Ползвате ли столче в колата?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10759
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот ivan56 » 09 ное 2017 15:17

Една тема извън спорта и политиката и кой е по по най. Надявам се да стане приятна дискусия, и за малко да оставим фенските пристрастия :)
Предполагам повечето са шофьори и бащи, та въпроса е ползвате ли столче за кола за малките пътници в колите си, и ако да, на какво залагате? На доказани и изпитани марки или евтин вариант, ей така да има нещо в което да седне детето.
Смятате ли ги за нужни или поредната нова мода и глезотия.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32322
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот modor » 09 ное 2017 16:07

Тук става на въпрос за живота на децата ни. И не трябва да има компромиси в това отношение. Аз съм за ползването на детски столчета!
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

Потребителски аватар
trokadero_
Мнения: 6722
Регистриран на: 21 юли 2014 15:55
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот trokadero_ » 09 ное 2017 17:42

Е много ясно , че ако имаш малко дете ще вземеш столче :idea: Що за въпрос е това....

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10759
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот ivan56 » 09 ное 2017 17:49

То и е ясно, че като си пил не се качваш да караш, ама всеки ден слушаме за джигити хванати да карат с по над 2 промила алкохол.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

wire
Мнения: 255
Регистриран на: 04 сеп 2008 14:31
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот wire » 09 ное 2017 18:24

По закон е задължително, по морал още повече. Доверих се на тестове от сайтове кое столче да избера. Надявам се да не разбирам дали съм направил правилен избор.
Последна промяна от wire на 12 ное 2017 13:36, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10759
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот ivan56 » 09 ное 2017 18:40

wire написа:По закон е задължително, по морал още повече. Доверихсе на тестове от сайтове кое столче да избера. Надявам се да не разбирам дали съм направил правилен избор.


Дано на никой не му се налага.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот dafquezz » 09 ное 2017 18:46

Първоначално ползвахме някакво дето ни бяха подарили, по-евтино, но не куча марка. Беше по-скоро кошче отколкото столче, за съвсем малко бебе. Проблемът беше, че доста му запарваше и детето беше плувнало в пот всеки път като го сваляхме от колата.
По-късно сменихме колата, че беше малка двувратка и ни стана много тясна и непрактична, детето надрасна кошчето и взехме и ново столче. Мислех си, че като взема нещо скъпо ще реша проблема. Изръсих се близо 300 лева за столче, но пак се оказа със стабилна подложка от стиропор и пак запарва зверски.
Като безопасност не би трябвало да има някаква сериозна разлика - всичките са с четириточкови колани и се захващат или на изофикс или с колана на колата.
Доколкото знам при някои марки, основно премиум, задните седалки могат да се повдигат много, с цел да може дете да ползва стандартните предпазни колани дето си идват с колата. Тогава столче не е нужно, а това ми се струва много по-безопасен вариант от допълнително такова, монтирано кой знае как от някоя бгмама, с ръце заврени на тъмно място...

Неутрален
Мнения: 925
Регистриран на: 07 сеп 2009 17:16
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот Неутрален » 09 ное 2017 18:47

Разбира се ! Пусни няколко клипчета да видиш какво се случва с децата на задната седалка когато не са в столчета/кошчета ! Това е равносилно на слагане на колан, поне според мойте разбирания за сигурност и безопасност.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот Groucho » 09 ное 2017 21:50

Трябва да се ползва всичко, което повишава безопасноста на шофьора и возещите се в автомобила, независимо дали са на две или сто и две години: Столче, колани, пейки - все тая.

И най-важното: да не се навлиза в насрещното, докато се следва навигатора в смартфона, а не указанията на пътните знаци :!: :lol:

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10759
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Ползвате ли столче в колата?

Мнениеот ivan56 » 09 ное 2017 22:42

dafquezz написа:Първоначално ползвахме някакво дето ни бяха подарили, по-евтино, но не куча марка. Беше по-скоро кошче отколкото столче, за съвсем малко бебе. Проблемът беше, че доста му запарваше и детето беше плувнало в пот всеки път като го сваляхме от колата.
По-късно сменихме колата, че беше малка двувратка и ни стана много тясна и непрактична, детето надрасна кошчето и взехме и ново столче. Мислех си, че като взема нещо скъпо ще реша проблема. Изръсих се близо 300 лева за столче, но пак се оказа със стабилна подложка от стиропор и пак запарва зверски.
Като безопасност не би трябвало да има някаква сериозна разлика - всичките са с четириточкови колани и се захващат или на изофикс или с колана на колата.
Доколкото знам при някои марки, основно премиум, задните седалки могат да се повдигат много, с цел да може дете да ползва стандартните предпазни колани дето си идват с колата. Тогава столче не е нужно, а това ми се струва много по-безопасен вариант от допълнително такова, монтирано кой знае как от някоя бгмама, с ръце заврени на тъмно място...


Има голяма разлика в материала на евтините и скъпи столчета. Проблема с изпотяването го има почти при всички столчета, това да е проблема. Това с колана на колата при по малки деца, си е живо самоубийство и няма как ( каквато и премиум марка да е) да върши работа, защото на малките деца не са им заякнали толкова много кости, стави и тн. Точно за това са столчетата, да може детето да е защитено от всички страни.
В немският сайт ADAC има достатъчно информация за почти всички водещи столчета и нивото им на безопасност.
Оценки от краш тестове и друга информация.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта