Възмездието на Чочоолу

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Martin_K
Мнения: 175
Регистриран на: 01 яну 2017 18:41

Възмездието на Чочоолу

Мнениеот Martin_K » 09 юли 2017 14:08

Възмездието на Чочоолу - вади убийци от "Столипиново" с танкове

В пловдивския квартал "Столипиново", смятан за най-голямото гето на Балканите, по времето на соца, цари ред. Жителите на квартала са държани изкъсо от органите на властта.

Сред редките инциденти е този от лятото на 1978 година, когато колони с танкове и бронетранспортьори навлизат в "Столипиново". Въпреки липсата на официална информация, слухът светкавично обикаля България. Погромът над ромската общност в прословутия пловдивски квартал се носи от уста на уста по времето на социализма.

В основата на инцидента стои неразкрито тежко престъпление, извършено от роми. През лятото млада семейна двойка се разхожда из квартал "Изгрев", когато е нападната от тълпа цигани джебчии. След като младият оказал съпротива, разярените роми заклали и двамата на място. А на всичкото отгоре момичето било бременно.

Загиналият младеж се оказва племенник не на кого да е, а на прочутия генерал Стою Неделчев, по прякор Чочоолу, по онова време командващ армията в Старозагорски окръг.

Вбесен, че убийците не са разкрити, генералът заминава за Карлово, вдига под тревога два батальона от тамошната танкова бригада и сам повежда колоната с танкове към пловдивския ромски квартал. Няколко Т-55 обграждат циганското гето, където буквално е въведено военно положение. За назидание бойните машини разрушават една къща. Още на следващия ден убийците на младото семейство са заловени. Генералът настоява лично да ги разстреля, но милицията успява да предаде на прокуратурата деветимата мъже, на възраст от 23 до 36 г. Четирима са осъдени на смърт, а останалите получават от 17 до 25 г. лишаване от свобода.

Случилото се така стресва обитателите на „Столипиново“, че до 1992 година никой от тях не дръзва да извърши дори най-дребното престъпление.

Генералът

Стою Иванов Неделчев (Чочоолу), с прякор Пантерата, е политемигрант в СССР, командир на партизански отряд „Христо Ботев“ и партизанска бригада „Георги Димитров“, с две смъртни присъди преди 9 септември 1944 г.
Във филма „Осмият“ е прототип на главния герой, ролята на който изиграва Георги Георгиев - Гец.

Кварталът

Квартал "Столипиново" възниква през 1889 г., за да приюти катуните с цигани калайджии. Първоначално е наречено „Новото село“, но впоследствие е наименувано на генерал Столипин, заместник на княз Дондуков. С годините се превръща в гето.

http://www.marica.bg/%D0%B2%D1%8A%D0%B7 ... 63648.html

Потребителски аватар
1palq4o1
Мнения: 1620
Регистриран на: 03 фев 2011 13:19
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Re: Възмездието на Чочоолу

Мнениеот 1palq4o1 » 09 юли 2017 14:15

Де такива военни сега, де...
Няма , обачеееее!!!
Има само шкембести мишки на хранилка!
"...в България има два отбора-"Левски" и юношите на "Левски..." Рихард Езра :) :) :)


Изображение ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6728
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Възмездието на Чочоолу

Мнениеот icko65 » 09 юли 2017 14:17

То и танкове нямаме..Циганите си живуркат и ни претопяват..
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Martin_K
Мнения: 175
Регистриран на: 01 яну 2017 18:41

Re: Възмездието на Чочоолу

Мнениеот Martin_K » 09 юли 2017 14:23

1palq4o1 написа:Де такива военни сега, де...
Няма , обачеееее!!!
Има само шкембести мишки на хранилка!


http://jivko1128.blog.bg/politika/2013/ ... ra.1134127

Потребителски аватар
Вал
Мнения: 1091
Регистриран на: 02 дек 2014 21:29
Контакти:

Re: Възмездието на Чочоолу

Мнениеот Вал » 09 юли 2017 14:31

Трябва да има принудителен труд за хора, които се препитават от престъпления. Рано или късно това ще се случи.

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Възмездието на Чочоолу

Мнениеот matador1 » 09 юли 2017 14:42

Спор между престъпници. Един комуняга и народен предател, други някакви убийци. Ебаси идолите дето имате.

годе
Мнения: 520
Регистриран на: 19 апр 2014 13:35

Re: Възмездието на Чочоолу

Мнениеот годе » 09 юли 2017 15:39

Темата в този си вид подклажда към омраза и насилие,ама нищо спят картаго славията,мадридиста ,пацето,мацето и вся осталньая непившая сволочь!

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Възмездието на Чочоолу

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 09 юли 2017 16:45

годе написа:Темата в този си вид подклажда към омраза и насилие,ама нищо спят картаго славията,мадридиста ,пацето,мацето и вся осталньая непившая сволочь!

+1 :) Като изключим две дребни грешки в цитата (правилно е "...и вся остальная непьющая сволочь"), иначе съм напълно съгласен с теб. :) Не вярвах, че това ще ми се случи в този живот, годе!... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

годе
Мнения: 520
Регистриран на: 19 апр 2014 13:35

Re: Възмездието на Чочоолу

Мнениеот годе » 09 юли 2017 20:13

Captain Stottlemeyer написа:
годе написа:Темата в този си вид подклажда към омраза и насилие,ама нищо спят картаго славията,мадридиста ,пацето,мацето и вся осталньая непившая сволочь!

+1 :) Като изключим две дребни грешки в цитата (правилно е "...и вся остальная непьющая сволочь"), иначе съм напълно съгласен с теб. :) Не вярвах, че това ще ми се случи в този живот, годе!... 8-)

Аз не съм толкова прост колкото изглеждам, левскарю!

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Възмездието на Чочоолу

Мнениеот 1982 » 09 юли 2017 22:12

Аз от цялата тема разбрах, че всичко това става, щото убитият е племенник на човек по високите етажи ...... тоест, типичната връзкарщина, ако бяха убили някой "простосмъртен", нямащ късмета да е племенник на високопоставен комуняга, на никого нямаше да му пука .....
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта