Масова стрелба на международно летище в САЩ

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Messi_fan
Мнения: 1741
Регистриран на: 14 мар 2014 12:34

Масова стрелба на международно летище в САЩ

Мнениеот Messi_fan » 06 яну 2017 22:52

Нападател откри стрелба на международното летище "Форт Лодърдейл-Холивуд" във Флорида.
Властите съобщават за девет простреляни. Петима от тях са загинали на място, а един е тежко ранен с опасност за живота. Нападателят е ранен и задържан от полицията.
Свидетели разказват, че той е бил прострелян от полицай, докато презареждал оръжието си. Описват го като млад мъж на около 20 години с фланелка на "Междузвездни войни".
"Аз съм на летището. Чуха се изстрели. Всички започнаха да бягат", разказва бившият прессекретар на Белия дом Ари Флайшър, който е свидетел на събитията.
Атаката е била извършена на мястото за получаване на багаж на Терминал 2 на летището.
Стотици хора излязоха, в търсене на спасение на пистата докато десетки полицейски коли и линейки се втурнаха към мястото на инцидента.
В официално изявление на полицията се каза, че мотивите все още не са изяснени, но тече разследване.


https://vesti.bg/sviat/amerika/myzh-otk ... ti-6063811

Здравейте, приятели. Предлагам тук да коментираме поредната масова стрелба срещу нищо неподозиращи хора. Скандалното тук е, че се е случило на едно от най-силно охраняваните места в САЩ - международното летище във Флорида. Което ме кара да се змаисля, дали не е отдавна планирана акция. Какво ще кажете ? Очаквам вашите коментари и мнения. Надявам се да се получи полезна и ползотворна дискусия.

Agent_Alex
Мнения: 14
Регистриран на: 01 яну 2017 15:11

Re: Масова стрелба на международно летище в САЩ

Мнениеот Agent_Alex » 06 яну 2017 23:36

[offtopic]Да разве это новина? Скорее всего надо нас проинформировать о чудо-дне без массовой стрельбы где-нибудь в Штатах, а то что ни день, то очередной расстрел. Ведь с 2001 по 2013 год от огнестрельного оружия на территории США погибли 406 496 человек! Почти полмиллиона![/offtopic]

Суха статистика - според Mass Shooting Tracker, каквото и да означава тази абревиатура, за последните 1004 дни в САЩ е имало 994 случая на масови разстрели. 142 от тях - в учебни заведения.

http://korrespondent.net/world/3573451- ... statystyka
ВПЕРЁД, ЗЕНИТ!
ВЛАДИМИР ПУТИН Е ПОЛИТИК НОМЕР 1 НА 18-ТИ, 19-ТИ,20-ТИ И 21-ВИ ВЕК! СЛАВА НА ВЛАДИМИР ПУТИН - КОШМАРЪТ НА САЩ!
БЪЛГАРИЯ И РУСИЯ - БРАТЯ ЗАВИНАГИ!
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ! СЛАВА РОССИИ!
НЕ НА КОЛОНИАЛНОТО РОБСТВО НА САЩ И ЕС!

Messi_fan
Мнения: 1741
Регистриран на: 14 мар 2014 12:34

Re: Масова стрелба на международно летище в САЩ

Мнениеот Messi_fan » 06 яну 2017 23:40

Agent_Alex написа:[offtopic]Да разве это новина? Скорее всего надо нас проинформировать о чудо-дне без массовой стрельбы где-нибудь в Штатах, а то что ни день, то очередное массовое убийство. Ведь с 2001 по 2013 год от огнестрельного оружия на территории США погибли 406 496 человек! Почти полмиллиона![/offtopic]

Суха статистика - според Mass Shooting Tracker, каквото и да означава тази абревиатура, за последните 1004 дни в САЩ е имало 994 случая на масови разстрели. 142 от тях - в учебни заведения.

