Как е създадена древна Русия

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот Кашчей » 11 сеп 2015 21:13

za nas e toj religiq написа:
sin4ec написа:
Кашчей написа:
Alexx написа:По вероятно е да получиш писмо от умрял отколкото отговор Стефани


Стефчо ми е през бариерата, но аз ще трябва да започна да си записвам някои имена и дати, когато гледам исторически предавания, не на БНТ. Нямам намерение да достигам висотите на професионален историк, но е любопитно все пак.
Във филма за викингите даваха как са плавали с лодки по реките, как са ги пренасали и са сменяли реките, докато стигнат Константинопол, а след това обратно. Играта добре говори, че не е имало швеци-викинги, но аз не съм много убеден в това.

Не знам дали знаеш, но истинското име на княз Игор е Ингвар...


Истината почти никога не е това което ни се представя ;) Винаги е нагодена и напасната, спрямо ползите които могат да се извлекът :)
Много хора не искат да разберът, че родът и произхода на владетелите не е равнозначен със този на народа!
Един прост пример, в новосъздадената България след освобождението какви са българските царе :?:
Такива са биле и в почти всички държави, със съвсем малки изключения! Само там където владетеля се избира от народа може да се каже че са едно и също!!! Никъде другаде, всички останали са подвластни на някой и поставени от някой !!!

Руснаците са толкова скандинавци, колкото и половин Европа са "немци"! Историите на тия две държави са откраднали почти цялата история на европа!
А тя въобще не е такава каквато ни се представя, включително и нашата :!:


И руснаците са траки, вервай ми..от племето густо майна рашън москвето са произлезли!
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот za nas e toj religiq » 11 сеп 2015 21:16

sin4ec написа:Пич, никой тук не твърди, че руснаците са скандинавци. Това е безумна глупост! Става дума, че викингите имат сериозно участие в създаването на държавата, и това не може да се отрече. Водени от политически и икономически интереси, а и съзрели в местните племена сродни души-безмилостни и диви бойци, сражаващи се до смърт за победата.


Чак сериозно не бих казал, имат точно толкова , колкото и всички останали, които участват! Някой даже повече от тях, ама това със сигурност не са "славяните" :lol:

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот za nas e toj religiq » 11 сеп 2015 21:18

Кашчей написа:
za nas e toj religiq написа:
sin4ec написа:
Кашчей написа:
Alexx написа:По вероятно е да получиш писмо от умрял отколкото отговор Стефани


Стефчо ми е през бариерата, но аз ще трябва да започна да си записвам някои имена и дати, когато гледам исторически предавания, не на БНТ. Нямам намерение да достигам висотите на професионален историк, но е любопитно все пак.
Във филма за викингите даваха как са плавали с лодки по реките, как са ги пренасали и са сменяли реките, докато стигнат Константинопол, а след това обратно. Играта добре говори, че не е имало швеци-викинги, но аз не съм много убеден в това.

Не знам дали знаеш, но истинското име на княз Игор е Ингвар...


Истината почти никога не е това което ни се представя ;) Винаги е нагодена и напасната, спрямо ползите които могат да се извлекът :)
Много хора не искат да разберът, че родът и произхода на владетелите не е равнозначен със този на народа!
Един прост пример, в новосъздадената България след освобождението какви са българските царе :?:
Такива са биле и в почти всички държави, със съвсем малки изключения! Само там където владетеля се избира от народа може да се каже че са едно и също!!! Никъде другаде, всички останали са подвластни на някой и поставени от някой !!!

Руснаците са толкова скандинавци, колкото и половин Европа са "немци"! Историите на тия две държави са откраднали почти цялата история на европа!
А тя въобще не е такава каквато ни се представя, включително и нашата :!:


И руснаците са траки, вервай ми..от племето густо майна рашън москвето са произлезли!


Ти па от кога стана капацитет и взе да ги разбираш нещата, че си навираш задника между шпагите :mrgreen: :mrgreen:

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот Кашчей » 11 сеп 2015 21:24

za nas e toj religiq написа:
Кашчей написа:
za nas e toj religiq написа:
sin4ec написа:
Кашчей написа:
Alexx написа:По вероятно е да получиш писмо от умрял отколкото отговор Стефани


Стефчо ми е през бариерата, но аз ще трябва да започна да си записвам някои имена и дати, когато гледам исторически предавания, не на БНТ. Нямам намерение да достигам висотите на професионален историк, но е любопитно все пак.
Във филма за викингите даваха как са плавали с лодки по реките, как са ги пренасали и са сменяли реките, докато стигнат Константинопол, а след това обратно. Играта добре говори, че не е имало швеци-викинги, но аз не съм много убеден в това.

Не знам дали знаеш, но истинското име на княз Игор е Ингвар...


Истината почти никога не е това което ни се представя ;) Винаги е нагодена и напасната, спрямо ползите които могат да се извлекът :)
Много хора не искат да разберът, че родът и произхода на владетелите не е равнозначен със този на народа!
Един прост пример, в новосъздадената България след освобождението какви са българските царе :?:
Такива са биле и в почти всички държави, със съвсем малки изключения! Само там където владетеля се избира от народа може да се каже че са едно и също!!! Никъде другаде, всички останали са подвластни на някой и поставени от някой !!!

Руснаците са толкова скандинавци, колкото и половин Европа са "немци"! Историите на тия две държави са откраднали почти цялата история на европа!
А тя въобще не е такава каквато ни се представя, включително и нашата :!:


И руснаците са траки, вервай ми..от племето густо майна рашън москвето са произлезли!


Ти па от кога стана капацитет и взе да ги разбираш нещата, че си навираш задника между шпагите :mrgreen: :mrgreen:


Мии...................
Видях те ти какъв капацитет си, та реших, че мога да съм добър, като теб. Достатъчно е да се хиля на всички представени ми доказателства, особено на език, който не разбирам и съм фърст :mrgreen:
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот sin4ec » 11 сеп 2015 21:25

za nas e toj religiq написа:Чак сериозно не бих казал, имат точно толкова , колкото и всички останали, които участват! Някой даже повече от тях, ама това със сигурност не са "славяните" :lol:

Точно толкова, колкото и останалите, си е сериозно участие. Но друг е въпросът-тази тема не е за този форум. Както вече споменах, аз тез неща съм ги чел от книги. Ако имаш линкове, които да помогнат на хората, искащи да разберат повече и в подробности, ги пусни тука( дори и да са на руски). С това темата ще се счита за изчерпана. ;)
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!
[wrapimg=]http://s020.radikal.ru/i710/1701/cc/476e63cbcd87.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот za nas e toj religiq » 11 сеп 2015 21:41

Кашчей написа:
Мии...................
Видях те ти какъв капацитет си, та реших, че мога да съм добър, като теб. Достатъчно е да се хиля на всички представени ми доказателства, особено на език, който не разбирам и съм фърст :mrgreen:


Грешно си решил :mrgreen: Ти и в другата тема се пробва, ама бързо те заболе и се покри :lol:
Доказателства ???? Ти мислиш че една книга написана от еди кой си е доказателство :?:
Доказатлства са сведенията и артефактите, а те въобще не казват това, което пишат разните господа "историци" ;)

Ако визираш шматарока, забелижи той кво дава и аз какво давам ??? Аз давам снимки и исторически текстове, той дава да чета статии и уики :lol: И то на немски при положение че 5 пъти съм му казал че тоя език ми е непонятен и противен :lol: Що не можа да намери същите източници на английски и руски, след като му казах че не са ми проблим :?: оправданието беше Руските са непълни, Английските си ги нагласяли според тяхните виждания :mrgreen: И трябва да вярваме на немците които пишат за тях и великото им древно величество :mrgreen:
И ти на тва му викаш история ??????????????????????????????????????
Последна промяна от za nas e toj religiq на 11 сеп 2015 21:51, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот Кашчей » 11 сеп 2015 21:48

za nas e toj religiq написа:
Кашчей написа:
Мии...................
Видях те ти какъв капацитет си, та реших, че мога да съм добър, като теб. Достатъчно е да се хиля на всички представени ми доказателства, особено на език, който не разбирам и съм фърст :mrgreen:


Грешно си решил :mrgreen: Ти и в другата тема се пробва, ама бързо те заболе и се покри :lol:
Доказателства ???? Ти мислиш че една книга написана от еди кой си е доказателство :?:
Доказатлства са сведенията и артефактите, а те въобще не казват това, което пишат разните господа "историци" ;)

О, да! Артефактите са само тези, които ти приемаш за верни. Тогава защо Русия да не е основана от някое тракийско племе. Според теб, те са се разселили из цяла Източна Европа, преди някои от тях, под името българи, да се върнат отново тук. Ми може на някое племе да са му харесали равнините на днешна Украйна и да е основало Киев.
Бе, Перун, Лада и Сварог чии богове са..да питам, докато си още тук? Иииииииииииииииииии..на какво са богове? Много тракийски ми звучат едно такова :roll:
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот za nas e toj religiq » 11 сеп 2015 22:00

Кашчей написа:О, да! Артефактите са само тези, които ти приемаш за верни. Тогава защо Русия да не е основана от някое тракийско племе. Според теб, те са се разселили из цяла Източна Европа, преди някои от тях, под името българи, да се върнат отново тук. Ми може на някое племе да са му харесали равнините на днешна Украйна и да е основало Киев.
Бе, Перун, Лада и Сварог чии богове са..да питам, докато си още тук? Иииииииииииииииииии..на какво са богове? Много тракийски ми звучат едно такова :roll:


Ако беше чел нещо , щеше да знаеш поне, че русия е основана доста след България :lol: Отделно си чел през редовете, и нищо не си схванал от това което съм казал :mrgreen:

Προμηθεύς - за тоя Перун ли говориш :)
За Лада и Сварог, нищо не знам, ама ако са някви славянски богове, ние що не сме ги чували :?: Нали сме славянски народ :mrgreen:
Последна промяна от za nas e toj religiq на 11 сеп 2015 22:07, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот Кашчей » 11 сеп 2015 22:06

za nas e toj religiq написа:
Кашчей написа:О, да! Артефактите са само тези, които ти приемаш за верни. Тогава защо Русия да не е основана от някое тракийско племе. Според теб, те са се разселили из цяла Източна Европа, преди някои от тях, под името българи, да се върнат отново тук. Ми може на някое племе да са му харесали равнините на днешна Украйна и да е основало Киев.
Бе, Перун, Лада и Сварог чии богове са..да питам, докато си още тук? Иииииииииииииииииии..на какво са богове? Много тракийски ми звучат едно такова :roll:


Ако беше чел нещо , щеше да знаеш поне, че русия е основана доста след България :lol: Отделно си чел през редовете, и нищо не си схванал от това което съм казъл :mrgreen:

Προμηθεύς - за тоя Перун ли говориш :)
За Лада и Сварог, нищо не знам, ама ако са някви славянски богове, ние що не сме ги чували :?: Нали сме славянски народ :mrgreen:


Че кой тук ти говори за основаване на Русия преди България?!? То и викингите са след България, но ти нали си траколог :mrgreen:

Според теб, готин, откъде иде името Лада на моделите на ВАЗ за износ?! Въпросът ми не е лесен, вервай ми :mrgreen:

А щом аз съм чувал и чел за Лада и Сварог, значи има нещо в тая стая.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот za nas e toj religiq » 11 сеп 2015 22:18

Кашчей написа:
za nas e toj religiq написа:
Кашчей написа:О, да! Артефактите са само тези, които ти приемаш за верни. Тогава защо Русия да не е основана от някое тракийско племе. Според теб, те са се разселили из цяла Източна Европа, преди някои от тях, под името българи, да се върнат отново тук. Ми може на някое племе да са му харесали равнините на днешна Украйна и да е основало Киев.
Бе, Перун, Лада и Сварог чии богове са..да питам, докато си още тук? Иииииииииииииииииии..на какво са богове? Много тракийски ми звучат едно такова :roll:


Ако беше чел нещо , щеше да знаеш поне, че русия е основана доста след България :lol: Отделно си чел през редовете, и нищо не си схванал от това което съм казъл :mrgreen:

Προμηθεύς - за тоя Перун ли говориш :)
За Лада и Сварог, нищо не знам, ама ако са някви славянски богове, ние що не сме ги чували :?: Нали сме славянски народ :mrgreen:


Че кой тук ти говори за основаване на Русия преди България?!? То и викингите са след България, но ти нали си траколог :mrgreen:

Според теб, готин, откъде иде името Лада на моделите на ВАЗ за износ?! Въпросът ми не е лесен, вервай ми :mrgreen:

А щом аз съм чувал и чел за Лада и Сварог, значи има нещо в тая стая.


Ти може да си чел много , ама кво си виждал от тях ??? Богове с по 3,4,5,6 имена мога да ти изброя една камара !!! Тва кво доказтелство и за какво е, че не схващам ???
И земи прочети малко за викингите за да не се излагаш повече ;)


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Der Schmarotzer, rhaegar и 22 госта