Дупки на пътя

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5183
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Дупки на пътя

Мнениеот ogrizko » 31 мар 2015 15:40

Абе, чудя се ...ужким постоянно се оправят пътищата при нас, а след 1-2 години изглеждат по-зле отколкото са били преди! Появяват се дупки дори на цялостно оправените пътища! Ясно е, че се крадат едни пари ...обаче се чудя не може ли тия хора шефове на фирми да бъдат съдени примерно за убийство и т.н.?! Щото съм сигурен, че не са един или двама загиналите заради дупки на пътя! Щото ако ги правеха както трябва щяха да издържат поне 10-20 години без да мръднат и да караме по хубави пътища! А сега винетки ала-бала и нищо.... пътищата зле, че зле! Ама аз не мисля, че държавата само е проблема и не дава пари за пътища ...а по-скоро, че фирмите крадат и не влагат това дето трябва да вложат като материали и претупват работата! И сега ....шофьорите били изнервени, войната по пътищата и т.н. .....да ви питам вие няма ли да карате доста по-спокойно и нормално, ако пътищата бяха в добро състояние ...а не постоянно да мислиш откъде да заобиколиш дупките, да намалиш, после да ускориш, после едикакво си ....във Варна едни страшни дупки има откъдето минавам (по единия път спрях да минавам де, че отдолу постоянно колата се удря), на другия път трябва да мина в насрещното, че да не нагазя в дупките ....само дето понякога съм по-нахален и трябва да набиват спирачки или да ме чакат ....което ме изнервя и мен и тях вероятно ...и оттук едно те изнерви, второ те изнерви и то ти се трупа и после избива на агресия и война на пътя ?! :evil: по едни хубави пътища ще ми е много по-спокойно да карам и ще се намали шанса за инциденти доста ...та, мисълта ми е, че наистина вероятно доста катастрофи и умрели се дължат на калпавите пътища, заради което вина имат пътно-строителните фирми ...та могат ли техните собственици да се съдят за непредумишлено убийство или нещо такова, че да се стреснат малко и да почнат да правят нещата както трябва?! :evil: :evil:
Изображение

pomiqr257
Мнения: 161
Регистриран на: 26 фев 2015 16:33

Re: Дупки на пътя

Мнениеот pomiqr257 » 31 мар 2015 15:43

Може да съдиш този, който стопанисва пътя.

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15599
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Дупки на пътя

Мнениеот fcb_bg » 31 мар 2015 15:54

pomiqr257 написа:Може да съдиш този, който стопанисва пътя.

Глуспости. Трябва да се започне от разстрел на 50 депутата. Показно , по тв.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Андре-Пиер Жиняк 96
Мнения: 1167
Регистриран на: 15 сеп 2014 14:37
Местоположение: Левскар да си, братко, е чест !

Re: Дупки на пътя

Мнениеот Андре-Пиер Жиняк 96 » 31 мар 2015 15:58

Ами така е като се отпускат милиарди, а за строенето отиват милиони. Остатъка знаете къде отива... ;)
[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/xlhDt0Y.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24561
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Дупки на пътя

Мнениеот boabbb » 31 мар 2015 16:04

Предимно се кърпи, водата влиза в кръпката, замръзва и ... воала :lol: :lol:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Tatone
Мнения: 326
Регистриран на: 24 юли 2014 16:34
Контакти:

Re: Дупки на пътя

Мнениеот Tatone » 31 мар 2015 16:16

Умираш в катастрофа заради някоя дупка, хипотетично. След което отиваш да съдиш някой, държавата, ония който се е разписал, че дава 5 години гаранция, производителя на асфалт, онези които не са сложили знаци за да те предупредят, КАТ, ДАЙ .... Отиваш в съда а там от високо те гледа чичко съдя. Може и лелка, няма значение. Та, гледа те той от високо, ти му казваш, така и така, умрях заради една дупка, еди къде си, бла, бла...а той с прозявка на уста те пита "Ти защо не внимаваш повече? Другия път когато ако се родиш пак в България, моля те внимавай повече."

Той съдията, който трябва да осъди престъпниците ... та той е същият престъпник като тях. Те са си партия. Заедно с милицията, депутатите, чорбаджиите ( по ново му олигарси ). Цялата система работи за това да има дупки по пътищата, да умират хора, да се чупят коли. Това е системата. Малко хора на важни позиции, закачили се "завинаги" и много, много робчета, който да ги хранят. Робът никога не съди господарят. Дори и да му хване ръката и да спре удара на камшика, усеща само за миг покой, след което става още по-тежко за него.

Тук ще кажа, че помирен път няма да може да се отърве държавата от тези няколко хиляди закоравели престъпника, но ...

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24561
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Дупки на пътя

Мнениеот boabbb » 31 мар 2015 16:19

Tatone написа:Умираш в катастрофа заради някоя дупка, хипотетично. След което отиваш да съдиш някой, държавата, ония който се е разписал, че дава 5 години гаранция, производителя на асфалт, онези които не са сложили знаци за да те предупредят, КАТ, ДАЙ


Умираш и съдиш :shock: Ти си откачен :lol: :lol:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:

Bradat-brat
Мнения: 328
Регистриран на: 10 мар 2014 15:34
Контакти:

Re: Дупки на пътя

Мнениеот Bradat-brat » 31 мар 2015 16:32

През изминалата нощ се наложи в 3.00 да тръгна от Пловдив за София и в 7.00 да бъда обратно в Пловдив. Ми, то си е жива лотария да се върнеш невредим.Нощ е! Магистралата е цялата в дупки, неравности, кръпки с различен цвят. Маркировката е за хора с уреди за нощно виждане. А, отгоре на всичко Господ изпрати поредната порция дъжд над българската земя. Ако, караш с разрешените километри вкл. и на ограниченията рискуваш да изхвръкнеш, да спукаш гума, да пресечеш от лента в лента и засечеш колега, да попаднеш в аквапланинг и др. Ако, караш с 80-90 км. рискуваш да те помете чужденец с ТИР или автомобил, който знае, че след като има знак "магистрала" е на магистрала. И в заключение - за 130 км има поне 10 места обозначени със знаци, т.е. знаят се добре, че при дъжд следва да се намали скоростта или да се внимава, защото по "магистралата" се образуват малки рекички с подобаваща дълбочина за всякакви каскадьорски изпълнения. Е, до кога вместо качествена работа, ще си измиват ръцете със знаци.

Потребителски аватар
Jorkorazporko
Мнения: 1997
Регистриран на: 23 сеп 2009 04:17

Re: Дупки на пътя

Мнениеот Jorkorazporko » 31 мар 2015 16:40

fcb_bg написа:
pomiqr257 написа:Може да съдиш този, който стопанисва пътя.

Глуспости. Трябва да се започне от разстрел на 50 депутата. Показно , по тв.

Предлагам да започнем от ГЕРБ, БСП, ДПС, АТАКА и АБВ! Цялата власт на РБ и да мрат русофилите и всички продажни рубладжий, да живее САЩ и ЕС :mrgreen: :)
Само тогава ще имаме пътища като в ЕС и САЩ, докато сме руска провинция ще има дупки! Путин хойлоо :)

Потребителски аватар
Levskifan1914
Мнения: 178
Регистриран на: 05 юни 2014 11:29
Контакти:

Re: Дупки на пътя

Мнениеот Levskifan1914 » 31 мар 2015 17:08

То въпросът е друг купуваме винетки, плащат се пътни данъци и накрая само кръпки издържащи няколко месеца както е и до блока ми. Тук не става въпрос за това дали има пари или не, а че се използват нискокачествени материали за да има по-често надути поръчки и да се взимат най-високите суми все едно не е кръпка а висококачествен път. В чужбина като ходя в държави с по-малко население от нашето няма дупки. Въпросът тук е там как има пари и как няма кръпки, а целия път е цял?

Интересно е да се запитаме защо герб бързаха да режат толкова лентички с построени от европари чрез фирми на ДПС нискокачествени пътища като немогат да се справят с нормални дупки? Защо продължават да лъжат, че няма пари - няма за нас като прости смекти показват, че има и то доста - колите са повече от населението все пак :D От мутра дошла с купен вот не чакай нищо хубаво
Изображение


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта