Да спасим лятното часово време!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот Warped » 10 фев 2018 17:44

Аз съм съгласен да не се местят стрелките, но ако сме с със зимното време.......
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

nature
Мнения: 50
Регистриран на: 24 ное 2010 22:10
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот nature » 10 фев 2018 17:53

Браво, докторе! Останали са все още умни хора на планетата.
С пробутваната промяна - през зимата, до обед ще бъде тъмно. Тъпо!
Още едно потвърждение, че навремето хората са били по-умни и практични от сегашните поколения.

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 10 фев 2018 20:57

nature написа:Браво, докторе! Останали са все още умни хора на планетата.
С пробутваната промяна - през зимата, до обед ще бъде тъмно. Тъпо!
Още едно потвърждение, че навремето хората са били по-умни и практични от сегашните поколения.

Бухахахаха
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 10 фев 2018 21:52

Европейският парламент призовава за задълбочена оценка на смяната между зимно и лятно часово време и ревизия на режима, ако е необходимо, предаде пресслужбата на институцията.
Граждански инициативи и петиции показаха, че хората са притеснени за последиците върху здравето от смяната на времето, която се случва два пъти годишно - през уикенда на последната седмица на март и октомври.
Евродепутатите отбелязват, че множество проучвания не са успели да достигнат до заключителен резултат, но от друга страна, има индикации за негативни последици за човешкото здраве. Членовете на Европарламента призовават Европейската комисия да направи задълбочена оценка на Директивата на ЕП и Съвета относно разпоредби за лятното часово време и ако е нужно, да изготви предложение за ревизия.
Резолюцията беше приета с 384 гласа "за", срещу 153 "против" и 12 "въздържал се".
След дебатите еврокомисарят по транспорта Виолета Булц подчерта, че европейските правила изискват да има координация по отношение на смяната на времето. "Ако има некоординирана смяна на времето, ще се създадат много сериозни проблеми за доброто функциониране на единния пазар и най-вече за отрасъла на транспорта. Ако решим да спрем със смяната на времето, това трябва да се направи в целия ЕС едновременно и по един и същи начин", уточни тя.
Въпросната директива, която влезе в сила през 2011 г., предвижда хармонизирана дата и час за началото и края на лятното часово време в целия ЕС. Целта е да се подпомогне ефективното функциониране на вътрешния пазар.
Миналата година Литва заяви, че ще поиска от Европейския съюз да отмени закона за смяна на часовото време, защото за повечето хора е неприятно два пъти в годината да трябва да местят стрелките на часовниците си. По-рано тази година и Финландия призова ЕС да се откаже от лятното часово време.
https://www.dnevnik.bg/evropa/2018/02/0 ... ata_mejdu/
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
miro_rz
Мнения: 14924
Регистриран на: 04 авг 2011 17:31
Местоположение: peterborough city
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот miro_rz » 10 фев 2018 23:51

Аз мога да ям и пия и по светло и по тъмно . Същото важи за работата , секса и удоволствията ! :lol: :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот защо » 11 фев 2018 02:41

Betchualeng Arnaikem написа:
nature написа:Браво, докторе! Останали са все още умни хора на планетата.
С пробутваната промяна - през зимата, до обед ще бъде тъмно. Тъпо!
Още едно потвърждение, че навремето хората са били по-умни и практични от сегашните поколения.

Бухахахаха

Обясни го по-бавно, де, с пробутваната промяна зимата ще бъде като досега, а лятото - както е било при предишните поколения. :lol:
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
shumkar_44
Мнения: 1009
Регистриран на: 23 юли 2012 10:27
Местоположение: Рожен
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот shumkar_44 » 20 фев 2018 20:20

За нас, старите люде, часовото време няма никакво значение. То се ръководи от простата. Изгревът за мен обикновено е, като светна крушката в клозета.
Толстолоб, на теб съм роб.

Сашо
Мнения: 444
Регистриран на: 23 апр 2014 17:46
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот Сашо » 27 фев 2018 19:50

Betchualeng Arnaikem написа:...
Елементарно и безкрайно лесно е да си промениш усещането за време. Да тече по-бързо за теб докато работиш, или просто чакаш да мине някой неприятен момент, да тече по-бавно (според възприятията ти) в приятни моменти. Дори когато работя и работата изглежда прекалено много за наличното време използвам този номер и незнайно как изведнъж се оказва, че времето ми стига. Същия номер използвам и спейки, затова аз сега не бързам да си легна. Ще го направя след час..2, ще стана в 7 и ще съм отспал както ти след 10 часа сън. ...


Прочетох ви всичките мнения в тази тема и съм съгласен с почти всичко. Адмирации и за написаното!
НО...
1) Смятам, че противоположно на твърдението ви - тегавите, тежки и трудни моменти са съпроводени от чувство за мноооого бавно минаване на времето, и обратно - прекрасните мигове отминават буквално за миг, а не обратното. Може би 99% от този форум хора биха го потвърдили!
2) Лично моето тяло съм го "възпитал" със биологичния си часовник. Трябва си му 7 часа сън. След тези 7 часа се будя и няма заспиване повече, независимо колко показват стрелките на часовника или къде се намира слънцето. ...Та как смятате в този случай, че е тооооолкова елементарно да променя усещането си за време, така, че да накарам тялото да се наспива за 9 часа примерно, а не за 7 :?: Или реципрочно, когато съм спал 5 часа, как така елементарно да си променя усещането, че да не ми се налага цял ден да ходя като ударен с мокър парцал и да се чувствам в перфектно бодро състояние особено следобедните часове :)

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 27 фев 2018 20:08

Сашо написа:
Betchualeng Arnaikem написа:...
Елементарно и безкрайно лесно е да си промениш усещането за време. Да тече по-бързо за теб докато работиш, или просто чакаш да мине някой неприятен момент, да тече по-бавно (според възприятията ти) в приятни моменти. Дори когато работя и работата изглежда прекалено много за наличното време използвам този номер и незнайно как изведнъж се оказва, че времето ми стига. Същия номер използвам и спейки, затова аз сега не бързам да си легна. Ще го направя след час..2, ще стана в 7 и ще съм отспал както ти след 10 часа сън. ...


Прочетох ви всичките мнения в тази тема и съм съгласен с почти всичко. Адмирации и за написаното!
НО...
1) Смятам, че противоположно на твърдението ви - тегавите, тежки и трудни моменти са съпроводени от чувство за мноооого бавно минаване на времето, и обратно - прекрасните мигове отминават буквално за миг, а не обратното. Може би 99% от този форум хора биха го потвърдили!
2) Лично моето тяло съм го "възпитал" със биологичния си часовник. Трябва си му 7 часа сън. След тези 7 часа се будя и няма заспиване повече, независимо колко показват стрелките на часовника или къде се намира слънцето. ...Та как смятате в този случай, че е тооооолкова елементарно да променя усещането си за време, така, че да накарам тялото да се наспива за 9 часа примерно, а не за 7 :?: Или реципрочно, когато съм спал 5 часа, как така елементарно да си променя усещането, че да не ми се налага цял ден да ходя като ударен с мокър парцал и да се чувствам в перфектно бодро състояние особено следобедните часове :)

1) въпрос на нагласа. Да, не винаги се получава, но може да изживяваш хубавия момент до последната стотна, да я усетиш. И да отхвърляш ужасните моменти, да не мислиш как "бавно текат".
2) Отново нагласа. Още като лягам знам колко време имам за сън. И като се събудя съм готов да изкарам следващото будуване (а то не винаги е само 1 ден), независимо колко дълго ще е то и колко време съм спал. Номера минава дори да съм заспал в 6:30 за да стана в 7:00. Точно както лягайки в 02:00 за да стана в 7:00.

Времето си е време. Останалото е нашето възприятие за него. А втория пример донякъде не е съвсем точен: личното усещане за скоростта, с която тече времето не винаги е едно и също нещо с нужното на тялото ни време за даден процес (например сън, затопляне и т.н.). Но само донякъде.

Като цяло да обясняваш подобно нещо е като да обяснявам на слепец какво е Синьо. Защото или си намерил свой начин да го постигнеш или не си.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Сашо
Мнения: 444
Регистриран на: 23 апр 2014 17:46
Контакти:

Re: Да спасим лятното часово време!

Мнениеот Сашо » 27 фев 2018 20:58

Betchualeng Arnaikem написа:Като цяло да обясняваш подобно нещо е като да обяснявам на слепец какво е Синьо. Защото или си намерил свой начин да го постигнеш или не си.

Да, точно така е. Но цялата философия, представи, усещания... са много, изключително лични индивидуални чувства, които са МНОГО, МНОГО сложни. И въобще не може да се нарече "много елементарно". Защото обикновено ще те гледат странно :? На един пилот му е наистина елементарно да направи 8-10 часов полет, а за мен или теб?!....


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта