Ползвате ли столче в колата?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот dafquezz » 09 ное 2017 23:05

Да, може би трябваше да уточня - вдигащите се седалки са за по-големи деца, не 2-3 годишни.
Най-сигурно доколкоро знам е да се върже столчето на изофикс. В детските магазини разни разбирачи обясняват как такава система имали само най-новите коли и някакви такива простотии, и аз се подведох по акъла им без да проверя, и взех столче дето се захваща с предпазния колан към седалката. Оказа се че 12 годишната ми каруца от среден клас си има изофикс, както май и практически всички коли от това време, така че ако купувате - проверете и вземете съответното столче.

Потребителски аватар
c0mba
Мнения: 652
Регистриран на: 30 авг 2010 12:19
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот c0mba » 10 ное 2017 01:29

Без да съм родител, имам известни наблюдения. В Швеция забелязвам, че повечето хора слагат столчетата наобратно, с лице към задното стъкло и има стабилни аргументи, че така самото дете е максимално защитено.
Моля Ви, колкото и скъпо/непрактично и всякакъв такъв род съждения, столчето не е прищявка, особено когато виждаме проблема по пътищата в България, купете си задължително.
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее!

Hurbata
Мнения: 45
Регистриран на: 17 юни 2012 18:16
Skype: hurbata_91
Местоположение: Мадрид
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот Hurbata » 10 ное 2017 05:29

Е как пък и аз, и родителите на всички от нас, са преживели без тези глупави столчета...
Ясно е, че по закон е задължително, но за мен е ненужна глезотия! Всички знаете колко са скъпи тея малоумни столчета (точно и защото са задължителни, сещате ли се, че някой се налапва от тая работа...). Колко трябва да купиш за едно дете за всичките възрастови категории?? Пълна идиотщина! Предпочитам да му купувам по-големи велосипеди, отколкото това... Дето ще слагам баба си на тях после...

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24506
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот boabbb » 10 ное 2017 08:36

Струва ми се, че на първо място е добре да не се кара с 200 с децата в колата ... Другото е горе-долу ясно - без столче глобяват милицията, така че ...
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
eMs1
Мнения: 1293
Регистриран на: 15 май 2008 16:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот eMs1 » 10 ное 2017 10:25

Hurbata написа:Е как пък и аз, и родителите на всички от нас, са преживели без тези глупави столчета...
Ясно е, че по закон е задължително, но за мен е ненужна глезотия! Всички знаете колко са скъпи тея малоумни столчета (точно и защото са задължителни, сещате ли се, че някой се налапва от тая работа...). Колко трябва да купиш за едно дете за всичките възрастови категории?? Пълна идиотщина! Предпочитам да му купувам по-големи велосипеди, отколкото това... Дето ще слагам баба си на тях после...

Не знам на каква възраст си, но когато аз бях дете автомобилите бяха мнооооого по-малко, мноооооого по бавни и съответно шофиращите олигофрени, по улиците и пътищата на България, бяха по-малко, а говоря за началото и средата на 80-те.
Сравнението е неуместно. За родителите ми няма смисъл да говорим, там горното важи с още по-голяма сила.

Иначе по въпроса, да, имам, сменил съм няколко, последното не му помня марката (около 200-250 лв., като цена), доволен съм, вече близо 4 години го ползвам, дъщеря ми е на 8, скоро може би ще трябва да минаваме на по-голямо, но без столче и сложен колан, не.

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот hydetoshi » 10 ное 2017 13:44

Аз имам двама бабаита,но вместо столчета ползвам едни евтини седалки. Повдигат нивото,така,че да може да се ползва колана. Радвам се,че вече пораснаха и скоро ще могат да ползват коланите без помощни средства. По закон такива седалки или столчета трябва да се ползват до 12 години(освен ако няма някоя скорошна промяна). Това ми се струва странно,защото моя големия син е на 10 и половина и вече гони майка си по ръст. Пък за нея никой не изисква столче... :)
Arsenal- a new era begins ! Again!...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот hydetoshi » 10 ное 2017 14:01

Hurbata написа:Е как пък и аз, и родителите на всички от нас, са преживели без тези глупави столчета...
Ясно е, че по закон е задължително, но за мен е ненужна глезотия! Всички знаете колко са скъпи тея малоумни столчета (точно и защото са задължителни, сещате ли се, че някой се налапва от тая работа...). Колко трябва да купиш за едно дете за всичките възрастови категории?? Пълна идиотщина! Предпочитам да му купувам по-големи велосипеди, отколкото това... Дето ще слагам баба си на тях после...

