Как е създадена древна Русия

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот Кашчей » 11 сеп 2015 23:32

za nas e toj religiq написа:
Тотално си неадекватен, давам ти гръцкото име на прометей, което звучи ПРУН-теос, той ми говори за Зевс :lol:
Отделно митовете за траките диваци нещо не ти се получават, така че почети повечко за тях! Може и да научиш че са имали държавно образование, далеч преди всички европейци и то цели 500 години :mrgreen:
Одриско царство 460 пр.н.е. — 46 г. :!: Надявам се можеш да смяташ :lol:


Да са живи и здрави Одрисите! Какво са оставили , освен гробници, тези велики царе? Само не ми казвай за тракийското съкровище, моля! Толкова велик народ, който е живял до друг велик народ и култура и няма нищо оставено..нищичко, освен могили надгробни...?!
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот za nas e toj religiq » 11 сеп 2015 23:42

Кашчей написа:
za nas e toj religiq написа:
Тотално си неадекватен, давам ти гръцкото име на прометей, което звучи ПРУН-теос, той ми говори за Зевс :lol:
Отделно митовете за траките диваци нещо не ти се получават, така че почети повечко за тях! Може и да научиш че са имали държавно образование, далеч преди всички европейци и то цели 500 години :mrgreen:
Одриско царство 460 пр.н.е. — 46 г. :!: Надявам се можеш да смяташ :lol:


Да са живи и здрави Одрисите! Какво са оставили , освен гробници, тези велики царе? Само не ми казвай за тракийското съкровище, моля! Толкова велик народ, който е живял до друг велик народ и култура и няма нищо оставено..нищичко, освен могили надгробни...?!


Ти луд ли си бе :shock: Нищичко не биле оставили завалийките :o
Случайно да знаеш че и до днес използваш някои техни думички :?: А че имаме и някои доста идентични обичаи на техните :?: А и до днес планини, реки, градове и области носят техните имена :?:
Отдавна ме убеди че мисълта ти куца, няма смисъл да го затвърждаваш :lol:

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот Кашчей » 11 сеп 2015 23:50

za nas e toj religiq написа:
Кашчей написа:
za nas e toj religiq написа:
Тотално си неадекватен, давам ти гръцкото име на прометей, което звучи ПРУН-теос, той ми говори за Зевс :lol:
Отделно митовете за траките диваци нещо не ти се получават, така че почети повечко за тях! Може и да научиш че са имали държавно образование, далеч преди всички европейци и то цели 500 години :mrgreen:
Одриско царство 460 пр.н.е. — 46 г. :!: Надявам се можеш да смяташ :lol:


Да са живи и здрави Одрисите! Какво са оставили , освен гробници, тези велики царе? Само не ми казвай за тракийското съкровище, моля! Толкова велик народ, който е живял до друг велик народ и култура и няма нищо оставено..нищичко, освен могили надгробни...?!


Ти луд ли си бе :shock: Нищичко не биле оставили завалийките :o
Случайно да знаеш че и до днес използваш някои техни думички :?: А че имаме и някои доста идентични обичаи на техните :?: А и до днес планини, реки, градове и области носят техните имена :?:
Отдавна ме убеди че мисълта ти куца, няма смисъл да го затвърждаваш :lol:


Стара планина, Марица, Родопи, Македония, Пловдив-все тракийски думи..
Ти кога ще се усетиш, че те будалкам, или е трудно това усещане за фен на жълтите пилета?!
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот za nas e toj religiq » 12 сеп 2015 00:07

Кашчей написа:
Стара планина, Марица, Родопи, Македония, Пловдив-все тракийски думи..
Ти кога ще се усетиш, че те будалкам, или е трудно това усещане за фен на жълтите пилета?!


Ти се будалкаш със себе си, не с мен :lol:

THE G.A.M.E
Мнения: 49958
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот THE G.A.M.E » 12 сеп 2015 10:28

Alexx написа:
THE G.A.M.E написа:Но в състава на тая Страна има и българи, алани, немци, "сармати, "скити"... Тоест, Русия се заражда като много-национална Държава.
".


