Ползвате ли столче в колата?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот Sisi 1914 » 10 ное 2017 18:13

ivan56 написа:
Sisi 1914 написа:
ivan56 написа:
Sisi 1914 написа:За мен тези столчета, които са задължителни в колата са просто ние-родителите да си харчим парите.
Имам дете и не смятам да купувам столче, защото 1-че заемат място, 2-че просто стресират хората и 3-племенницата ми е на 11 г. и сестра ми не я задължава да седи на столче, а само на задната седалка и със сложен колан.
8-)


Тебе те знаем, ти си един бот, и си тука за малко 8-)

Какво ме знаеш?
Ще отречеш ли, че законът не е доизмислен както трябва?
Аз трябва да купувам до 12 г. на моя син столче след столче и после ще си ги събирам и да се чудя, на кой да ги дам или къде да ги сложа, за да не заемат място в нас.
Да си оправят закончето хубаво и ще го изпълняваме!
:evil:


fcb_bg написа:Можеш да правиш деца постоянно, така столчетат ще бъдат в постоянна употреба. :?


И какъв трябва да е закона според теб?
Закона си е ок, ама прекалено много дебили живеят на тази територия, даже си мисля че са повече от 80-те % на оня червен професор.
Има столчета, които стават за по дълъг период

Има и може да се използва макс 2-3 години и кво пак след навършването на 12 г. на детето ще имам в нас 3 столчета, ако не и повече.
:mrgreen:
Левски завинаги в моето сърце![

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот Sisi 1914 » 10 ное 2017 18:18

fcb_bg написа:Можеш да правиш деца постоянно, така столчетат ще бъдат в постоянна употреба. :?

Лесно се правят, но трудно се отглеждат.
Имам намерение за макс още 1, но това е божа работа.
Да сме живи и здрави, пък другото рано или късно ще се случи.
8-)
Левски завинаги в моето сърце![

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот dafquezz » 10 ное 2017 19:23

Sisi 1914 написа:За мен тези столчета, които са задължителни в колата са просто ние-родителите да си харчим парите.
Имам дете и не смятам да купувам столче, защото 1-че заемат място, 2-че просто стресират хората и 3-племенницата ми е на 11 г. и сестра ми не я задължава да седи на столче, а само на задната седалка и със сложен колан.
8-)


Е, темата е приключена. Щом СЕСТРА ТИ така прави, аз не виждам какъв по-силен аргумент може да има.
Пък и място заемат, вместо по-голям бидон за зеленце в мазето, сме ДЛЪЖНИ да пазим ВСИЧКИ стари столчета, до навършване на пълнолетие на детето.
Мен лично също много ме стресира столчето на малкия, говори ми мърсотии докато карам и ме разсейва.
Едни 200 лева за нещо, което ще се ползва години (докато стане 30 и кусур кила детето) са непосилен разход, особено откак газчицата мина психологическата граница от левче литъра.

Що ли се учудвам, хората масово карат зимни гуми с дот от 2005г., или направо си перкат с летни, та какво остава за столчета. Глезотии...

Trimastiki
Мнения: 160
Регистриран на: 11 окт 2008 23:14
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот Trimastiki » 10 ное 2017 22:05

Случи ми се да се запозная покрай бизнеса ни с историята на личните предпазни средства в индустрията. Един от гурутата ми беше продавал първите дихателни маски за еднократна употреба в шотландските каменовъглени мини през петдесетте години на миналия век. Представяте ли си колко бой е отнесъл от шотландците (които са британските габровци) като им е обяснявал, че трябва да похарчат 6 пенса за нещо, което след края на работната смяна се изхвърля :mrgreen:

От опит и познания мога да ви кажа едно: Ако за някакво предназначение е създадено предпазно средство (в случая столче за малко дете в автомобила), то това предпазно средство следва да бъде ползвано. Без обсъждане!

Моят синковец в ранното си детство смени три столчета в зависимост от размерите и теглото си. Тогава нямаше и изисквания в нашия закон. Сега е на 17, една глава над мен, но по навик си пътува на задна дясна седалка. С колан!

Догодина навършва 18 и ще има своя кола, която ще кара от шофьорското място. С колан! 8-)

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот Sisi 1914 » 10 ное 2017 23:26

dafquezz написа:
Sisi 1914 написа:За мен тези столчета, които са задължителни в колата са просто ние-родителите да си харчим парите.
Имам дете и не смятам да купувам столче, защото 1-че заемат място, 2-че просто стресират хората и 3-племенницата ми е на 11 г. и сестра ми не я задължава да седи на столче, а само на задната седалка и със сложен колан.
8-)


Е, темата е приключена. Щом СЕСТРА ТИ така прави, аз не виждам какъв по-силен аргумент може да има.
Пък и място заемат, вместо по-голям бидон за зеленце в мазето, сме ДЛЪЖНИ да пазим ВСИЧКИ стари столчета, до навършване на пълнолетие на детето.
Мен лично също много ме стресира столчето на малкия, говори ми мърсотии докато карам и ме разсейва.
Едни 200 лева за нещо, което ще се ползва години (докато стане 30 и кусур кила детето) са непосилен разход, особено откак газчицата мина психологическата граница от левче литъра.

Що ли се учудвам, хората масово карат зимни гуми с дот от 2005г., или направо си перкат с летни, та какво остава за столчета. Глезотии...

Не съм за 200 лв., но греша ли, че аз, ти като малки и са ни возили без столчета е било лошо?
Относно за зимните гуми си спазвам правилата.
8-)
Левски завинаги в моето сърце![

Потребителски аватар
emi_cska
Мнения: 822
Регистриран на: 24 мар 2008 18:04
Местоположение: San Jose, CA USA
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот emi_cska » 11 ное 2017 00:00

ivan56 написа:Една тема извън спорта и политиката и кой е по по най. Надявам се да стане приятна дискусия, и за малко да оставим фенските пристрастия :)
Предполагам повечето са шофьори и бащи, та въпроса е ползвате ли столче за кола за малките пътници в колите си, и ако да, на какво залагате? На доказани и изпитани марки или евтин вариант, ей така да има нещо в което да седне детето.
Смятате ли ги за нужни или поредната нова мода и глезотия.

здравейте аз от 16 години съм за постоянно в САЩ и тук ми се роди преди една година синът ми Виктор
тук на изписването от болинцата ни провериха дали имаме столче за новородения мъник, така че тук е задължително
тук столовете за кола са задължитрлни до 5-6 годишна възраст
от новородено до 2 години задължително да гледа седалката на колата
от 2 години до 4ри или зависи от килограмите е да гледа отпред
след това е само седалка без гръбначен бустер
нашата марка е Грако - изпипана марка
смятам че е задължително в България това да се приложи като закон и не е глезотия
Последна промяна от emi_cska на 12 ное 2017 18:00, променено общо 2 пъти.
САМО ЦСКА!!!! Само Реал Мадрид, Байерн, Манчестър Юнайтед, Голдън Стейт Уориърс и Сакраменто Кингс!!!
100%ва подкрепа за Димитър Бербатов и Голдън Стейт Уориърс и Сакраменто Кингс

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот Warped » 11 ное 2017 11:41

Sisi 1914 ако има 5 мозЪчни клетки ще е добре :lol: Заедно със санди са в класиките :lol:
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта