Да се въведе ли образователен ценз при гласуване?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3984
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Pragmatichen

Мнениеот Странджата » 12 юли 2017 15:47

Извинявай - после се сетих, че не това си искал да кажеш. Друг път ще чета по-внимателно ...

П.С. "И най-важното, няма да дадат деца, защото те някога са ги дали, но техните деца са вече в чужбина и нацията ни бавно се размива/претопява." - тук съм готов да споря с тебе от гледна точка на вица, в който двама набори се питат това -онова и единият вика - ти, наборе, със секса как си? А другият му отговаря - все по-добре - всяка година - внуче, тази година - две. :)
Иначе си прав за демографския ни състав. Колкото до прогнозите - не ни остава нищо друго, освен да се надяваме на тези, които имат по много деца :( Ама виждаш как всичко е свързано - като се трудиш за демографския просперитет от малък, не ти остава време за школо, а после ти викат - няма да гласуваш :)

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Да се въведе ли образователен ценз при гласуване?

Мнениеот Player » 12 юли 2017 16:24

Captain Stottlemeyer написа:
Player написа:...Знаеш ли причината , поради която Калоян Махлянов се казва Котоошу? Кои са по тъпи ние или японците? Мисля че въпроса ми е риторичен, ама като гледам какво овче мислене име, няма да се учудя на идиотски отговор.

Млади момко, ако вземем теб като еманация на българското общество, определено ние сме по-тъпи от японците. Иначе, за разлика от теб, аз знам как се казва сега Калоян Махлянов. Та, с няколко изречения, това са някои биографични и други факти:
1. Котоошу не е име, а прозвище. ;)
2. През 2010 г., на Свети Валентин той се жени за японката Асако Андо и взима нейната фамилия. Сега той се казва Кароян (не Калоян) Андо.
3. През ноември 2011 г. се ражда първият син на младото семейство, който носи типично японското име КИРИЛ! :lol: :lol: :lol:
4. Кароян Андо се отказва от българско гражданство и взима японско гражданство през 2014 година, защото това е едно от изискванията, за да стане треньор в Японската федерация по сумо.
5. Никъде в изискванията за придобиване на японско гражданство по натурализация НЕ ФИГУРИРА смяна на името! :!:
П.П. Ходѝ да се гръмнеш някъде, "българино", че само ти единствен сваляш средния коефициент за интелигентност на страната ни поне с 1 %... 8-)


Котоошу не е прозвище а име и всеки който иска да е гражданин на Япония получава тяхно име, което е свързано по някакъв начин с миналото на новия японец. Подобни неща има и в САЩ също и не само.
Българин съм да, явно за разлика от теб и от доста повече от много други, които много бързо се асимилират като отидат някъде или дори без да ходят. Англичаните казаха, че българите най-бързо и лесно се асимилират от всички. Като гледам какви глупости говориш ти и не само ти, не се и учудвам на този факт.
И не разбрах какво толкова ти пречи мнението ми, че ще цитираш и оспорваш??? Моето мнение е такова и ще си остане такова, може да се гръмнеш дори, но няма да го променя. И няма да се обяснявам защо!

wire
Мнения: 255
Регистриран на: 04 сеп 2008 14:31
Контакти:

Re: Да се въведе ли образователен ценз при гласуване?

Мнениеот wire » 12 юли 2017 20:26

Над 1/3 от хората със средно или висше образование гласуват на пп герб на парламентарни избори. За какъв чен ни е да има образователен ценз, след като някой гласува да го управляват хора, които са по-тъпи, по-необразовани, комплексирани и много по-прости от него?!
Образованието(най-вече висше) не те прави умен или мислещ логично, добре, разуно.
Аз съм ЗА данъчен ценз. Примерно: плащал си данъците си за повече от година и половина в последните 2 години - гласуваш, не си ги плащал - не гласуваш.

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Да се въведе ли образователен ценз при гласуване?

Мнениеот galin56 » 12 юли 2017 20:47

Аз съм за. Въвеждаме образователен ценз - минимум професор. Тъкмо ще ми отпадне грижата за гласуване, аз последните и без това ги пропуснах. Второ щом има логика колкото по-високо образование имаш - толкова по-добре гласуваш, да оставим само професорите да гласуват. След като почнат само те да гласуват вероятно до 10-на година ще станем Швейцария на балканите.

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3984
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: galin56

Мнениеот Странджата » 12 юли 2017 23:07

Иронията ти е напълно оправдана - България е това, което е сега заради фалшивата си и продажна интелигенция ... Как да оставим да гласуват само професорите, като най-много една трета от тях да са заслужили за това звание ...Механизмите за техния избор е много, много по-пробит и от най-корумпираните избори ...


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Der Schmarotzer, ivan56, metodito и 21 госта