Това което съм удебелил не е ли едно и също?

Не... Под определението "скити", средновековните автори слагат един куп народи, различни генетично.

И нас са слагали под това определение, но рядко.
А някои автори са уточнявали, че въпросните "скити", се наричат българи.
Когато е ставало въпрос за български племена, разбира се.

Да не излезе, че всичките "скити" са българи. :lol:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

ibemskur
Мнения: 40
Регистриран на: 12 сеп 2015 08:49

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот ibemskur » 12 сеп 2015 13:55

сите скити със ските са сити. :!:

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот Der Führer » 24 сеп 2015 15:29

sin4ec написа:Викингската жилка в образуването на държавата е сериозна. От векове преди това викингите търгуват с онези земи. Имаше още едно викингско име на известен човек , трансформирано в славянско, но карам по памет и не съм харддиск :) . Св. Киприян, чиито мощи пък лежат в центъра на Москва и е много почитан в цяла Русия, е български монах, отишъл там да проповядва православието.
За жалост, носителят на тази инфо е хартиен, но в руските сайтове има много добри исторически публикации за създаването на Русия, все ще намериш някоя...

Предполагам че имаш предвид Олег ( Хелгу ) , който управлява от името на княз Игор ( Ингвар ) ... ;)
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот Der Führer » 24 сеп 2015 16:02

za nas e toj religiq написа:
Кашчей написа:
za nas e toj religiq написа:
Кашчей написа:
za nas e toj religiq написа:Идеята на моите писания, а и не само на моите е че всички вярват на това което четат, обаче какви факти има за него почти никой не е виждал! Или ако е виждал нещо то е единствено това което подхожда на писанията!!!

Аз просто показвам това което МАСАТА не са виждали, а то е огромната част от артефакти и сведения които не пасват на всички тия писания!!! И ако се заровиш, и поразгледаш повечко съм убеден, че и ти ще спреш да вярваш на много от широко тиражираните безмислици ;)


Откак` те чета теб и не вярвам на нищо прочетено преди това. Едва сега разбрах, че сме някакво тракийско племе, отцепило се преди Троянската война, за да не го въвлекат в нея, ходило из съвременните руски степи, донякъде размножило и разроило се на около 14 подплемена, две от които са се върнали обратно, някои останали на място, а едно дори се е опитало да завладее Италия, но не се е получило. Между другото, в Северна Италия има ли артефакти на траките?
Нищо чудно и Русия да е основана така, като викингите само са проформа владетели.


Както вче казах, нищо от това което съм писал не си схванал :mrgreen: Така че не се мъчи, да обясняваш неща които не разбираш :lol:


А ти успя ли да схванеш, че те занасям? Май не ти се удаде тази дейност?!
Мина ли ти през ума, как е възможно траките, които за цялото си съществуване имат само един век държава, и то не обединена на всички траки, изведнъж правят силна държава? Какво пречи и Русия да е основана от разклонение на тези траки? Огонури, Угури, Огонтури..или каквито там искаш ..ури?! Много тракийски звучат, нали, имената на българските племена 8-)



старогръцки: Προμηθεύς, Προμηθέως, на латински: Prometheus на руски Перун
Ся схвана ли за кво ти говоря или ще продължаваш с твойте си глуости :mrgreen:

Всъщност си много далеч от истината ... Перкун при траките , Перун при славяните са боговете на гръмотевиците ( мълниите ) . Можеш да ги свържеш със елинския Зевс и скандинавския Тор , но не и с Прометей ;)
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Alexx
Мнения: 6478
Регистриран на: 19 мар 2011 09:52
Контакти:

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот Alexx » 24 сеп 2015 21:43

Само,че Тор не е главен бог при скандинавците.

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6765
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Как е създадена древна Русия.

Мнениеот icko65 » 05 юли 2017 16:54

Изображение Изображение Изображение
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Soulen и 22 госта