Постите и вълните наоколо?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот Real » 28 мар 2021 21:28

THE G.A.M.E написа:Инак смятам, че цялата работа със създаването ни е, един проект на няколко извънземни ултра-развити раси.

А чия работа е създаването на извънземните раси?

THE G.A.M.E написа: Наскоро се откри, че хората масово имаме рептилско ДНК ( дори част от мозъка ни е такъв ) ... Дори разполагаме с ген, който може да регенерира клетките, тоест ако работеше, практически нямаше да остаряваме. Или поне не с тази скорост.
Но учените не знаят защо не работи. Тяхната оценка е, че буквално е изключен.
Очевидно от някой, който е знаел чудесно какво прави.

Това с днк-то е интересно. От кой рептилоид са взели днк за сравнение само не знам... Иначе за гена - явно отдавна се знае. В Стария Завет е описано как са живели по 8-900 години и след Ной продължителността е съкратена на 120.

THE G.A.M.E написа:Оригиналът на Библията би трябвало да е - "СъздадохМЕ човека"... Но на прочутият събор в Константинопол, са премахнати цели глави, жития и т.н. от оригиналът.

Няма да те питам откъде познаваш "Оригинала", но... Ако на събора в Константинопол християнските епископи са премахнали някакви части от Стария Завет - не би ли трябвало при евреите да си ги има. В оригинал?

THE G.A.M.E
Мнения: 49961
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот THE G.A.M.E » 28 мар 2021 22:51

Real написа:Няма да те питам откъде познаваш "Оригинала", но... Ако на събора в Константинопол християнските епископи са премахнали някакви части от Стария Завет - не би ли трябвало при евреите да си ги има. В оригинал?
Нали знаеш, че Библията е създадена от по стари преписи ?
Потърси за едни "плочки" и свитъци, само че там "героите" са с други имена.
Вече посочих едно липсващо "Евангилие".

Real написа:Това с днк-то е интересно. От кой рептилоид са взели днк за сравнение само не знам...
Не съм тесен специалист, нямам идея от кой вид е.
Но в нет-а има достатъчно инфо.

Real написа:А чия работа е създаването на извънземните раси?
Отиваме много на дълбоко... Древните са му викали "Източника", което им е подсказано от "боговете, слезли в колесници от огън и дим".
Предполагам се има на предвид - Вселената.
Някои езотерични учения твърдят, че Вселената е разумна, понеже няма хаос, всичко е Създадено с необходимият ред и закони.

Няма нищо лошо да почитаме Създателите... Макар и "извънземни", те са толкова напред, че в сравнение с тях сме като хлебарки.
Тоест, без значение как им викаме, но явно са си Бог. Щом могат да създават Слънчеви Системи, да тераформират Планети, и съответният живот, няма какво да се кривим.
Почитаме и толкоз.
Както писах по назад, имам се за християнин. Иисус е велика личност, а учението Му е уникално.
Вярвам е Него, но по един-собствен начин. С мои разбирания, а не спуснати от църквите, или нЕкви пастори.

Но трябва да имаме на предвид и "митологията" на шумерите... Там една от расите си създава... Роби.
Че ги унищожават, че създават други, по-интелигентни, за да могат да боравят с напреднала технология... Въобще, нещата с Шумер са безкрайно интересни.
Цивилизация, предхождаща египетската.
С уникални градове.
Съвсем друг е въпросът, че и преди Шумер е имало други напреднали човешки цивилизации.
Злите езици шушукат за такива, на милиони години, но това няма да го научим в училище ...
И това не са нЕкви конспирации. Доказателства за тези твърдения буквално изобилстват.
Стига човек да има очи да ги види.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот ogrizko » 01 апр 2021 11:34

Eminem написа:Обясни ми още нещо. Обясни ми защо трябва да бъда съден ? Обясни ми защо Бог ме създава, за да ме осъди после ? Искал ли ми е разрешение да ме създава, че да ме съди после ?
Ако знам, че ще ме съдят, няма да искам да ме създават на първо време! Обясни ми защо ще съдят душата ми заради действията на ума ми ? Защото това тяло се командва от ума ми, не от душата, защо Тя ще е отговорна за действията на ума ? Ще съдят душата, защото не се е справила с нещо, над което няма контрол и заради нещо, което до раждането тук, не е познавала и не е била подготвена за него? Е как душата да се справи с това, след като никога не е преживявала нещо подобно и всичко е срещу нея ? Дори и демони има в картинката, които много лесно могат да излъжат човек. Е честно ли е всичко това? Все едно да те накарам да играеш някаква ужасно трудна игра, игра, която никога не си виждал; не познаваш; не знаеш правилата и да ти кажа, че ще ти пръсна мозъка ако не я превъртиш от първия опит. Честно ли ще е? Защо казват, че съм грешен още с раждането ? Защо нося отговорност за действията на другите ? Питам, защото нали сме грешници още от времето на Адам и Ева. Ами то и за неправилно дишане те обявяват за грешник. Излиза, че сме осъдени още преди да се родим. Каква е логиката на всичко това ?
Само не ми обяснявай нещата с покаянието и смирението, защото те не дават логика на въпросите ми.

Ами ще пробвам да обясня, но е друг въпроса дали ще приемеш нещата. Ще бъдем съдени, защото не сме създадени да живеем на земята, а сме създадени за блаженство. Т.е. първоначалната идея не е била да бъдем на тая земя в тоя й вид, а е била да блаженстваме в Рая. След грехопадението греха е отделил човека от Бога, прекъснал е тая чиста връзка и в ДНК на човека очевидно все едно е плъзнала някаква отрова. Сега това може и да звучи малко смешно, но ако се замислиш на тоя свят е доста по-лесно да вършиш лошо отколкото добро.... по-лесно е да обидиш другия, да се пробваш да се наложиш над другия, отколкото да му направиш някакво добро и да му говориш хубави неща. В тоя смисъл и аз ти благодаря за думите дето беше написал преди да си редактираш това мнение. :oops: На тоя свят може да счупиш един прозорец за секунда, а някой друг да трябва да го оправя после цял ден. На тоя свят сякаш не може да се пристрастиш към доброто, обаче към злото - може, т.е. хазарт, секс (извращения), наркотици, алкохол (пиянство). Та в тоя смисъл може да разбереш, че е вярно това дето пише в Библията, че човек е грешен изначало ....т.е. нещо го дърпа към лошото и му е по-лесно да прави лошо отколкото добро. То да ти кажа аз не съм много сигурен дали има много хора дето правят добро ....тия дето се мислят за "добри", по-скоро гледат да не правят зло (въпреки че вероятно осъждат другите, изпитват омраза към тоя и оня и т.н.), отколкото реално да правят нещо добро за някого :lol:

Просто трябва да разбереш нещо. Връзката с Бог е живот, а липсата на връзка с Бог е смърт. Когато говорил за дървото за познаване на добро и зло (не се знае дали е било ябълка, просто така се представя образно и по-човешки), Бог казал на човека, че в момента в който вкуси от него - без друго ще умре. Т.е. това не е наказание, това е следствие. Все едно да ти кажа на теб - ако изпиеш тая отрова дето е в твоята чаша, ще умреш. Не те наказвам аз със смърт, а това е следствие че си изпил чашата с отрова. И сега ако питаш защо тогава има такова дърво изобщо?! Ами първо да се изпита смирението и послушанието на човека вероятно, и второ - това дърво е било предназначено за човека, но на по-късен етап, когато човека е по-готов един вид. Не може да захранваш едно бебе с месо примерно, нали?! Трябва да мине известно време, за да включиш месото в менюто. За всяко нещо си има своето време.

Сега за другото за съденето. Това дето си представяш като чуеш съд и съдене едва ли е точно същото дето става дума относно духовното. И в тоя смисъл наистина човек сам себе си осъжда в крайна сметка. Както казах, връзката с Бог е живот и рай (все пак от Него извира абсолютно всичко), а липсата на връзка с Бог е смърт и ад. Просто ти като имаш замърсена и опетнена душа, сам не може да търпиш Божието присъствие. Примерно аз като съм мастурбирал и съм се крил от нашите, или съм искал да ходя на дискотека и нещо не са ме пускали ....познай дали съм можел да ги понасям или съм искал да се махнат от мен и да ме оставят на мира?! :lol: и въпреки че може и да се държат мило с мен, то като мозъка и сърцето ми са другаде, се чувствам нервен и искам да ме оставят да си правя своето си дето съм наумил... освен това на другия свят ще може да виждаме душата на другите. Сега примерно виждаме само телата им, и не може да разберем кой какъв е. На другия свят все едно на челото ти ще пише - убиец, крадец, измамник. Имам предвид, като погледне човек към теб ще може да види целия ти живот. И ако си правил доста кофти неща, ще искаш да се скриеш от погледите един вид. Както престъпниците като ги снимат камерите от телевизията и обикновено гледат да си скрият лицето. Щото докато делата им са били тайна са били много смели, ама като излезнат пред всички и всичко се открие не е точно същото. Така че като говорим за Ад и Рай, говорим повече за това каква ти е връзката с Бог и другите хора както вече и ангели след като се преселим във вечния живот.

А иначе защо сме грешници, защото произлизаме от ДНК на Адам. Защото всички хора имаме едно общо начало - от Адам. Сега дали е честно или нечестно не мога да кажа. Бог е Любов, но Бог също така е справедлив. Ако нямаше състояние на Ад след смъртта, тогава всеки щеше да прави каквото си иска на тая земя. И въпреки това ти някак си мислиш, че сам ще постигнеш спасението без Бог. А това няма как да стане, затова ти казвам, че спасението е в Църквата (православната), в тайнствата - покаяние, изповед, кръщение, причастие и т.н. Защото като се покаеш и изповядаш !!!!!ИСКРЕНО!!!!!!С ЖЕЛАНИЕ ДА СЕ ПРОМЕНИШ КЪМ ПО–ДОБРО!!!!!!, тогава вярваш, че греховете ти ще са заличени и че Бог те умива един вид. Щото ако не си искрен в покаянието и изповедта, може и да не са ти простени греховете въпреки думите на свещеника. Т.е. трябва да има истинност в нещата дето правиш. И ще ти кажа със себе си, преди бях казал, че правех нещата доста безчувствено и механично някак си ...и абсолютно нищо не усещах и ми се струваше, че ставам все по-лош и по-лош, но като взех да се старая повече, тогава след Изповед взех да усещам някакво успокоение и освобождение и сила да се боря с моите слабости. Но това е, че ти май искаш сам да стигнеш спасението и не ти трябва Бог.... което очевидно е невъзможно. Както е невъзможно да си избираш родителите. Може би някои неща просто трябва да ги приемем и да се доверим на Бог, че така е трябвало да стане. И като се довериш и смириш ще се почувстваш доста по-добре. Роптаенето и недоволството сам теб разяжда. Така че греха те разяжда ...като приемеш волята на Бог ще си по-спокоен, ще се почувстваш по друг начин и ще разбереш, че нещата не са чак толкова черни колкото ти се струват гледайки от страни и роптаейки. Довери се на Бог, защото Бог наистина е Любов, макар и да е Справедлив също ...но Справедливостта е необходимост. Защото ако няма справедливост, после ще питаш защо оня така, а пък аз иначе..... защо това така, а другото иначе.... точно както правиш в момента. Искаш справедливост и затова задаваш и всичките тия въпроси в търсене на такава. Но приеми, че като човек имаш ограничено виждане над нещата. А Бог знае вечността, отпреди да е сътворена Вселената, Бог пребивава във всеки атом във вселената, във всяка жива душа, във всяко сърце, във всеки мозък, знае кое как защо и кога.... ние се мислим за много умни ама не сме... едни "мравчици" сме макар да имаме ум :P Повече смирениееееее.... въпреки че не ти харесва да говоря за него :lol:

Това с демоните е справедливост спрямо тях, защото пък тяхната природа е такава, че не могат да се покаят. Понеже нямат тела и са били в блаженство и за тях е било трудно да паднат в грях. Докато за нас е супер лесно, те наистина е трябвало да поискат греха, за да се случи. Та, по тяхната природа някак не могат да се покаят, гордостта им е толкова силна, че изобщо не им позволява да го направят. А Бог е Любов и е Милостив и ако го направят не е проблем да им се прости.. обаче не искат понеже са опиянени от гордост. Затова гордостта ни сродява с тях, а смирението с Бог и ангелите. Обаче това, че човека може да се покае и да се върне в блаженството ги дразни... освен това човека носи Божия образ и това ги дразни ...затова като не могат нищо да направят на Бог, гледат да си отмъстят на човека като се мъчат да го заробят с грехове и да го отделят от Бог. А защо Бог допуска това?! Защото всъщност съдейства за нашето спасение. Ако не са греховете, човек е склонен да се възгордее. Обаче като види, че не може сам да се справи с греховете си, почва повече да търси Бог и да му се доверява. Учи се на добродетелите, смирение, търпение, учи се на молитва (общуване с Бог) и т.н. А пък и на демоните не им се позволява всичко, а колкото човек може да понесе.... освен ако не се обърне вече директно към разни гледачки и подобни, защото там вече човек сам търси общение с демоните и често се стига до обладаване. Но като се замислиш това пак е добре в някаква степен да може човек да си отвори след това очите и да дойде в Църквата и да се покае. Та, от гледна точка това да се спаси душата за вечността, е по-добре на тоя свят да се случи нещо макар и лошо, за да може човек да се изправи...

Първия човек в Рая е разбойника от кръста, така че... и в последния момент може да стане спасението на душата, и цял живот да си бил в грях. Просто трябва истинско покаяние и това е. Но затова и старите хора стават по-слаби, почват да боледуват, усещат края си ...та поне тогава да може да се смирят малко и да стигнат до покаянието. Бог дава възможности и шансове и иска всички да се спасят, дори най-големите грешници, и обича най-големите грешници ....все пак са Му деца. Макар детето ти да стане престъпник, пак ти е дете. Създал си го и си го създал да бъде с Теб и да живее в блаженство.... сега малко е сложно наистина понеже ти си в доста страни от тия неща като разбиране.
Изображение

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5152
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот ogrizko » 01 апр 2021 11:52

rudiger написа:Еми редно е да си посипя главата с пепел тогава и да уточня, че мнението на някакви си там патриарси и митрополити си е тяхно лично, а не на Православната църква (макар да не си спомням да съм писал обратното). Ще изчакам Св. Синод да се произнесе за общите лъжички, щото не е редно и коректно така да говоря от името на Православната църква… oh, wait…

“This cannot be the cause of the spread of illness,” the Holy Synod, the ruling body of the The Greek Orthodox Church, said in a statement.

Честно казано нищо смешно не виждам в склоняващи ни към непредумишлено убийство и самоубийство "незначителни" митрополити и патриарси…
Сам можеш да гледаш (ти и най-вече Реал) на видеа в нета как един гръцки митрополит целува раклата с мощите на Св. Димитър Солунски, няколко поднесени му иконки, после голяма икона на Богородица. Как се надвесват над него без маски, поднасяйки му въпросните иконки и някаква книга. Как му държат микрофон, платнище над главата или някакви свещи в ръцете. Как се сбират в кръг свещениците като надъхващ се отбор преди важен мач, как въпросният митрополит буквално пее в лицата на хората, придвижвайки се около раклата с мощите.
...само няколко от въпросните свещеници се разболяха от ковид, а митрополита се пресели при сръбския патриарх и евентуалния му бъдещ наследник. Доколко и дали въобще е документирано заразяването - не знам, представих простите факти....

Огризко, каквото и да означават думата грях и думата гордост на гръцки, еврейски или асирийски... аз смятам, че и ти в момента, и православието ги олицетворявате, понеже като чета виждам, че лекомислено открадна/хте първо смирението, после благодатта и християнството, а накрая просто не остана нищо и задоволи/хте клептоманските си наклонности като си присвоихте нещо, което едва ли съществува – тяло и кръв Господни.
Леко така и в лъжа те "хванах" - че не си водил религиозни спорове от 10 години, тъй че при следващата изповед може да го споменеш. Или може би ти си забравил, а аз помня...

Да, объркал съм се. Извинявам се за грешката, сега като се замисля вероятно и на живо няколко пъти съм пробвал да кажа нещо ако има смисъл. Но грешката ми произтича от това, че не ми е някаква амбиция и цел да проповядвам и че по принцип го избягвам. Ако ми се случваше по-често вероятно щях да обърна на това по-голямо внимание. Но си е твое право да го приемаш като лъжа от моя страна ако така повече ти харесва, няма да се хабя да те убеждавам в противното :P

Добре, просто за мен това кой какво и как е казал е игра на думи и не е толкова важно. Важен е смисъла. Сега ще ти го обясня образно понеже се уморих да споря и не виждам смисъл да го правя. Ако искаш го приеми, ако искаш недей.

Както казах Литургията е времето и пространството където минало, настояще и бъдеще се обединяват, както и небето и земята. Т.е. видимо дори да изглеждат нещата както ги виждаш, то реално се случва нещо извън тоя свят. Все едно реално присъстваш на Господнята трапеза, когато Христос благословил хляба и виното и дал на учениците да ядат и пият Тялото и Кръвта Му. Та, ти в тоя момент си част от същата тази трапеза. Христос дава на Петър да пие от чашата, след това на Вартоломей да пие от чашата, след това на Филип и т.н. и се стига до теб и ти почваш сега - ама Господи, мен ме е гнус от тая чаша преди малко другите апостоли пиха от нея, ами ако взема да се заразя нещо ако Вартоломей примерно е бил болен?! Аааа, аз по-добре да не пия, дай на другите да пият...... разбираш ли малко странно е, да не кажа безумно. Смислово според вярата е безумно да се спори по тоя въпрос изобщо. Може да спори някой дето не вярва и гледа отстрани на нещата. Дори наистина да се заразиш ....щото то може хората дето твърдиш да са се заразили от целуване на иконите примерно, а не от Причастието и то няма как да се докаже на 100% коя е реалната причина... то смислово Причастието не е нещо от което човек да се откаже :!: И не ми се мисли ако Господните ученици бяха по-гнусливи, сигурно християнство нямаше да има тогава.... и нямаше да може да си спасяваме душите. :roll: ти си гледай на дребно и си вади аргументи като ти е приятно, аз ще продължавам да си вземам Причастие и да лапам лъжичките като почувствам потребност.... и няма да ме е страх :!:
Изображение

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12802
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот Eminem » 01 апр 2021 22:10

ogrizko написа:В тоя смисъл и аз ти благодаря за думите дето беше написал преди да си редактираш това мнение. :oops:

[offtopic]Няма да досаждам с други въпроси и затова ще повторя редактираното си мнение - Благодаря за изчерпателните ти отговори! Готин човек си! Въпросите ми сигурно са били глупави, но допирът ми с християнството е от разговори с двама много големи и начетени православни християни, а въпросите ми бяха свързани с тяхното възприемане и разбиране на нещата. Пример, техният възглед за т.нар. съд, който много се различава от твоя и на "Real". Както и да е.
Както казах и в редактирането мнение, предпочитам православното християнство пред другите религии и учения.

А иначе защо сме грешници, защото произлизаме от ДНК на Адам. Защото всички хора имаме едно общо начало - от Адам.

Тук ще протестирам. Ако съм живял по времето на Адам и съм ял от "ябълката" - добре. Разбирам. Ако съм прероденият Адам, тоест аз съм него - също разбирам. Но ако съм отделно същество от него, с индивидуално съзнание и само днк-то ни е общо - не го разбирам. Моето ДНК е същото като на другите хора, но сме различни и не нося отговорност за действията им.

И въпреки това ти някак си мислиш, че сам ще постигнеш спасението без Бог.

Но това е, че ти май искаш сам да стигнеш спасението и не ти трябва Бог.... което очевидно е невъзможно.

Не, друго е. Както вече го написах, аз съм приел идеята, че съществува само и единствено Източникът.(Творецът, Господ и т.н.) Тоест, аз и абсолютно всичко, което съществува е самият Източник - негови перспективи, които имат илюзия, че са нещо отделно от Него и са придобили индивидуално съзнание, за да има преживяване.[/offtopic]
Последна промяна от Eminem на 02 апр 2021 00:22, променено общо 1 път.

rudiger
Мнения: 81
Регистриран на: 03 май 2016 20:34
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот rudiger » 01 апр 2021 22:46

Демек ти си "Бог" и страдаш от по-тежка болест от синдрома на Нийл Доналд Уолш, който само разговаря с Него...
И няма значение какви грехове вършим, понеже няма съд и няма карма, тоест няма последици... понеже Бог не може да обвини сам себе си в нечестиви наклонности...

..............................................................................................................................

ogrizko написа:..................
И не ми се мисли ако Господните ученици бяха по-гнусливи, сигурно християнство нямаше да има тогава.... и нямаше да може да си спасяваме душите. :roll: ти си гледай на дребно и си вади аргументи като ти е приятно, аз ще продължавам да си вземам Причастие и да лапам лъжичките като почувствам потребност.... и няма да ме е страх :!:


ОК, продължавам да си гледам на дребно и да се заяждам... твоя воля...
Благодарение на моята глупост (без кавички) да представям неприемливи за теб и явно за правослвието аргументи, ако не дай си Боже заразиш някой, който впоследствие страда или почине, докато ти се самоубеждаваш, че лапането на общи лъжички е Божията воля... грехът ти може да се увеличи, щото вече си имал представени аргументи за случаи на зарязаване чрез обща лъжичка. Нищо че неофитското ти заблуждение за огромни опитности и прозорливост, подхранвано от недобросъвестни служители на Църквата, ти казва, че тая нищо незначеща ритуалност няма как да вреди...
Ето това е безумно, апологете на Ортодокса, а не православните ти измишльотини, че тая чаша ни я е дал Иисус Христос, а не попа. И не леля Пенка от горния етаж е пила преди мен, а примерно св.ап.Павел...

ogrizko написа:.....................
Относно това дето казваш за ръкотворните храмове..... може би да уточниш по-точно какво искаш да кажеш. Защото не искам втори път да се впускам в собствено изследване на гледните точки и нюанси, които може да си имал предвид подобно на отговора ми към Еминем.... но ще кажа засега, че Христос присъства реално навсякъде и във всичко и няма как нещо да съществува ако Бог не е в него.... защото Бог реално е във всеки един атом. Освен това като се изследва един въпрос от Писанието, не се взема предвид един конкретен цитат, който ти е най-удобен ....а се гледа всичко, което пише по дадения въпрос на различните евентуално места в Писанието.
.....................

Понеже ти ми цитира няколко пасажа относно хляба и виното... ъъъ, пардон - Тялото и Кръвта на Господа, плахо ще вдигна ръчичка... и ще споделя цитати в Библията, в които се споменава, че не ръкотворния храм е дом на Бога, а ние самите:

Йоан4:20 -23
Нашите бащи върху този хълм са се покланяли; а вие казвате, че в Ерусалим е мястото, където трябва да се покланяме.
Иисус й каза: Жено, вярвай Ми, че иде час, когато нито върху този хълм, нито в Ерусалим ще се покланяте на Отца.
Вие се покланяте на онова, което не знаете; ние се покланяме на онова, което знаем; защото спасението е от юдеите.
Но идва часът, и сега е, когато истинските поклонници ще се покланят на Отца с дух и истина; защото такива иска Отец да бъдат поклонниците Му.

Деяния 17:24- 25
Бог, който е направил света и всичко, което е в него, и тъй като е Господ на небето и на земята, не обитава в ръкотворни храмове,
нито са Му потребни служения от човешки ръце...

Деяния 7:48-49
Но Всевишният не обитава в ръкотворни храмове, както казва пророкът:
Небето Ми е престол, а земята е Мое подножие. Какъв дом ще построите за Мен, казва Господ, или какво е мястото за Моя покой?

1 Коринтяни 6:19
Или не знаете, че вашето тяло е храм на Светия Дух, който е във вас, когото имате от Бога, и вие не принадлежите на себе си?

1 Коринтяни 3:16-17
Не знаете ли, че сте храм на Бога и че Божият Дух живее във вас?
Ако някой развали Божия храм, него Бог ще развали; защото Божият храм е свят, а този храм сте вие.

... ми щом ние сме храм Божий и Светия Дух живее в нас, за какво ни е тази ненужна ритуалност?
И щом Христос, за разлика от ритуалните животни в ръцете на старозаветен първосвещеник, е принесъл себе си един единствен път (както пише в Библията), защо Правослвната църква ни отказва да бъдем новозаветни и настоява да продължаваме физически да консумираме жертвения агнец при всяко причастяване?

Аз ви предлагам (на теб и на Реал) да не лапате общи лъжички, дори с цената на отказано причастие, ако все още по подобие на гръцки, сръбски или друг пример е налице подобна практика...
Кажете на свещеника, че човек на име Йордан Иванов, който е кръстен в православна църква и е избрал rudiger за свой псевдоним в този форум, иска да поеме на плещите си греха на съмнението в безопасността на общата лъжичка.

ogrizko написа:...........
А иначе защо сме грешници, защото произлизаме от ДНК на Адам. Защото всички хора имаме едно общо начало - от Адам.
...........

Тук си противоречим. Аз казвам, че ние сме Адам и ние сме съгрешили, а не сме наследили чужди грехове, защото обратното би значело, че справедливост не съществува – не само във физическия/материалния свят, а въобще! В същото време ти обаче настояваш, че Бог е справедлив – пълен nonsense. Някак вече не очаквам ортодоксалец да се вгледа в противоречията, в които се оплита...
Някакъв друг въплатяващ безспорната истина потребител пък беше написал, че имаме ДНК на някакви извънземни рептили... явно пренебрегвайки земните рептили (влечуги), от които всички бозайници са произлезли според науката...

ogrizko написа:..............
Първия човек в Рая е разбойника от кръста, така че... и в последния момент може да стане спасението на душата, и цял живот да си бил в грях. Просто трябва истинско покаяние и това е.
.............

А какво е истинско покаяние? Не да съжаляваш, не да осъзнаваш греха си, а да се отречеш завинаги от него. Не на думи, не на убеждения, а на практика... И ако Христос е простил на разбойника, то не е заради неговите думи (били те и искрени), а защото е надникнал в същността му...

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот Real » 01 апр 2021 23:45

rudiger написа: ... грехът ти може да се увеличи, щото вече си имал представени аргументи за случаи на зарязаване чрез обща лъжичка.
Кажете на свещеника, че човек на име Йордан Иванов, който е кръстен в православна църква и е избрал rudiger за свой псевдоним в този форум, иска да поеме на плещите си греха на съмнението в безопасността на общата лъжичка.

С цялото ми уважение, Йордане:
- аз аргументи не видях, само "предполагам", "мисля", "вероятно"... На базата на публикации в индийски вестници. Да ти дам и аз един аргумент - св. Антим Хиоски (мисля). Живял, служил и причастявал в лепрозорий. Дълго. И не се заразил. Никога. Това значи ли, че пиещите от обща чаша с прокажени не се заразяват по принцип?
- няма как да поемеш моя грях. Само Христос може. Сигурен съм, че го знаеш.
- няма защо да поемаш тази отговорност. Аз съмнения в безопасността на Спасителя нямам.

Колкото до заразата... като с всички зарази (бедствия, премеждия, инциденти и каквото страшно и опасно нещо се сетиш) - ако Бог допусне да ни сполети нещо, няма маска, ваксина, щаб или бункер, които да ни опазят. Ако Бог не допусне - няма вирус, който да ни тръшне... А ако кажеш, че сме безотговорни и можем да заразим някого - не ходим да тъпчем лъжички в устите на беззащитни хора, тези, които се причастяват в храма го правят по свой избор и по своята вяра.

П.П. А може ли грехът ми да се увеличи, щото имам предоставени аргументи за заразяване в магазини, градски транспорт, лекарски кабинети и жилища. Да не пазарувам, да не пътувам, да не ходя на работа и да общувам със семейството си през стъклена преграда, може би? Това напомня ли ти на нещо?

rudiger
Мнения: 81
Регистриран на: 03 май 2016 20:34
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот rudiger » 02 апр 2021 00:40

Real написа:......................
П.П. А може ли грехът ми да се увеличи, щото имам предоставени аргументи за заразяване в магазини, градски транспорт, лекарски кабинети и жилища. Да не пазарувам, да не пътувам, да не ходя на работа и да общувам със семейството си през стъклена преграда, може би? Това напомня ли ти на нещо?

Едва ли обменяш слюнки с хората в градския транспорт, в магазина, в работата, с всички членове на семейството (изключая съпругата и децата). Пък ако не ползваш маска (като огромна част от сънародниците ни) " предполагам", "мисля", "вероятно" и да не си съвсем чист в Божиите очи, знам ли...

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот Real » 02 апр 2021 01:02

rudiger написа:
Real написа:......................
П.П. А може ли грехът ми да се увеличи, щото имам предоставени аргументи за заразяване в магазини, градски транспорт, лекарски кабинети и жилища. Да не пазарувам, да не пътувам, да не ходя на работа и да общувам със семейството си през стъклена преграда, може би? Това напомня ли ти на нещо?

Едва ли обменяш слюнки с хората в градския транспорт, в магазина, в работата, с всички членове на семейството (изключая съпругата и децата). Пък ако не ползваш маска (като огромна част от сънародниците ни) " предполагам", "мисля", "вероятно" и да не си съвсем чист в Божиите очи, знам ли...

Точно така. Не обменям слюнки в транспорта и магазина (за работата е спорно). И въпреки това - там има повече заразявания. Грях ли е тогава да ходя до магазина? А ако заразя детето (жена си) - по-оправдано ли е, отколкото кой да е друг? Или да ползвам маска и вкъщи?
Иначе, няма какво да предполагаш и мислиш, не съм чист пред Бога. Можеш да си сигурен... И не маската е причина.

Потребителски аватар
insaneboy1
Мнения: 5467
Регистриран на: 13 юни 2016 12:00
Контакти:

Re: Постите и вълните наоколо?

Мнениеот insaneboy1 » 02 апр 2021 01:25

Тоя Real винаги е давал вид на луд човек, но с разсъжденията му в тая тема разбирам, че съвсем не го слуша главата.

Anulo mufa


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 148 госта