Правителството на герб ни превърна в бунище. Оставка!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13814
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Правителството на герб ни превърна в бунище. Оставка!

Мнениеот Pichichi » 20 яну 2020 13:45

parvanoff който говори за връщане на стари времена няма какво да го коментираме.
Ние обаче имаме крещящ проблем, некадърници и крадци (или и двете) управляват бюджетните пари
и губят млрд. левове в полза на точните "бизнесмени". И това е от 30 г. така пък и сега можеш да си накривиш
джантата не е като да не се е случвало. Не ми обяснявайте колко е хубаво и колко хубав е вожда при положение
че "топ юристие" :lol: му в парламента гласуват закони които са така съшити че да източват бюджетни пари!
Няма нито една държавна институция която да си върши работата превантивно, всичко е постфактум- вече имаме
огроемн проблем и институцията се задейства, ако стане голям скандал се уволнява някой и ако имаме
късмет новия е точно толкова неадекватен, корумпиран и т.н.т. колкото предишния. Ако нямаме късмет
е по-зле от него! Нито една институция няма лидер/реформатор начело само послушковци!
В законодателството съчинено през последните години (парламента и законите се доминират от
една група) има стотици дори хиляди дупки от рода на тази на "топ юриста" :mrgreen: Лъчо която дискутираха
вчера юристи. И така ти отиваш в държавна болница по закона на Лъчо тя е направила търг за закупуване на лекарства
и е купила лекарството с което те лекуват за 100 лв. излекували са те и НЗОК е платила 100 лв. за това лекарство.
Комшията ти обаче отишъл в частната болница, собственост на правилния топ бизнесмен "чрез подставено лице" :mrgreen:
и е болен от същото. Умника Лъчо (топ юрист) написал в закона че частната болница не трябва да прави търг за лекарства
които НЗОК ще заплати и тя си купила от друга фирма пак собственост на същия топ бизнесмен чрез друго подставено
лице същото лекарство за 700 лв. Комшята ти го излекували и НЗОК платила 700 лв. за същото лекарство!
Ами честито!
Ама той Лъчо така бил разчел евродирективата преди години :lol: и я приложил в нашия закон не е виновен. :lol:
Ако пък се окаже виновен винаги ще извадим някой нов Лъчо от ръкава да пише закони!
Ето с такива врътки (стотици/хиляди но законни :mrgreen: напълно по техните си закони ) сегашните добри
управляващи минават с пъти вече кражбите на бюджетни пари от предшестващите ги пък нека са добрите,
десните, енп-та, евроотличници и т.н.т. а онези левичарите- комунисти, гадове и им спрели фондовете! :lol:

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Правителството на герб ни превърна в бунище. Оставка!

Мнениеот galin56 » 20 яну 2020 14:15

bsz1916 написа:
galin56 написа:
meteorit написа:Пак има хора, говорещи наизуст. С идването на Борисов на власт преди 10г. явно са спрели да мислят ако изобщо някога са мислели. Заплатите били повишени много за тези 10г... А защо не погледнете цените на храната, услугите, транспорта, в каква ПРОПОРЦИОНАЛНОСТ са нараснали, може би се досещате, че сега 500 лв стигат за много по-малко отколкото 250 преди 10 г., елементарни глупости се бълват от фенове на мутрата.


Не е точно така. Минималната заплата за 10г. се е покачила 2, 5 пъти, от 240 на 610лв. Средната 2 пъти. Бюджета на страната се вдигна 2 пъти. От 15 млрд на 29 млрд е тая година. Инфлацията за тия 10г поне по данни е по-малко от 20%. Аз не мога да я измеря по друг начин.
Пак казвам, според мен може и много по-добре. Лошото е, че не се появява човек/партия които да го направят и предложат. А Бойко за сега е единствения при който държавата напредва малко по малко от година на година. Говорим от 1990г насам.
Аз лично не съм гласувал нито веднъж за Бойко.

Тия 20 % инфлация за година ли я смяташ или за последните 10 години ? Защото не вярвам да има чак толкова прости хора , които да вярват че годишната инфлация е средно 2 - 3 процента , както се опитват да ни убедят тия които са на власт ( без значение кои са ).

Ами в сайта на НСИ. Избираш си период от кога до кога и те там по някаква си формула ти го смятат. Иначе инфлацията е много трудно да се измери колко е точно. Ако не ползваш данни на този институт друг метод аз не се сещам как да кажа колко е.
Зададох му период от 2010 до сега.

parvanoff
Мнения: 1757
Регистриран на: 11 юли 2009 16:44
Контакти:

Re: Правителството на герб ни превърна в бунище. Оставка!

Мнениеот parvanoff » 20 яну 2020 14:41

pomiqrat написа:Г-н Първанов, замислете се как хляб за 1 лв се продава за 70 ст или как при цена на месо 9 лв се продава за 6 лв. Не бихте искали да си купете, ако знаете защо. Както при доставка за супермаркет на кашона се изписва: произведено за еди кого си, за да не стане грешка и ниското качество да замине някъде другаде.

Ти може би си в бизнеса с хляба и знаеш колко струва. Аз не съм толкова запознат, но ще ти кажа друго. Помниш ли как дълго време млякото беше 2 лева литъра при 35 стотинки някъде изкупна цена? Ами, елиминираш известно количество прекупвачи и сега при по-висока изкупна цена млякото е по-евтино. Абсурд нали? Ама може. Отдавна не вярвам на разни пишман бизнесмени, които обясняват кое колко струва, защото всеки в тази държава ламти за повече пари.

pomiqrat написа:И повечето "промоции" са нереални. Един пакет спагети или макарони браила го купуват на 1,27 и се смиляват над горкия купувач да си намалят 150% надценка :mrgreen:

Като ти казах промоция имах предвид най-ниската цена. Аз на промоции не вярвам-сравнявам цени в различни магазини и избирам най-изгодната за мен.

Hameleon4o написа:Чудя се как никой не казва нищо за това, че последните 5 и малко години се налага мнение в хората - "Абе ние може да сме зле, но ще е по-зле ако БСП дойде на власт." и " Аз направих толкова много за тази държава, но ако дойдат комунистите ще съсипят всичко."?

Защо-ти кой мислиш ще дойде на власт ако ГЕРБ паднат?

[offtopic]
Pichichi написа:parvanoff който говори за връщане на стари времена няма какво да го коментираме.
Ние обаче имаме крещящ проблем, некадърници и крадци (или и двете) управляват бюджетните пари
и губят млрд. левове в полза на точните "бизнесмени". И това е от 30 г. така пък и сега можеш да си накривиш
джантата не е като да не се е случвало. Не ми обяснявайте колко е хубаво и колко хубав е вожда при положение
че "топ юристие" :lol: му в парламента гласуват закони които са така съшити че да източват бюджетни пари!
Няма нито една държавна институция която да си върши работата превантивно, всичко е постфактум- вече имаме
огроемн проблем и институцията се задейства, ако стане голям скандал се уволнява някой и ако имаме
късмет новия е точно толкова неадекватен, корумпиран и т.н.т. колкото предишния. Ако нямаме късмет
е по-зле от него! Нито една институция няма лидер/реформатор начело само послушковци!
В законодателството съчинено през последните години (парламента и законите се доминират от
една група) има стотици дори хиляди дупки от рода на тази на "топ юриста" :mrgreen: Лъчо която дискутираха
вчера юристи. И така ти отиваш в държавна болница по закона на Лъчо тя е направила търг за закупуване на лекарства
и е купила лекарството с което те лекуват за 100 лв. излекували са те и НЗОК е платила 100 лв. за това лекарство.
Комшията ти обаче отишъл в частната болница, собственост на правилния топ бизнесмен "чрез подставено лице" :mrgreen:
и е болен от същото. Умника Лъчо (топ юрист) написал в закона че частната болница не трябва да прави търг за лекарства
които НЗОК ще заплати и тя си купила от друга фирма пак собственост на същия топ бизнесмен чрез друго подставено
лице същото лекарство за 700 лв. Комшята ти го излекували и НЗОК платила 700 лв. за същото лекарство!
Ами честито!
Ама той Лъчо така бил разчел евродирективата преди години :lol: и я приложил в нашия закон не е виновен. :lol:
Ако пък се окаже виновен винаги ще извадим някой нов Лъчо от ръкава да пише закони!
Ето с такива врътки (стотици/хиляди но законни :mrgreen: напълно по техните си закони ) сегашните добри
управляващи минават с пъти вече кражбите на бюджетни пари от предшестващите ги пък нека са добрите,
десните, енп-та, евроотличници и т.н.т. а онези левичарите- комунисти, гадове и им спрели фондовете! :lol:
[/offtopic]
Много от нещата не са се променили от години. Ти какво очакваш-в една държава да промениш целият батак за 10 години? Наистина ли мислиш, че е реално с този кадрови и човешки потенциал? Та огромна част от хората една кола не могат да се научат да карат, въпреки че половината са висшисти сигурно, а ти очакваш да правят промени в такива грандиозни системи като здравеопазване и подобни? Мислиш ли, че е по силите на един човек да промени цяла държава, пък дори и на група от 20 човека примерно? Нека бъдем реалисти мисля аз. А това за джантата, какво да ти кажа-да, може да се случи, но не е като да сменям гуми на пътя по 5 пъти на година. От 10 години съм сменил една гума и то не на пътя, но беше от некадърно изрязване на асвалта. Беше ми се забил камък в гумата... Човешки потенциал, братче... Сигурно Бойко е виновен. ;)
А за здравеопазването-всеки закон в момента се подлага на обществено обсъждане-участват пациентски, лекарски асоциации и какво ли още не, копират се закони от други държави, но винаги ще има недоволни. Знаеш какъв отпор има на всеки закон, който се приема в тази сфера и как се настройва веднага обществото против закона. Примерно при опит да спре изтичането на средства си спомняш на какво направиха Петър Москов за пръстовите отпечатъци, но народа лесно се подФърля в една или друга посока от медиите. Това е мое мнение разбира се-не съм специалист по здравеопазване, като теб. ;)
само Левски и България
Memento mori, homine, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

bsz1916
Мнения: 2512
Регистриран на: 16 юни 2016 05:35
Местоположение: София
Контакти:

Re: Правителството на герб ни превърна в бунище. Оставка!

Мнениеот bsz1916 » 20 яну 2020 14:56

galin56 написа:
bsz1916 написа:
galin56 написа:
meteorit написа:Пак има хора, говорещи наизуст. С идването на Борисов на власт преди 10г. явно са спрели да мислят ако изобщо някога са мислели. Заплатите били повишени много за тези 10г... А защо не погледнете цените на храната, услугите, транспорта, в каква ПРОПОРЦИОНАЛНОСТ са нараснали, може би се досещате, че сега 500 лв стигат за много по-малко отколкото 250 преди 10 г., елементарни глупости се бълват от фенове на мутрата.


Не е точно така. Минималната заплата за 10г. се е покачила 2, 5 пъти, от 240 на 610лв. Средната 2 пъти. Бюджета на страната се вдигна 2 пъти. От 15 млрд на 29 млрд е тая година. Инфлацията за тия 10г поне по данни е по-малко от 20%. Аз не мога да я измеря по друг начин.
Пак казвам, според мен може и много по-добре. Лошото е, че не се появява човек/партия които да го направят и предложат. А Бойко за сега е единствения при който държавата напредва малко по малко от година на година. Говорим от 1990г насам.
Аз лично не съм гласувал нито веднъж за Бойко.

Тия 20 % инфлация за година ли я смяташ или за последните 10 години ? Защото не вярвам да има чак толкова прости хора , които да вярват че годишната инфлация е средно 2 - 3 процента , както се опитват да ни убедят тия които са на власт ( без значение кои са ).

Ами в сайта на НСИ. Избираш си период от кога до кога и те там по някаква си формула ти го смятат. Иначе инфлацията е много трудно да се измери колко е точно. Ако не ползваш данни на този институт друг метод аз не се сещам как да кажа колко е.
Зададох му период от 2010 до сега.