Има разни подробности,като например: Преди 30-40 години колите бяха около 10 пъти по-малко(за кола се чакаше със списъци с години).Всяко семейство в най-добрия случай имаше по 1 кола. Днес масово имат по 2 а някои и повече. Книжка се взимаше след много сериозни шофьорски курсове и изпити. Днес половината книжки са купени. Колите сега са доста по-мощни,а инфраструктурата почти не се е променила,а на много места дори се разпада. Разбира се и безопасността на колите е доста подобрена. И столчетата са именно част от това. Преди години по пътищата загиваха около и над 1000 души на година. Сега са намалели до около 700. Това пак е много. За държава като България числото което трябва да се приема за норма е максимум 150 загинали на година. Така,че съветът ми е всеки да прави това ,което зависи от него. Купи си столче,пък като дойде време да не го ползваш има OLX, Bazar.bg и други подобни места. Пък може и от там да си го купиш ако не ти се дават много пари.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10759
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот ivan56 » 10 ное 2017 14:10

hydetoshi написа:
Hurbata написа:Е как пък и аз, и родителите на всички от нас, са преживели без тези глупави столчета...
Ясно е, че по закон е задължително, но за мен е ненужна глезотия! Всички знаете колко са скъпи тея малоумни столчета (точно и защото са задължителни, сещате ли се, че някой се налапва от тая работа...). Колко трябва да купиш за едно дете за всичките възрастови категории?? Пълна идиотщина! Предпочитам да му купувам по-големи велосипеди, отколкото това... Дето ще слагам баба си на тях после...

Има разни подробности,като например: Преди 30-40 години колите бяха около 10 пъти по-малко(за кола се чакаше със списъци с години).Всяко семейство в най-добрия случай имаше по 1 кола. Днес масово имат по 2 а някои и повече. Книжка се взимаше след много сериозни шофьорски курсове и изпити. Днес половината книжки са купени. Колите сега са доста по-мощни,а инфраструктурата почти не се е променила,а на много места дори се разпада. Разбира се и безопасността на колите е доста подобрена. И столчетата са именно част от това. Преди години по пътищата загиваха около и над 1000 души на година. Сега са намалели до около 700. Това пак е много. За държава като България числото което трябва да се приема за норма е максимум 150 загинали на година. Така,че съветът ми е всеки да прави това ,което зависи от него. Купи си столче,пък като дойде време да не го ползваш има OLX, Bazar.bg и други подобни места. Пък може и от там да си го купиш ако не ти се дават много пари.


Това с купуването на втора ръка столче, не е много препоръчително.
Не го знаеш дали не претърпяло катастрофа, а и е хубаво да се гледа кога е произведено(нещо като дота на гумите), защото след време материала почва да старее и си губи свойствата.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот hydetoshi » 10 ное 2017 14:16

ivan56 написа:
hydetoshi написа:
Hurbata написа:Е как пък и аз, и родителите на всички от нас, са преживели без тези глупави столчета...
Ясно е, че по закон е задължително, но за мен е ненужна глезотия! Всички знаете колко са скъпи тея малоумни столчета (точно и защото са задължителни, сещате ли се, че някой се налапва от тая работа...). Колко трябва да купиш за едно дете за всичките възрастови категории?? Пълна идиотщина! Предпочитам да му купувам по-големи велосипеди, отколкото това... Дето ще слагам баба си на тях после...

Има разни подробности,като например: Преди 30-40 години колите бяха около 10 пъти по-малко(за кола се чакаше със списъци с години).Всяко семейство в най-добрия случай имаше по 1 кола. Днес масово имат по 2 а някои и повече. Книжка се взимаше след много сериозни шофьорски курсове и изпити. Днес половината книжки са купени. Колите сега са доста по-мощни,а инфраструктурата почти не се е променила,а на много места дори се разпада. Разбира се и безопасността на колите е доста подобрена. И столчетата са именно част от това. Преди години по пътищата загиваха около и над 1000 души на година. Сега са намалели до около 700. Това пак е много. За държава като България числото което трябва да се приема за норма е максимум 150 загинали на година. Така,че съветът ми е всеки да прави това ,което зависи от него. Купи си столче,пък като дойде време да не го ползваш има OLX, Bazar.bg и други подобни места. Пък може и от там да си го купиш ако не ти се дават много пари.


Това с купуването на втора ръка столче, не е много препоръчително.
Не го знаеш дали не претърпяло катастрофа, а и е хубаво да се гледа кога е произведено(нещо като дота на гумите), защото след време материала почва да старее и си губи свойствата.

Ако трябва да сме честни и за втора ръка кола важи същото. То май затова сме на тоя хал.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот Sisi 1914 » 10 ное 2017 14:17

За мен тези столчета, които са задължителни в колата са просто ние-родителите да си харчим парите.
Имам дете и не смятам да купувам столче, защото 1-че заемат място, 2-че просто стресират хората и 3-племенницата ми е на 11 г. и сестра ми не я задължава да седи на столче, а само на задната седалка и със сложен колан.
8-)
Левски завинаги в моето сърце![


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта