нас по време на режима.Първите сведения за такива предмети: писалки, моливи, ръчни часовници, табакери, червила, кукли и др. се появяват по време на Втората световна война (ВСВ) в италианските медии, веднага след извършеното от съюзниците бомбардиране на тосканското градче Гросето – 26 април, 1943 г. Публикациите за взривяващите се предмети паникьосали италианците и ги настроили срещу англичаните и американците. Но, само дни по-късно страхът отстъпил място на гнева – породен от убеждението, че въпросните предмети не са изхвърляни от съюзническите самолети, а са внимателно поставяни с ръце от италиански фашисти и германски нацисти.
Три месеца по-късно, през август 1943 г., се появява и първата публикация в България. Нацисткият вестник Gasschutz und Luftschutz (Противогазова и противовъздушна отбрана) пише, че “Според доклада на Царския генерален щаб, публикуван в средата на юли, скрити експлозиви (часовници, бонбониери, табакери, писалки и пр), които експлодират след като бъдат повдигнати или докоснати, причинявайки сериозни наранявания на пръстите, са хвърляни постоянно на българска територия. Генералният щаб описва два случая от юни тази година и предупреждава всички граждани да не докосват такива намерени обекти.” Въпросните писалки обаче най-вероятно са били тези:
Изображение
Химически взриватели с диверсионна цел.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта