Да спасим лятното часово време!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
galina4
Мнения: 226
Регистриран на: 07 ное 2015 16:38

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот galina4 » 09 фев 2018 14:04

Лятното часове време е ненужен лукс! Икономиите на ток, ако въобще има такива, са микроскопични. Останалите така наречени икономически и лично човешки изгоди са символични. Лично аз не виждам защо с този въпос следва да се занимава Европейския парламент. Нима българското правителство е толкова импотентно, та не може да вземе самостоятелно решение, така както направиха много други държави?
Въз основа на предоставени документи Лицензионната комисия на БФС изменя издадения лиценз на "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД, както следва:
Наименованието "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - "ПФК ЦСКА-СОФИЯ" ЕАД

кристи3
Мнения: 368
Регистриран на: 06 дек 2008 14:51
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот кристи3 » 09 фев 2018 15:33

Аз съм привърженик на сегашното положение, т.е. с промяната на часа два пъти в годината. Споделям аргументите на автора в тази насока, като лично на мен при евентуална промяна много биха ми лиспвали летните вчери, когато е светло почти до 22 ч., а развиделяването в 4.00 ч. сутринта ще докара хората до инсомния (това в кръга на шегата :lol: ).
Аз подкрепям плана на Гриша Ганчев за възраждането на ЦСКА

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот pomiqr272 » 09 фев 2018 16:59

От темата разбрах, че българите са алкохолици и не искат да пият през лятото на тъмно.

Нека тази простотия с местенето на стрелките да спре. Писна ми всяка година да се приспособявам по два месеца към новото часово време.

Вълчан
Мнения: 4261
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот Вълчан » 09 фев 2018 17:30

За мен е важно лятото да се стъмнява по късно.Повече време за разходки и почивка.Кога ще се съмне не ме е грижа.Но все пак във 4.30 сутрин е доста тъпо да е светло....

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот hydetoshi » 09 фев 2018 17:47

Betchualeng Arnaikem написа:
Mathias_Coureur написа:Най-удачният вариант е да се махне зимното часово време и цяла година да го караме на лятно часово време - хем ще се стъмва по-късно, а това кога се съмва за мен няма значение дали един час по-рано или по-късно.

То не се стъмва по-късно. Стъмва се Х часове и минути след като стане светло. И ще се стъмни след същото време каквото и да показва часовника ни.

Тия "рано,късно" "в толко часа се стъмва" са просто наш метод да отчитаме времето. Нищо повече.

Като продължение на написаното бих казал,че и "машината на времето" е нещо,което съществува само във фантастичните филми,защото времето е измислено от човека и на практика в природата не съществува. Иначе ако действително има такъв дебат и аз бих бил за преминаване целогодишно на лятно часово време. Така или иначе се движим по часовник. Би било кощунство през лятото да става светло в 4:50 сутринта. А защо пък не като Шри Ланка например да преместим часовника само с 30 минути напред и да се движим с половин час разлика. Е май това в ЕС не може да стане...
Arsenal- a new era begins ! Again!...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот hydetoshi » 09 фев 2018 17:55

Имам един приятел,който често пътува и сменя часовите пояси. И за да не се побърка където и да се намира яде,спи и т.н. само по едно време ,което е фиксирал на часовника си.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
equilibrum
Мнения: 121
Регистриран на: 21 окт 2017 19:46
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот equilibrum » 09 фев 2018 21:16

Betchualeng Arnaikem написа:Ох майко, нищо ли не разбирате, ама наистина?
Лятно, зимно часово време? По дяволите! Не осъзнавате ли, че тия местения на стрелките не значат нищо? Времето си е време. То си тече. Когато Слънцето изгрява и залязва то го прави без да се интересува дали стрелките на часовника показват 4:50, 9:00 или 23:00 часа, цифрите са произволни.
Когато се стъмва или просветлява това става без значение как сме си нагласили часовника.

И какво значение има колко ще показва часовника например сутринта като станем? Или като си лягаме? Денонощието все така си е 24 часа. Всичко останало е ... избран момент, отрязък от време, в който да започне отброяването на тия часове.

И протест и контрапротест направете, да! Времето много ще се впечатли.

Браво! Много точно казано, поздрави!

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 10 фев 2018 00:05

doktora25 написа:
Betchualeng Arnaikem написа:Ох майко, нищо ли не разбирате, ама наистина?
Лятно, зимно часово време? По дяволите! Не осъзнавате ли, че тия местения на стрелките не значат нищо? Времето си е време. То си тече. Когато Слънцето изгрява и залязва то го прави без да се интересува дали стрелките на часовника показват 4:50, 9:00 или 23:00 часа, цифрите са произволни.
Когато се стъмва или просветлява това става без значение как сме си нагласили часовника.

И какво значение има колко ще показва часовника например сутринта като станем? Или като си лягаме? Денонощието все така си е 24 часа. Всичко останало е ... избран момент, отрязък от време, в който да започне отброяването на тия часове.

И протест и контрапротест направете, да! Времето много ще се впечатли.

В какъв смисъл местенето на стрелките нищо не значи? За кого нищо не значи? За времето, за слънцето? Те ли са тълкувателите? Те ли решават какво да правят или просто се подчиняват на законите на физиката? Другите живи същества - растенията и животните слабо се интересуват от нашия часовник. Единствените, за които може да се използват понятията "значи" и "означава" в случая, сме ние хората и не виждам нищо лошо да настройваме стрелките както ни е удобно. Часовникът единствено на нас служи. За слънцето може да няма значение (както се изразяваш) колко показва той когато се събуждаме или започваме работа, но за нас има. По-добре за всички е да се преместват стрелките 2 пъти в годината, отколкото всеки сезон да се променят границите на работното време или пък нещо друго. Това второто просто няма как да стане. По-хубаво щеше да бъде и по-здравословно повече да се съобразяваме със слънцето в нашето ежедневие, но уви, това е невъзможно и през една голяма част от деня робуваме на часове, дори и ако трябва някъде да се срещнем.
защо написа:Ми за тебе може да няма, ама за строителните или земеделските работници има. И едва ли някой е навит да им плаща да играят карти сутрин няколко часа. На когото му е по-удобен друг вариант, да говори с работодателя си, вместо да иска да върти часовника на цяла България.

Обясних, че за земеделските работници лятното часово време е по-добро. Вероятно и за строителите.

Колко жалко, че не си схванал простично и елементарно обяснение.
Вместо това започваш с ала бала.
Няма значение дали излизайки по светло часовника ще показва 8 или 9. Ако има хора, за които това е решаващо, то жалко за тях. Това само доказва, че човека има възможност да осъзнава, без да я използва.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15504
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот fcb_bg » 10 фев 2018 00:33

Ама на вас сериозно ли ви се отразява 2 пъти годишно сменео време по 1 час?
А колко пъти през годината си лягате пили късно и ставате рано за бач? Как ви се отазрява?
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 10 фев 2018 00:57

fcb_bg написа:Ама на вас сериозно ли ви се отразява 2 пъти годишно сменео време по 1 час?
А колко пъти през годината си лягате пили късно и ставате рано за бач? Как ви се отазрява?

И ти си прав. Ама сега сигурно някой ще опонира, че въпроса е принципен.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта