Денят на Великата Победа!

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот sin4ec » 11 май 2017 22:36

Когато става дума за 9 май, е редно да се спомене и още нещо: немската армия до лятото на 1943 е номер 1. Безусловно. И в редиците ѝ е имало милиони доблестни воини. Германците са проявили не по-малко героизъм и мъжество в битките от съперниците си. Поради политическата ситуация след войната на практика никой не споменава тези герои и подвизите им, никой не знае за тях. Не всички са били уроди, бесещи деца и палещи села.
Наскоро гледах една среща на немски и руски ветерани. Беше много вълнуващо. След толкова години, хора с внуци и правнуци... подобно нещо гледах и с американски и немски ветерани, сражавали са в Нормандия.
Това е.
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9067
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот Soulen » 11 май 2017 22:53

sin4ec написа:Когато става дума за 9 май, е редно да се спомене и още нещо: немската армия до лятото на 1943 е номер 1. Безусловно. И в редиците ѝ е имало милиони доблестни воини. Германците са проявили не по-малко героизъм и мъжество в битките от съперниците си. Поради политическата ситуация след войната на практика никой не споменава тези герои и подвизите им, никой не знае за тях. Не всички са били уроди, бесещи деца и палещи села.
Наскоро гледах една среща на немски и руски ветерани. Беше много вълнуващо. След толкова години, хора с внуци и правнуци... подобно нещо гледах и с американски и немски ветерани, сражавали са в Нормандия.
Това е.

Ако не си гледал, пусни си Сталинград от 1994 немската версия. Много силен филм, изглеждащ изключително правдоподобен. Повечето войници са си нормални хора, които са принудени да минат през ада. Честно казано, аз щях да си тегля куршума, както прави и един от главните герои. И да оживееш след такова нещо, си белязан за цял живот. В тази война няма победители, всичките 99% от населението страдат, за да може 1% да си направят кефа. Каква победа като си дал 25 милиона жертви....

Синчец, поздрав с една моq любима песен на антивоенна тематика :)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hbw1pGUhG7Q[/youtube]
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
Der Schmarotzer
Мнения: 2697
Регистриран на: 16 юни 2012 11:07
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот Der Schmarotzer » 11 май 2017 23:30

Първите месеци на войната:
http://militera.lib.ru/h/isaev_av11/index.html
http://militera.lib.ru/h/isaev_av5/index.html
И миналата година по това време тези книжки съм ви ги предоставял да им хвърлите едно оЧо, но явно няма читатели, а само писатели недорасляци
Ние сме Левски, Левски (София)!!!

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот sin4ec » 11 май 2017 23:37

Гледал съм го. Страшно е било и аз се питам кой хвърли едни срещу други хора, които нито се мразят, нито имат какво да делят. А можеха да си работят в своята страна, да станат лекари, инженери, строители, бачкатори, коминочистачи, да създадат семейства.
Деца на по 20-25 години...руския картечар обясняваше как били в засада и немска част се движила открито. Открил огън...диктора го пита: Убивахте ли?
Тоя само погледна странно към камерата и поклати глава...
Ми убивали са. Стотици, даже хиляди. Войната е нещо страшно.
Но картечарят допълни: Нямам угризения. Изпълнявам заповед и пазя живота на моите другари по окоп. Зад мен е семейството ми. Загубим ли, и те заминават. И днес да ме сложат там, пак ще стрелям.
Забележи на какво са били подложени 20-25 годишни келеши!
А днес такива чакат на мама пари за кафйене да даде, да си направят прическа и да има лайк на фацебуке...
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот Thsmith » 12 май 2017 00:22

GOLEADOR написа:
Thsmith написа:Сериозно ли я печели? Брей... добре, че си ти да ни осветлиш, че Карл Дьониц е капитулирал пред шайката престъпници извършили преврат в БГ :lol: Само дето май не е разбрал и заради това България е вписана в договорите като губещ, а не като победител.
Какви репарации на Германяи бре човеко? Ти на луд ли се правиш? България И Германия губят войната и плащат репарации на победителите. Няма как да плащат репарации един на друг след като и двете държави губят и са съюзници. :lol: :lol: :lol:


Престани да нахалстваш!

1.България обявява ли война на Германия?
2.Ако обявяваме война на Германия как завършва тя?
А.Побеждава България
Б.Побеждава Германия
3.Ако отговора на горния ми въпрос е А,защо не празнуваш победата ни в тази война?Или съжаляваш,че не сме капитулирали пред немците?


Изправен съм пред дилема. Не мога да разбера дали просто тролваш или проявяваш типичното и добре известно комунистическо нахалство?


Няма как да капитулираш пред своя съюзник, можеш да капитулираш пред враговете си. Точно това правим и за тази загуба сме наказани чрез парижкия мирен договор.
Ако смяташ, че си победил някого и нещо, не е лошо да споменеш и в кой мирен договор някой е капитулирал пред теб и какви репарации си получил, какво си наложил с тази победа и къде ти е призната. Освен ако не е само в твоята глава.

GOLEADOR написа:
Да предположим,че на 09.05 Германия сразява своите противници и те (заедно с България) капитулират пред нея.Какво щеше да ни се случи тогава?За това празнувай победата ни над Германия.

Интересен хипотетичен въпрос. Нека аз да пробвам да предположа това което искаш.
Вероятно Адмирал Дьониц бързо щеше да се погрижи за комунистическите престъпници/прасета и да ги накара да си мечтаят за стадиона на Пиночет. Щеше да се погрижи Княз Кирил(ако беше жив) да оглави регентски съвет и да осигури царуването на НВ Цар Симеон.
Със сигурност нещата щяха да са в пъти по-добре. Още повече, че Хитлер вече е покойник, а Адмирала изглежда доста разумен човек. тЪ ... не виждам какво има да празнува на тази загуба, загуба донесла 45 години робство и още почти 30 години преход и опит да се изплъзнем от последиците от него.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9067
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот Soulen » 12 май 2017 00:25

Смит, повярвай ми, тоя не троли просто е бот на гугъл. не мога да си представя, че това може човек да го пише. Дори меси фена има повече акъл :mrgreen:
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот Thsmith » 12 май 2017 00:31

меси фен просто цитира възможно най дългия пост в последните страници и добавя някоя цветиста реплика, за повече не му стига капацитета.
Този въпреки, че сме водили много спорове, не съм очаквал да стигне до там да твърди, че България е победител от WWII.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот GOLEADOR » 12 май 2017 00:46

Thsmith написа:
GOLEADOR написа:
Thsmith написа:Сериозно ли я печели? Брей... добре, че си ти да ни осветлиш, че Карл Дьониц е капитулирал пред шайката престъпници извършили преврат в БГ :lol: Само дето май не е разбрал и заради това България е вписана в договорите като губещ, а не като победител.
Какви репарации на Германяи бре човеко? Ти на луд ли се правиш? България И Германия губят войната и плащат репарации на победителите. Няма как да плащат репарации един на друг след като и двете държави губят и са съюзници. :lol: :lol: :lol:


Престани да нахалстваш!

1.България обявява ли война на Германия?
2.Ако обявяваме война на Германия как завършва тя?
А.Побеждава България
Б.Побеждава Германия
3.Ако отговора на горния ми въпрос е А,защо не празнуваш победата ни в тази война?Или съжаляваш,че не сме капитулирали пред немците?


Изправен съм пред дилема. Не мога да разбера дали просто тролваш или проявяваш типичното и добре известно комунистическо нахалство?


Няма как да капитулираш пред своя съюзник, можеш да капитулираш пред враговете си. Точно това правим и за тази загуба сме наказани чрез парижкия мирен договор.
Ако смяташ, че си победил някого и нещо, не е лошо да споменеш и в кой мирен договор някой е капитулирал пред теб и какви репарации си получил, какво си наложил с тази победа и къде ти е призната. Освен ако не е само в твоята глава.

GOLEADOR написа:
Да предположим,че на 09.05 Германия сразява своите противници и те (заедно с България) капитулират пред нея.Какво щеше да ни се случи тогава?За това празнувай победата ни над Германия.

Интересен хипотетичен въпрос. Нека аз да пробвам да предположа това което искаш.
Вероятно Адмирал Дьониц бързо щеше да се погрижи за комунистическите престъпници/прасета и да ги накара да си мечтаят за стадиона на Пиночет. Щеше да се погрижи Княз Кирил(ако беше жив) да оглави регентски съвет и да осигури царуването на НВ Цар Симеон.
Със сигурност нещата щяха да са в пъти по-добре. Още повече, че Хитлер вече е покойник, а Адмирала изглежда доста разумен човек. тЪ ... не виждам какво има да празнува на тази загуба, загуба донесла 45 години робство и още почти 30 години преход и опит да се изплъзнем от последиците от него.

Викаш , да бяхме се предали по-добре.Вместо да се бием с тях при връх Стражин и да пленяваме знамената им да бяхме обявили капитулация.Както казват хора като теб - покорна главица сабя не я сече.Направо може да се обадиш на онова мекере Неделковски и заедно да ходите да разбивате плочи на загиналите българи в Македония.
Поклон пред героите донесли победата ни над Германия.
ИзображениеИзображение
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот GOLEADOR » 12 май 2017 00:50

Thsmith написа:меси фен просто цитира възможно най дългия пост в последните страници и добавя някоя цветиста реплика, за повече не му стига капацитета.
Този въпреки, че сме водили много спорове, не съм очаквал да стигне до там да твърди, че България е победител от WWII.

Победител от ВСВ или победител от войната ни срещу Германия?Уточни кое точно твърдя!Щото на 08.09.1944 ние сме във война с целия свят.
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Денят на Великата Победа!

Мнениеот Thsmith » 12 май 2017 01:23

GOLEADOR написа:Викаш , да бяхме се предали по-добре.Вместо да се бием с тях при връх Стражин и да пленяваме знамената им да бяхме обявили капитулация.Както казват хора като теб - покорна главица сабя не я сече.Направо може да се обадиш на онова мекере Неделковски и заедно да ходите да разбивате плочи на загиналите българи в Македония.
Поклон пред героите донесли победата ни над Германия.


Не "викам" нищо. Не съм в гората за да викам. Казвам ти съвсем спокойно, че тролиш.
Иначе от горния ти пост оставам с впечатлението, че съжаляваш за това, че Негово Величество Борис III Обединител е трябвало да мобилизира армията и да я изпрати на източния фронт да се бори със Сталин и да подкрепи своя, нашият съюзник Германия?
Или тук вече е изгодно да използваш горната приказка? :lol: :lol:


--
Престани да се излагаш. Преди няколко седмици приказваше нещо за признаването на грешки, не е лошо сега да се заплюеш и просто да се извиниш и да признаеш, че си сбъркал и говориш глупости.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта