Тема за въпроси,любопитни факти и..гатанки.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6765
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Тема за въпроси,любопитни факти и..гатанки.

Мнениеот icko65 » 12 сеп 2017 22:14

Реших да раздвижя форума който от доста време е скучен.поне за мен..Като начало ми се въртят следните въпроси из главата:1.Кое е най-бавно променящото се нещо в нашия свят?2.Има ли войник от СССР или Германия изкарал 2 св.война от начало до край на фронта?3.Коя е най-трудната гатанка?...На когото не му е интересно да не пише.
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

peliforewer
Мнения: 9473
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Тема за въпроси,любопитни факти и..гатанки.

Мнениеот peliforewer » 12 сеп 2017 22:51

icko65 написа:Реших да раздвижя форума който от доста време е скучен.поне за мен..Като начало ми се въртят следните въпроси из главата:1.Кое е най-бавно променящото се нещо в нашия свят?2.Има ли войник от СССР или Германия изкарал 2 св.война от начало до край на фронта?3.Коя е най-трудната гатанка?...На когото не му е интересно да не пише.

Най-после се проявяваш в целия си блясък,ето тук ти е силата а не във форума на ЦСКА,много глобални въпроси но за съжаление още не съм подготвен за тях и ще ги коментирам по-късно като прочета историята.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Тема за въпроси,любопитни факти и..гатанки.

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 13 сеп 2017 11:52

Намерих материали за един германски радист, Рихард Ромел (1920 г. - 2012 г.), за когото пише, че е изкарал цялата Втора световна война от първия до последния ѝ ден като войник. Бил е мобилизиран на 19-години, още в началото на войната, участвал е в руската кампания, през 1945 година (не разбрах кога точно) е попаднал в американски плен. Бил е религиозен, след войната е станал свещеник (Гьопинген, Филдерщадт и Щутгарт). Водил е таен дневник за своите военни преживелици, който е публикуван след смъртта му във вид на книга ("Сигнали на фронта"), включваща снимки и карти от войната.

https://www.scm-haenssler.de/signale-an-der-front.html

https://www.scm-haenssler.de/person/rommel-richard.html
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

nevinen_autist
Мнения: 165
Регистриран на: 25 окт 2013 09:59
Контакти:

Re: Тема за въпроси,любопитни факти и..гатанки.

Мнениеот nevinen_autist » 13 сеп 2017 14:09

Интересна тема.
По единия от въпросите на автора, аз мисля, че математиката е измежду нещата, които остават константа. Например, 7*8=56 . Това действие по умножаване е правилно сега, било е актуално също толкова и преди един милиард години.

Аз задавам следния въпрос: Кое е първо, яйцето или кокошката?

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10850
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за въпроси,любопитни факти и..гатанки.

Мнениеот ivan56 » 13 сеп 2017 15:00

nevinen_autist написа:Интересна тема.
По единия от въпросите на автора, аз мисля, че математиката е измежду нещата, които остават константа. Например, 7*8=56 . Това действие по умножаване е правилно сега, било е актуално също толкова и преди един милиард години.

Аз задавам следния въпрос: Кое е първо, яйцето или кокошката?


Кокошката 8-)
https://dariknews.bg/novini/liubopitno/ ... eto-559832
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
lokofan
Мнения: 304
Регистриран на: 31 авг 2009 21:32
Skype: hotboy938
Контакти:

Re: Тема за въпроси,любопитни факти и..гатанки.

Мнениеот lokofan » 13 сеп 2017 16:40

sslevski написа:Ето една гатанка и от мен:
Мирис на ловешки люляк ,донесен от Етрополски вятър в Софийско поле.Що е то?

Отговор: Тире

Потребителски аватар
botevist_75
Мнения: 946
Регистриран на: 21 май 2013 19:48
Контакти:

Re: Тема за въпроси,любопитни факти и..гатанки.

Мнениеот botevist_75 » 13 сеп 2017 16:44

icko65 написа:Реших да раздвижя форума който от доста време е скучен.поне за мен..Като начало ми се въртят следните въпроси из главата:1.Кое е най-бавно променящото се нещо в нашия свят?2.Има ли войник от СССР или Германия изкарал 2 св.война от начало до край на фронта?3.Коя е най-трудната гатанка?...На когото не му е интересно да не пише.


На въпрос 2 :
https://www.24chasa.bg/novini/article/5178899


nevinen_autist написа: Аз задавам следния въпрос: Кое е първо, яйцето или кокошката?

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NocUcZ7zjXs[/youtube]

Потребителски аватар
GA_ veliki
Мнения: 2798
Регистриран на: 21 апр 2013 18:42
Skype: aхaaa
Местоположение: Коньовица
Контакти:

Re: Тема за въпроси,любопитни факти и..гатанки.

Мнениеот GA_ veliki » 13 сеп 2017 19:57

Пет врабчета си стояли на една жица. Едно от тях решило да излети, колко останали на жицата? :roll:
Не с гняв, със смях се убива..
Това е спортен форум на "Гонг", един от най-уважаваните в България... :lol:
Това, че не обичам сащ не значи,че обичам путин
"Люлека ми замириса"

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6765
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Тема за въпроси,любопитни факти и..гатанки.

Мнениеот icko65 » 13 сеп 2017 23:41

GA_ veliki написа:Пет врабчета си стояли на една жица. Едно от тях решило да излети, колко останали на жицата? :roll:

Нито едно...Тръгне ли първия кишляр и другите тръгват...Виждал съм го..
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6765
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Тема за въпроси,любопитни факти и..гатанки.

Мнениеот icko65 » 14 сеп 2017 01:06

nevinen_autist написа:Интересна тема.
По единия от въпросите на автора, аз мисля, че математиката е измежду нещата, които остават константа. Например, 7*8=56 . Това действие по умножаване е правилно сега, било е актуално също толкова и преди един милиард години.

Аз задавам следния въпрос: Кое е първо, яйцето или кокошката?

Колега..Преди един милиард години е нямало математика...в сегашния и вид имам в предвид.Но е имало......?Какво?
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 28 госта