Тема за книги и Е-книги

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Thsmith » 10 май 2017 00:06

Betchualeng Arnaikem написа:
Thsmith написа:
Betchualeng Arnaikem написа:Дайте нещо ново като идеи бе. Предпочитам поредица, че да не търся всеки ден нова книга :D

Винс Флин има поредица тип Джак Райън от Том Кланси. Интересни са като за развлечение.

Ако говориш за серията за Рап, четох я. Но мерси :>

Абе не помня дали беше Рап, "Железния" беше ника : ) Те май бяха доста, аз ги купих накуп и бяха нещо от рода на 13-14 книги. Само дето ми направи лошо впечатление, че в някоя следваща книга се забравяха подробности от предишната и променяха събития. Едва ли щях да го забележа ако не ги бях чел една след друга де.

====
Пробвай тогава с книгографията на Форсайт. Има много интересни книги на тази тематика.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43749
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот rhaegar » 10 май 2017 00:15

Имаше един бивш тюлен, Ричард Марчинко, който пише подобни истории. Доколкото помня, първата е по истински случай, останалите са измислени. "Rogue Warrior" беше в оригинал, но не помня как ги превеждаха.

А, гледам качили са няколко в Читанка, а преди ги нямаше. Ето занимавка. :lol:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 10 май 2017 00:49

rhaegar написа:Имаше един бивш тюлен, Ричард Марчинко, който пише подобни истории. Доколкото помня, първата е по истински случай, останалите са измислени. "Rogue Warrior" беше в оригинал, но не помня как ги превеждаха.

А, гледам качили са няколко в Читанка, а преди ги нямаше. Ето занимавка. :lol:

Свирепия и т.н. Чел съм ги, поне тия дето преди бяха излязли, някои ги имах и в книжен вариант.
Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 10 май 2017 00:51

Thsmith написа:Пробвай тогава с книгографията на Форсайт. Има много интересни книги на тази тематика.

Част от тях съм чел, но тук вече има такива, които поне като заглавия нищо не ми навяват като спомен. Мерси.
Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Thsmith » 10 май 2017 01:12

Дяволската алтернатива, Юмрукът на бога и Четвъртият протокол са ми любимите от него.
Ако ти харесват такива, може да пробваш и Операция "Абхазия" от Ричард Стайнбърг. 8-)


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
Маги Стралска
Мнения: 749
Регистриран на: 10 мар 2014 18:45

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Маги Стралска » 10 май 2017 13:32

ако четеш на английски... препоръчвам серията The Reckoners на Сандерсън... има ги в Амазон като Kindle Edition за по 5-6€....

пп. Mistborn също е хубава серия.... мисля че.... всичко на Сандерсън ми харесва.....

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 10 май 2017 20:03

Маги Стралска написа:ако четеш на английски... препоръчвам серията The Reckoners на Сандерсън... има ги в Амазон като Kindle Edition за по 5-6€....

пп. Mistborn също е хубава серия.... мисля че.... всичко на Сандерсън ми харесва.....

С текст на английски се боря като прасе с тиква. Гооооре-долу се оправям защото знам доста думи, но граматиката ми е леле мале, никога не съм си давал зор да я разуча малко по-внимателно.

Като стана дума за чужди езици, доста по-добре се справям с текстове на руски да речем.

А тази серия.. ако не греша от нея съм чел "Стоманеното сърце", става. "Мъглороден" ... от тази серия съм чел. Ама като каза английски се загледах, то имало някакви по-нови, продължение :D
Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein

Потребителски аватар
GA_ veliki
Мнения: 2798
Регистриран на: 21 апр 2013 18:42
Skype: aхaaa
Местоположение: Коньовица
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот GA_ veliki » 10 май 2017 20:38

Betchualeng Arnaikem написа:
Маги Стралска написа:ако четеш на английски... препоръчвам серията The Reckoners на Сандерсън... има ги в Амазон като Kindle Edition за по 5-6€....

пп. Mistborn също е хубава серия.... мисля че.... всичко на Сандерсън ми харесва.....

С текст на английски се боря като прасе с тиква. Гооооре-долу се оправям защото знам доста думи, но граматиката ми е леле мале, никога не съм си давал зор да я разуча малко по-внимателно.

Като стана дума за чужди езици, доста по-добре се справям с текстове на руски да речем.

А тази серия.. ако не греша от нея съм чел "Стоманеното сърце", става. "Мъглороден" ... от тази серия съм чел. Ама като каза английски се загледах, то имало някакви по-нови, продължение :D

На руски "Джин Грин Несегаемия" , на български не я намирам.
Не с гняв, със смях се убива..
Това е спортен форум на "Гонг", един от най-уважаваните в България... :lol:
Това, че не обичам сащ не значи,че обичам путин
"Люлека ми замириса"

Потребителски аватар
Alonso_Massa
Мнения: 9519
Регистриран на: 02 авг 2011 20:51
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот Alonso_Massa » 22 май 2017 01:43

Наскоро прочетох "Mastery" на Робърт Грийн (Robert Greene) и мога да кажа, че това е една страхотна книга и мисля, че всеки човек с повече амбиции трябва да я прочете! След като останах доста впечатлен от Грийн си поръчах друга негова книга "48 Laws of Power", която получих вчера и вече започнах. По-вероятно е повече хора да са чували за втората понеже е "International Bestseller", докато "Mastery" е сравнително нова - от 2012 ако не се лъжа. Най-вероятно ще си поръчам и другите книги на Грийн - "The Art of Seduction", " The 33 Strategies of War" и "The 50-th Law", след като прочета "48 Laws of Power". Препоръчвам на всеки да прочете "Mastery"! :)


Офтопик:

Офтопик:

mark1926
Мнения: 3137
Регистриран на: 19 ное 2012 13:21
Контакти:

Re: Тема за книги и Е-книги

Мнениеот mark1926 » 17 ное 2017 20:58

Betchualeng Arnaikem написа:
Маги Стралска написа:ако четеш на английски... препоръчвам серията The Reckoners на Сандерсън... има ги в Амазон като Kindle Edition за по 5-6€....

пп. Mistborn също е хубава серия.... мисля че.... всичко на Сандерсън ми харесва.....

С текст на английски се боря като прасе с тиква. Гооооре-долу се оправям защото знам доста думи, но граматиката ми е леле мале, никога не съм си давал зор да я разуча малко по-внимателно.

Като стана дума за чужди езици, доста по-добре се справям с текстове на руски да речем.

А тази серия.. ако не греша от нея съм чел "Стоманеното сърце", става. "Мъглороден" ... от тази серия съм чел. Ама като каза английски се загледах, то имало някакви по-нови, продължение :D



Интересно как четейки комикси, се осмеляваш да ме коментираш...


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ReBorn1982 и 24 госта