Пълни дебили - защо така!?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Жълто-черен Пловдив
Мнения: 1437
Регистриран на: 28 дек 2013 10:56
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Пълни дебили - защо така!?

Мнениеот Жълто-черен Пловдив » 28 юли 2016 14:57

Гонг, който ви е направил и сложил малоумната реклама с крещящия негър, да си го зачука мощно отзад! Трябва да си пълен дебил, да пускаш реклама със звука на макс при отваряне на страница, без опция потребителят да избере и как и дали да чуе и гледа малоумието. Вместо да ме привлече, още повече намразих рекламите и конкретно тази.

Потребителски аватар
Маги Стралска
Мнения: 749
Регистриран на: 10 мар 2014 18:45

Re: Пълни дебили - защо така!?

Мнениеот Маги Стралска » 28 юли 2016 15:27

а може би.... пълни дебили са хората... които не знаят как да си инсталират... и настроят Adblock Plus....

Потребителски аватар
petarivanov1985
Мнения: 64
Регистриран на: 27 юни 2009 11:50
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Пълни дебили - защо така!?

Мнениеот petarivanov1985 » 28 юли 2016 15:38

Маги Стралска написа:а може би.... пълни дебили са хората... които не знаят как да си инсталират... и настроят Adblock Plus....

E не всеки е на ти с компютрите, не може да обиждаш така човека

Потребителски аватар
Red Warrior
Мнения: 9211
Регистриран на: 10 авг 2011 15:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пълни дебили - защо така!?

Мнениеот Red Warrior » 28 юли 2016 15:39

Маги Стралска написа:а може би.... пълни дебили са хората... които не знаят как да си инсталират... и настроят Adblock Plus....

Едното няма нищо общо с другото. Като гледам какви тъпи реклами правят нашите копирайтъри мисля да се цаня и аз за такъв. Трудно човек може да измисли по-тъпи реклами от българските, или чужди с българска синхронизация.
Пиеш ли вода, мисли за извора. - китайска мъдрост

Потребителски аватар
Жълто-черен Пловдив
Мнения: 1437
Регистриран на: 28 дек 2013 10:56
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Пълни дебили - защо така!?

Мнениеот Жълто-черен Пловдив » 28 юли 2016 15:48

Чакай сега малко. Аз може да инсталирам всичко, но не е длъжен всеки да го прави. Представи си, че съм родител и преглеждам нета, докато детето ми спи. Не може дебилът да ми натрапва рекламата, то по същата логика може и въобще да спра да отварям въпросния сайт. Това ли иска собственикът му?

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: Пълни дебили - защо така!?

Мнениеот diplomat » 28 юли 2016 15:53

Нали от рекламите правят пари, иначе щяха да ви искат членска такса за всеки сайт... :roll:

Потребителски аватар
Жълто-черен Пловдив
Мнения: 1437
Регистриран на: 28 дек 2013 10:56
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Пълни дебили - защо така!?

Мнениеот Жълто-черен Пловдив » 28 юли 2016 15:56

Така е. Но целта на рекламата е да привлича потенциални потребители, а не да ги отблъсква.

Потребителски аватар
Маги Стралска
Мнения: 749
Регистриран на: 10 мар 2014 18:45

Re: Пълни дебили - защо така!?

Мнениеот Маги Стралска » 28 юли 2016 15:56

Жълто-черен Пловдив написа:Чакай сега малко. Аз може да инсталирам всичко, но не е длъжен всеки да го прави. Представи си, че съм родител и преглеждам нета, докато детето ми спи. Не може дебилът да ми натрапва рекламата, то по същата логика може и въобще да спра да отварям въпросния сайт. Това ли иска собственикът му?

съгласна съм.... прав си.... дебили са... защото адски упорито се опитват да натрапват безвкусните си реклами.... и още по-малоумните си видеоматериали от vbox-а.... аз от своя страна.... не искам да се лиша от съдържанието на все по-западащия им сайт..... може би най-вече от носталгия.... и затова съм си намерила елементарно решение на проблема.... блокирайки всичките им реклами.... плюс цялото съдържание на vbox-а....

пп... извинявай за това преди малко.....

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: Пълни дебили - защо така!?

Мнениеот diplomat » 28 юли 2016 16:01

Жълто-черен Пловдив написа:Така е. Но целта на рекламата е да привлича потенциални потребители, а не да ги отблъсква.

Ако те отблъскват рекламите, спираш да ползваш сайта, или си инсталираш AdBlocker. Така хем няма да гледаш тъпи реклами, хем сайтът ще си получи заслуженото заради жалките си маркетингови опити.

Noname
Мнения: 97
Регистриран на: 12 сеп 2010 23:55
Контакти:

Re: Пълни дебили - защо така!?

Мнениеот Noname » 28 юли 2016 16:09

Въпросът е повдиган много пъти, но... очевидно е, че решение в полза на потребителите няма да бъде взето.
Хората намират различни решения за себе си. Моят съвет е - не инсталирайте Add on-и или не блокирайте страниците, от които идват видео файловете. Това, обикновено, повлиява работата на браузъра Ви в отрицателна насока.
Аз работя преимуществено с Firefox. Спиране на автоматичното възпроизвеждане на видеофайлове в този браузър е предвидено в настройките на самия него. Тоест - можете да спрете това възпроизвеждане по нормален път, а не чрез инсталиране на добавки или забраняване на сайтове. Предполагам, че и за останалите браузъри възможна подобна настройка, но не ми се рови, тъй като не ги ползвам.
Ако някой има желание да му обясня, как да спре автоматичното стартиране на видео материали що се отнася до HTML5 (vbox7, Youtube и т.н.), може да ми пише на лични. Ще му отговоря максимално бързо.
Със спирането на видео, което стартира във Flash player, положението е подобно.
Хубав ден :)


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ReBorn1982 и 41 госта