Тема за книги и Е-книги

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

mark1926
Мнения: 3137
Регистриран на: 19 ное 2012 13:21
Контакти:

Re: Тема за книги - какво четете, какво бихте препоръчали

Мнениеот mark1926 » 17 ное 2017 22:19

sin4ec написа:В момента чета Греъм Ханкок-" Следите на боговете", и " Цар Плъх". Да си легнеш в спалнята на топло и тъмно, да пуснеш нощната лампа и да четеш книжка-безценно!


Не разбирам?За да използваш умалителното- книжка, какво е необходимо?Цар плъх е книга.Как се нарича книжка книгата?

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 18 ное 2017 21:30

mark1926 написа:
Betchualeng Arnaikem написа:
Маги Стралска написа:ако четеш на английски... препоръчвам серията The Reckoners на Сандерсън... има ги в Амазон като Kindle Edition за по 5-6€....

пп. Mistborn също е хубава серия.... мисля че.... всичко на Сандерсън ми харесва.....

С текст на английски се боря като прасе с тиква. Гооооре-долу се оправям защото знам доста думи, но граматиката ми е леле мале, никога не съм си давал зор да я разуча малко по-внимателно.

Като стана дума за чужди езици, доста по-добре се справям с текстове на руски да речем.

А тази серия.. ако не греша от нея съм чел "Стоманеното сърце", става. "Мъглороден" ... от тази серия съм чел. Ама като каза английски се загледах, то имало някакви по-нови, продължение :D



Интересно как четейки комикси, се осмеляваш да ме коментираш...

Къде точно видя КОМИКС тук не е много ясно. Най-вероятно или бъркаш значението на тази дума.. или си срещал някое от споменатите произведения само под тази форма.

И въобще на тема четене не си струва да се обаждаш пред мен. Шанса да доближиш както количеството, така и разнообразието прочетени книги, което е налице при мен този живот е сравним с шанса ти да спестиш 10 000 000 лева.. от заплати. И го казвам без ирония а като почти безспорен факт (оставям ти 1% шанс да ме изненадаш). Дори ако докато си жив четеш ежедневно, дори ако аз утре спра да чета, което пък е слабо вероятно.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
sin4ec
Мнения: 15996
Регистриран на: 13 сеп 2009 17:33
Контакти:

Re: Тема за книги - какво четете, какво бихте препоръчали

Мнениеот sin4ec » 19 ное 2017 19:54

mark1926 написа:
sin4ec написа:В момента чета Греъм Ханкок-" Следите на боговете", и " Цар Плъх". Да си легнеш в спалнята на топло и тъмно, да пуснеш нощната лампа и да четеш книжка-безценно!


Не разбирам?За да използваш умалителното- книжка, какво е необходимо?Цар плъх е книга.Как се нарича книжка книгата?

Не си спомням да съм си поставял за цел някой да разбира. Добре е обаче първо да се усвоят елементарни правила на правописа, преди да се задават въпроси ...
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот pomiqr272 » 20 ное 2017 18:51

Да бяхте прочели моята книга. Имам пет останали бройки от двеста. Късайте.

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за книги - какво четете, какво бихте препоръчали

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 21 ное 2017 20:48

sin4ec написа:
mark1926 написа:
sin4ec написа:В момента чета Греъм Ханкок-" Следите на боговете", и " Цар Плъх". Да си легнеш в спалнята на топло и тъмно, да пуснеш нощната лампа и да четеш книжка-безценно!


Не разбирам?За да използваш умалителното- книжка, какво е необходимо?Цар плъх е книга.Как се нарича книжка книгата?

Не си спомням да съм си поставял за цел някой да разбира. Добре е обаче първо да се усвоят елементарни правила на правописа, преди да се задават въпроси ...

Марко е ПОД тия неща. Той всъщност е под всичко, което изисква използването на повече мозък, отколкото употребява скъсана лява гуменка. Точно затова не го искат в заведения за слабоумни: сравнявайки се с него пациентите искрено вярват, че са доста интелигентни и настояват да ги пуснат. Включително и тия, на които предстои да се научат да говорят.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23114
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Thsmith » 21 ное 2017 22:48

Как може и в тази тема да се изпокарате?
[center]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 23 ное 2017 19:50

Thsmith написа:Как може и в тази тема да се изпокарате?

Ами появи се навлек в темата и беше нужно да получи отговор, на който да мисли контра 1 месец и да не се*е тука.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

mark1926
Мнения: 3137
Регистриран на: 19 ное 2012 13:21
Контакти:

Re: Тема за книги - какво четете, какво бихте препоръчали

Мнениеот mark1926 » 16 дек 2017 20:09

Betchualeng Arnaikem написа:
sin4ec написа:
mark1926 написа:
sin4ec написа:В момента чета Греъм Ханкок-" Следите на боговете", и " Цар Плъх". Да си легнеш в спалнята на топло и тъмно, да пуснеш нощната лампа и да четеш книжка-безценно!


Не разбирам?За да използваш умалителното- книжка, какво е необходимо?Цар плъх е книга.Как се нарича книжка книгата?

Не си спомням да съм си поставял за цел някой да разбира. Добре е обаче първо да се усвоят елементарни правила на правописа, преди да се задават въпроси ...

Марко е ПОД тия неща. Той всъщност е под всичко, което изисква използването на повече мозък, отколкото употребява скъсана лява гуменка. Точно затова не го искат в заведения за слабоумни: сравнявайки се с него пациентите искрено вярват, че са доста интелигентни и настояват да ги пуснат. Включително и тия, на които предстои да се научат да говорят.


Леле, леле и на това ли те научиха книгите, шокът ми от няколко месеца мина, все пак ще опитам? Къде е смисълът, поуката, доказателството. Ти сам доказваш, че четеш комикси, на това ли те научиха магьосниците, маговете и принцовете в книгите??? Ще пораснеш и ще разбереш, че четеш комикси, времето е пред теб, само то е доказателство за правотата на думите!

Ако си ученик, питай някой преподавател за мнението му за литературата, която четеш, ще ти каже ,ч е за възрастта ти е добре да гичетеш. Ако си студент питай някой лектор, после ела и коментирай(извинявай се). Деца, какво да ви правя... все пак ако не опитам ще е предателство пред образованието!

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23114
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Thsmith » 16 дек 2017 20:51

Всеки чете каквото му е интересно. Аз например никога не четях това което трябваше да се чете по задължение или четях абсолютно механично без грам осмисляне и запомняне. От друга страна чета супер много книги, които за другите ще са скучни и неразбираеми. Всичко е въпрос на личен вкус.

Който не е ходил, все още може. Панаира на книгата в НДК.
[center]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

mark1926
Мнения: 3137
Регистриран на: 19 ное 2012 13:21
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот mark1926 » 16 дек 2017 22:34

Thsmith написа:Всеки чете каквото му е интересно. Аз например никога не четях това което трябваше да се чете по задължение или четях абсолютно механично без грам осмисляне и запомняне. От друга страна чета супер много книги, които за другите ще са скучни и неразбираеми. Всичко е въпрос на личен вкус.

Който не е ходил, все още може. Панаира на книгата в НДК.



И грешиш и си прав. Да, всеки чете каквото му е интересно, но му е интересно каквото разбира ,а с времето знанията нарастват и някои неща му се струват комикси.Това ви чака...да преоткривате много истини, много нова литература...

Нямаше въобще да се включвам ,но един младеж си позволява в различни теми да ме обсъжда. Беше необходимо да ви покажа какъв е...


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ivan56 и 31 госта