http://korrespondent.net/world/3573451- ... statystyka


Нямам думи. Просто нямам думи. Това е просто скандално. :( Смятай за какво си говорим. :roll:

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: Масова стрелба на международно летище в САЩ

Мнениеот galin56 » 07 яну 2017 00:01

То силната охрана е като тръгнеш да се качваш на самолета, не на входа на летището. А пича едва ли е слизал от самолет. Просто си е сложил една пушка в чантата, влиза в летището, отива в чакалнята, вади си пушката/автомата и почва да стреля. За съжаление от това няма спасение или начин да се предотврати. И аз ако реша утре мога за 1000лв да си купя един автомат, отивам на някое оживено място - пазар, кино, гара, автогара и т.н. и мога да застрелям минимум 30-40 човека преди да ме обезвредят или застрелят. Аз поне не се сещам за начин да се борим с подобни откачалки и да предотвратим подобни ситуации.

Потребителски аватар
Rollo
Мнения: 2
Регистриран на: 06 ное 2016 11:00
Контакти:

Re: Масова стрелба на международно летище в САЩ

Мнениеот Rollo » 07 яну 2017 00:18

Agent_Alex написа:Суха статистика - според Mass Shooting Tracker, каквото и да означава тази абревиатура, за последните 1004 дни в САЩ е имало 994 случая на масови разстрели. 142 от тях - в учебни заведения.


"Mass Shooting Tracker" обаче не е абревиатура. Потърсете значението на думичките преди да ги използвате.

Agent_Alex
Мнения: 14
Регистриран на: 01 яну 2017 15:11

Re: Масова стрелба на международно летище в САЩ

Мнениеот Agent_Alex » 07 яну 2017 00:18

galin56 написа:То силната охрана е като тръгнеш да се качваш на самолета, не на входа на летището. А пича едва ли е слизал от самолет. Просто си е сложил една пушка в чантата, влиза в летището, отива в чакалнята, вади си пушката/автомата и почва да стреля. За съжаление от това няма спасение или начин да се предотврати. И аз ако реша утре мога за 1000лв да си купя един автомат, отивам на някое оживено място - пазар, кино, гара, автогара и т.н. и мога да застрелям минимум 30-40 човека преди да ме обезвредят или застрелят. Аз поне не се сещам за начин да се борим с подобни откачалки и да предотвратим подобни ситуации.


Начин има, но е прекалено радикален, за да бъде приложен в едно попарено от мулти-култи заразата общество.
[offtopic]Бороться с этим можно, просто надо поменять менталитет народа. Ну, а поскольку в США нельзя говорить о народе как таковом в прямом смысле, то менталитет проживающего на этой бывшей индианской территории населения. Моё объяснение случившемуся инциденту, как и всем остальным постоянно повторяющимся трагедиям, предельно однозначно - во всём виновано чрезмерное использование продуктов ГМО!
Впрочем, нам грозит то же самое.[/offtopic]
ВПЕРЁД, ЗЕНИТ!
ВЛАДИМИР ПУТИН Е ПОЛИТИК НОМЕР 1 НА 18-ТИ, 19-ТИ,20-ТИ И 21-ВИ ВЕК! СЛАВА НА ВЛАДИМИР ПУТИН - КОШМАРЪТ НА САЩ!
БЪЛГАРИЯ И РУСИЯ - БРАТЯ ЗАВИНАГИ!
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ! СЛАВА РОССИИ!
НЕ НА КОЛОНИАЛНОТО РОБСТВО НА САЩ И ЕС!

Agent_Alex
Мнения: 14
Регистриран на: 01 яну 2017 15:11

Re: Масова стрелба на международно летище в САЩ

Мнениеот Agent_Alex » 07 яну 2017 00:20

Rollo написа:
Agent_Alex написа:Суха статистика - според Mass Shooting Tracker, каквото и да означава тази абревиатура, за последните 1004 дни в САЩ е имало 994 случая на масови разстрели. 142 от тях - в учебни заведения.


"Mass Shooting Tracker" обаче не е абревиатура. Потърсете значението на думичките преди да ги използвате.


Съгласен. Поправям се - каквото и да значат чуждите думички, че не ми се рови с търсачката.
ВПЕРЁД, ЗЕНИТ!
ВЛАДИМИР ПУТИН Е ПОЛИТИК НОМЕР 1 НА 18-ТИ, 19-ТИ,20-ТИ И 21-ВИ ВЕК! СЛАВА НА ВЛАДИМИР ПУТИН - КОШМАРЪТ НА САЩ!
БЪЛГАРИЯ И РУСИЯ - БРАТЯ ЗАВИНАГИ!
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ! СЛАВА РОССИИ!
НЕ НА КОЛОНИАЛНОТО РОБСТВО НА САЩ И ЕС!

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Масова стрелба на международно летище в САЩ

Мнениеот 1982 » 07 яну 2017 00:23

galin56 написа:То силната охрана е като тръгнеш да се качваш на самолета, не на входа на летището. А пича едва ли е слизал от самолет. Просто си е сложил една пушка в чантата, влиза в летището, отива в чакалнята, вади си пушката/автомата и почва да стреля. За съжаление от това няма спасение или начин да се предотврати. И аз ако реша утре мога за 1000лв да си купя един автомат, отивам на някое оживено място - пазар, кино, гара, автогара и т.н. и мога да застрелям минимум 30-40 човека преди да ме обезвредят или застрелят. Аз поне не се сещам за начин да се борим с подобни откачалки и да предотвратим подобни ситуации.


[offtopic]Ти наистина ли се върза да им отговаряш на руските тролове ?! :lol: :lol: :lol: Виж, че темата е провокативна, поредната такава тук, не се хаби да пишеш сериозни неща. :mrgreen:[/offtopic]
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Agent_Alex
Мнения: 14
Регистриран на: 01 яну 2017 15:11

Re: Масова стрелба на международно летище в САЩ

Мнениеот Agent_Alex » 07 яну 2017 00:29

1982 написа:
[offtopic]Ти наистина ли се върза да им отговаряш на руските тролове ?! :lol: :lol: :lol: Виж, че темата е провокативна, поредната такава тук, не се хаби да пишеш сериозни неща. :mrgreen:[/offtopic]


[offtopic]От цифр не убежишь и на Луну.
Насчет тролликов - куда мне до тебя, просто посмотри на количество твоих и моих сообщений, даже не говоря о смысле, котором они наполнены. ;)[/offtopic]
ВПЕРЁД, ЗЕНИТ!
ВЛАДИМИР ПУТИН Е ПОЛИТИК НОМЕР 1 НА 18-ТИ, 19-ТИ,20-ТИ И 21-ВИ ВЕК! СЛАВА НА ВЛАДИМИР ПУТИН - КОШМАРЪТ НА САЩ!
БЪЛГАРИЯ И РУСИЯ - БРАТЯ ЗАВИНАГИ!
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ! СЛАВА РОССИИ!
НЕ НА КОЛОНИАЛНОТО РОБСТВО НА САЩ И ЕС!

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Масова стрелба на международно летище в САЩ

Мнениеот 1982 » 07 яну 2017 00:33

Agent_Alex написа:
1982 написа:
[offtopic]Ти наистина ли се върза да им отговаряш на руските тролове ?! :lol: :lol: :lol: Виж, че темата е провокативна, поредната такава тук, не се хаби да пишеш сериозни неща. :mrgreen:[/offtopic]


[offtopic]От цифр не убежишь и на Луну.
Насчет тролликов - куда мне до тебя, просто посмотри на количество твоих и моих сообщений, даже не говоря о смысле, котором они наполнены. ;)[/offtopic]


Не се коси, Альоша, сипи си един Бояришник за вана и наздраве. :mrgreen: :mrgreen:

Изображение
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Thsmith и 24 госта