По миналата година едни разследващи журналисти се бяха изхитрили и си запазили касовите бележки от пазаруването за Коледа и Нова година . Точно след 1 година пазарят от същата верига същите стоки и сравняват цените . Разликата беше над 20 % , а по данните на родната " статистика " , популярна повече с наименованието СТЪКМИСТИКА , годишната инфлация не дадвишаваше 3 % . Ще ти дам още един пример - миналата година като отидох да си плащам гражданската отговорност за автомобила се изненадах че трябва да платя 220 лв . , а година по - рано при същия застраховател бях пратил 160 лв . Това прави малко над 37 % . Такива примери мога да дам много , но всички знаем че родната СТЪКМИСТИКА така подбира потребителската кошници , че да изкара инфлацията ниска - и то много пъти под реалната .

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13814
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Правителството на герб ни превърна в бунище. Оставка!

Мнениеот Pichichi » 20 яну 2020 15:04

Е аз не съм специалист по здравеопазване просто дадох един малък пример който излезе наяве тези дни
а такива подобни има навсякъде в наща действителност и законотворчеството на парламента ни доминирано от над
10 г. от една партия!
И аз лично не искам нищо от Борисов, искам само истински реформи нещо което той е доказал че не може,
не иска и няма да направи. Напротив с бюджетни пари си купува още власт.
Искам върховенство на закона и работещи институции в които работят образовани хора и като щат
са една нормална и приемлива бройка (да кажем с 40/50 %-та по-малко от настоящата армия бюджетници-
гласоподаватели за вожда). Искам да работят и да са в услуга на обществото щом са държавни служители а не
да са там да пият кафе и когато е точния момент да пуснат една "червена бюлетина" :lol: за партията.
Последна промяна от Pichichi на 20 яну 2020 15:29, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9275
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Правителството на герб ни превърна в бунище. Оставка!

Мнениеот bubka » 20 яну 2020 15:06

Проблемът е следният - на определена, малка част от хората покупателната способност се повиши. Търговците (хранителни вериги, застрахователи и т.н и т.н за каквото се сетиш) забелязаха това и надуха яко цените, ама яко. Проблемът е, че по-голямата част от хората повишението на доходите, което са получили за 10 години е или почти нулево, или е малък процент. То не може да компенсира масовото надуване на цените. Оттам към настоящият момент голяма част от населението обеднява, все още с бавни темпове, но нещата вървят само на зле и в даден момент на хората ще им дойде к*ра до г*за. Обаче дори когато това стане пак нищо няма да направят, защото сме мега малоумни и тъпи овце.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Правителството на герб ни превърна в бунище. Оставка!

Мнениеот galin56 » 20 яну 2020 15:20

bsz1916 написа: По миналата година едни разследващи журналисти се бяха изхитрили и си запазили касовите бележки от пазаруването за Коледа и Нова година . Точно след 1 година пазарят от същата верига същите стоки и сравняват цените . Разликата беше над 20 % , а по данните на родната " статистика " , популярна повече с наименованието СТЪКМИСТИКА , годишната инфлация не дадвишаваше 3 % . Ще ти дам още един пример - миналата година като отидох да си плащам гражданската отговорност за автомобила се изненадах че трябва да платя 220 лв . , а година по - рано при същия застраховател бях пратил 160 лв . Това прави малко над 37 % . Такива примери мога да дам много , но всички знаем че родната СТЪКМИСТИКА така подбира потребителската кошници , че да изкара инфлацията ниска - и то много пъти под реалната .

Честно казано да се направи такава статистика е изключително трудна работа за това и годишния бюджет на този институт е няколко десетки милиона лева. В храните наистина ръста е най-голям. Но има някои стоки и услуги които през годините си запазват цените. Бензина, тока, водата, телефонните услуги, кола 2л, фанта, кабелната, техниката(въпреки че техниката е изцяло внос и не зависи от българския пазар), банкови кредити и още други си запазиха до голяма степен цените последните 10 години.
И аз не се доверявам на 100% на този институт че средно на година е около 3% или 4% инфлацията, но ако и беше всяка година по 20-30% инфлацията щеше сега да е 200% спрямо 2010г а то със сигурност не е.
Нямам спомени чак баничката да е била 30ст, сега вярно при нас е лев -- лев и двайсе ст. 2010 беше май някъде над 50-60ст.
Но пък други стоки нямат чак такъв скок.

parvanoff
Мнения: 1757
Регистриран на: 11 юли 2009 16:44
Контакти:

Re: Правителството на герб ни превърна в бунище. Оставка!

Мнениеот parvanoff » 20 яну 2020 15:27

[offtopic]
bsz1916 написа:
galin56 написа:
bsz1916 написа:
galin56 написа:
meteorit написа:Пак има хора, говорещи наизуст. С идването на Борисов на власт преди 10г. явно са спрели да мислят ако изобщо някога са мислели. Заплатите били повишени много за тези 10г... А защо не погледнете цените на храната, услугите, транспорта, в каква ПРОПОРЦИОНАЛНОСТ са нараснали, може би се досещате, че сега 500 лв стигат за много по-малко отколкото 250 преди 10 г., елементарни глупости се бълват от фенове на мутрата.


Не е точно така. Минималната заплата за 10г. се е покачила 2, 5 пъти, от 240 на 610лв. Средната 2 пъти. Бюджета на страната се вдигна 2 пъти. От 15 млрд на 29 млрд е тая година. Инфлацията за тия 10г поне по данни е по-малко от 20%. Аз не мога да я измеря по друг начин.
Пак казвам, според мен може и много по-добре. Лошото е, че не се появява човек/партия които да го направят и предложат. А Бойко за сега е единствения при който държавата напредва малко по малко от година на година. Говорим от 1990г насам.
Аз лично не съм гласувал нито веднъж за Бойко.

Тия 20 % инфлация за година ли я смяташ или за последните 10 години ? Защото не вярвам да има чак толкова прости хора , които да вярват че годишната инфлация е средно 2 - 3 процента , както се опитват да ни убедят тия които са на власт ( без значение кои са ).

Ами в сайта на НСИ. Избираш си период от кога до кога и те там по някаква си формула ти го смятат. Иначе инфлацията е много трудно да се измери колко е точно. Ако не ползваш данни на този институт друг метод аз не се сещам как да кажа колко е.
Зададох му период от 2010 до сега.

По миналата година едни разследващи журналисти се бяха изхитрили и си запазили касовите бележки от пазаруването за Коледа и Нова година . Точно след 1 година пазарят от същата верига същите стоки и сравняват цените . Разликата беше над 20 % , а по данните на родната " статистика " , популярна повече с наименованието СТЪКМИСТИКА , годишната инфлация не дадвишаваше 3 % . Ще ти дам още един пример - миналата година като отидох да си плащам гражданската отговорност за автомобила се изненадах че трябва да платя 220 лв . , а година по - рано при същия застраховател бях пратил 160 лв . Това прави малко над 37 % . Такива примери мога да дам много , но всички знаем че родната СТЪКМИСТИКА така подбира потребителската кошници , че да изкара инфлацията ниска - и то много пъти под реалната .
[/offtopic]
Няма да ти давам насока на мисленето, но по-нагоре написах-нещата имат много гледни точки. Мислиш ли, че само един магазин и една гражданска определят цялата инфлация? Ти помниш ли, че преди години бензинът беше стигнал 2.60-2.70 на литър? Е, колко даваш на година за бензин и колко за гражданска? Аз месечно потребявам цената на гражданската, хем не карам много. И само по този въпрос може да се изпишат томове думи. Като цяло и аз не обичам застрахователите-последният пример е "бонус-малусът". Ако е вярно това, което чух, защо ще достигаш "бонусът" в пъти по-късно, отколкото ще ти наложат "малусът"? За да печелят застрахователите вероятно... Но ще видиш колко хора ще стачкуват против тази несправедливост... А за цената на гражданската има и други гледни точки-повишиха много обещетенията, особено за смъртни случаи. Така че и тази гледна точка я има. Виждаш ли как не са еднозначни нещата? Но хората сме такива-чули, недочули и почваме да плюваме... Жалко, че не пазя брушурки на магазините от миналата година-да ти преснема и да видиш основните неща, които се купуват колко са поскъпнали. Аз пазаря в семейството и знам за какво става дума. Мога да кажа само, че съм си вдигнал разходите за бира, защото взех да си купувам по-хубави марки. ;) Но бирата и тя не е поскъпвала с години. :)

[offtopic]
Pichichi написа:Е аз не съм специалист по здравеопазване просто дадох един малък пример който излезе наяве тези дни
а такива подобни има навсякъде в наща действителност и законотворчеството на парламента ни доминирано от над
10 г. от една партия! И аз лично не искам нищо от Борисов, искам само истински реформи във изразходването на
бюджета нещо което той е доказал че не може, не иска и няма да направи. Напротив с бюджетни пари си купува още
власт. Искам върховенство на закона и работещи институции в които работят образовани хора и като щат
са една нормална и приемлива бройка (да кажем с 50 %-та по-малко от настоящата армия бюджетници-
гласоподаватели за вожда).
[/offtopic] Този закон вероятно ще бъде променен-ще изчакаме и ще видим. Още повече, че шефа на здравната каса изкара тази простотия. Но и тук ще кажа-сам забележи колко хора ще излязат да протестират за нещо толкова важно... Армията от бюджетници е необходима, но не си вършат работата-това е проблемът...
само Левски и България
Memento mori, homine, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

THE G.A.M.E
Мнения: 49966
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Правителството на герб ни превърна в бунище. Оставка!

Мнениеот THE G.A.M.E » 20 яну 2020 16:11

Hameleon4o написа:Чудя се как никой не казва нищо за това, че последните 5 и малко години се налага мнение в хората - "Абе ние може да сме зле, но ще е по-зле ако БСП дойде на власт." и " Аз направих толкова много за тази държава, но ако дойдат комунистите ще съсипят всичко."?
Ами Бо'ко може да си го позволи да го каже, щото опозицията му е леле-мале.
Никой не им е виновен на БСП... След прехода бяха на власт няколко пъти и ги запомнихме с фалит и половина на Държавата ( като прибавим и 3-те преди 89-та, става интересно ) ... Както и с едно брутално орязване на всички субсидии и пари по различни евро-програми, и ако бяха продължили да управляват, кой знае, дали нямаше да преживеем дежавю с 97-ма.
Тъй че, ГЕРБ са боклуци, споделям това мнение, но ако алтернативите са още по големи боклуци, к'во праЙм ? :roll:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Правителството на герб ни превърна в бунище. Оставка!

Мнениеот galin56 » 20 яну 2020 16:14

parvanoff написа:
Pichichi написа:Е аз не съм специалист по здравеопазване просто дадох един малък пример който излезе наяве тези дни
а такива подобни има навсякъде в наща действителност и законотворчеството на парламента ни доминирано от над
10 г. от една партия! И аз лично не искам нищо от Борисов, искам само истински реформи във изразходването на
бюджета нещо което той е доказал че не може, не иска и няма да направи. Напротив с бюджетни пари си купува още
власт. Искам върховенство на закона и работещи институции в които работят образовани хора и като щат
са една нормална и приемлива бройка
(да кажем с 50 %-та по-малко от настоящата армия бюджетници-
гласоподаватели за вожда).
Този закон вероятно ще бъде променен-ще изчакаме и ще видим. Още повече, че шефа на здравната каса изкара тази простотия. Но и тук ще кажа-сам забележи колко хора ще излязат да протестират за нещо толкова важно... За армията абсолютно не си прав, нито за едното, нито за другото-говоря от първа ръка! Ето как даваш мнение без да си запознат... ;)


И най-важното е колкото е възможно повече да са деполитизирани. Най-големия проблем на държавните агенции е, че шефовете им са политизирани, тоест от определена партия. Което значи че той знае че като дойде друга партия ще бъде сменен. За това той няма интерес да прокарва дългосрочни политики и да инвестира в бъдещото. Гледа какво е възможно да направи на момента, колкото е възможно да "присвои" и айде следващия.
За да има дългосрочен просперитет една агенция или дружество, трябва шефа му да не е партиен, а да е избран с конкурс специалист. Да има голяма заплата и дългосрочен договор. И на база постигнати резултати всяка година да получава бонус , не да си го "присвоява". И да е спокоен, че като дойде утре Бат Бойко или Станишката ще го махнат ако не им угажда.
А в момента в България се работи на обратния принцип, назначават се партийни хора, без значение какво могат и те естествено всичко осират повече и повече от година на година.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jembajemba и 36 госта