Тема за книги и Е-книги

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 09 май 2017 20:11

rhaegar написа:Е, кажи какво си чел и какъв жанр. :lol:

Преди четях наред, в последните години съм на моменти. В конкретния момент - вълна фентъзи.

На Гудкайнд съм чел всичко налично, "Отмъщението на Монца" го четох горе-долу скоро (просто гледам, че някой го е споменал), поредицата за Преродения дракон когато погледнах за последен път бях прочел всичко излязло (серията не беше завършена май), на Абъркромби съм чел наличното в Читанката (още 3 са освен "Отмъщението на Монца"), друга нелоша поредица напоследък попадала ми беше Малазанската книга на мъртвите. Освен това тамън минах през Белгариадата и дочитам за втори път сериите на Фийст (за Мидкемия и Цурани). Малко по отдавна минах през историите за Ерагон, поредицата за Шанара, поредиците на Салваторе, "Трилогия за старото кралство" на Никс, "Тайните на безсмъртния Никола Фламел" - наличното в Читанка, стори ми се недовършена серия, поредицата за Амбър, трилогията за Кралят-Демон и серията за Антерос, Светът на нивата на Фармър. Има и други, като се замисля за последните 10на месеца - доста се събраха.

Проблема е, че с годините станах мааалко капризен, докато като малък просто хващах наред.

Приемам предложения и от други жанрове, да си ги имам като сменя вълната :D Всичко без религия (стига ми толкоз от нея), стихове (чел съм бая ама не ми е любима), книги-игри (скука) и любовни романчета (за нещастие съм чел и такива). Но ще ми е трудно да изредя всичко прочетено, та се надявам просто да подметнете заглавието на нещо ново :D
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43748
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот rhaegar » 09 май 2017 20:27

"American Gods" на Геймън, "Black Company" на Куук, не си ги споменал, а си заслужават. Въпреки че са старички и сигурно си ги чел.


Прероденият дракон, предполагам имаш предвид "Колелото на времето"? На мен лично не ми допада, но поредицата я довърши Брандън Сандерсън, след смъртта на Джордан, а той е отличен автор. Така че може да си я довършиш, или да погледнеш другите книги на Сандерсън- поредицата "Мъглороден", която също е доста добра.

Доста от серията на Бард "Избрана световна фантастика" ги има в Читанка, аз съм на седмата или осмата от тях, но в момента чета 2 други неща и съм ги спрял. Но от там също има отлични попадения, най-много ми допадна "Gateway" на Фредрик Пол.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 09 май 2017 20:40

rhaegar написа:"American Gods" на Геймън, "Black Company" на Куук, не си ги споменал, а си заслужават. Въпреки че са старички и сигурно си ги чел.


Прероденият дракон, предполагам имаш предвид "Колелото на времето"? На мен лично не ми допада, но поредицата я довърши Брандън Сандерсън, след смъртта на Джордан, а той е отличен автор. Така че може да си я довършиш, или да погледнеш другите книги на Сандерсън- поредицата "Мъглороден", която също е доста добра.

Доста от серията на Бард "Избрана световна фантастика" ги има в Читанка, аз съм на седмата или осмата от тях, но в момента чета 2 други неща и съм ги спрял. Но от там също има отлични попадения, най-много ми допадна "Gateway" на Фредрик Пол.

Да за "Колелото на времето" става дума, аз честичко забравям заглавия и по някаква асоциация карам в такъв случай :D
Мъглороден съм чел поредицата. Черният отряд също. "Американски богове" не съм сигурен, трябва да хвана някоя книга и след първите 10 страници ще си я спомня ако съм я чел. Гейтуей 1-4 ги имам в нас и съм ги чел, макар и отдавна.

Сега прегледах "Избрана световна фантастика" в Читанка - всичко, което има там съм го чел, но отдавна, предимно още когато четях само на хартия. Може пак да хвана "Войната на ъплифта", навремето ми хареса. Не е от типа на "Мъглороден" примерно ама нищо.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43748
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот rhaegar » 09 май 2017 20:47

Това с делфините ли беше ъплифта? На мен изобщо не ми допадна, ако е същата.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 09 май 2017 20:50

rhaegar написа:Това с делфините ли беше ъплифта? На мен изобщо не ми допадна, ако е същата.

Делфини, шимпанзета, даже и горили имаше. Без да броим разните му извънземни.

Абе не е нещо дълбокомъдро ама все пак...

Като казах дълбокомъдро се сетих за Дидро. Ама ще си го оставя него за после :D
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43748
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот rhaegar » 09 май 2017 20:53

Верно имаше и шимпанзета...Аз само една четох, сега гледам, че е седмата от "ИСФ", но нещо не ме впечатли.

Имаше една поредица на Саберхаген, мисля, че се казваше "Първите мечове", или нещо такова. Навремето четох първата и доста ми хареса, но така и не намерих следващите.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 09 май 2017 20:57

rhaegar написа:Верно имаше и шимпанзета...Аз само една четох, сега гледам, че е седмата от "ИСФ", но нещо не ме впечатли.

Имаше една поредица на Саберхаген, мисля, че се казваше "Първите мечове", или нещо такова. Навремето четох първата и доста ми хареса, но така и не намерих следващите.

Саберхаген.. честно казано не се сещам за такава серия от него. Само за Берсерките и 2-3 романа се сещам. Ама може да съм чел и други и просто да не стоплям, че са негови :D.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Thsmith » 09 май 2017 22:32

Betchualeng Arnaikem написа:Дайте нещо ново като идеи бе. Предпочитам поредица, че да не търся всеки ден нова книга :D

Винс Флин има поредица тип Джак Райън от Том Кланси. Интересни са като за развлечение.
[center]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43748
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот rhaegar » 09 май 2017 23:22

Betchualeng Arnaikem написа:Саберхаген.. честно казано не се сещам за такава серия от него. Само за Берсерките и 2-3 романа се сещам. Ама може да съм чел и други и просто да не стоплям, че са негови :D.


https://www.google.bg/search?q=fred+sab ... QX0FKwAAAA

За това говорех.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 09 май 2017 23:43

Thsmith написа:
Betchualeng Arnaikem написа:Дайте нещо ново като идеи бе. Предпочитам поредица, че да не търся всеки ден нова книга :D

Винс Флин има поредица тип Джак Райън от Том Кланси. Интересни са като за развлечение.

Ако говориш за серията за Рап, четох я. Но мерси :>

rhaegar написа:
Betchualeng Arnaikem написа:Саберхаген.. честно казано не се сещам за такава серия от него. Само за Берсерките и 2-3 романа се сещам. Ама може да съм чел и други и просто да не стоплям, че са негови :D.


https://www.google.bg/search?q=fred+sab ... QX0FKwAAAA

За това говорех.

Хм, това не съм го чел .. или поне нищо не ми изниква в главата. Мерси.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта