По-добре ли се живее в чужбина?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Къде живеете и къде бихте искали в бъдеще ?

Можете да изберете само 1 отговор

 
 
Виж резултатите

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

По-добре ли се живее в чужбина?

Мнениеот Madridist » 12 окт 2015 23:04

Отдавна искам да пусна тема по този въпрос. Попаднах на интересни дискусии, ще ми е интересно тук всеки запознат да сподели по темата - било от личен опит, било от мнение на познати и роднини. По-добре ли се живее наистина в чужбина или нещата са много относителни 8-)
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
CTAHKO
Мнения: 25662
Регистриран на: 29 апр 2010 00:45
Контакти:

Re: По-добре ли се живее в чужбина?

Мнениеот CTAHKO » 12 окт 2015 23:10

Въпросът е много обширен :) Зависи къде си, къде искаш, с какво се занимаваш, какво търсиш и от какво бягаш 8-) Аз съм си харесал като дестинация Южна Америка и по-точно Уругвай, Чили и Аржентина. В Европа много скоро няма да е оферта да се живее, независимо в коя държава си 8-)

П.П. Гласувах за втория вариант 8-)
delqnski47 написа:Трябва да има бой до посиняване

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: По-добре ли се живее в чужбина?

Мнениеот PFC Litex » 12 окт 2015 23:12

Първо трябва да се изясни, какво се визира под живеене в чужбина, защото масово не "живеят" там, а просто работят и временно пребивават.
Нито плащат данъци там, нито обслужват автомобилите си там, нито изплащат ипотеки там и т.н., и т.н., и това е, както споделих големия процент българи зад граница.
Да не говорим за ходене на ресторанти, кафета, дискотеки и т.н.
Изображение

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: По-добре ли се живее в чужбина?

Мнениеот Madridist » 12 окт 2015 23:14

PFC Litex написа:Първо трябва да се изясни, какво се визира под живеене в чужбина, защото масово не живеят там, а просто работят и временно пребивават.
Нито плащат данъци там, нито обслужват автомобилите си там, нито изплащат ипотеки там и т.н., и т.н., и това е, както споделих в големия процент българи зад граница.
Да не говорим за ходене на ресторанти, кафета, дискотеки и т.н.


Ами имам такъв познат. Шест месеца работи в Англия, после се прибира и шест месеца почива тук. Той реално къде се води, че живее ?
Пояснявам по темата - става дума не за сезонна работа за няколко месеца, а за трайно установяване в чужбина ;)
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
plamenst7
Мнения: 1820
Регистриран на: 27 авг 2009 18:34
Местоположение: София
Контакти:

Re: По-добре ли се живее в чужбина?

Мнениеот plamenst7 » 12 окт 2015 23:15

Аз в чужбина не мога да живея, защото ще ми липсва Левски, а и като цяло в 70-75% от останалия свят се живее по-зле. Твърдо оставам в България, а по чужбина само на екскурзии.

Потребителски аватар
irradeum
Мнения: 826
Регистриран на: 11 апр 2011 23:09
Контакти:

Re: По-добре ли се живее в чужбина?

Мнениеот irradeum » 12 окт 2015 23:17

Емигрантският хляб е горчив. Който не го е вкусил , той не знае.
АКО ВСЯКА ЖЕРТВА НА КОМУНИСТИЧЕСКИЯ РЕЖИМ В РУСИЯ ПОЧЕТЕМ С МИНУТА МЪЛЧАНИЕ, СВЕТЪТ ЩЕ ПОТЪНЕ В ТИШИНА ЗА 118 ГОДИНИ !

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: По-добре ли се живее в чужбина?

Мнениеот PFC Litex » 12 окт 2015 23:19

То и аз имам роднини, които от 10 години работят в Испания, 9 месеца са там и три тук в отпуск, но в Испания освен едни осигуровки друго нищо плащат, така че това не може да се определи, като живеене там, дори здравните си плащат тук у нас, да не говорим за зъболекари и т.н.

На другия фронт друга моя роднина, учи в Холандия и остана да живее в Амстердам в пълния смисъл на думата да живее там, за нея тук е Бангладеш и става само за почивка, а за роднините ми в Испания няма по-хубаво от България.
Изображение

Потребителски аватар
Балкански Орел
Мнения: 5382
Регистриран на: 21 юли 2013 15:18
Контакти:

Re: По-добре ли се живее в чужбина?

Мнениеот Балкански Орел » 12 окт 2015 23:21

Не ме грее в коя държава съм, стига любимите ми хора да са до мен, иначе не.
[center]Levski & Lazio[/center]

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: По-добре ли се живее в чужбина?

Мнениеот doktora25 » 12 окт 2015 23:27

Отговорилият с Друго съм аз. Живея в България, не искам да живея в чужбина, но много неща тук не ми харесват. Не мисля че емиграцията е решение, а по-скоро виждам в нея бягство от отговорност. Аз обичам страната си, това е въпрос на определени ценности. В някои отношения тя превъзхожда много други "бели" държави, в други за съжаление - не. Но това, което искам е да работя за подобряване на положението тук.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: По-добре ли се живее в чужбина?

Мнениеот Groucho » 12 окт 2015 23:29

"В чужбина съм, но искам в друга чужбина" тази опция ме впечатли, признавам си :lol:

Не съм живял в странство, но смятам, че ако човек е в мир със себе си, може да се чувства навсякъде добре.
Все пак, след определена възраст е по-трудно за всеки раб Божи да се адаптира и впише в чужда среда.


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта